0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Правим опити за бебе - Тема 9
« -: Ноември 24, 2016, 16:51:06 pm »
Желая на всички успех и много положителни тестове в новата тема  yahoo_17  :),
дано да ни е на късмет и скоро всички да сбъднат мечтата си за детенце!  :)

Това е обща тема за споделяне, за всички които планират бременност или правят опити за бебе. Разговорите тук са в по-широк диапазон, може да споделяме за всичко, което ни вълнува около забременяването - овулация, секс, очакването на теста, проблеми, симптоми, емоционално състояние, да си оказваме подкрепа.

Линк към предишната тема: Правим опити за бебе - Тема 8
« Последна редакция: Ноември 24, 2016, 19:11:16 pm от marsi »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #1 -: Ноември 24, 2016, 18:35:45 pm »
Честита нова темичка! Пожелавам скоро да се изпълни с много положителни тестове!

Позволявам си да ви поръся с малко прашец!!!

 :pink_dust_1: :green_dust_1: :pink_dust_1: :green_dust_1: :pink_dust_1: :green_dust_1: :pink_dust_1: :green_dust_1: :pink_dust_1: :green_dust_1: :pink_dust_1: :green_dust_1:


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #2 -: Ноември 24, 2016, 19:12:26 pm »
Записвам се в новата темичка и се търкулвам в прашеца :ywoohoo:
Успех на всички :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #3 -: Ноември 24, 2016, 21:23:33 pm »
 Благодаря за новата темичка ,дано ни е на късмет !!!
Мерси и за прашеца  :D
:ywoohoo: :ywoohoo: :ywoohoo:

