0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Полип на матката
« -: Септември 25, 2017, 21:06:07 pm »
Здравейте, много ми е притеснено, ходих в Селена и ми казаха, че имам полип на матката и трябвало да се махне, възможно било това да е пречка за забременяване. Обаче ми е притеснено, че е операция и е с пълна упойка, казаха ми че за няколко минути се правило, но пак се притесняваме. Някой може ли да ми разясни по-подробно? Поисках второ мнение от друг лекар, видя снимката и категорично каза, че е полип. Често бил срещан.  :?
*
Re: Полип на матката
« Отговор #1 -: Септември 25, 2017, 22:57:45 pm »
Мен ми правиха операция за премахване на полип в матката декември месец.
Ако имаш полип, определено и най-вероятно това е причината да не става бебето.
Нищо и никаква е процедурата, само задължително да ти направят оперативна хистероскопия, а не кюртаж или друго, защото е най-щадящо за лигавицата.
Болка никаква не съм имала аз, освен като ме пусна упойката за малко като менструална. Имаш зацапване после известно време и е възможно първия ти МЦ да е по-обилен и дълготраен, но не е задължително.
Изобщо няма от какво да се притесняваш.
Отиваш сутринта, пускат ти пкк, микробиология трябва да си направиш също дни преди процедурата, да се знае дали е чисто долу, защото има интервенция в матката все пак.
За 15 минути си готова, оставаш няколко часа в болницата докато те пусне упойката и после в къщи, и до 3 дни си като нова, това е.
« Последна редакция: Септември 25, 2017, 23:00:12 pm от Vistal »
Re: Полип на матката
« Отговор #2 -: Септември 26, 2017, 08:34:55 am »
Благодаря ти vistal за успокоението, просто като чух пълна упойка и се стреснах, дано наистина това да е причината и бебчо най-после да дойде
Какво е ппк?
Re: Полип на матката
« Отговор #3 -: Септември 26, 2017, 08:41:51 am »
Пълна кръвна картина
Re: Полип на матката
« Отговор #4 -: Септември 26, 2017, 09:29:38 am »
Благодаря
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Полип на матката
« Отговор #5 -: Септември 26, 2017, 10:21:35 am »
Благодаря ти vistal за успокоението, просто като чух пълна упойка и се стреснах, дано наистина това да е причината и бебчо най-после да дойде
Какво е ппк?

тая пълна упойка не е като пълната упойка при големите операции - с интубиране. това е краткотрайна венозна упойка, която просто те приспива за 10-15 минути. после събуждането е обикновено лесно и бързо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Полип на матката
« Отговор #6 -: Септември 26, 2017, 11:06:23 am »
Ох, много благодаря за разяснението, не знаех, че има разлика :)
Re: Полип на матката
« Отговор #7 -: Октомври 10, 2017, 13:57:20 pm »
Здравейте! Лекарката ми каза да си купя бетадин вагинални и да си ги слагам няколко вечери преди манипулацията. Въпросът ми е, понеже четох, че се спирали поне 3 дни преди манипулация, тя нищо такова не ми каза, каза да си ги слагам няколкото вечери до този ден. Какво мислите? И колко навътре се слагат, прочетох че се мокрели и се поставяли и че после като станеш изтича течност. Но колко навътре се поставят?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Полип на матката
« Отговор #8 -: Октомври 10, 2017, 14:39:59 pm »
на мен не са ми казвали нищо да слагам преди манипулацията, така че не мога да те посъветвам относно спирането.
обикновено вагинални глобули се слагат толкова навътре, колкото можеш да ги вкараш с пръст.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Полип на матката
« Отговор #9 -: Октомври 10, 2017, 14:56:31 pm »
Ами аз понеже я попитах за микробиология дали да си правя, каза че не е необходимо, но да слагам такива таблетки, четох за тях, че можело да се ползват и преди такива процедури.
Re: Полип на матката
« Отговор #10 -: Октомври 10, 2017, 15:56:35 pm »
Опитай се да се свържеш с информация.Понякога момичетата знаят доста.Ако не аз бих ги слагала до вечерта преди манипулацията.С тях дори и да има нещо ще се изчисти.Не мисля,че ще навредят
Иначе в ситуации като твоята аз не питам за микробиология,а право си казвам искам,независимо кога е била последната,но аз съм с не малко манипулации.
Пожелавам ти успех,всичко ще мине леко.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Полип на матката
« Отговор #11 -: Октомври 10, 2017, 16:38:24 pm »
така или иначе, после обикновено предписват профилактично прием на антибиотик.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Полип на матката
« Отговор #12 -: Октомври 10, 2017, 20:07:29 pm »
Разбрах, извинявам се, че така подобно попитам, ама не съм си слагала до сега вагинално нищо, та сега това в банята лида си го сложа и да ходя да си лягам или в легнало положение вече в леглото, защото да не падне?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Полип на матката
« Отговор #13 -: Октомври 10, 2017, 20:27:36 pm »
независимо как поставиш глобулата, няма да изпадне. не се притеснявай...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Полип на матката
« Отговор #14 -: Октомври 10, 2017, 20:56:52 pm »
Благодаря ти :) Лека вечер
Re: Полип на матката
« Отговор #15 -: Октомври 16, 2017, 07:33:46 am »
Момичета, пречи ли ден преди манипулацията да отида все пак до още един гинеколог, за да видим той какво ще каже. Притеснява ме този лубрикант, с който ще маже "микрофона", за да ме види на ехограф да не пречи на манипулацията?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Полип на матката
« Отговор #16 -: Октомври 16, 2017, 10:09:57 am »
Гелът, който се поставя на вагиналната сонда, не пречи. Разбира се, можеш да предупредиш гинеколога, който те преглежда, да не поставя гел, а да използва само презерватив, само малко по-неприятен е прегледът.

Основният въпрос според мен е друг - ако вторият лекар ти каже, че нямаш полип, какво ще правиш, ще откажеш манипулацията? Виждам, че и преди това си питала друг лекар дали това е полип. Аз те разбирам, операцията те притеснява, но дали ходенето при друг лекар ще ти помогне или повече ще те обърка?

А и дори да е диагностична, хистероскопията е една доста информативна манипулация, ние често я препоръчваме преди трансфер, дори да няма полип или други проблеми с лигавицата.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Полип на матката
« Отговор #17 -: Октомври 16, 2017, 11:35:10 am »
Благодаря ти за информацията, притеснявам се, да, защото за първи път ще ми правят. Да видим какво ще каже. За сега не смятам да се отказвам, просто искам трето мнение :)
Re: Полип на матката
« Отговор #18 -: Октомври 19, 2017, 11:28:41 am »
Здравейте! Всичко мина нормално, сега да попитам трябва ли да се въздържаме от гушкане, защото след 1-2 дена трябва да съмв овулация?
*
Re: Полип на матката
« Отговор #19 -: Октомври 20, 2017, 07:25:02 am »
Хубаво е да изчакаш да мине един цикъл и тогава. Най-малкото така ще се е повъзстановила лигавицата след манипулацията и шанса е по-голям...