0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #60 -: Август 09, 2017, 08:50:22 am »
Раши, в МД ще съм финално при Николов. Планирам на 22 да раждам.
Ти на кой етаж си избра да те настанят, кога те приемат?

За магнезия, продължавам да твърдя, че не е от категорията "ако не помогне, няма да навреди". Пие се по лекарско предписание и при нужда. Крампите може да са в следствие на притиснати от плода нерви, а не от липсата на магнезий.

Да ви се оплача, тази седмица съм тотален аут! Акълът ми го няма никакъв! Първо си дублирах АГ прегледа с една козметична процедура, добре че се усетих в неделя в 12 през нощта, та отидох все пак на преглед! След това осъзнах, че съм си уговорила фотосесия за сряда следобед. А всяка сряда следобед от 5-6 месеца насам съм заета с училището за родители! И на финала - вчера цъфнах нагримирана, наконтерна в Ловния парк на среща с приятелки, която обаче е чак в четвъртък... хахахах  8O :lol: :lol: :lol:
А, и вчера минах на червено за ужас на ММ, който каза, че карам като разбойник!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #61 -: Август 09, 2017, 12:30:10 pm »
Здравейте момичета,

Йолии, ти верно си разбойничка тази седмица. Двете с Шуши хич не ви е скучно! Записвай си ангажиментите в календара. Аз по принцип мн помня но от бременността имам бели петна и затова всичко си записвам. Аз също ползвам на Икаров против стрии. Разтегна ми се кожата около пъпа но др сериозни нямам. Предполагам, като започне да се свива корема след раждането, тогава ще си проличат чертичките. Всяка вечер след душ се мажа с олиото.

В понеделника бях за последно този месец при ЖК. Бебо е 2,600кг. за 33г.с. и доки каза, че върви с 2 седмици напред. Чудеше се дали не е сбъркан термина. Според мен ще се роди по-рано, т.е. преди термина. С лекарствата си оставам същото, само утрогестана каза да го намалявам и спирам.Др седмица ми дават болничния за 45 дни преди термина. Дадоха ми и направлението за хоспетилизация. Това всъщност е така нареченото направление №7, нали? С него мога във всяка болница да ида? На тонове започвам да хода от 21.08, като пет последователни седмици ще ме гледат. И при д-р Начев ходих за последно преди раждането, да ми разясни преди и след какво да правя. Та каза, след раждането да пия л-тироксин 50 но след сутришното кърмене. И там си имало "чалъм" :lol:

Но и да се похваля, не само да мрънкам. Поръчахме креватчето и го чакаме до след 2 седмици. Взехме и количка на Лорели Карера-триколка. Взехме и шезлонгче, така и шезлонгче за къпане. Взехме и шишета, за изписването дрешки, гащирезончета и тем подобни. Трябва да вземем спално бельо за леглото и хавлийка. Мисля да ги взема тези неща от бг производители, като Яна, Пещера...и др. Май сме набавили основните неща. Искам и на училище за родители да идем, като основна тема раждането и първи грижи.

Хубав ден момичета  :balk_183:
« Последна редакция: Август 09, 2017, 12:40:40 pm от Ефра »
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #62 -: Август 09, 2017, 13:27:25 pm »
Милички на мамите който са финалната права  :wink: пожелавам леко раждане.
То май само аз съм в средата 23 седмица .
Та искам да попитам бебка не е от най активните (22+4) но пак е усещам но до вчера е усещах около пъпа ,а днес в дясно това нормално ли е.Малко тъпо се изказвам
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #63 -: Август 09, 2017, 14:01:14 pm »
И аз съм на средата 22+3.Моята бебка ходи на всякъде до пъпа,много ниско долу на нивото на долните ребра,даже някой път подскача цялата и тогава изпитвам странно чувство,защото се засилва доста чак се чуват шутовете и.Успех на всички мамчета със скорошен термин ,живи и здрави да сте и пухкави бебчета.💋
« Последна редакция: Август 09, 2017, 14:03:45 pm от danaq999 »
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #64 -: Август 09, 2017, 14:02:09 pm »
Кисми, чак толкова не съм запозната а и нямам спомен. Но според мен е по-важно да го усещаш бебето, пък дали е от дясно или в ляво според мен няма знамение. Ти ходи ли на Фетална морфология да те гледат? Имай на предвид, че то расте постоянно и ще усещаш удари от всякъде, на него му е широко все още в корема ти. Моето ме удря предимно от ляво. Не се вманиачавай чак толкова!
Успех!
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #65 -: Август 09, 2017, 14:09:02 pm »
Да ефра ходих още в 19 г.с понеже бебка върви напред и моето Аг ме прати по рано-иначе вс е според доктора от ФМ всичко е наред.
Само не можах ме да и видим личицето понеже ни беше  обърнала гръб.
Да по спокойно ми е като е усещам,на моменти е побутвам и тя ми отвръща :) Мн години чаках тези моменти и хем съм много щастлива хем на моменти ми е малко напрегнато и притеснено.
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #66 -: Август 09, 2017, 14:29:21 pm »
blue_sky , разбързал се е защото повиших еднократно кръвното,а това е опасно и може да доведе до отлепване на плацентата. Сега следя кръвното стриктно и чакаме да мине 37 г.с.,за да може ако нещо стане да действаме без притеснения,понеже за доносено се води след 37 г.с.
Любовта е сила !

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #67 -: Август 09, 2017, 18:18:35 pm »
Йоли, аз мисля да съм на 12 етаж, стига да има места. Ако не на 8мия. :) Ама ти големи приключения имаш, хе хе :) И аз забравям много напоследък. :lol: Всичко си записвам като бабите.  :lol:

Ефра, на мен моят ендокринолог ми каза следното по повод Хашимото. 5 дни след раждането да намаля Еутирокса на 75мкг и след още 5 дни да мина на 50мкг. Каза да го пия след първото кърмене и след това да не кърмя поне 2 часа.  :lol: Ще видим как ще се натъкмим.  :lol:


Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #68 -: Август 09, 2017, 22:06:43 pm »
Ох момичета не съм от най суеверните но преди малко си счупих огледалото ,то да ви кажа вчера пък счупиш чаша.
Но чашите са ми ежедневие ,но огледалото....
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #69 -: Август 10, 2017, 00:11:04 am »
Шуши, щом е еднократно, следете го. Знаеш и за белтъка в урината. Да, води се доносено след 37 г.с., но нека само си реши, ако нямаш проблеми.

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #70 -: Август 10, 2017, 08:51:49 am »
Хахаха, да! Аз съм пълно бедствие последните няколко дни.  :D
И за капак на всичко вчера един шофьор на куриерска фирма даде на заден докато пресичах уличката зад него. Бях с кучето, добре, че я бях вързала на каишка. И още по-добре - хубаво, че си послушах интуицията и бях внимателна! Направо ми се наложи да отскоча назад, за да спася корема и кучето! Изпищях, за да спре колата! А той, келешът, нито слезе да попита как съм, нито се извини... Гледа ме едно такова, като говедо  8O 8O
После се разревах, защото юначето ще се роди в кофти общество...

Кисми, изпускаш разни неща, приеми го като нормално за бременността. От хормоните се разхлабват ставите и сухожилията, което те прави кашкавалена. Не се вкарвай в суеверия.
В този ранен срок е нормално бебето да се усеща навсякъде. Като дойде 8-9 месец ще има място само да побутва, горкото...
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #71 -: Август 10, 2017, 09:02:10 am »
Ейй тва са някой шофьори са пълни тъпанари и идиоти с извинение.Мислят си че като се качат на кола са недосегаеми!
Важното че сте добре,сигурна съм че доста си се уплашила :(
Можеше поне да ти се извини и да те попита как си ,но.....
Иначе Йоли хаха аз като ме хване един такъв период ,че и дълго ме държи-един път изпочупих на свекървата кристалния сервиз 😆😆😆😁😁😁😂😂😂
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #72 -: Август 10, 2017, 11:54:58 am »
Някоя мама пила ли е лактолоза?И ако да по колко пиехте?
*

    sunita_30

  • **
  • 64
  • когато вярата срещне надеждата живота намира начин
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #73 -: Август 10, 2017, 13:21:38 pm »
Здравейте,момичета,
приемате ли нови попълнения,дойде и моят дългоочакван ред да се запиша в тази прекрасна  тема 100 ,която следя отдавна :wink:Бременна съм в 11 седмица,предстои ми другата седмица биохимичния скрининг.Имам въпрос,какво точно се изследва, като хормони от кръвта.Имам бележка и пише-РАРР-А,това достатъчно ли е за изследването?И друго от кога мога да пия профилактично магнезий,последно преди месец го изследвах и беше 0.84mmol/l .На последния преглед питах докторката и ми каза,че го изписват от 14 седмица.Приснява ме факта,че снощи имах леко схващане на единия крак,какво ще кажете?Благодаря !!!!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #74 -: Август 10, 2017, 14:02:01 pm »
Добре дошла и честито sanita_30.Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност.За бхс се изследва папа и бета чхг от хормоните.Магнезии аз го пия от 15+.Мисля,че ти е рано.Лекарят ти ще прецени.😊
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #75 -: Август 11, 2017, 11:50:06 am »
Добре дошла и от мен!
Леко да ти върви и пухкав финал!
*

    sunita_30

  • **
  • 64
  • когато вярата срещне надеждата живота намира начин
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #76 -: Август 11, 2017, 12:49:44 pm »
Благодаря ви момичета,на мамите,които им предстои раждане ,да бъде леко и незабравимо.
Още един въпрос пуснах си пкк и суе,проблем ли е че суе е завишено норма 15,а моето е 36.Иначе левкоцити 9,70 при норма до 11,какво ще кажете?Лек и приятен следобяд!!!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #77 -: Август 11, 2017, 13:43:13 pm »
До колкото знам е нормално суе да е завишено.Моето е 39 при граница до 25.Левкоцитите са ок.
Мен вчера ми взеха МБ чак в понеделник ще излезне.Доктора каза до тогава да се подмивам (външно) с тетра.На 21.08 на Жк и ще ме прати на уши нос и гърло заради завишените левкоцити ,тъѝ като стерилна урина излезе без бактерия в обикновената леко са завишени левкоцитите
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #78 -: Август 12, 2017, 15:47:46 pm »
Здравейте момичета как сте?Някоя мама имала ли е бяло течение?Аз попринцип винаги съм имала взимаха ми цитонамазка и микробиология нищо няма.Но сега се усили.Дали е нормално някой да е имал такива катаклизми.Благодаря.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #79 -: Август 12, 2017, 18:07:01 pm »
Здравейте калпазанки,  :lol:

Ефра, на мен моят ендокринолог ми каза следното по повод Хашимото. 5 дни след раждането да намаля Еутирокса на 75мкг и след още 5 дни да мина на 50мкг. Каза да го пия след първото кърмене и след това да не кърмя поне 2 часа.  :lol: Ще видим как ще се натъкмим.  :lol:
Раши, разбирам какво ми казваш. То моята доза не е висока, така че 50 ме устройва. А за натъкмяването ще видим как ще стане. :lol:

sunita_30 Добре дошла на Сунита. Питай каквито въпроси имаш без да се притесняваш. Няма значение дали въпроса е глупав важното е да се успокоиш. :wink:

Даная не знам защо толкова те притеснява това течение при условие, че нямаш бактерии. Нормално е да имаш течение то прочиства влагалището и даже ще се засилва. Аз също имам даже някъде от началото някъде. Да не говорим, че си слагам и утрогестан и става мазало. Даже в началото слагах ежедневна превръзка и след като разбрах, че от нея може бактерии да се навъдят се отказах да нося. Общо взето се примири, че ще съсипеш няколко чифта бельо. Най-добре носи памучни бикини. Ако носиш прашки и после ти се появят и хемероиди няма да изпитваш комфорт. На мен в 6 м ми се появи хемороидче с което още се боря. Ако мн те притеснява това течение иди при втори гинеколог на преглед!

Относно разхлабените връзки, да ви разкажа пък аз каква беля направих. Сутринта направих кафе на ММ, и тръгвам да му го нося и ръката ми сама се отплесна и да ни ви казвам какво стана по земята и по стената. Всичко бе в кафе, та айде ново кафе а ММ без тюхкане взе и изчисти. Всеки ден нещо изпускам или омазвам.  osi_6

Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.