0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите пораснали деца през 2017 г.
« Отговор #160 -: Ноември 15, 2017, 11:31:45 am »
Момичета, как учите децата да реагират на агресията в училище?
Константин ми разказва, че 6-то класник го закачал по време на тренировка. Отивал до него и го удрял над бъбреците. Попитах го дали е казал на треньора, а той ми отговори "аз да не съм клюкарка, оправих се сам". Първо му казал да престане.
- На следващия път му се усмихнах и му казах "добре, ще потърпя само още малко".
След това "това ти беше за последно". И когато замахнал още веднъж да го удари, хванал му здраво ръката и му я извил, докато онзи не започнал да "охка".
И повече не го доближил. "А когато отиде към Станислав (приятелче от неговия клас), само се приближих и го погледнах лошо и той веднага се махна"...

Учителката им в училище постоянно ги учи да не се "топят" взаимно. Аз обаче не съм сигурна дали казването на възрастен в подобни случаи не е най-доброто решение...



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през 2017 г.
« Отговор #161 -: Ноември 15, 2017, 14:11:16 pm »
Учителката им в училище постоянно ги учи да не се "топят" взаимно.

ако има как, такива учители бих ги била с дебела дървена тояга, докато посинеят. това е толкова вредно и неправилно, че просто няма накъде повече. ето, че и ти дори не можеш да осмислиш напълно, че това е вредно...

ако ги учим от малки: а) да търпят б) да не търсят помощ от регулиращия орган (било то учител като са малки, ръководител, местна власт, държавна власт) в) да се саморазправят -
ние целенасочено рушим устоите на обществото и насаждаме поведение тип "джунгла" у децата, които са бъдещите членове на това общество.
между другото, резултатите от това "възпитание" се виждат отдавна навсякъде - нали се чудите откъде тая агресия -е, от там е!

да, човек трябва да може и сам да се защити, ако няма друг избор и друг начин. но аз не бих адмирирала постъпката на Коко, защото той е трябвало да обърне внимание на учителя за простъпката на другото дете. а сега какво имаме - ок, агресорът няма да закача Коко и неговите приятели, но нима ще спре да удря останалите, които са по-слаби или беззащитни? ти как мислиш..... а ако Коко не беше значително по-едър за възрастта си, а беше едно дребничко, слабичко и притеснителничко дете, как ли щяха да се развият нещата?

много ясно трябва да се възпита у децата да правят разлика между "клюкарене" и съобщаване на по-висшата инстанция за сериозни нарушения на реда и правилата!!! защото очевидно децата не правят тая важна разлика. и не я правят, защото така ги учат от детската градина още!

много съм набрала по темата, защото моето дете не веднъж и не два пъти се е връщало посинено и очевидно тормозено, но мълчи като партизанин в полицията и очевидно има психологически блокаж да "изкаже" виновника за състоянието си. дългогодишните ми усилия не са довели до преодоляване на тая травма, насадена още от детската градина. а не всички са способни физически и психически да се справят с агресора.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през 2017 г.
« Отговор #162 -: Ноември 15, 2017, 14:55:32 pm »
jam, много ти благодаря за написаното мнение.
Точно така е, не се чувствам уверена в "правилността" на реакцията му, затова и писах...

много ясно трябва да се възпита у децата да правят разлика между "клюкарене" и съобщаване на по-висшата инстанция за сериозни нарушения на реда и правилата!!! защото очевидно децата не правят тая важна разлика. и не я правят, защото така ги учат от детската градина още!

Ей за това се опитах да си поговорим снощи, надявам се да успея да му влея нещо в главата...



*
Re: Нашите пораснали деца през 2017 г.
« Отговор #163 -: Ноември 16, 2017, 09:10:56 am »
Напълно съм съгласна с написаното от jam.
Аз също винаги съм обяснявала да не се саморазправят. Ако някой ги дразни просто да кажат, че не им е приятно и да се оттеглят, ако ситуацията стане напечена да кажат на госпожата.
За щастие не сме имали до сега ситуации в които да се стига до физическо насилие, може би защото са момичета, знам ли.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през 2017 г.
« Отговор #164 -: Ноември 28, 2017, 11:06:35 am »

много ясно трябва да се възпита у децата да правят разлика между "клюкарене" и съобщаване на по-висшата инстанция за сериозни нарушения на реда и правилата!!! защото очевидно децата не правят тая важна разлика. и не я правят, защото така ги учат от детската градина още!
Нолна тема ми е  и много ме треовжи бъдещето  в тази насока .
И  това , което пише jam  след това ме притеснява  - сега е в детската градина  и споделя с мен  . Но след няколко години в училище  , няма да имам поглед  какво се случва ...

За щастие не сме имали до сега ситуации в които да се стига до физическо насилие, може би защото са момичета, знам ли.
До характер е предполагам ,но момчетата една идея повече избиват на агресия.


*
Re: Нашите пораснали деца през 2017 г.
« Отговор #165 -: Ноември 30, 2017, 15:11:23 pm »
Момичета, имате ли непотребни книги и игри, които да дарите за болни деца за времето на лечението им?

https://timeheroes.org/bg/kremena-ivanova/dari-knigi-nastolni-igri-materiali-risuvane-onkologichna-bolnitsa

Re: Нашите пораснали деца през 2017 г.
« Отговор #166 -: Ноември 30, 2017, 16:38:51 pm »
Блу, в нашата болница деца не лекуваме, нямаме детско отделение..става въпрос за възрастни хора и съответно книги и настолни игри за възрастни :)
*
Re: Нашите пораснали деца през 2017 г.
« Отговор #167 -: Ноември 30, 2017, 23:33:05 pm »
Благодаря за уточнението, Алекс! Не знам защо така съм разбрала.

*
Re: Нашите пораснали деца през 2017 г.
« Отговор #168 -: Декември 01, 2017, 07:46:35 am »
ама не четете бе, госпожо :lol: :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през 2017 г.
« Отговор #169 -: Декември 01, 2017, 12:21:06 pm »
Почнахте ли с купуването на подаръци? На мен освен обичайните РД, ИД и Коледа този уикенд сме на 2 РД. Та ходих днес и подаръци да купувам. Пък и от танците щели да имат някакво участие и ни искат в 20,30. Да се съберем, па кога ще почнем .... Разбирам ги - да участват някъде, да се чуе името на клуба, ама да си избират изявите. То и за мен като бях на 20 това 20,30 ми беше време за излизане, ама сега нито аз, нито Николета сме на толкова.
« Последна редакция: Декември 01, 2017, 12:23:00 pm от Pesheck »
*
Re: Нашите пораснали деца през 2017 г.
« Отговор #170 -: Декември 01, 2017, 12:26:29 pm »
оф, голям зор ми е с коледните подаръци. Едно че на моите не знам какво, а и те нищо не искат, отделно за племеници и приятелски хлапета трябва да мисля.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нашите пораснали деца през 2017 г.
« Отговор #171 -: Декември 01, 2017, 12:59:24 pm »
xmas-smiley-010 Предколедно привет  tree2a

Мишоците вече открито заявиха, че  santa2  има помощници в наше лице
и с това момента на изненадата леко избледня! Рождените дни им бяха скоро,
Митака и имен ден , та книжки и подаръци получиха! Аз съм практичен човек и смятам
да им вземем по едни куфар на колелца размер за тях, като пътуват да си имат лични! 

 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нашите пораснали деца през 2017 г.
« Отговор #172 -: Декември 01, 2017, 13:09:44 pm »
Мише, това е много добра идея и аз си го мислих, но пусто няма къде да ги прибера :?
Деси си е поръчала само книги, разбира се. След като изчете поредицата за Пърси Джаксън, сега е на тема Хари Потър и е до 3-та книга, но й ги дадоха приятелки, обаче тя си ги искала да ги има. Много си държи на книгите. Та, на нея книга, отделно ще раздам и  родата да купуват книги, но не върви само една книжка, та не знам :?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нашите пораснали деца през 2017 г.
« Отговор #173 -: Декември 01, 2017, 15:37:24 pm »
Стеф, прибирането е грижа, другите два съхранявам един в друг,
опаковани на тавана и тези ще са така!
И Митака е на Хари Потър 4тата и на него 1 и 2 две му ги дадоха, после купихме
3-4, 5 та ще му я подарят! Отделно една голяма енциклопедия история на световния футбол
му купихме за именния ден, беше я харесал още лятото! В учебно време обаче, почти нямат време
за четене, но е въпрос на желание, девойката щом вземе книга рязко и се доспива  :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нашите пораснали деца през 2017 г.
« Отговор #174 -: Декември 01, 2017, 15:54:20 pm »
а да, и при нас е така, още на второто изречение й се приспива, ама много... :lol:
Един дръбдьо го бори вече 2-ра година, едвам до 6-та книга е.
Re: Нашите пораснали деца през 2017 г.
« Отговор #175 -: Декември 01, 2017, 16:16:16 pm »
Стеф, аз като фен на Хари Потър за миналата Коледа получих от Вера последната книга 8 :lol: вместо аз като майка да подаря книга на детето то на мен :wink: на мен ми липсват 5 и 4 книга, но в Читанка ги има всички и може просто електронна книга да и купиш като подарък и да си чете не само Хари :wink:...и аз още не знам какво ще купувам...Вера определено има нужда от нов лаптоп всяка седмица презентации прави в училище та и трябва...а Алек хич не  съм го измислила и племенниците също...
Re: Нашите пораснали деца през 2017 г.
« Отговор #176 -: Декември 01, 2017, 19:35:52 pm »
Момичета, на голямата племенница абонамент за тенис ще й е подаръкът.
Като идея ви го давам. Може и за друг спорт да е.

Стефи, днес видях момичета отново  :P И не само днес де.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2017 г.
« Отговор #177 -: Декември 01, 2017, 21:26:00 pm »
От по-лесно за тригодишното няма. Плеймобил или Лего.   :lol:
Мъжът ми като им закупува на моите по сто подаръка. Викам, няма нужда. Може едно-две неща, но по-големи, за да ги запомнят. Те са презадоволени просто. Мога да отворя магазин и да продавам книги, плеймобил и лего.

*
Re: Нашите пораснали деца през 2017 г.
« Отговор #178 -: Декември 02, 2017, 12:12:58 pm »
Алекс, тя искаше електронна книга, но се отказа, обича да чете на хартия, чете и на телефона, но предполчита хартия, та ще го мисля де :)

Смайли, къде се моткат моите девойки по пътищата, че се засичате, уж на училище съм ги пратила :lol:
Re: Нашите пораснали деца през 2017 г.
« Отговор #179 -: Декември 02, 2017, 13:42:33 pm »
Така де, около училището  :P

Стефи, тя да не сравнява електронната книга с телефон или таблет... няма ниищоооо общо. Ама нищо.