0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #20 -: Март 14, 2017, 19:07:51 pm »
Вени, не си си тук, да ти кажа лекарството - тук бих ползвала „Сандрин“, което е тинктура от смрадлика (тетра). Слагат се няколко капки в малко вода и се жабурка. Не знам с билките как стоят нещата при вас, но и настойка от смрадлика (пак за жабуркане) ще помогне. Това са вариантите, за които се сещам.
И моята Ники е паднала днес и си обелила кожата от вътрешната страна на втората фаланга на средния пръст. Притеснява се, че е на дясната ръка и не е ясно как ще държи химикала. Но пък днес ѝ пробихме ушите. Държа се геройски и си избра семпли малки обички.
*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #21 -: Март 15, 2017, 00:31:37 am »
Смрадликата е отровна. Аз на дете не бих дала да жабури. Може с лайка.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #22 -: Март 15, 2017, 08:51:07 am »
Отровно е ако се пие. Но Никитата (и моето и на Вени) са големи вече и могат.
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #23 -: Март 15, 2017, 09:16:44 am »
Вени, освен да избягваш подправките (люто, кисело, солено), за да не го дразни и да е на течно-кашава храна докато зарастне друго няма какво...
Пеше, браво на малката госпожица :)
*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #24 -: Март 15, 2017, 13:56:48 pm »

Колко често има родителски срещи в училището на децата ви?



*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #25 -: Март 15, 2017, 14:53:21 pm »
 2 пъти годишно, горе-долу, що?
*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #26 -: Март 15, 2017, 14:54:42 pm »
Замислих се, че от началото на уч. година не сме имали, и ми стана интересно как е на другите места... :)



*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #27 -: Март 15, 2017, 15:35:05 pm »
при нас има една в началото на учебната година през октомври и една в началото на втория срок, туй то :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #28 -: Март 15, 2017, 16:28:50 pm »
при нас са 3 през годината - октомври, декември и април.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #29 -: Март 15, 2017, 16:40:37 pm »
Ако не броя тази ПРЕДИ началото на учебната година - не сме имали нито една за тази година. Не мога да преценя - това хубаво ли, не е ли... :?



*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #30 -: Март 16, 2017, 17:45:59 pm »
Вени,аз съм много доволна от Траумил - на капки и за мазане.След вадене на зъб ,операция или пречукване на някое от децата ,давам първите 2 часа през 15 мин по 15 капки,после на всеки час до вечерта.
  Георги си размаза много лошо крачето на една люлка(от тези,дето сядат 2 деца от двете страни и едното скочи)- имаше страшен оток и беше лилав направо.С Траумил за пиене и мазана ,за 2 дни нямаше и следа от удар.
  Миналата година ми вадиха зъб - веднага започнах капките и не ме болеше изобщо,зарасна много бързо.А имам толкова лоши спомени от друго вадене на зъб,когато кървеше 3 дни и едва гледах от болки.
  Никола пък го мажех като пробиваха кътниците и го болеше.

   За родителските срещи - една преди учебната година и 2 по време - другата седмица ще е за втори срок.
<br />
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #31 -: Март 17, 2017, 05:22:08 am »
Благодаря, момичета.
Падна във вторник на обяд, след стажа не успях да ходя до аптеката и започна бурята (най-тежката от 81 насам, 8 човека загинали в колите си на магистрала, затрупани от снега, днес стигнаха до телата), която свърши в четвъртък сутринта, с кратко спиране да изкопаме колата :lol: съответно лапето намаза кисело мляко на клечки  (в нещо като големи сламки, замразено), един Ибупрофен и голямо количество сладолед. Като сложим и -18 градуса, вчера на обяд нямаше спомен от болка и раничката беше побеляла.
Но тези капки, Зори, ще ги потърся. ЗА мен, моето коляно още ме боли, вече втора седмица, откакто паднах на него, качвайки стълби. и за мой срам, навън беше ледена пързалка, навън не паднах ходейки, ми на работата се изтърсих, след като казвам на децата всеки ден да не тичат и да внимават. Като картоф челно се изтърсих :lol: капачката я усетих как се наду, благодарение на студеното време спадна за два дни, ама си ходя с бандаж се.

При нас има само една среща. Всичко друго е писмена комуникация.
[/url][/url]
*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #32 -: Март 20, 2017, 16:31:04 pm »
Здравейте, прекрасни :)

Вени, много ви се е насъбрало гледам. Ха дано престанат тези неприятности. Как е Ники сега? Това, което пускаш като материали по всякакви теми, свързани с детското развитие, ми е много интересно.

Пеше, а на теб пък точно "П" ше ти се падне, хе хе :)

Аз тази година влизам в джаза с първокласничка и променена нова система за прием в София (с тук таме безумни нови критерии за прием). До юни хиляди родители ще треперим ще влязат ли децата, не в най-хубавото, а дори в близкото квартално училище. Стискайте палци! :)


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #33 -: Март 21, 2017, 18:40:47 pm »
интересна статия за това, какво трябва да умее детето на 6, 10 и 15 г.
https://decatani.com/kakvo-tryabva-da-umee-edno-dete-na-6-10-i-15-godini/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #34 -: Март 23, 2017, 09:39:53 am »

Ако някой сметне, че може да му е полезно - https://www.facebook.com/events/1871401533129955/



*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #35 -: Април 02, 2017, 21:08:33 pm »
София вече може да кара колело, така че от днес я броя, че е заслужила да се числи към големите.  8)

*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #36 -: Април 03, 2017, 08:59:22 am »
Браво на детето, че голямо си е, разбира се. :)
*
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #37 -: Май 17, 2017, 23:13:43 pm »
Леле, големите много сте се отпуснали! Я по един отчет  :lol:

Моят син има проблем с поведението в ДГ. Редовно бива наказан, но те там наказанията не са тежки и са за щяло и нещяло. Редовно бута или удря другите деца, като спре да играе с нещо, не разрешавал друг да го взема. Освен това бил изнервен и реввал за всяко нещо. То и аз ще ревна ако ме наказват през 5минути... Той пък ми се оплаква, че го обиждат(явно затова той ги удря) и също го удрят, второто естествено ми се струва, все пак всеки се защитава. И се очаква от вкъщи аз да коригирам поведението. А реално проблемите са там и аз с ченгел му вадя думите, за да разбера какъв е проблема.
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #38 -: Май 18, 2017, 10:14:56 am »
И аз много трудно разбирам какво се случва и какви са мотивите за определено поведение.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през пролетта на 2017 г.
« Отговор #39 -: Май 18, 2017, 21:55:00 pm »
Леле, големите много сте се отпуснали! Я по един отчет  :lol:


Отчитам се веднага - вчера и днес е било изходното ниво. И девойката, уж добре инструктирана да не бърза, ей сега се сети, че е написала джоче и щркел (първото трябва да е джудже). Голяма драма, почти до рев я докара и едва я успокоих. Ама как хем да я накарам да приема за важен правописа, хем да не я оставям да го изживява, чак пък толкова. Не върви да кажа „абе к`во ти пука, някакъв си там Инспекторат ...“. Май е по-добре да я оставя да си страда, макар да ми е жал.