0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Полип на матката
« Отговор #20 -: Октомври 20, 2017, 11:06:34 am »
Добре, благодаря 😊
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Полип на матката
« Отговор #21 -: Октомври 20, 2017, 12:55:26 pm »
доколкото знам, препоръчват без секс до следващия цикъл.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Полип на матката
« Отговор #22 -: Октомври 21, 2017, 11:03:58 am »
Благодаря :)
Re: Полип на матката
« Отговор #23 -: Февруари 02, 2018, 15:44:34 pm »
Здравейте, аз също мога да споделя моят опит от хистероскопия при полип на матката. Откриха ми го на десетия ден след началото на цикъла и двете докторки, при които ходих (д-р Тихомирова и доц. Тюфекчиева) казаха, че полип може да се види дните преди овулация, така че е добре профилактичните прегледи да се правят тогава. Относно операцията, прави ми я доц. Тюфекчиева в Майчин дом, от която съм доста доволна, тъй като ме прегледа в 11:30 вечерта и беше страшно внимателна и отзивчива. Самата манипулация премина доста бързо, бях със спинална упойка, което се отрази доста зле на организма ми, тъй като 3-4 дни след упойката бях със страшно главоболие. Обясниха ми, че това е в резултат на по-бързото изправяне след упойката. Болки ниско долу и кървене имах съвсем малко и то денят след операцията. След това ми нямаше нищо. Не е страшно, въпреки че аз също бях доста притеснена.
Re: Полип на матката
« Отговор #24 -: Март 13, 2018, 20:57:06 pm »
Здравейте момичета. Аз също ходих в селена и на мен ми откриха полип на матката, но докторът каза, че на този етап не е нужно хирургическа намеса, понеже бил в края на матката. Каза да изчакаме 6 месеца, през които да правим опити и ако нищо не се получи тогава да го отстраним. Та въпроса ми е на някоя от вас случвало ли й се е да забременее с такъв проблем. Благодаря и успех на всички
Re: Полип на матката
« Отговор #25 -: Март 15, 2018, 14:31:08 pm »
Mavebo, съветвам те да потърсиш още едно мнение, тъй като на мен ми казаха, че е абсолютно невъзможно забременяването с полип. Освен това, е добре да се отстрани, защото може да се превърне в злокачествено образувание. Отиди на още едно мнение и ако ти потвърдят версията на твоя доктор им се довери. Но мен даже ме плануваха почти веднага след прегледа за хистероскопия (изобщо не е страшно), за да не стане по-голям или пък да му се промени вида. Успех! Ако имаш въпроси съм на разположение!

P.s Забравих да спомена, че при прегледа видяха един полип, но при операцията са видяли още един, който е бил на входа на матката (или нещо гакова беше) и е почти невъзможно да се установи при ултразвук.
Re: Полип на матката
« Отговор #26 -: Март 20, 2018, 15:05:19 pm »
И аз преди около 2г имах ендометриален полип, който беше открит по повод обилно вагинално лървен. Отстраниха ми го в Аг-то във Враца с абразио за няма и 10мин с краткотрайна венозна анестезия. Според лекарите които го откриха и премахнаха (бяха различни) няма вероятност за бременност с полип.
Re: Полип на матката
« Отговор #27 -: Март 21, 2018, 11:44:50 am »
И аз преди около 2г имах ендометриален полип, който беше открит по повод обилно вагинално лървен. Отстраниха ми го в Аг-то във Враца с абразио за няма и 10мин с краткотрайна венозна анестезия. Според лекарите които го откриха и премахнаха (бяха различни) няма вероятност за бременност с полип.
Лървен какво е?
И след премахването му забременяхте ли? При мен минаха вече 4 месеца, но все още нищо. Предстои ми ЦС
*
Re: Полип на матката
« Отговор #28 -: Март 24, 2018, 14:40:54 pm »
Здравей,а при кой АГ ходи в Селена?
Здравейте момичета. Аз също ходих в селена и на мен ми откриха полип на матката, но докторът каза, че на този етап не е нужно хирургическа намеса, понеже бил в края на матката. Каза да изчакаме 6 месеца, през които да правим опити и ако нищо не се получи тогава да го отстраним. Та въпроса ми е на някоя от вас случвало ли й се е да забременее с такъв проблем. Благодаря и успех на всички
« Последна редакция: Март 24, 2018, 14:42:54 pm от krist »