0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #20 -: Юли 29, 2017, 20:59:36 pm »
Има ли някоя мама от Варна?И ако да мерил ли ви е някой шийката с коремен ехограф и ако да моля споделете къде.Благодаря предварително.
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #21 -: Юли 30, 2017, 00:15:01 am »
Не съм от Варна, но на мен само така ми мери шийката моят АГ :) .


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #22 -: Юли 31, 2017, 08:09:11 am »
Момичета, да ни е честита новата темичка и много хубави новини да си споделим в нея!
И аз се чувствам съвсем на финала, въпреки че остават цели 3 седмици... Няма да ви лъжа - вечер си ми тежи - да лежа, да ходя, да ставам, да се обръщам... И тая жега! Само ходя с едно ветрилце и си вея. И кръст и гръб ме болят, като преди цикъл, но сигурно е нормално.
На мен до сега нито веднъж не са ми правили вагинален ехограф (освен в началото на бременността). Уж ми виждали шийката с коремния, но сега като бях на преглед при професора дето ще ме изражда и го попитах колко ми е шийката, той каза, че с коремен не се виждало. Объркана съм, но не остана време да се шашкам. Иначе водите са ок, контракции все не засичат когато съм на тонове.
ММ се прибра от командировка и сега отмятаме заедно задачките и ми е по-ведро. Въпреки че всичко се прави по 2 пъти, гледам да не се хабя с излишни ядове и да си щадя нервите за по-важните неща.
Сега на дневен ред ми е да избутам списанието до печат точно преди да родя, че да имам после няколко седмици спокойствие да се съвзема преди да почна пак да работя. Дано да успея да се съчетавам майчинството и работата...
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #23 -: Юли 31, 2017, 19:28:26 pm »
Честита нова темичка да е напълнил с пухкави бебоци :)
Момичета по миналата седмица бях болна с температура болки в бъбреците ,гърло че и повръщане.Ходих до спешното там излезнаха левкоцити в кръвта 22 и отделно в урината.
Аз имам проблеми с бъбреците ,бях след една операция с прекъснати уретери,хидронефрози пилонефрити и т.н това ми е слабото място.
Бях на консултация с уролог съвсем лека задръжка на урина и но ми изписаха антибиотик -аугментин 1000 на 12 часа за 5 дни.
Изпих си го пуснах контрола в петък левкоцити бяха 19.Аг-то ме прати на хематолог  който освен  пкк ,ми пусна и др изследвания не бяха  мн зле ( свързани с желязото ) изписа ми желязо,но левкоцитите пак са 25.
Писах на аг то но чак на 17 съм при него той каза че ще ми пусни МБ и ще ме прати на нефролог.Аз взех направление от ЛЛ за нефролог.
Извинявам се за дългия пост но някоя друга бъдеща мама с така завишени левкоцити!
След теста левкоцитите бяха 19, после паднаха на 15  и сега нз вече ..толкова ми е притеснено.
В 22 г.с съм!Мисля утре преди нефролога да пусна ц-реактивен протеин
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #24 -: Юли 31, 2017, 19:48:56 pm »
Охо, Синеочке, и тук пишеш вече :) Тъй, тъй!

Кисми, не мога да ти помогна, но ти пожелавам бързо разрешаване на проблема и успех! :)


*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #25 -: Юли 31, 2017, 19:56:24 pm »
Е, как да не се запише човек в тема 100!
Ей, така, за удоволствие! (не съм бременна  :lol:)
Момичета, много деца да народите и все тук да се хвалите!
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #26 -: Юли 31, 2017, 20:34:21 pm »
Kissme, не си самоназначавай изследвания. Щом левкоцитите са ти високо и црп то ще е високо.
Попринцип по време на бременност се покачва всичко,освен хемоглобина,но все пак при теб е доста завишен.
По-скоро една стерилна урина да пуснеш сутринта.Така по-лесно ще се ориентира и доктора,и ти.
Надявам се всичко да мине и замине и да нямаш повече проблеми
Любовта е сила !

*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #27 -: Юли 31, 2017, 21:17:32 pm »
Раши, аз съм стар кадър тука 😹😹😹



Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #28 -: Август 01, 2017, 18:30:26 pm »
Още едно чакано Човече проплака днес :)

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=52112.msg1151564#msg1151564
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #29 -: Август 01, 2017, 18:43:33 pm »
Много се радвам за Синеочка :) да са живи и здрави цялото семейство :)

Аз днес нямах много добър ден,но какво да се прави. На стажът ми се правят на луди и не ми дават да си го доизкарам (не ми било мястото в детска клиника. Хубаво,ама аз съм по средата на стажа. 3 седмици и половина минаха,3 останаха. На въпросът ми,а със заверките как стоят нещата,всички не знаят. Била съм прецедент). Днес бях и на преглед,отсега съм насочена към шефът на отделението,понеже досега ЖК ми я води друга докторка от същото отделение. Но все пак той ще ме изражда и е редно 9 месец той да си ме наблюдава. Намалиха ми магнезия от 3х2 на 3х1 и салбутамола от 3х1 на 1таб/дневно.и не знам втълпявам ли си,но вече усещам контракции. Досега,след назначаването на високите дози от 30 г.с. досега не съм имала контракции...и сега взима да.ме хваща страх..трябва да се пазя повече.
Надявам се всички останали да са добре. Да не ви изреждам всички,но пишете по-честичко,за да не ви изгубим дирята :)
Любовта е сила !

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #30 -: Август 01, 2017, 19:56:06 pm »
Честито на Синеочка да и е жив и здрав малкия юнак ,а на нея бързо възстановяване.
Утре съм на нефролог !
От време на време имам някакво течение но няма мирис цвят не мога да определя.Заради завишените левкоцити АГ иска да ми вземе и МБ но това ще стане чак на 17 ,да се притеснявам ли с това течение макар че и преди го имах ама МБ тогава излезе чиста ,а и на всеки 30 дни слагам лактажин профилактично още от ин витро клиниката.
И последно вие до кога пихте нош па аз го пия 3х1 и съм 22 г.с
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #31 -: Август 01, 2017, 20:37:34 pm »
Kissme, аз през цялата бременност профилактично си правих кратки курсове с полижинакс -4-5 дена месечно,но все пак се чуй с гинеколожката ти. Не виждам проблем да си изкараш сега едно курсче,вместо да чакаш до 17.
Но все пак не забравяй,че по време на бременността е нормално вагиналното течение да е по-обилно.
Просто поне направи консултация по телефона с доктора ти. Абсурдно е да чакаш до 17,бременна си все пак.
Любовта е сила !

Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #32 -: Август 01, 2017, 22:23:34 pm »
KISSME,аз го спрях  заедно с другите лекарства,някъде към 16 г.с.Като цяло не обичам да пия лекарства,то кой ли обича,но дори когато се налага гледам да намалям дозата и да я спирам възможно най-бързо.Относно течението и аз имах и пак поради причината ,че не обичам лекарства не съм ок да слагам профилактично,не съм и го правила,защото колкото и полезни да са се нарушава флората. В един момент организма свиква да има чужда помощ.Прави си по-често МБ,аз така се успокоявах
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #33 -: Август 01, 2017, 23:26:41 pm »
Благодаря ви момичета за съветите по принцип от както взех да ползвам пяната на Гинексид от декември месец не съм имала оплаквания като изключим утрогестана към който правих явно алергия.
А относно нош па аг-то нищо не казва за спиране понеже не е доктора от ин витрото
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #34 -: Август 03, 2017, 08:26:09 am »
Здравейте и от мен, момичета!
Колко хубаво, че тема 100 започва с ново бебче! И тук честито, Синеочка!
Моята МБ ме изненада неприятно този път...
Белтъка продължава да ми е леко занижен, въпреки че пия протеин. Краката ми се подуват зверски, а контракции имам на рядко и с болка, но това си е обичайно при мен.
Вече ме мързи да гледам. Нито ми се чисти, нито ми се разхожда, а като лежа започва всичко да ме боли.
Сега основно ме занимават въпроси, свързани с раждането в МД, който има опит, моля да сподели.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #35 -: Август 03, 2017, 12:50:19 pm »
Йоли, и двата пъти родих в МД
Първият преди 14г. с каката бях на 7 ет.,  три бяхме в стая с обща баня и тоалетна...но пък бебето не беше при мен само за хранене ми го носеха :)
Вторият път на 12 ет. две бяхме в стая с баня и тоалетна,но пък бебето си бе при мен, малко по-трудно ми беше, защото той горкия плаче, а аз не се бях раздвижила след секциото и докато стана от леглото....мъка :lol:
Питай ако мога с нещо друго да съм полезна :)
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #36 -: Август 03, 2017, 14:10:21 pm »
Йоли, аз раждах ноември 2014г в МД секцио. Бях на 7ет, с други 2 момичета в стая, бебетата ги взимахме през 3 часа, да ги храним и през нощта от 22ч до 7ч спяха в общото помещение и ние можехме да си отспим, условията бяха... доста лоши, но търпими. Акушерките бяха като цяло отзивчиви - аз лично не видях лошо отношение. Има темичка за раждането - къде, как? - там съм писала по-подробно, а и има други истории  :D
*
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #37 -: Август 04, 2017, 09:05:02 am »
Благодаря ви, дами! Ще се поровя в другата тема :)
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #38 -: Август 04, 2017, 11:27:50 am »
Синеочке, честита рожба! :dance2: Да ти е жив и здрав малчугана, много щастие и радост.

Как сте момичета? Аз ще започна с въпросите и после с оплакванията.
Да ви питам, от коя седмица се започва следенето на тонове на бебето?
До кога трябва да се пие ФК?

Да се оплача, пак ме заболя гастрита. Явно много праскови ям, както и желязото не помага в това отношение. Ще трябва пак да започна приема на лекарства.


А тази сутрин в не будно състояние си опъвам единия крак и изведнъж силна, изтръпваща, сковаваща болка в прасеца. Направо се превих от болка. Досега не ми се беше случвала. Това какво е било, спазъм в прасеца или съм преметнала сухожилието според вас? Даже двете малки пръсчета на кръка ги усетих като изтръпнали. След някоя и др минута премина болката, но при натиск се усеща лека болка. Може би е сухожилието.

Другото, което е че миналия месец от жегите двете длани с пръстите някак се подуваха. Все едно се е събрала кръв. Като се събуда и започвам раздвижване, защото не мога да ги сгъна пръстите. Но сега премина на лявата ръка и остана на дясната ръка. Знам, че е нормално да изтръпват крайниците, но това е всяка нощ.

Хубав ден! :balk_175:
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните номер 100
« Отговор #39 -: Август 04, 2017, 13:18:13 pm »
Ефра,

Тоновете се проследяват обикновено след 28 седмица, но най-добре говори с гинеколога, който ти следи бременността, защото виждам, че ти вече си в 30 седмица. По препоръка на моя док, аз пиех ФК през цялата бременност и след раждането докато се възстановавах, под формата на комбинирани витамини за бременни и кърмачки.

Мен също доста ме болеше гастрита и имах киселини, особено в третия триместър. Лекарства не съм пила, гледах да хапвам по малко на често и пиех капки прополис разтворени във вода поне 2 пъти на ден. Те действат противовъзпалително и заздравяват лигавицата при гастрит. Някои бременни обаче избягват пчелни продукти.

Спазмите, които имаш често са нещо обичайно за бременните. На мен ми отминаха, когато док ми предписа магнезий против контракции. Той релаксира мускулите и помага и за спазмите.

Задържането на вода и подуването на пръстите на ръцете и при мен го имаше сутрин. Твоят док ще прецени дали е нужно да ти изследва чернодробните ензими в тази връзка.

Леки оставащи седмици и леко раждане!