Ииии много много много  :bfp: :bfp: :bfp:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #4 -: Ноември 25, 2016, 15:33:51 pm »
Да попитам аз нещо.
Нормално ли е при стимулация с Гонал да пада ЛХ? Беше 6,5 (2ри ден), а днес е 1,9( 9ти ден)след 3 дена Гонал?
Е2 май добре се вдига 122- днес 427.
Иначе имам 2 фоликула в ляво и 2 малки в дясно.
11 ден ще правя  и Оргалутран.
Като съм чела из форума, май в България подобни протоколи правят за инвитро, а на мен това ми е за инсеминация.
Другото, което ме учудва АМХ, който бях изследвала преди 2-3 месеца беше 0,75, а този цикъл, в друга лаборатория е 2,14, а Инхибин Б 75. Тук не зачитат инхибина, в клиниката ми казаха, че не носи никаква информация
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #5 -: Ноември 25, 2016, 15:39:51 pm »
На мен ми е странна цялата стимулация за инсеминация, честно.А и с това АМХ ако наистина е 0,75 в Бг направо биха преминали към ин витро.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #6 -: Ноември 25, 2016, 15:46:52 pm »
Имам доста атрални и в двата яйчника, на 31 години съм, ФСХ  ми е в норма ( и винаги е бил) и затова в клиниката решихме да направим 2-3 инсеминации заради отрицателния посткоитален тест, а не директно инвитро.
А сега даже и АМХ ми е в норма. Някъде по веригата има лабораторна грешка, но къде... Надявам се по- ниската стойност да е сгрешената :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #7 -: Ноември 25, 2016, 16:52:53 pm »
Стискам палци наистина този нисък резултат да е бил грешен.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #8 -: Ноември 26, 2016, 12:03:04 pm »
Момичета, записвам се да ви чета. Пожелавам много положителни тестове в новата тема. Наближава Коледа, така че се приготвяйте за коледни чудеса!
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #9 -: Ноември 26, 2016, 18:25:53 pm »
Здравейте мили момичета.Ние с моето мъжле опитваме вече 4 месец и много се надяваме този месец да се е получило.Следя си ову-то с тестове за овулация до сега винаги съм имала ясно положителен резултат дори 2 дни.Не знам защо не се получава,но се надявам скоро да се получи.Единственото,което знам е че съм с обърната матка,но лекарката ми каза,че това не е проблем.Единствено трябва кекс на задна и лежане по корем с възглавница след това.Това е от мен надявам се скоро всички да се похвалим с 2 чертички. 😊😊😊
« Последна редакция: Ноември 26, 2016, 18:29:39 pm от danaq999 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #10 -: Ноември 28, 2016, 15:42:26 pm »
Здравейте, момичета. Нова съм във форума, но винаги ми се е искало да имам повод да се включа.
Правим опити вече 2- ри месец. Цикъла ми е на 35 дни,  но се случи нещо много странно, което е и причината да пиша тук.
На 17 ден от цикъла се появи кървене, което продължи 8 дни. Не беше придружено с болка, нито гадене. В началото реших, че може да е овулаторно кървене, но продължителността му е доста голяма.
Отидох на гинеколог точно, когато трябваше да ми дойде. Гинеколожката отхвърли овулаторното кървене, както и възможността това да е менструация. Прегледа показа, че всичко е наред, освен киста на десния яйчник, която била функционална. Попитах дали кървенето може да е от кистата- отговора беше- не.
Днес, на 5- ти ден закъснение отидох да си взема резултатите от изследванията- всичко беше наред. Прегледа ме отново и ми каза, че матката ми не и била приличала на бременна матка, много била малка и, че ендометриума ми бил високо. Изписа ми дуфастон по схема и накрая прегледа приключи с това, че медицината не винаги е точна наука и, че това, че на нея не и се струва, че няма бременност, не означава, че няма.
Знам, че няма как някоя от вас да ми каже дали съм бременна или не, утре сутрин ще си направя тест, просто искам да попитам, дали някоя от вас се е сблъсквала с подобно нещо, защото на мен всичко ми се вижда много странно.
Хем не е ясно от какво е кървенето, хем не е от кистата, овулацията или менструация. Хем не изглеждам бременна, но пък има такава вероятност...
Извинявам се, ако поста ми не е за тази тема. Желая ви страхотен ден :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #11 -: Ноември 28, 2016, 16:38:48 pm »
Добре дошла Таня.
Нормално е всичо това да ти се струва много объркано,но найстина причините за кървене могат да бъдат много.
Да започнем от това за беменноста-ако имаш възможност си пусни кръвен тест,той ще ти даде най-сигурен отговор.
Относно Дуфастона-той се приписва за спукване на кистата(или така наречения задържан фоликул),няколко дни след спирането му ще ти дойде цикъла,с него ще се е спукала и кистата(така е при много голям процент от момичетата)
Относно кървенето,причините могат да бъдат много-стрес,хормонален дисбаланс,миомен възел,полип и тн.Ако това кървене е еднократно(остане само то) няма проблем,при много момичета се случва,повечето лекари ще ти кажат,че е било на стресова основа.(Аз лично съм имала такова,търсила съм причината с допълнителни изледвания,становището беше-стрес.Не се е повтаряло от тогава).Но ако това се повтори със сигурност трябва да потърсиш причината за това,а за да си сигурна че си попаднала в добри ръце,те съветвам да се насочиш за прегледи при репрудоктивен специалист(още повече щом опитвате за бебче) в репрудоктивна клиника.Както казвам на много момичета,това не означава че имате някакъв пролем и че ще стигнее до инвитро,а по-скоро че тези специалисти са много по-подготвени и с по-голяма практика.
Успех
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #12 -: Ноември 29, 2016, 00:20:53 am »
Благодаря много за хубавия и изчерпателен отговор. Внесе доста яснота по въпроса и се почувствах по- добре :)
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #13 -: Ноември 29, 2016, 21:05:49 pm »
Здравейте,чета ви от доста време,ама понеже все още не мога да кажа,че правим опити,все се отказвам да ви пиша. Обаче вече сериозно,стягам и мъжът ми и почваме. Не знам къде точно да напиша инфо за себе си,освен календара,но накратко аз съм почти доктор ( даже тъкмо си взех държавния по АГ) и познайте в унито не учим много много за репродуктивни проблеми - всичко на всичко 1 тема! А ще ставам лекар,не АГ,но лекар все пак.
Младоженци сме от 2 месеца,искаме дете,но засега освен спирането на предпазните средства ,друго не сме предприели. Е,аз почнах фолиева киселина,защото това поне го знам ! Изчислявайки предполагаемите си овулации и сексуалните ни контакти - е ,не сме оцелили момента досега. Трудно ми е да меря БТ - но метода е добър,така ни учат,не е за пренебрегване - отговор на съмняващите се. Стискам палци на всички бъдещи майки,не забравяйте,че болестите не четат учебници,а това важи и за забременяването :) успех на всички
Любовта е сила !

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #14 -: Ноември 30, 2016, 00:36:18 am »
Здравей и добре дошла!
Защо не си вземеш тестове за овулация? И аз нямах нерви да меря всеки ден температури.

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #15 -: Ноември 30, 2016, 11:12:11 am »
Здравейте,
и аз съм нова във форума и накратко ще ви разкажа моята история.
Тази година забременях май месец, но за съжаление в 9г.с. направих мисед аборт, последва абразио и така. Лекарят ми единствено ми каза да си пусна изследвания за вродена тромбофилия - тя е  ОК не съм предразположена към тромбози. И понеже вече почти се минаха 6 месеца от аборта, вече искаме пак да подновим опитите за забременяване. И реших на своя глава да си пусна изследвания за:
Prolactin - 420.20 mIU/l
LH - 10.04 IU/l
FSH - 10.25 IU/l
Estradiol - 83.61 pmol/l
TSH - 2.41 mIU/l
TAT - 13.93 IU/l
MAT - 0.38 IU/l

Всичко ми е в референтните стойности. Но въпроса ми е за TSH, за забременяване съм чела че трябва да ти е под 2,00? Дали трябва да се обърна към е ендокринолог или да не го мисля и да започваме с бебе-правенето?   
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #16 -: Ноември 30, 2016, 11:54:41 am »
Здравей diana_angelova,
Все пак е добре да споделиш рефернтните стойности и на кой ден от МЦ са пускани изледванията и дали са спазени изискванията за тях
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #17 -: Ноември 30, 2016, 12:23:36 pm »
Тези съм ги пуснала на 14.11.16 - тогава бях три дни преди цикъл

TSH - 2.41 (възрастни до 54г: 0,3 - 4,5)
ТАТ - 13,93 (<30)
МАТ - 0,38 (<30)

а тези на третия ден от менстуацията на 19.11.16

Prolactin  - 420.20 (Ж: 127 - 637)

LH - 10.04 (Ж: фол. 2.4-12.6, овул. 14-96, лут. 1.0-11.4, мен. 7.7-59)

FSH -10.25 (Ж: фол. 3.5-12.5, овул. 4.7-21.5, лут. 1.7-7.7, мен. 25.8-134.8)

Estradiol - 83.61 (Ж: 1-10г.22-99.1,фол. 46-607 овул. 315-1828, лут. 161-774, мен. до201)

Изследванията да правени сутрин на гладно и жадно.
Благодаря ви предварително за отговорите и съветите
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #18 -: Ноември 30, 2016, 16:34:17 pm »
Здравей и добре дошла!
Защо не си вземеш тестове за овулация? И аз нямах нерви да меря всеки ден температури.


Защото ми се искаше да стане "без много мислене". Ще се наложи да почна с тестовете,няма как!
Любовта е сила !

Re: Правим опити за бебе - Тема 9
« Отговор #19 -: Ноември 30, 2016, 18:57:02 pm »
 :hello:
Добре дошли на всички нови тук и да не се задържате много в тази тема.
При мен няма нищо съществено,освен, че ме е обхванало едно никакво настроение.Нямам желание за кекс,което е лошо,предвид това,че овулацията е тия дни.Надеждите за бебе са ми свършили.
Ясно е,че СГ не е хубава,но нямам идея при мен какво е положението.В понеделник съм на лекар,надявам се,че ще започнем да правим нещо. :?