0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #220 -: Януари 29, 2017, 19:40:49 pm »
Цвете,честита рожба :) много да ви е здраво и щастливо детенцето :)
Любовта е сила !

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #221 -: Януари 29, 2017, 20:21:42 pm »
Ехе Цвете,честита рожба.Един голям господин :D.Да ти е жив и здрав и много да те радва.На теб бързо възтановяване
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #222 -: Януари 30, 2017, 15:19:50 pm »
И тук честито! Нека да е здрав и да има спокойно детство!
Цвете, пиши как си след раждането?
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #223 -: Януари 31, 2017, 08:12:24 am »
 :D Честито , Tsveteto !!!
Бързо възстановяване на мама и много късмет на момчето  :D

Момичета , да ви питам ,продължават да ни изкарват с две  гестационни седмици  по- големи ... и тъй като не го казва само моя гинеколог , ами и други -  докато лежах в болницата , това нормално ли е ...категорично не е възможно по време на цикъл да съм забременяла , освен ако е било непосредствено преди цикъла - той вярно че бе оскъден / но аз съм прецизна в отбелязването , а не съм го отчела /, но пък аз имах кървене до 4 - ти месец включително .... възможно ли е просто да е по- едро детето или ...ох, много ми е объркан поста  :D времето ще покаже :) желая ви здраве и хубав и успешен ден !




Re: Тема на бременните 99
« Отговор #224 -: Януари 31, 2017, 08:41:47 am »
 yana_c не го мисли толкова,важното е бебчо да е добре.По тази логика може пък да изостава с 1 седмица(да е станал при късна овулация от предходен цикъл).На мен ми харесва идеята да е по-голям.Бабите са го казали голямо бебе ,изгледано бебе :D
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #225 -: Януари 31, 2017, 09:29:28 am »
Благодаря bebeshok0326, дано е това , аз имам свои съображения с първото дете беше точно обратното - все по- малка я изкарваха - да не кажа ,че поставиха въпросителна за микроцефалия - Слава Богу тя се роди здрава и да не повярваш 3750 г, но това беше преди три и четириизмерните видеозони.  Сега аз направих всички скринингови изследвания - добри бяха според лекарите и затова съм по спокойна , но е странно , затова питам...иначе да по- голямо бебе - по -добре ... ще видим ...




*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #226 -: Януари 31, 2017, 10:30:53 am »
Моята шушулка също казаха, че върви +1 седмица. Просто засега е по-едро явно. Този вариант не ме притеснява, обратният би бил по-неприятен. Не се тревожи, Яна :)
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #227 -: Януари 31, 2017, 10:37:43 am »
Yana  и аз не мисля,че има повод за притеснение.
 Аз сега се връщам от преглед. Точицата вече е цели 27 мм и чух най-накрая пулс - 163. Според канадските гинеколози( моя позната сега бременее там ) щом пулса е толкова учестен значи е момче. Аз научно доказателство не намирам затова. Вие какво мислите по въпроса?
Любовта е сила !

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #228 -: Януари 31, 2017, 11:39:44 am »
Shushi18 като казах на моя доктор и на една друга това за пулса и пола се изсмяха.Не ми отговориха нищо.За мен няма логична връзка.В нета върлува такава теория.Аз лично не вярвам.Виж ембриоложката позна.В деня на трансфера с доки се шегувахме и аз му казах ,че ще е момче,ембриоложката се обади и каза,че така както се развива по скоро и се вижда да е момиче.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #229 -: Януари 31, 2017, 13:31:30 pm »
Момичета , да ви питам ,продължават да ни изкарват с две  гестационни седмици  по- големи ... и тъй като не го казва само моя гинеколог , ами и други -  докато лежах в болницата , това нормално ли е ...категорично не е възможно по време на цикъл да съм забременяла , освен ако е било непосредствено преди цикъла - той вярно че бе оскъден / но аз съм прецизна в отбелязването , а не съм го отчела /, но пък аз имах кървене до 4 - ти месец включително .... възможно ли е просто да е по- едро детето или ...ох, много ми е объркан поста  :D времето ще покаже :) желая ви здраве и хубав и успешен ден !

Яна, от самото начало на бременността ли е така? Аз бих ти препоръчала да направиш скрининг за гестационен диабет (24-28 г.с.).

Аз сега се връщам от преглед. Точицата вече е цели 27 мм и чух най-накрая пулс - 163. Според канадските гинеколози( моя позната сега бременее там ) щом пулса е толкова учестен значи е момче. Аз научно доказателство не намирам затова. Вие какво мислите по въпроса?

Шуши, честита клинична бременност. :)
Медицината в Канада е комунистическа. Градски легенди са това за пулса и пола, даже има проведени изследвания за "разбиване на мита" - ето едно такова от 1998 г. http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1471-0528.1998.tb10011.x/pdf


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Tsveteto

  • **
  • 137
  • Няма невъзможни неща! :)
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #230 -: Януари 31, 2017, 14:01:11 pm »
Здравейте, момичета!
благодаря и за милите пожелания!
на 27.01 ни изписаха и сега се нагаждаме един към друг.
Аз съм добре,  не бяха минали и 24 часа от операцията и ме изправиха на крака, същата вечер ми оставиха и бебко за постоянно. на трети ден ми се появи кърмата (не че Денис иска да суче от гърда).
 иначе раждането тръгна нормално, но на 5см разкритие бебко почна да се връща и да се завърта, затова минахме към секцио.
Не е страшно, с чуването на бебешкия плач всичко се забравя и идва огромен прилив на радост ( при мен имаше и мн сълзи от вълнението :)

На всички желая леко раждане и здрави и гушливи бебета!
Целувам ви!
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #231 -: Февруари 01, 2017, 00:23:40 am »
Момичета , да ви питам ,продължават да ни изкарват с две  гестационни седмици  по- големи ... и тъй като не го казва само моя гинеколог , ами и други -  докато лежах в болницата , това нормално ли е ...категорично не е възможно по време на цикъл да съм забременяла , освен ако е било непосредствено преди цикъла - той вярно че бе оскъден / но аз съм прецизна в отбелязването , а не съм го отчела /, но пък аз имах кървене до 4 - ти месец включително .... възможно ли е просто да е по- едро детето или ...ох, много ми е объркан поста  :D времето ще покаже :) желая ви здраве и хубав и успешен ден !

Яна, от самото начало на бременността ли е така? Аз бих ти препоръчала да направиш скрининг за гестационен диабет (24-28 г.

Благодаря Мели до сега не е имало отклонения на кръвната захар , напълняла съм около 10/11 кг до сега ..утре ще пусна кръвни пак , за всеки случай ... Не са ми правили такъв скрининг..




Re: Тема на бременните 99
« Отговор #232 -: Февруари 01, 2017, 17:54:33 pm »
Здравейте, ето изследванията. Не намирам нищо обезпокоително , малко завишена утайка , но вероятно е от бременността... Имам гастрит , който сега се изостри от непрекъснатите киселини и с болки - ще мине ....




Re: Тема на бременните 99
« Отговор #233 -: Февруари 02, 2017, 10:56:22 am »
Момичета, бременна съм в 7с+1д, в понеделник бях на преглед чух ме пулса на бебето, но доктора видя хематом около 10см, каза че сам ще се резорбира, но аз съм мн притеснена. Вече имам един мисед аборт, при който въобще не стигнахме до пулс. Сега съм толкова щастлива, че чухме пулса, но и толкова притеснена заради този хематом. Нямам никакви неразположения като гадене и повръщане. Пия дуфастон, аспирин, но шпа и фолиевата, също и л-тироксин, защото тсх ми е 3.28 изследвано точно когато разбрах, че съм бременна. На преглед съм чак на 16.02 и ще се побъркам до тогава? Опасен ли е този хематом?
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #234 -: Февруари 02, 2017, 22:36:44 pm »
Дианче, честито и не се тревожи следвай съветите на лекаря и всичко ще е наред :) наистина сам ще се резонира, повече лежане, пазене, никакъв секс и ще се справиш и аз бях така, ей го на 2 години е разбойника :lol: късмет и лека бременност
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #235 -: Февруари 03, 2017, 08:38:33 am »
Добро утро момичета,как сте?
Аз вчера бях  на поредната ФМ,бебка е около 440 гр(знам ,че не са верни грамчетата,но като виждам,че се покачват ме успокоява),гледахме обстойно сърчицето и др. органи.Определено обича да си държи ръцете пред лицето или в устата,така ,че да не може да направим 3Д снимки,но в крайна сметка по-важното е че всичко и е в норма.
Това което ме притесно е че околоплодните води са в долна граница,доки каза,че нищо не може да се направи и че просто ще се проследява.Единственото ,което ме успокоява е че все пак са в граница и че има още време да станат повече.Някъде прочетох,че пиенето на много вода помага (принципно пия около 2 литра),дори и да не е вярно в крайна сметка водата няма да ми навреди и ще опитам да увелича количеството.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #236 -: Февруари 03, 2017, 09:35:13 am »
Здравейте и от мен!

Диана, честита бременност. За хематома нищо не мога да кажа, но съветвам да се успокоиш, да следваш препоръките на лекарите и да се пазиш. Пожелавам ти успешна бременност със здраво бебе на финала.

Бебешок, радвам се, че всичко е наред с бебка. За околоплодните води и аз съм чувала, че пиенето на вода помага да се увеличат, но не знам дали е вярно или поредният мит. Дано всичко е наред и я носиш максимално дълго.

Аз съм на ФМ в понеделник и тогава ще видя как се развива моят младеж и колко е пораснал от последния път.

Тути, Шуши, Яна, Йоли и когото още забравям да спомена поименно - как сте?


*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #237 -: Февруари 03, 2017, 12:31:31 pm »
Здравейте, :)
diana няма да се притесняваш! Спокойствие и покой доколкото можеш. Не е нищо фатално.
Аз днес обикалям из лабораториите за първите изследвания,междувременно и на стажа ми е мн натоварено и въобще не се сещам да мрънкам :) т.е добре съм :)
Любовта е сила !

*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #238 -: Февруари 03, 2017, 14:36:29 pm »
Здравейте и от мен,
Чета редовно как сте но не съм писала че си имахме малко житейски проблеми у дома който слава богу завършиха с щастлив край(докато бях в банята за душ  изпуши бойлера от горещата мека връзка, добре че не гръмна и всичко се оправи, но после пък излязоха други неща за ремонт и така..)
Иначе и аз съм добре усетих два яки ритника преди няколко дни рано сутринта и подозирам ,,че нещо не му беше комфортно на човечето на лявата страна хаха  на която казват че е най-добре да се спи....
И аз  в понеделник съм на ФМ  да видим и ние как се движим:)
Бебешок, това за водата и аз съм чувала че увеличавала около плодните води но  и не съм сигурна че не е и мит.Аз пия колкото ми се пие не следя колко пия.Диана повече почивка и слушай доктора и всичко ще е наред.
Йоли всичко ли е ок с изследванията ти знам ,че си медицинско лице, но просто от загриженост питам:)
Хубав уикенд на всички
А мамите  около мен като седмици вие купувате ли си нещичко лека по лека или още не, аз само гледам и си харесах само количка и едно сладко боди взех- изкуших се просто много ми хареса:)
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #239 -: Февруари 03, 2017, 15:33:40 pm »
Благодаря Ви момичета за позитивните отговори, дано всичко е наред :)