0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #120 -: Септември 15, 2017, 11:38:15 am »
Честит първи учебен ден! На добър час на всички ученици, пожелавам им да бъдат любознателни, старателни, целеустремени и да ходят с желание на училище! :)
*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #121 -: Септември 15, 2017, 17:29:48 pm »
Честит първи учебен ден на порасналите дечица на Зачатие! Бъдете здрави, вървете смело по пътя на Знанието!

На майките желая здрави нерви и търпение  :lol:
     
*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #122 -: Септември 15, 2017, 22:24:26 pm »
На добър час, ученици! Нека учебната година е успешна и весела :)



   La vita è bella
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #123 -: Септември 16, 2017, 21:47:43 pm »
Честито на всички ученици и нови и „гърмени зайци“! Нека лесно и безпроблемно се справят в училише!
*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #124 -: Септември 17, 2017, 00:16:11 am »
Честита нова учебна година на децата на "Зачатие"! Да им върви като по вода!

Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #125 -: Септември 19, 2017, 10:40:49 am »
Здравейте !
Може ли да ми препоръча някой добър детски алерголог в София.
*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #126 -: Септември 23, 2017, 19:10:55 pm »
Момичета, я споделете вашите ученици как са, имам предвид ходят ли с желание, забравили ли са през лятото материала... За по-малките ученици питам, с голямата нямам грижи, ама с малкия мързел голям зор. :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #127 -: Септември 25, 2017, 09:30:59 am »
Уффф, не питай. Желанието го има, но системата им е бъгясана (нищо ново) Днес ѝ е теста за входно ниво по БЕЛ, за домашна имаха 2 примерни теста, които започват с въпрос за ударени и неударени срички. Погледнах в учебника - ми те тази седмица ще го учат това. Добре, че не я увиках за това, че не е внимавала в час и не знае нищо за ударенията - ми не знае я, не са го учили. Не съм я подготвяла допълнително за теста - нали това му е идеята - да разберем (аз и учителката) какво помни от 1 клас.
Иначе понеже беше топло вчера, ходихме на панаира на занаятите, купихме захарно петле, че даже не е виждала на живо такова. Моделира с глина ... забавлява се.
*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #128 -: Септември 25, 2017, 10:46:09 am »
така е Пеше, системата е скапана, факт. Но моето от ден първи, т.е. от 18.09 имаше домашна вече, което е съвсем нормално, защото госпожата иска да си направят преговора именно за входните нива, и келешчето толкова мрънкаше, че как можело да имат толкова много домашна още от първия ден. Едно, че на занималнята не я е написала, второ, че вкъщи пак се тръшка като й казах да сяда и да пише, а да не се мотае... голям зор, много я мързи, милата :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #129 -: Септември 25, 2017, 10:59:32 am »
Момичета, много хубава статия за правилното хранене на децата, прочетете я ако имате време. За мен е добра, защото 90% от написаното съвпада и с моя начин на отглеждане и хранене на децата.
https://www.24chasa.bg/zdrave/article/6461065
 :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през 2017 г.
« Отговор #130 -: Септември 25, 2017, 14:25:32 pm »
в притурка към горната статия, линкове към таблиците на СЗО за индекс на телесната маса (BMI) за момичета и момчета от 5 до 19 г. и линк към начин за изчисление на BMI:

http://www.who.int/growthref/bmifa_girls_5_19years_per.pdf?ua=1
http://www.who.int/growthref/bmifa_boys_5_19years_per.pdf?ua=1
https://www.bmi3d.com/formula.html
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #131 -: Септември 25, 2017, 14:27:11 pm »
Здравейте !
Може ли да ми препоръча някой добър детски алерголог в София.

всички спрягат Мустаков най-вече.
но това е стара информация, може да има и нови звезди, не съм наясно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през 2017 г.
« Отговор #132 -: Септември 26, 2017, 08:26:01 am »
Стеф, нашата учителка „по занималня“ успява все още да ги накара да си направят домашните в училище. Та в къщи пишем само през уикенда. Но много „яде“ букви при диктовка, бе .... в неделя писа, виках и вчера учителката се оплака пак от същото. Е кажете ми какво да я правя вече. Уж и проверка си правела и пак същото.
*
Re: Нашите пораснали деца през 2017 г.
« Отговор #133 -: Септември 26, 2017, 09:25:22 am »
Аз, като една безотговорна майка, да кажа...
Нямам никаква идея какво правят в училище, спомня ли си материала от мин. година или е забравил... Там си пишат домашните, раницата я прибираме в петък следобед, и то само предметите по които има домашни. Госпожата ни "по занималня" е същата, която им е основна. Самата тя е много против да им се дават домашни за вкъщи, постоянно говори, че това, което правят в училище им е достатъчно и да не ги натоварваме допълнително вечер.
Твърди, че му е интересно в училище :)
Важното е, че ходи с желание. Тео ни домъкна някакъв вирус от градината и този уикенд всички се натръшкахме вкъщи. Вчера останаха и двамата у дома с баща си, и снощи цяла вечер се пазареше днес да го пуснем на училище. Е, пуснахме го  :lol:
« Последна редакция: Септември 26, 2017, 09:28:13 am от Nedda »



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през 2017 г.
« Отговор #134 -: Септември 26, 2017, 10:23:41 am »
Аз, като една безотговорна майка, да кажа...
Нямам никаква идея какво правят в училище, спомня ли си материала от мин. година или е забравил... Там си пишат домашните, раницата я прибираме в петък следобед, и то само предметите по които има домашни. Госпожата ни "по занималня" е същата, която им е основна.

имаш това поведение, защото си установила от опит, че детето се справя с учението, пише си домашните, не пропуска знания и госпожата си върши работата качествено.
ако не беше така, щях да те видя как щеше да ми се фукаш тука с небрежност... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през 2017 г.
« Отговор #135 -: Септември 26, 2017, 10:24:10 am »
Ех Нед, ако имах трето щях да го запиша във вашето училище :lol:
Иначе и моето говедце ходи с желание, много си обича госпожата, ама ако можеше само да ходи... :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през 2017 г.
« Отговор #136 -: Септември 26, 2017, 12:30:35 pm »
Ох, говорете ми, аз вече искам ваканция, за децата не знам. И двамата разнасят тежки чанти всеки ден и двамата имат много домашни. А като сложим на Стефан дислексията и тежкия характер и се виждам в чудо с него. Почва да се тръшка, че е много, че никога няма да го напише, като почне пък се разсейва много и пишем по "100 часа" домашни. Него го гледа бавачката и не ходи на занималня, аз го гледам един ден в седмицата и събота и неделя каквото пишем.
Сега съм поръчала код за ucha.se, да видим дали ще има ефект ако гледа уроците на таблета или компютъра, иначе просто милия няма никакъв шанс да се оправи.
Букви "яде" на поразия, най-вече гласните (пример "лъвът" -> "лвт"), освен това пише бавно и като види, че не може да насмогне директно отказва да пише. Че ходих да се обяснявам на госпожата да го оставя и колкото толкова, а в къщи ще довършваме. Разчитам да почнат да ги изпитват поне по разказвателните устно, че той помни като му го прочетеш, но сам да си го прочете или напише не му се получава...
Та такива са ми неволите и за капак имам да обличам още някой учебник и помагало - а на тях как се нервя не е истина. Може ли с един пиксел да не влиза в "точното" облекло и да трябва да го облечеш в по-голямо.... :x и това всяка година се случва...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нашите пораснали деца през 2017 г.
« Отговор #137 -: Септември 26, 2017, 15:39:27 pm »
Моята прясна първокласничка вече е разбрала, че домашните не са най-приятната работа. В училище било забавно, все още ходи с желание  :lol:. Следобед пъшка, сумти, мрънка, почесва се навсякъде, където не я сърби.... Една седмица стискам зъби, карам кротко и уж спокойно, ама днес се наложи да викна.... Напише два елемента красиво и после стой та гледай, реда да е запълнен само. Наранявала съм и чувствата, като не съм харесвала написаното и съм триела  :lol:
     
*
Re: Нашите пораснали деца през 2017 г.
« Отговор #138 -: Септември 26, 2017, 21:52:27 pm »
хахаха Дани, колко листа съм изпокъсала и колко чувства съм наранила :lol: :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през 2017 г.
« Отговор #139 -: Септември 27, 2017, 00:36:47 am »
Дани, има и друг номер - като каже мама 5 реда с тая буква напиши и то пише детето бе. Даже по 5 букви успява да смести на 1 ред :lol: