0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #300 -: Март 04, 2017, 19:18:51 pm »
Momiche_f и според мен до ден 2 ще е положителен теста.Успех в този цикъл 😊😊😊
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #301 -: Март 04, 2017, 19:50:05 pm »
Благодаря ви :))) Дано!
Иначе днес си го направихме  :D
А сега вагиналният секрет като е такъв, той благоприятен ли е да издържат, защото четох, че ако е бял и лепкав не оцелявали, а като е вече прозрачен могат и два три дни да издържат?

А за утре пак ли по същото време да си направя теста, правих го в 5 и нещо, или по-рано да го направя? Да не изпусна пика :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #302 -: Март 04, 2017, 19:56:56 pm »
Momiche_f тестът се прави всеки ден по 1 и също време.За секрета оцеляват и в такъв,но не знам колко.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #303 -: Март 04, 2017, 20:27:05 pm »
momiche_f утре теста го направи пак горе долу по същото време, аа за секрета не съм сигурна. Ви се "гушкайте" пък секрета не го мисли много...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #304 -: Март 04, 2017, 21:24:16 pm »
Здравейте,

При мен овулация не се засече вече този месец, но тъй като от близо две години само лоши работи ни се случват нон стоп, логично беше и овулацията да ми се прецака (единственото нещо дето беше наред), та да е съвсем сигурно, че друго дете няма да има каквото ще да става... Фуликула още си седи, вече с размерите на киста, а гинеколога заключи "ановулаторен месец".
Явно утрогестана ми прецака всичко, не само месеца, в който го пих и така.
Стискам палци поне при вас нещата да са като хората и скоро някоя да се похвали с две черти, но не на ову тест...
« Последна редакция: Март 04, 2017, 21:27:09 pm от Vistal »
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #305 -: Март 04, 2017, 21:27:12 pm »
Vistal много съжалявам. Какво ще я правите тази киста? Аз имах преди години поликистоза и 3 пъти ми са се пукали големи кисти сами... пих няколко месеца противозачатъчни...и нещата се пооправиха. Няколко месеца след като родих пак пуках една к тя беше последната... После като съм ходех на прегледи питах дали има някакви кистички но нямах вече... явно са се изчистили..
« Последна редакция: Март 04, 2017, 21:29:43 pm от Kikcheto »
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #306 -: Март 04, 2017, 21:27:50 pm »
Vistal ,мила съжалявам че е станало така.Дано другия месец всичко да е наред.При нас също отново не се получи за съжаление,но дано поне някой друг успее и се похвали най-после с 2 чертички този месец.На теб и на всички желая успех.💋😊😊
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #307 -: Март 04, 2017, 21:59:29 pm »
Даная, благодаря!
Кикчето, това с фуликула се получи защото предишната ми гинеколожка ме накара да пия утрогестан преди да ми е минала овулацията януари месец, с което я блокирах.
Тази при която ходих сега ми каза да мине и този цикъл да видим дали ще се пукне все пак този път, но мен не ми се вярва.
Още два месеца имам за бебеправене само и ако нещата са като сега, камоли ако се наложи противозачатъчни или пак прогестеронов препарат да пия, че да се пукне, работата е ясна...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #308 -: Март 04, 2017, 22:09:53 pm »
И сега се сещам да ви попитам нещо...
Гинеколожката сега като ме прегледа каза, че в десния си е задържания фуликул, това ясно, но и като разгледа левия за да види имало ли е или не овулация, каза, че вижда само няколко малки фуликула.
Ако правилно разбирам процеса на овулация, ти се появяват няколко фуликула, единия от които по-голям (доминантен), той се пука и настъпва овулация или не се получава доминантен и не настъпва овулация.
Какво се случва със останалите малки фуликулчета обаче?
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #309 -: Март 04, 2017, 22:29:40 pm »
Не съм много сигурна, но едно време ми обясниха така по просто, че неспукан фоликул образува киста. Та явно тези които не са доминантни...се пукат и изчезват.. но нека някои по-запознат и наясно обясни, че ми стана интересно. Visal неможе ли този задържан фоликул киста да я спука док?
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #310 -: Март 05, 2017, 13:11:06 pm »
Ами момичета...мойта лелка пак дойде.... решила съм вече другия месец да ходя на фоликуметрия и ако трябва да ми се пускат и изследвания (хормони,каквото трябва),че вече 7 месец без резултат за мен не е нормално....Желая успех на всички и стискам палци все пак някой да се похвали с 2 чертички.😊😊😊😊
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #311 -: Март 05, 2017, 13:49:52 pm »
И аз се отчаях вече... все си мисля че не съм Б и след 3 дни ще си ми дойде.... днеск пак правих тест и пак беше -... Няма да ги правя вече тия тестове... да ми идва тоя месец и да знам... Нещо се ядосах... Как на хората които искат бебче не се получава, а тези дето не искат става от раз... Ядосах се!
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #312 -: Март 05, 2017, 15:25:36 pm »
Така е kikcheto....винаги е така за съжаление.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #313 -: Март 05, 2017, 16:15:34 pm »
Momiche_f, може би днес- утре ще отчете положителен тест за овулация. Направи тест приблизително в същия час, ако този ти е удобен, и малко по-рано да тестваш, също няма да е проблем. Успех!

Vistal, за съжаление възможно е и да се окаже ановулаторен този цикъл. Според мен е редно отново да направиш УЗ проверка (в този цикъл или в началото на следващия-  2-3 ден) и по преценка на лекаря евентуално някаква терапия в следващия цикъл.

Kikcheto, рано е за тест, днес е около 9-10 ден след овулация, а първия тест си правила онзиден. Уринен тест е най- добре да се прави около 14-15 дни след О. Преди това, дори и да има бременност, възможно е тестът да не улови все още ниските нива на ЧХГ в урината, така само се натоварваш емоционално. Ако дотолкова нямаш търпение, направи кръвен.
Кръвен тест може най-рано 10-11 дни след О., с уговорката, че ако резултатът е с много ниска стойност, да не се бърза с изводите, а да се направи още един след около 48 часа, за да се види има ли нарастване на ЧХГ.

Успех, момичета, ако не този месец, в следващия. Късмет желая на всички!
« Последна редакция: Март 05, 2017, 22:48:42 pm от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #314 -: Март 05, 2017, 16:21:24 pm »
Marsi ти си злато. Благодаря за разясненията. Мисля да си изчакам закъснение, ако има такова разбира се. Не ми се дават пари за кръвен тест. Ще си чакам.
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #315 -: Март 05, 2017, 21:50:20 pm »
Момичета, ако знаете каква подкрепа давате, ако знаете каква надежда давате, златни сте! Въпреки, че опитваме от половин година, сега съм мн по-спокойна, че всичко с времето си и когато дойде момента - ще стане :)) До преди да се регистрирам тук и да се престраша да пиша, се чувствах много по-нестабилна с емоционално отношение, благодаря ви!
И аз все съм се питала как при тези, които не желаят бременност се получава от първия път, а при нас, които искаме не. Може би има и нещо общо с емоциите, не бива толкова да си вглъбяваме, да се отпуснем, те едва ли са мислили такива неща. Да се радваме на хубавите моменти и един на друг!
Днес теста ми за овулация отчете две красиви, еднакво наситени чертички, които много ме зарадваха! Дай Боже този път да стане! Пък ако не друго, поне започнах да разпознавам знаците, които дава тялото по отношение на настъпващ момент за овулация.
Хубава вечер, момичета, благодаря, че ви има! :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #316 -: Март 05, 2017, 21:55:20 pm »
Късмет momiche_f дано това е твоят месец.💋💋💋😊😊😊
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #317 -: Март 06, 2017, 10:12:49 am »
Momiche_f много се радвам за теб. Утре пак си направи тест за ову, не забравяй че се прави от - до - резултат. Стискам палци този месец да е твоя и да ни зарадваш. На всички пожелавам  :bfp: скороо много скороо.. Целувки
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #318 -: Март 06, 2017, 15:37:30 pm »
Благодаря ви :)))
Днес ще направя тест за овулация, а късно ли е утре сутринта да меря базална температура, до сега не съм мерила, но имам обикновен дигитален термометър и мисля ректално под мишницата да пробвам?
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #319 -: Март 06, 2017, 15:45:34 pm »
Momiche_f мери я ректално по едно и също време не по-късно от 7:30-8:00 макс и задържаш 4 мин след сигнала илл след като спре да мига тернометъра(моя мига).Ако я мериш сега и е към 36,9-37.00 и нагоре значи ову е минала.