0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #80 -: Юни 12, 2017, 22:57:59 pm »
Добре, Дани. :-)

Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #81 -: Юни 13, 2017, 01:39:38 am »
Честит първи юни на прекрасните ни дечица! :D

По случай празника ще помрънкам, защото не се издържа вече :lol: :lol:
Ако видя още едно удостоверение за 1,2,3 или 4 клас пуснато във ФБ с умилителния надпис и сълзи на радост - на мама пълния отличник!, честно ще започна да пия от сутринта  :lol: :P
Ми прощавайте, ама то ако до 4 клас не са отличници к'во прайм. Пък и кво му има да си отличник братче, то стига само да можеш да четеш и да пишеш. Толкова са занижени критериите, че думи нямам. Ама айде да не подхващам и тая тема. :lol:
Стефи, чак сега прочитам. Диколкото знам в Бг не са важни тези сведетелства за завършване на 4 клас, докато тук обаче им зависи така да се каже бъдещето.
И честно да ти кажа, съм изключително горда от дъщеря си, коята е  с възможно най-висок успех и  има право /и се записа/ в гимназия, докато 2/3от класа й/германчета/ отидоха в хаупшуле, т. е. най-долнопробното.
Повярвайте ми, тази  година, до средата на април, беше ад, всяка седмица, по 2 контролни пишеха, за да се класират за средно училище,


явно доста е различна системата в бг и тук.

Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #82 -: Юни 13, 2017, 08:34:15 am »
Деси, много благодаря за предложението, но ще я взема от тук. Цената за комплекта е 166лв, с отстъпката става прилична  :D
На племенника струваше 45 евро от Германия. С доставката излезна по-малко от 100 лв. Беше от сайта, който Блу е показала, но сега нямат добри намаления.
Иначе по бг сайтовете и магазините 166 лв. е цената на новите разцветки. Ако вземете от старите разцветки ще излезне по-евтино.
С отстъпка 15% ви се получава 141 лв., а ето по-евтини варианти:

1) От БГ
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/95414?osCsid=ba18a482c2d6663f2a097f67121bba00

http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/95413

2) От Германия
https://www.amazon.de/gp/product/B01N4Q13FI/ref=s9u_simh_gw_i2?ie=UTF8&pd_rd_i=B01N4Q13FI&pd_rd_r=80EF37KKG2HWDQ11TFA1&pd_rd_w=LSTOG&pd_rd_wg=Mav0z&pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=&pf_rd_r=1SBSST2MK3KCTDV91GW2&pf_rd_t=36701&pf_rd_p=7729c5c6-3176-431d-a385-e2a53c9c80f9&pf_rd_i=desktop

Доставката до Германия до адрес на Габко е безплатна, а после с Габко до България, до офис на Еконт илиза 8 лв. някъде., а ако се взема от склад на Габко, дори само 4 лв. Т.е. общо ще излезне 105-110 лв. максимум.

Сигурно има и по-добри оферти и други разцветки, само трябва да се порови  :P
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #83 -: Юни 13, 2017, 08:47:50 am »
Упс, не е разликата в разцветките толкова, а в модела.
Линковете, които съм дала не са за Херлиц Миди Плюс, а са за Херлиц  Луп Плюс.
Луп Плюс са по-леки с малко над 200 гр. (890 гр., сравнено с 1100 гр) и са 15 л., а не 16 л, като Миди Плюс.
*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #84 -: Юни 13, 2017, 10:15:31 am »
Здравейте, момичета,

Много хубави са тези ранички на Херлиц :)
Аз имам ученичка от тази есен и купих вече раничка от Ибей, през Габко. Дано излезе здрава. Купих сравнително малък размер, защото тя моята Никол е доста дребна. Купих и анцунг за физическото. Посъветвайте ме какви гуменки да взема.
А, канцеларските материали и тетрадките къде излизат най-изгодно? В Джъмбо ли?
С какви обувки е най-удачно ходят на училище есен? Някакви кожени затворени, или масово са с маратонки?

Албена, наистина системата у нас и в Германия е коренно различна. Начините на преподаване на немците кога ли ще ги стигнем. Но и у нас има плюсове на системата, макар и малко да са. :)


Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #85 -: Юни 13, 2017, 10:32:59 am »
Блу, благодаря ти за предложението. Ще се възползвам. :)
Ще ти пиша допълнително.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #86 -: Юни 13, 2017, 10:38:47 am »
и в България има деца, които се готвят от първи клас за прием в математически гимназии след 4-ти клас. за тях подготовката е много важна, ходят по състезания и изпити непрекъснато. за останалите - в някои училища имат практиката да сформират паралелките след 4-ти клас по успеха от матурите и тогава е важно да попаднеш в "добър клас" с по-успешните деца. но това не е навсякъде, а само тук-там.
в България основно напъна е след 7-ми клас, тогава матурите са много важни и за тях се готвят всички още от 5-6 клас.

относно снабдяването на първокласниците, моят съвет е да не се поддавате на психоза. нито толкова много покупки има, нито има огромно финансово натоварване, та да си струва разкарване и обикаляне по магазини в преследване на по-изгодната сделка.

гуменки - винаги съм купувала от Хиполенд или Матстар.
обувки - за мен кожената обувка е винаги за предпочитане пред изкуствените материи на маратонките, особено за деца.
канцеларски материали и тетрадки - в Джъмбо има всичко, но в кварталните книжарници, особено тези до училищата, също има всичко, цените почти не се различават (това по моя опит). и останалите големи вериги пускат всичко преди 15-ти септември.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #87 -: Юни 13, 2017, 11:36:22 am »
Раши, аз смятам да купя тетрадки и консумативи след първата родителска среща, когато ми кажат какво точно трябва. Има много книжарници с добри цени, във веригите също пускат. За обувките - моята мома ходи с кецове и ранната есен сигурно пак така ще я изкара. В края на зимата купих едни челси боти на разпродажба, които да носи като захладнее. Не случи на майка туй моето дете, да му купи едни "детски токчета"  :lol:.
Децата в първи клас преобличат ли се, когато имат физкултура или си тръгват с екип сутринта?
     
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #88 -: Юни 13, 2017, 15:00:46 pm »
Дани, преобличат се...поне при нас бе така, то си е и логично като се изпотят да се преоблекат :)
Наистина, изчакайте да ви кажат какво ще им искат и тогава пазарувайте...въпреки, че аз мразя да пазарувам в лудницата около 15.09. но тя пък е голяма и едни искат голям формат тетрадки, други не....офф, голяма мъка е този 7 клас да ви кажа...толкова съм щастлива, че всички уроци свършиха  и може да отдъхнем цялото семейство, защото никъде не мръднахме цяла учебна година заради пусти уроци...ад :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #89 -: Юни 13, 2017, 23:22:54 pm »
Мерси, Джаме, Дани и Алекс. Надявам се в края на Юни да има родителска среща и там да разкажат какво ще трябва.
Аз си разпитвам от сега, защото имам намерение да пазарувам през Юли. С оглед на това, че през Септември се очертава да съм вече с новородено ще ми е по-спокойно ако съм напазарувала за каката. :D Таткото много се включва в пазаруването. Но не искам да товаря него с всичко. А и то си е кеф да избираш за детето разни нещица :)


Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #90 -: Юни 20, 2017, 11:42:52 am »
Сменям темата- каране на ролери. :)
Дъщеря ми вече се справя с карането, но забелязвам, че при каране краката й са някак навътре, т.е. кара по вътрешната част на колелата. Ролерите й са от LIDL, от тези които са за няколко размера, максимално ги стягам. Дали е от ролерите или от позата? Какво да коригирам?
*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #91 -: Юни 20, 2017, 12:19:19 pm »
Не е от ролерите, така е при повечето деца в началото. По този начин си мислят че са по стабилни. Като се понаучи ще оправи стойката, не го мисли :)
Предполагам кара и доста разкрачена, от там идва и кривенето на вътре. Ако вие не можете да карате, за да й обясните, по-добре й намери клипчета и й покажи. Правилната стойка е крак пред крак, т.е. избутваш с единия и плъзкаш другия и след това обратно. :)
« Последна редакция: Юни 20, 2017, 12:26:00 pm от StefiZ »
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #92 -: Юни 20, 2017, 15:43:00 pm »
Аз не съм карала ролери и тя ми обеща да ме научи, като стане достатъчно добра. :wink:
Питам, за да не си навреди с нещо на глезените.
Тя от няколко дни се пуска по-спокойно и може би, не е схванала още стойката. Досега я беше страх.
*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #93 -: Юни 29, 2017, 09:19:34 am »
Ей пораснаха децата и ние живот си живеем, не се сещаме да пишем тук :lol: :lol: :P
Я кажете, какво правят децата през ваканцията?
Моите са на село при баба и дядо, карат колелета цял ден, майка ми само им намила да не е баш по главния път, но кой ли я чува. Всеки ден са в басейни, редуват се цялата банда и обикалят по къщите, че е скучно сам в басейн :lol:
А ветеринарката оня ден я ухапало кучето на комшиите, то ваксинирано животинчето и според баща ми бяс нямало как да хване (не че и без бяс не е бясна тя де :lol:), но поне успях да го убедя да я заведе тетанус да й бият. Че то с доктори как да излезеш на глава, те всичко знаят - нямало нужда от тетанус...
*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #94 -: Юни 29, 2017, 12:47:53 pm »
И моите са при баба и дядо. Не искат да стоят в града, предпочитат на вилата на село. Организират си състезания с Блеки (кучето), измислят и преговарят имената на всичките 18 зайчета, поливат градината и си правят салати с набраните домати и краставици...
А по телефона Тео казва "Мамо, ние НЕ сме добре!!! Защото сме СУПЕР!" :)



*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #95 -: Юни 29, 2017, 13:35:29 pm »
Да, а моите даже не се сещат да ми се обадят. Аз като им звънна да ги чуя, редовно ме пързалят, че видиш ли дядо им много искал да си говори с мен и "айде, давам те на дядо"  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #96 -: Юни 29, 2017, 17:27:05 pm »
А по телефона Тео казва "Мамо, ние НЕ сме добре!!! Защото сме СУПЕР!" :)

ох, и тоз философ като брат си... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #97 -: Юни 29, 2017, 17:36:17 pm »
А по телефона Тео казва "Мамо, ние НЕ сме добре!!! Защото сме СУПЕР!" :)

ох, и тоз философ като брат си... :)

Неда все философи ги ражда.  :lol:

Стеф, те нямат ли ваксина за тетанус, слагана като са били бебета? И от 18 г. възраст май е на 10 г. 

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #98 -: Юни 29, 2017, 21:30:21 pm »
Деси, те я слагат на 10 години ваксината за тетанус, но тя май не предпазва толкова време и ако 3 години след поредната реимунизация се убодеш на някаква тел, пак ще ти я сложат.
*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #99 -: Юни 30, 2017, 09:38:50 am »
Дес, последната реимунизация е на 6 г., след това пак на 12 г., а Деси е на 10,8 г. Та, минали са едни почти 5 г. от тогава. А според баща ми, 6 м. й е имунитета на тази ваксина.
Но при нея никога не е излишна, няколко дни преди кучето си е надрала яко кълките, къде и как не знам. Всяка година сменя по някой нокът, тази още не е, та предстои и това :lol: Последния нокът го изкърти на една метална врата. Да би мирно седяло, не би чудо видяло, е нейната работа :lol: