0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
въпрос свързан с фонда
« -: Юни 14, 2017, 16:58:06 pm »
Здравейте!Имам връчена заповед за инвитро процедура от октомври 2016.Все още не съм я почнала.Мислех си че важи една година,т.е че може и октомври 2017 да се започне,но май съм сбъркала.До октомври 2017 трябва да съм приключила ли?Не започвам заради големия си страх който изпитвам/който вече си мисля че е като болестно състояние/.Отделно имах и доста здравословни проблеми-първо няколко грипа ме повалиха,после други проблеми и все лекарства и направо се натрових. Искам да попитам и за тези симулации до колко вредят на организма и колко време протичат.Знам че много хора ще ми се накарат,но....такива ги свърших.                                                                                                                                                 
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: въпрос свързан с фонда
« Отговор #1 -: Юни 14, 2017, 18:13:02 pm »
доколкото ми е известно, до 1 година трябва да започнеш процедурата, а не да я приключиш. има и възможност за отлагане по уважителни причини. най-добре е да се обадиш във фонда и те ще те информират най-точно как да стане отлагането, ако не искаш да започваш сега.

в коя клиника ти подготвиха документите? видът и продължителността на стимулацията зависи от това какъв точно е проблемът при двойката.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: въпрос свързан с фонда
« Отговор #2 -: Юни 14, 2017, 21:11:14 pm »
Сатем, кажи каква ви е диагнозата и какво точно те притеснява. Правила съм два опита икси, един замразен трансфер. Тук има момичета с много повече опит от мен. Питай, за да се опитаме поне да разсеем съмненията ти!

*
Re: въпрос свързан с фонда
« Отговор #3 -: Юни 15, 2017, 14:20:02 pm »
Ние сме с мъжки фактор.Диагноза олиго терато астенозооспермия тежка степен./нормална морфология 5%,норма над 14%,абнормална морфология 95%/.И така аз все си мисля че лекарствата които се приемат са вредни за организма на жената/нещо като антибиотиците/.Другото което е аз много държа да си ходя на работа/ако не ходя ще се срина психически/.Затова се чудех какви проблеми може да ми докара цялата процедура.Искам да съм наясно.Ако почна да не ми кажат че трябва да вися вкъщи.Отделно ме притесняват и пункцията и трансфера.Те като операции ли са как е.А за срока бях чела някъде че парите трябва да се УСВОЯТ до една година,какво значи това не ми е ясно
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: въпрос свързан с фонда
« Отговор #4 -: Юни 15, 2017, 14:37:27 pm »
Сатем, лекарствата са създадени да помагат (в това число препаратите за стимулация на овулацията и антибиотиците), а не да вредят. Вярно е, че лекарствата имат и странични ефекти, но не е задължително тези ефекти да се проявят при тебе, освен това можеш да коментираш с лекаря каква доза да се даде. При по-ниска доза ще разчиташ на по-малък брой яйцеклетки, съответно и шансовете ти за бременност ще са по-малки. Допълнителен проблем би била възрастта ти (не зная на колко години си точно, възможно е да си го споменавала, но виждам, че правите опити за бременност повече от 10 години). Стимулацията не изисква отсъствие от работа, само пункцията - тя е оперативна процедура. Възможно е след това да се наложи да отсъстваш някой и друг ден от работа, което е въпрос на реакция на организма, както и на приоритети. Ако родиш, също ще отсъстваш от работа. Последно, можеш да отложиш използването на заповедта по медицински причини, от лечебното заведение със сигурност знаят как става това.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: въпрос свързан с фонда
« Отговор #5 -: Юни 15, 2017, 14:50:24 pm »
Усвояването до една година значи до една година да започнеш процедура. За удължаването Мели е писала. Нито пункцията, нито трансфера са като операции. На пункция има упойка, но тя няма нищо общо с онези,които вероятно си представяш. Можеш да си ходиш на работа. Не вярвам два три неработни дни да са ти фатални за психиката.

И не мога да разбера защо са такава анатема антибиотиците. Малко офтопик.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: въпрос свързан с фонда
« Отговор #6 -: Юни 15, 2017, 15:43:20 pm »
и все пак, ако човек не се чувства склонен да променя своя живот заради зачеването на дете - било поради страх, било поради дискомфорт от някакъв род - то не мисля, че е длъжен да го прави. има хора, които избират да нямат деца и това също е избор.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: въпрос свързан с фонда
« Отговор #7 -: Юни 15, 2017, 16:54:09 pm »
Аз съм на 33г,с наднормено тегло.Откакто съм взела заповедта постоянно съм болна и пия лекарства.Всички вируси каквито съществуваха тази зима ми се залипиха и все антибиотици,защото с по леките не минава.Личната ми каза че имам отслабнала имунна система.След това висок холестерол,айде и там малко лечение.В момента пия хранителни добавки за костите и гръбначния стълб/за които пише че са противопоказни за бременност/,а се пият три месеца.Преди това имах и лечение за тези проблеми с по силни хапчета.И така.Днес,утре и то стана юни месец.Моя мъж все ме притиска кога ще почваме.Аз му казвам че като се лекувам за други проблеми няма как/мисля че съм права/. Последно за срока аз разбрах следното.Примерно трябва до октомври да си вкарам заповедта в клиниката,в системата,а самата процедура може и след това да продължи така ли е./било то месец,два ,три,колкото е/ или трябва парите от фонда да се използват до октомври?!
Re: въпрос свързан с фонда
« Отговор #8 -: Август 24, 2017, 19:24:04 pm »
Искам да попитам нали в България Ин витро процедурите за нуждаещите се семейства са безплатни и в неограничен брой. Трябва ли да се подават отново документи към фонда.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: въпрос свързан с фонда
« Отговор #9 -: Август 24, 2017, 19:37:01 pm »
В България опитите са 3 и са на стойност до 5 000 лв. За всеки опит се подават докемунти наново. Това е ситуацията в момента.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу