0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #40 -: Май 19, 2017, 15:11:43 pm »
Пеше, ще му мине на детето. Кажи и, че правописът е важен, но тя е сбъркала от притеснение и това е нещо нормално. Отвлечи и вниманието с нещо друго!.  :bighug:

Аз пък съм се шашнала с кандидатстването за училище. Хем искам да дойде 2ри Юни и да я класират някъде, хем съм се притеснила от това, че ще е първи клас.   :lol: :lol:


*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #41 -: Май 19, 2017, 16:05:59 pm »
Пеше, нормално е да се притесни детето, защото е съвествно. Няма лошо, нека си го изживее. Със сигурност ще има още много такива драми. :)

Раши, нормално е да се притесняваш за първи клас, дано случи детето на добра госпожа и деца в класа. Реално това е важното до 4 клас, а не самото училище.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #42 -: Май 22, 2017, 16:29:59 pm »

Моят син има проблем с поведението в ДГ. Редовно бива наказан, но те там наказанията не са тежки и са за щяло и нещяло. Редовно бута или удря другите деца, като спре да играе с нещо, не разрешавал друг да го взема. Освен това бил изнервен и реввал за всяко нещо. То и аз ще ревна ако ме наказват през 5минути... Той пък ми се оплаква, че го обиждат(явно затова той ги удря) и също го удрят, второто естествено ми се струва, все пак всеки се защитава. И се очаква от вкъщи аз да коригирам поведението. А реално проблемите са там и аз с ченгел му вадя думите, за да разбера какъв е проблема.
м-и   , опитвай по-често да говориш  и с него , и с персонала , за да не ескалират нещата .

 Имаме в групата  ни едно дете от 1ва група  е побойник -все наказван , все удря  , реве  - госпожите се оплакват много от детето , а  то като все наказано   и  сякаш приема тази роля и  става омагьосан кръг . Много има да пиша , защото за групата  ни  тази агресия става вече проблем  -останалите деца  отвръщат   и не ми се мисли  в каква посока вървят нещата .


*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #43 -: Май 26, 2017, 22:26:45 pm »
Нинка, той си е много щур, но е там от 9м., тия неща са от сега и явно си имат причина. Той не иска и да ходи сега, а в началото много му харесваше, до толкова, че в събота имаше рев, че не го пускам на градината  :lol: Проблемът е на много места, но там основно и аз от дома не мога да го реша, колкото и да говоря. Там не се обяснява добре. Примерно малко преди Великден госпожата извадила яйца боядисани яйца и всички имали, той беше боледувал и като ми каза, че няма яйце, реших, че нещо са правили в тези дни, накрая се наложи да звъня, за да разбира, че са миналогодишни и да му обяснявам аз, какви са яйцата и защо той няма. Отделно той е много чувствителен и лесно се провокира. А за непрестанното наказване съм без думи, ми то ако се затича е наказан и за други такива елементарни неща, а е жизнено дете и няма как цял ден да стои на столче.
*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #44 -: Юни 01, 2017, 10:42:23 am »
Честит първи юни на прекрасните ни дечица! :D

По случай празника ще помрънкам, защото не се издържа вече :lol: :lol:
Ако видя още едно удостоверение за 1,2,3 или 4 клас пуснато във ФБ с умилителния надпис и сълзи на радост - на мама пълния отличник!, честно ще започна да пия от сутринта  :lol: :P
Ми прощавайте, ама то ако до 4 клас не са отличници к'во прайм. Пък и кво му има да си отличник братче, то стига само да можеш да четеш и да пишеш. Толкова са занижени критериите, че думи нямам. Ама айде да не подхващам и тая тема. :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #45 -: Юни 01, 2017, 11:21:17 am »
Стефке, давай да пием.Мен ме заливат от сега снимки на деца "завършили" детската градина или яслата!Какво толкова се случва невероятно като завършиш тая пуста ясла или градина не знам.А като наближи септември, ще затрия фейса!

*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #46 -: Юни 01, 2017, 11:30:37 am »
мани, мани и всяка грамотичка, ще кажеш че другите сме на съседна планета и не знаем как се раздават на кило тия грамоти, само дебна Еленка да забрави, че е получила и ги мятам в коша, че станахме като депо за вторични суровини у нас :lol:
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #47 -: Юни 01, 2017, 12:17:28 pm »
Aпа вие що ги отразявате и чак ще се напивате  (май само поводи си търсите :lol: )
Радват си се хората, не на дипломите толкова, а на това, че децата им растат по-скоро 8)
А това че ще има изненадани на матурите след 7-ми клас, то е ясно. Дано не сме сред тях  :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #48 -: Юни 01, 2017, 12:48:16 pm »
Хи хи. Моята дъщеря и тя така помпозно завърши детската градина - с тоги и грамоти. И аз като една лоша майка не качих нито една снимка във фейса :)  :lol: :lol: :lol:


*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #49 -: Юни 01, 2017, 13:33:08 pm »
не те е срам :lol:
И аз така, от най-лошите, хем завърши поне начално образование и то с пълен отличен  :lol: :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #50 -: Юни 01, 2017, 15:05:10 pm »
Да, да, това с удостоверенията от детската градина ме шокира вече години наред. Както и бал за завършване на същата.  :lol:
При нас няма такива неща. Да не говорим, че ваканцията почва чак след средата на юли.

