0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Цикъл и положителен тест за ову
« -: Май 27, 2017, 16:09:23 pm »
Здравейте!
Искам да ви попитам възможно ли е да съм в цикъл и да имам положителен тест за овулация???
От близо година с приятеля ми правим  опити за бебе но за съжаление неуспешни...Януари месец посетих гинеколог пусна ми само цитонамазка и резултатите са ПАП 1.До тук добре предписа ми Дуфастон за 3 месеца 10 дни по 2.На 27 април ми дойде лелката и на 10.05 бях пак на преглед,учудващото за мен след прегледа беше че овуто ми е минало тогава бях 12 дни след началото на цикъла.Предписа ми пак Дуфастон за 3 месеца но този път от 12 ден,т.е. 15 дни по 2.На 24,25.05 имах много леко зацапване,което беше само по тоалетната хартия и на 26,27 тоест днес съм с нормален цикъл.Преди два часа си направих тест за овулация и е с две черти.Да отбележа само че цикъла ми е на 25 дни.Извинявам се за дългият пост.Надявам се да не ме нападате.Предварително ви Благодаря.
Re: Цикъл и положителен тест за ову
« Отговор #1 -: Май 27, 2017, 16:18:27 pm »
Чувала съм за жени с овулация по време на цикъл и забременели повреме на цикъл нз този феномен дали наистина съществува,но бих те постветвала да се допиташ до лекаря си по твоя въпрос.
Re: Цикъл и положителен тест за ову
« Отговор #2 -: Май 27, 2017, 16:27:24 pm »
Днес докито не си вдига телефона в понеделник ще звъня пак.А утре мисля да повторя с още един ову тест.
Re: Цикъл и положителен тест за ову
« Отговор #3 -: Май 27, 2017, 16:39:03 pm »
Тестовете за овулация се правят от - до -,съветът ми е да продължиш с тях.Най-сигурния начин да разбереш кога ти е О е фоликуметрията,която те съветвам да направиш.Говори с доктора си все пак.Аз също съм чувала за подобни случаи.Личния ми опит с тестовете не е добър.Имала съм положителни тестове,а на следващия ден на преглед се е видяло,че до О има още доста време,но пък много мимичета тук са забременяли с помоща на този метод. Правите опити от почти година,добре е да се обърнеш към репрудоктивен специалист в най-скоро време,не към обикновен гинеколиг.Както казвам винаги това не означава,че ще стигнеш до инвитро,а че хората са специалисти и ще намерят проблема,ако има такъв.Най-малкото ще ти назначат точните изследвания.Успех
Re: Цикъл и положителен тест за ову
« Отговор #4 -: Май 27, 2017, 16:51:47 pm »
Благодаря ти за съвета.И аз започнах да се замислям за посещение при специалист.Странното е че до преди година и половина цикъла ми беше 29 дни и изведнъж стана 25.
*
Re: Цикъл и положителен тест за ову
« Отговор #5 -: Май 27, 2017, 18:55:25 pm »
За мне не нормално пък и аз не вярвам на тестове за ову, което когато и да ги правиш си е чиста загуба на пари и време, единствено и само лекар може да прецени, но това е фалшиво положителен резултат по мое мнение.
Re: Цикъл и положителен тест за ову
« Отговор #6 -: Май 27, 2017, 19:47:54 pm »
Аз не мисля така за тестовете за ову аз съм използвала един вид и са си напълно точни.
Re: Цикъл и положителен тест за ову
« Отговор #7 -: Май 27, 2017, 20:33:38 pm »
Всеки тест може да даде отклонение,дали заради неправилна употреба,неизправност на самия тест и тн.Еднократното използване не е показател,не без причина има някакви стъпки за изпилзването им и не само в един цикъл.Некоректно е да се отрича нещо,което е помогнало на много жени.Това което мен по скоро ме притеснява в описанието на Клео е пиенето на Дуфастон ,продължителността на опитите  и промяната в цикъла.Аз бих се обърнала към репрудоктивен специалист или поне бих си пуснала хормони (бих искала от доктора при когото ходя да ми назначи)
Re: Цикъл и положителен тест за ову
« Отговор #8 -: Май 28, 2017, 08:56:31 am »
Благодаря за включването момичета.Днес съм решила да направя още един тест и утре да звънна на доктора.Вярвам на тестовете защото заедно с преглед са потвърждавали овулация.Само да вметна че пълни хормонални изследвания съм си правила преди 5 години и всички бяха в норма.Знам че всичко се променя и ще си пусна пак.
Re: Цикъл и положителен тест за ову
« Отговор #9 -: Май 28, 2017, 18:06:52 pm »
Направих си тест в 10:15-положителен и 17:00-положителен.
*
Re: Цикъл и положителен тест за ову
« Отговор #10 -: Май 28, 2017, 18:48:08 pm »
Не е възможно и двата да са положитлени.
Re: Цикъл и положителен тест за ову
« Отговор #11 -: Май 28, 2017, 20:53:15 pm »
Фанте, от кога  стана експерт може или не може?

Клео, в много редки случай теста е положителен в 2 поредни дни,той е положителен когато тестовата линия е наситена колкото контролната или по-наситена от нея .О настъпва от 12 до 48 часа след + тест.Теста не се прави със сутрешна урина,а някъде от към 11 до към 19 ч.(около 15 ч. е пика на LH),не се пият течности предварително.Добре е да се правят по едно и също време.Така или иначе си започнала със тестовете направи и утре,ако пак е положителен обсъди го с АГ .Можеш също да си ги снимаш при съмнение тук има темичка специално за ТО.
Относно хормоните,които си правила минало е прекалено дълго време ,за да се оповаваш на тях.Преди да тръгнеш да ги пускаш, когато се решиш можеш да попиташ момичетата тук в кой ден от цикъла кой хормони да пуснеш,за да не си даваш парите напразно (за да покажат коректно и при тях има изисквания)
Re: Цикъл и положителен тест за ову
« Отговор #12 -: Май 28, 2017, 21:02:19 pm »
При мен също тестовете за ову бяха + в два поредни дни винаги,но съм ги правила обикновено към 17-18 часа и аз знам,че сутрин не се правят,защото могат да покажат фалшив - резултат,а по-късно,когато пикът на Лх се увеличи реално няма да направиш тест.Желая ти успех явно ти си от малкия % жени с ову повреме на цикъл.
*
Re: Цикъл и положителен тест за ову
« Отговор #13 -: Май 28, 2017, 21:25:22 pm »
Мразя разни всезнайковци като тебеб Бебешок, който се правят на  много интересни , аз също разбирам и се опитавм да помагам.  :x
*
Re: Цикъл и положителен тест за ову
« Отговор #14 -: Май 28, 2017, 21:26:59 pm »
Такива всенайковци да си гледат работата, при положителен тест особено ако е с 2 еднакви черти или с една по наистена от втората евентуална О. настъпва до 48 часа така че дано при Клео това да се слуи, искренно и го желая.  :P
Re: Цикъл и положителен тест за ову
« Отговор #15 -: Май 28, 2017, 21:36:56 pm »
Вместо да ми се обясняваш в лични съобщения  как ме тресат хормоните вземи и дай някакъв обоснован отговор на момичето. Не глупости от сорта това е губене на време и пари,това е невъзможно и тн.Аз поне с малкото си познания се опитвам това да направя
*
Re: Цикъл и положителен тест за ову
« Отговор #16 -: Май 28, 2017, 21:45:37 pm »
Дала съм тестовете не се правят по една кутия на ден а по един, така че нейна е гершката не моя, аз няма да се обаждсам. Такова нещо като 2 положителни теста не е логически и е объркавщо.
*
Re: Цикъл и положителен тест за ову
« Отговор #17 -: Май 28, 2017, 21:46:51 pm »
така че аз съм до тук.
*
Re: Цикъл и положителен тест за ову
« Отговор #18 -: Май 28, 2017, 21:47:08 pm »
Бебешок, не знаеш какво ще ти се изсипе на главата. Използвай "блокирай", за да си спестиш излишни нерви.
С " това" излизане на глава няма,. Спора още преди да е станал такъв преминава в едностранни грозни обиди. Няма смисъл просто...
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Цикъл и положителен тест за ову
« Отговор #19 -: Май 28, 2017, 22:00:34 pm »
avallon до някъде знам,случва ми се за 2ри път.От малкото хора съм,който се забавляват на този тип поведение и ми е интересно до къде може да стигне.
Благодаря все пак за съвета,ще потърся опцията,не знаех че я има.