0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #100 -: Юни 30, 2017, 11:15:49 am »
Има разлика между ваксината за тетанус, която е някакъв вид имунизация и инжекцията, която се поставя след инцидент.
Самата инжекция наистина е с валидност 6 месеца (и трябва да се помни кога е поставена, за да не се бие втора такава в този период) и се поставя дори и при имунизирани пациенти, освен ако имунизацията не е поставена преди по-малко от 12 месеца от инцидента.

Моят мъж се убоде преди време на наркоманска спринцовка докато разчиствахме боклуци, забележете.... до оградата на основното училище до вкъщи  8O и ходи да му бият съответно.

Ето от нета:
"Профилактиката на тетануса при имунизирани и реимунизирани се извършва само с ТА – 0,5 ml еднократно, незави­симо от възрастта и без да се спазват медицински противопоказания. Тетаничен анатоксин не се инжектира само ако от последната реимунизация против тетанус са изминали по-мал­ко от 12 месеца.

На неимунизирани против тетанус лица над 14 години, ос­вен 0,5 ml ТА, се инжектира и 1 доза противотетаничен серум. Двойна доза серум се инжектира на неимунизирани, които имат тежки разкъсно-контузни рани, проникващи нараняване в телесни кухини, при открито счуп­ване, след криминални аборти, обширни изгаряния, при нали­чие на чужди тела, при възрастни пациенти над 60 години и когато е на­лице масивно замърсяване на раните с тор или почва. "

*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #101 -: Юни 30, 2017, 14:29:21 pm »
Еха, на село си е най-добре!  :lol:
Моята принцеса ще я пращам малко на море сега (ще ми бъде бая мъчно за нея). Пък после може и на село малко да иде - само да има кой да я гледа там. :)

Стефи, не ти е скучно на теб у дома май, хич! :)




*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #102 -: Юни 30, 2017, 15:05:37 pm »
Мерси много, смайлс!

Моите шушумиги си имат поставена за тетанус още като бебета и то на няколко пъти. Проверих специално заради сватята. ;-)

*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #103 -: Юни 30, 2017, 15:26:21 pm »
Дес, те всички имат бе, не само твоите, и аборигенчетата в бг имат :lol:
по спомени мисля, че бяха на 1м., на 2м., на 6м., на 18 м. и на 6 г., след това на 12 г., това е по имунизационния календар.
Виж инфото на смайлито :wink:

ето един календар, долу горе съм уцелила бройката, ама не и месеците  :lol:
http://www.riokoz-vt.com/imkalendar.htm
« Последна редакция: Юни 30, 2017, 15:32:33 pm от StefiZ »
*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #104 -: Юли 01, 2017, 01:17:36 am »
Ами, таака, де. Ще дам домашно на сватята да научи наизуст имунизационния календар.  :lol:

*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #105 -: Юли 01, 2017, 11:12:02 am »
Ми да, няма много работа, по цял ден се мота :lol:
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #106 -: Юли 01, 2017, 20:38:30 pm »
Здравейте майчета! Вълнува ме един въпрос, търсих отговор в форума, но така и не открих. Нашето дете е заченато инвитро и скоро мислим да го заведем в клиниката да го представим на екипа. Не знам като го заведем как да се представим, в смисъл трябва ли да носим някакви подаръци, почерпка или пари за почерпка. Мисля да занеса една поздравителна картичка, но за другите неща не знам кое ще е най-подходящо. Моят мъж казва, че една картичка и бонбони са напълно достатъчни, но аз мисля, че е малко. Моля, ако някой иска да сподели опит или мнение. Благодаря предварително!
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #107 -: Юли 01, 2017, 20:45:56 pm »
Привет, Georgia!
Според мен е въпрос на усещане. Както го чувстваш, така. А и на финанси разбира се. Ако нямаш възможности, не е необходимо да се пресилваш.
Много често докторите се трогват просто от снимка на бебето с мило послание на нея.

Аз поръчах направо на техния адрес една бонбониера, един голям букет цветя за докторката и много балони с хелий, и картичка към тях.
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #108 -: Юли 01, 2017, 22:05:58 pm »
Благодаря за отговора Smiles :D
Усещането все ми се променя и много се притеснявам. Има едни кошници, където се поръчват, но в това топло време не ми се рискува. Освен това си мисля, че всеки има различни предпочитания за храна и питиета. Ако е подарък, те са много хора в екипа и не ми е удобно да подаря само на лекаря. Как ти  се струва картичка, в плика на картичката пари и евентуално бонбони, ако не е много топло. Ако може някой да ме посъветва каква сума за почерпка да сложа
*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #109 -: Юли 02, 2017, 00:53:04 am »
Поръчай някаква голяма кошница за всички! Аз не бих слагала пари.

Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #110 -: Юли 02, 2017, 07:56:55 am »
Пари и на мен не ми се вижда ОК.
Аз такава кошница съм правила сама и съм слагала неразваляеми неща - бутилка уиски, ядки, сушени плодове, бонбони. Дори излиза по-евтино, а хем е с по-качествени продукти.
Кошница бях купила от Джъмбо и целофан.
*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #111 -: Юли 02, 2017, 09:58:48 am »
Аз бих купила хубаво цвете със саксия, не букет, кошница с ядки, алкохол, бонбони, както смайли е писала и в нея пликче със снимката на детето с послание/пожелание към екипа. Пари в никакъв случай не бих сложила.
Ако не искаш кошница с храна и напитки, може някаква хубава картина да купиш.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #112 -: Юли 02, 2017, 10:17:46 am »
Клиниките събират и се радват на снимки на бебета и мили писма.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #113 -: Юли 02, 2017, 10:37:32 am »
Ние направихме подарък-почерпка на акушерките и екипа в родилното отделение още при изписването на бебето. Включваше сладка погача и домашен мед, на които всички много се зарадваха. При първото посещение при лекаря след раждането, бяхме подготвили скромен личен подарък - гравюра  върху дърво на снимка на Док с бебето, а на гърба беше написано послание в рими, което сама измислих в знак на признателност и благодарност. Много радост и усмивка донесе подаръкът, но сякаш срещата отново с бебето беше по-вълнуващата част :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #114 -: Юли 02, 2017, 11:36:11 am »
Много благодаря, момичета! Ще разгледам по магазините и ще измисля някаква почерпка. Мисълта ми за парите беше да могат да си купят това, което на тях им допада, защото нали всеки си има различен вкус :) Бебето не е родено скоро, вече е почти на три години, но тъй като живеем в далечен град не сме имали път до клиниката. Естествено, те едва ли и ще ни помнят, но мислим да отскочим скоро, не само за да представим детето, но и да видим дали нашите "сладоледчета" са добре
*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #115 -: Август 10, 2017, 23:36:57 pm »
Момичета, някоя от вас да знае кога ще е межсусрочната ваканция другата зима?

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #116 -: Август 11, 2017, 11:25:16 am »
Момичета, някоя от вас да знае кога ще е межсусрочната ваканция другата зима?

08.02.2018 г. – 11.02.2018 г. вкл. - междусрочна за I - ХI клас;

според тук: https://offnews.bg/obshtestvo/koga-shte-sa-izpitite-i-vakantciite-na-uchenitcite-prez-2017-2018-g-661496.html

това, обаче, май е само още в проектна фаза. МОН не е публикувал окончателно графика.
« Последна редакция: Август 11, 2017, 11:29:52 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #117 -: Август 12, 2017, 00:18:32 am »
Благодаря! Значи съвпада що-годе с нашата, която е от 5 до 12 февруари. Искам да ги запиша децата на ски на Витоша. Затова питам, че да предположа дали ще има много желаещи.
И моля не се смейте, ама в Немско отпуската се планира една година предварително (дори съм закъсняла за ските).  :lol:

*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #118 -: Август 13, 2017, 09:11:08 am »
A Дес, хич не се смеем, то и тук така стана вече. Нас към октомври ни карат да си планираме отпуските за следващата година. Но пък с ученици на мен ми е лесно, още от сега съм ги планирала :lol:
Не знам дали ще успееш обаче от сега да ги запишеш, по скоро октомвр-ноември записват.
*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #119 -: Август 15, 2017, 00:50:43 am »
Мерси за съвета, Стеф! Ще изчакам малко тогава. :-)