*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #51 -: Юни 01, 2017, 15:25:55 pm »
Аз стискам палци да не тръгне ремонта на Детска кухня скоро, че ако почне край, пускат всички ясли в почивка и какво ще я правя не знам.

Усмивки
, ние поводи за пиене винаги ще си намерим.Ох чакам ДРЗ с нетърпение, ще пия по бира с любими хора!

*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #52 -: Юни 01, 2017, 23:16:27 pm »
не те е срам :lol:
И аз така, от най-лошите, хем завърши поне начално образование и то с пълен отличен  :lol: :lol:
Иииии, ми то си е било редно да се похвалиш значи :)

Блу, ми да, ваканцията си е там юли, август и това е. Никол нищо, че е завършила, ще си ходи на детска, пък макар и в сборни групи. От работата не дават 3 месеца отпуска лятото, защото имало ваканция. ;)


*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #53 -: Юни 01, 2017, 23:23:11 pm »
Градината добре, ама като почнат у-ще и имат по 3,5 месеца ваканция, не знам какво ще ги правите. При нас е месец и половина, от тях три седмици и градината е във ваканция, та си взимаме отпуска. През другото време работи занималнята към нашето училище. Към нашето, защото на приятелката ми голямото дете е в друго у-ще и занималнята е във ваканция точно след градината, където е сестра му. Човек няма 6 седмици годишен отпуск, дори и в Германия. А и никой работодател няма да му го даде. В България са ми правили проблем за три седмици през лятото.
Записах чадото на занималня. Уж бързо, ама си е едно търчане и обикаляне и висене като във всяка държавна администрация. Другата седмица е 4 дена във ваканция, ще може да ходи, докато майка му е на работа. И през лятото, когато не съм си вкъщи също. Иначе внасяхме бабата, ходеше с баща си в офиса, мислехме и снахата да впрегнем, понеже не й стига кърмачето. Но сега всичко се нареди. Достатъчно бърза беше администрацията и аз достатъчно настоятелна. Доволен остана мъжът ми. Имах си хас. 8)

*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #54 -: Юни 01, 2017, 23:41:09 pm »
Мда, безумие е това почти 4 м. ваканция. Аз за сега се оправям - частна занималня, едната баба малко, другата баба и така, само да са ми живи и здрави бабите и дядовците! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #55 -: Юни 02, 2017, 00:45:09 am »
не навсякъде в началната степен всички са отличници. днес раздаваха свидетелствата в нашия клас, децата си говореха, че някои имали даже и тройки, а петици гужата е насолила явно доста.



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #56 -: Юни 02, 2017, 07:10:01 am »
Има ли трезви?  :lol:
Аз пък качих снимка със свидетелство, ей на. Даже клипче на пеещи деца на прощално парти качих. Мило ми е, порасна ми бързо детето, така съм го почувствала. И аз имам грамота "Отговорен родител", връчена ми от госпожите, бива да си сложа снимка  :lol:
На мен пък ми идват доста вече всякакви хенд-мейд истории, снимки на манджи и разни от типа "вижте ме и се почудете", но просто ги подминавам.
« Последна редакция: Юни 02, 2017, 07:17:11 am от dani_ j »
     
*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #57 -: Юни 02, 2017, 09:01:08 am »
Дани, слагай снимка с грамотата :)

*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #58 -: Юни 02, 2017, 09:24:08 am »
Дани, ама не си писала "на мама отличничката, благодаря ти че ме избра за твоя майка"  :lol:
така че не се броиш :lol:

А това с тройките наистина ми е странно. Не казвам, че на всички трябва да се пишат шестици чак, ама пък и тройка да пишеш на детенце в начален курс за края на годината е тъпо, сори :?
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #59 -: Юни 02, 2017, 12:20:18 pm »
И аз си снимах „отличничката“, ама не съм ги качила още снимките. Иначе и аз, като Стефи смятам, че начален курс, особено 1-ви клас, всички завършват с отличен. Ми знаят буквите, кво. :lol:

Стеф, викаш като ѝ кача снимка с удостоверението, да не пропусна да се пофукам, че е отличничка и да се размажа от умиление, че е точно мое дете. Ми ще е отличничка я, баш щото е мое дете, пък.  :P

Дани, предвид милите и топли отношения, които имахте с госпожите на Теди, наистина трябва да си снимаш и публикуваш грамотата  :wink: