0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dieta do anoreksiq , a sega?
« -: Юли 22, 2017, 16:21:26 pm »
zdraveite, mnogo mi e drago...Neka se predstavq , na 19 godini sum i v mommenta teja 40kg pri rust 1.68.Oshte ot dete sum s nadnormrno teglo - 86 Kg.Postepenno zapochnah dieta  i sega sum do momenta v koito iskam da se opravq ,no me e strah ot hranata...shte zapochna da vi pisha kakvo qm za da me podkrepqte i nasyrchavate s kakvo da se hranq.
Re: dieta do anoreksiq , a sega?
« Отговор #1 -: Юли 22, 2017, 17:21:22 pm »
Здравей габриелаг98.Добре дошла.Ще те помоля да пишеш на кирилица :D.Относно проблема ти на първо място аз бих те посъветвала да се обърнеш към психолиг, в което няма нищо срамно.Казвам ти го защото и наднорменото тегло и ниското тегло може да са в следствие на емоции и ако не ги овладееш и разбереш от къде идва проблема може дълги години да се луташ в крайности и да навредуш на целия си организъм.Би ли споделила колко често се храниш,с какво се храниш,повръщаш ли?
Re: dieta do anoreksiq , a sega?
« Отговор #2 -: Юли 22, 2017, 21:15:39 pm »
Здравей габриелаг98.Добре дошла.Ще те помоля да пишеш на кирилица :D.Относно проблема ти на първо място аз бих те посъветвала да се обърнеш към психолиг, в което няма нищо срамно.Казвам ти го защото и наднорменото тегло и ниското тегло може да са в следствие на емоции и ако не ги овладееш и разбереш от къде идва проблема може дълги години да се луташ в крайности и да навредуш на целия си организъм.Би ли споделила колко често се храниш,с какво се храниш,повръщаш ли?
благодаря за топлото посрещане,,,ходя на психолог от доста време , та дори и на психиатър.Храня се само вечер предимно,хапвам малко 200гр кисело мляко с 3 ягоди,около 25 гр солети,3 парченца шоколад и ако си внуша че съм прекалила и повръщам много
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: dieta do anoreksiq , a sega?
« Отговор #3 -: Юли 22, 2017, 22:10:25 pm »
Здравей, Габриела!

Необходимо е да се храниш 3 пъти на ден и да приемаш поне 1500 калории. Иначе ще имаш сериозни проблеми с репродуктивните си възможности. Не яж солети и шоколад, а готвена храна и се стреми към балансиран прием на основните групи храни.

За проблема с булимията работи усърдно с лекуващия те психиатър и психолог. Надявам се, че родителите ти знаят и те подкрепят.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: dieta do anoreksiq , a sega?
« Отговор #4 -: Юли 22, 2017, 22:52:41 pm »
Подкрепям  jam за честото хранене и калириите.Аз бих избягвала и ягодите,защото са алергени,а в момента имунната ти система не мисля,че е в добро състояние и може да ги разпознар грешно.Ето неща с който можеш да пробваш и да са полезни за състоянието ти
- прясно приготвени плодови пюрета от банан, ябълка, круши;
- зеленчуково пюре,супа от варено цвекло, моркови;
- ориз, овесена каша, каша от елда;
- хляб
- риба;
- варени пилешко и пуешко меса;
- нискомаслени сирена и кашксвали;
Без каквито и да е било консерванти


*
Re: dieta do anoreksiq , a sega?
« Отговор #5 -: Юли 23, 2017, 00:14:54 am »
Здравей, Габриела. Проблемът, който имаш не е за подценяване. В момента не е важно какво и колко ядеш, а защо не ядеш. Отвращава те храната? Чувстваш  се гузна? Имаш чувството, че си дебела?
БМИ ти е 14. Това е ужасно ниско. Какво ти казват лекарите? Какво ти се яде?
Приемай повече калории и най- вече белтъчини. Сутрин хапвай плод и кисело мляко, на обяд въглехидрати, следобед малка закуска- мляко, плод, бисквитка или нещо подобно, а вечер основно белтъчини. Много е важно постепенно да увеличиш количеството, защото иначе ще имаш позиви за повръщане. Целта ти е да достигнеш поне 50, 50 и нещо килограма. Запомни, че няма лоша храна, всичко е в "дозата". Можеш да ядеш всичко, но по малко, на често и разнообразно.

В 10ти клас бях решила, че съм много дебела. 175см съм, тогава тежах 57кг, след 2 седмици диета, тоест не ядях нищо почти, бях 48-50кг. Така, че те разбирам. Никога не съм стигала до твоето положение, но бях близко. Не се притеснявай да споделяш, било с нас, защото е по- лесно, било с близки, а най- вече с лекарите си. И не забравяй, че храната не е твой враг, а твой приятел, ако я използваш правилно.
Re: dieta do anoreksiq , a sega?
« Отговор #6 -: Юли 30, 2017, 10:27:54 am »
здравейте,наложих си някакъв вид меню,не много правилно ,но все пак- з: 1 праскова ,обяд: 1 ф хляб с 10гр пуешко филе и 10 кашкавал,25 гр кисело мляко на айрян ,1 маслинка...следобед:1 праскова и 3-4 пар4енца шоколад,вечеря като обяда с малко краставичка...Наложила съм да го спазвам ,въпреки мислите за повръщане
Re: dieta do anoreksiq , a sega?
« Отговор #7 -: Юли 30, 2017, 10:50:25 am »
По-добре изглежда от предишното ти меню.Пробвай се няколко дни така,седмица примерно и се опитай към закуската да добавиш филийка с нещо.Ако не стане с цяла,започни с поливин и така на няколко дни добавяй по нещо малко във всяко хранене.Чела съм,че преди години са смятали за нормално диета с 1100 кал.за анорексията,но са правили проучване и жени приемали1400кал. се възтановяват по-бързо.Нямам представа дали е така.Според мен добро начало е да се приема дори по-малко,но да не се повръща
Re: dieta do anoreksiq , a sega?
« Отговор #8 -: Юли 30, 2017, 11:30:33 am »
а може ли да ми предложите и друг вид храна с която да си набавям хранителни вещества..Да под4ертая страх ме е от калории,имало е дни през които съм била само на дъвки.Това хранене съм си го наложила като закон.Закуска в 9:30,Обяд в 12:30,СЗ в 16  и вечеря в 21:30.
*
Re: dieta do anoreksiq , a sega?
« Отговор #9 -: Юли 31, 2017, 19:37:27 pm »
А какво ти  е вкусно?
Има ли кой да те подкрепя у дома?
Сиренце и кашкавал добави. Яйца хапваш ли?
Re: dieta do anoreksiq , a sega?
« Отговор #10 -: Юли 31, 2017, 20:10:39 pm »
Ооо обичам много неща,майка ми е до мен винаги.Да обичам ги.
Re: dieta do anoreksiq , a sega?
« Отговор #11 -: Август 01, 2017, 09:29:05 am »
-Закуска-варени яйца (започни с 1),1филийка хляб с малко извара или сирене,кашкавал.Друг вариант ти е овесени ядки или мюстли с прясно/кисело мляко
-Сурови ядки и семена можеш да добавиш между храненията.Вземи си едно пакетче ,остави го на видимо място и си взимай по малко като минаваш,така няма да ги усетиш и да си мислиш колко много си поела.Ако пък ти е по лесно с определен час ,както другите хранения ги сложи между закуската и обяда или за следобедна закуска
-Обяд-пилешко,телешко или риба със задушени/пресни зеленчуци(не само краставица-добави морков,броколи,карфиол,картоф);ориз със зеленчуци
-Следобедна закуска малко ядки и един плод;кисело мляко и плод
-Вечеря-С времето е добре да избуташ вечерята в по-ранен час.Пак месо със зеленчуци,различни супички
Парченцата шоколад можеш да ги добавиш и към обяда,не само вечерята
Re: dieta do anoreksiq , a sega?
« Отговор #12 -: Август 02, 2017, 20:19:07 pm »
благодаря много . Нямам от година цикъл и много се притеснявам,бях на лекар и ми казаха да кача кг
Re: dieta do anoreksiq , a sega?
« Отговор #13 -: Август 02, 2017, 20:54:06 pm »
На моя роднина и спираше цикъла когато падаше под 43 кг.Млада си трябва да внимаваш много и малко по малко да преодолееш тази криза
Re: dieta do anoreksiq , a sega?
« Отговор #14 -: Август 06, 2017, 11:40:45 am »
давам нещо назад,днес не закусих-Умишлено.Пак мисля за калории  и тези глупости...на къде сега?
Re: dieta do anoreksiq , a sega?
« Отговор #15 -: Август 07, 2017, 09:53:08 am »
отчет за вчера - з няма,обяд филийка с малко шунка и краставица,сз солетки,100гр кис мляко,вечеря като обяда с 2 маслини
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: dieta do anoreksiq , a sega?
« Отговор #16 -: Август 08, 2017, 12:59:36 pm »
добре, утре включи и закуска.
зеленчуците сега са в разгара си, включвай и други - домат, чушка. калории не дават, но имат витамини и микроелементи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: dieta do anoreksiq , a sega?
« Отговор #17 -: Август 08, 2017, 23:25:01 pm »
Моят съвет е същия като на Маги. Яж зеленчуци, не ти носят калории, но ще привикнеш стомаха си да поема храна в малко по- големи количества. Спокойно можеш да ядеш салати, таратор, а също така е хубаво да ядеш и малко месо- пуешко, сега има и прясна черноморска риба.
Прави си вкусни неща, за да изпитваш удоволствие от храненето, а не да ти е като задължение.