0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте днес бях на втори преглед и видяхме че плодния сах е пораснал от преди 10дни, но е празен и не се вижда ембрион.От 3-4дни след поставянето на утрогестан имам леко кафеникаво зацапване, което спира през деня, а днес след утрогестана си беше розово, но е по няколко капки еднократно.Бях на лекар, който не видя отново ембрион.Пуснах кръвен тест и резултата е 4509.Ще го повторя след 2 дни.Но ще се побъркам...Нормално ли е да не се вижда ембрион в тази седмица?
Slanceto87, видя ли се мехурче поне в сака? То е признак на бъдещо развитие на ембриона. Кога пак си на преглед?
*
В тази седмица е много рано за ембрион.Евентуално следващата ще чуете пулс.

Ами каза че нищо не се вижда...След два дни ще пусна пак един кръвен тест да видим какво ще покаже...Много съм притеснена.След първата бременност която е след два ин витро опита тази бременност си беше чудо...Каза само, че плодния сак е пораснал от предния преглед, но не достатъчно...Затова ми каза да направя кръвен тест и да го повторя...На преглед съм на 02.05., но до тогава сигурно ще се побъркам...Мисля да направя още един кръвен след два дни и ще се обадя за консултация и при друг лекар.
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
slanceto ,пиши в една тема.
Имаш право да ходиш на консултации където искаш,но не виждам повод за паника. + това този лекар си те следи и знае вс за теб. Аз на случайно мнение не се доверявам

Не ми стана ясно,доктора ти е казал,че има повод за притеснение или ти собственоръчно си откачаш? Аз също смятам,че е твърде рано за да се види ембрио
Любовта е сила !

Доктора просто не беше много обнадежден, а да не кажа че беше малко песимистично (или може би реалистично) настроен дали изобщо ще се развие ембрионче.В сака не се виждаше нито мехурче... нищичко...По принцип ходих в клиника Надежда където си правих и ин витро опитите, но не бях при моята лекарка (тя в момента е по майчинство до колкото разбрах), а при друг лекар.Кръвния тест също е положителен и ще го повторя утре за да имам някаква яснота.Мисля да се обадя след като повторя утре кръвния на лекарката, която ми следеше първата бременност  и да се консултирам и с нея.От вчера след прегледа обаче ми зацапва вече кръв а не само кафеникаво, а и сутринта имах и силни болки ниско долу като при МЦ.Надявам се само да не се налага кюртаж...Просто лекаря каза, че и плодния сак е доста малък и не си отговаря на седмиците...Ох много се надявам тайничко всичко да е наред...
*
Слънце, стискам палци всичко да се оправи  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
В този ранен етап това е, което може да се направи - да се следи изкъсо, да се взима подходяща терапия и да се вярва  :bighug:



   La vita è bella
При мен в 7ма се видя сърчице  :) Стискам палци  :bighug:
*
Съжалявам, че ще го напиша, но и аз бях в подобна ситуация. В 6г.с+4д не се видя нито ембрионче, нито жълтъчно мехурче. По-късно положението остана същото -плоден сак, който нараства, но вътре няма ембрион т.е. кухо яйце.Нямах кървене, чувствах се отлично, ЧХГ продължаваше да нараства и в 9г.с. ми беше кюретажа. Него го изживях по-тежко от отрицателните тестове.Много се надявах да се изчистя сама и да не се налага кюретаж, но уви, никакви симптоми нямах за спонтанно изчистване.
Дано при теб да е рано още да се види ембрионче, в медицината има всякакви случаи!
Много благодаря за отговорите.Не съм много обнадеждена честно казано, но все още се надявам на чудо!Днес продължава да ми зацапва кафеникаво от време на време, болки нямам.След всичко през което минах при първата бременност наистина се надявах че това е нашето чудо, но явно има още изпитания за мен съдбата...
*
В 5гс + 6 дена, при мен се видя плоден сак и йолк сак( мехурче)
Отговарях на по-малко дни, но пък представа си нямах кога ми е била овулацията..  ЧХГ 15000     (това е  бременност - изненада, чудо, непредполагано и неочаквано)
В 8гс точно видяхме пулс.
Аз също имах някакво зацапване тук-там, не беше много.. Но изчезна, поне на този етап ..
Движа се с няколко дена назад, ембриона на последния преглед отговаряше на 7гс + 4 дена, но пак , овулацията ми никога не е била на 14ти ден от МЦ както е по книгите  :wink:
Дано всичко при теб е наред слънце..

И при мен в 6 гс не се видя ембрион, а само мехурче.
Слънце, не спирай да се надяваш, отиди на преглед след няколко дни пак да се види. Стискам палци!
Благодаря за окуражителните думи момичета, но и резултатите от повторния кръвен тест не са добри.Първи тест 4509, втори тест след 48ч - 5381, т.е. нараснало е съвсем малко както нараства и плодния сак в който не се вижда ембрион.В понеделник или вторник ще ходя пак на преглед.За съжаление надежда вече почти нямам...Само се надявам поне да не се нала кюртаж, а да се изчистя от само себе си...Защо изобщо трябваше да минават и през това...Достатъчно ми беше 3 години ходене по мъките и ин витро процедури...Направо вече наистина ме е страх да си помисля за бременност...А знаете ли кога по принцип лекарите поставят диагнозата и искат да прекъсват бременността по мед.причини...
Здравейте момичета.Днес бях на преглед при друг лекар и видяхме плоден сак 16мм, ембрион 7мм и сърдечен пулс.Нямате си на идея колко съм щастлива макар, че още не смея да се зарадвам...Лекарката беше много изненадана как преди 6 дни не се е видяло нищо в плодния сак...Бих казала на всички момичета да не ходят на преглед преди 7г.с. за да не се тормозят излишно като мен.Другата седмица съм пак на преглед да видим как ще се развива бебо.На ехографа измерва, че съм 6г.с5д. а аз всъщност трябва да съм 7с2д и лекарката каза че в действителност малко изостава но това не било притеснително защото ще си навакса.Лошото е че още ми зацапва, но е възможно защото бебо се е разположил доста ниско в матката...Надявам се всичко да е наред...
*
Много, много хубава новина . Браво!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Чудесна новина, slanceto87, дано всичко да е наред!

Браво :) пу-пу всичко да е наред занапред..
Slanceto87, браво, много хубава новина! Пожелавам ти всичко да е наред занапред.
 :bighug: Много благодаря момичета.Силно се надявам всичко да е наред.След смяната на терапията днес почти спря и зацапването и започва гаденето от време на време...Безкрайно благодаря за подкрепата и се надявам скоро да премина в другата темичка на бременните мами, защото на този етап още ме е страх малко...
*
Това е страхотна новина! Много се радвам и стискам палци!