0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Стерилитет ли е или?
« -: Ноември 15, 2016, 14:32:04 pm »
Здравите пиша по повод моя опит за бебе.Бях при специалист направихме всичко необходимо но пак не се получава.пих няколко месеца  и утрогестан дуфастон но нищо единственото което се получи от това лечение  е .,че напълнях доста и се чудя вече дали е редно да спирам всичко и да    чакам на късмета моля за помощ
« Последна редакция: Ноември 15, 2016, 14:45:20 pm от Мели »
*
Re: стерилите ли е или ?
« Отговор #1 -: Ноември 15, 2016, 14:44:48 pm »
Natali, здравей!Ще започна с въпросите, за да разберем всички какво си направила до сега.
1. При какъв специалист бяхте акушер гинеколог или репродуктивен специалист в специализирана клиника?
2. Какви изследвания направихте?Полови хормони при теб, цветна снимка на маточни тръби, спермограма за партньора ти?
3. Какво ви препоръча специалиста и на каква база изписваше Утрогестан и дуфастон?

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Стерилитет ли е или?
« Отговор #2 -: Ноември 15, 2016, 14:48:12 pm »
Натали, редактирала съм само заглавието.
Рано е да се отказваш, все пак имате само няколко месеца опити за бременност, и то по естествен път, без по-сериозна намеса.

Напълняването не се дължи на прогестероновите препарати, потърси друга причина.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Стерилитет ли е или?
« Отговор #3 -: Ноември 15, 2016, 15:35:25 pm »
Акушер-гинеколог направихме сперматограма;имам и снимка на трабите;и до колкото си спомням като правихме снимката ми сложиха някакво лекарство след това ми казаха да пия фолиева киселина и да изчакам но не се получи а след това ми изписаха да пия клостилбегит  и утрогестан и дуфастон единствено което видях от тях че страшно напалнях а поява на бебе вече близо 1 година няма и се чудя дали да не спра хапчетата
Re: Стерилитет ли е или?
« Отговор #4 -: Ноември 15, 2016, 15:45:39 pm »
Чела съм мн но казвате че не е напалнявнето от това но аз съм сигорна че е това нп все пак това не е проблема мен ме касае другото повече как трябва да продалжа от тук да пия хапчетата или да се отказвам и има ли нещо друго да направя защото доктора ми предлага следващата стъпка да е лапароскопия а мисля че не съм за това или греша
*
Re: Стерилитет ли е или?
« Отговор #5 -: Ноември 15, 2016, 16:09:07 pm »
Натали, какъв е този акушер гинеколог?Частна практика или работи в репродуктивна клиника?
Правени ли са ти хормони?Ако да спазено ли е да са на определени дни от МЦ.Цветна снимка за проходимост на тръби ли ти е правена.Рентгенова снимка?

Пускани ли са хормони на щитовидната жлеза?Изследване за инсулинова резистентност?

Re: Стерилитет ли е или?
« Отговор #6 -: Ноември 15, 2016, 16:32:07 pm »
Да всички тези изследвания са правени
*
Re: Стерилитет ли е или?
« Отговор #7 -: Ноември 15, 2016, 17:59:07 pm »
Натали, при кой лекар? Какво препоръчва той? Какви са стойностите на хормоните? Какво е заключението от СГ?

Re: Стерилитет ли е или?
« Отговор #8 -: Ноември 15, 2016, 19:04:34 pm »
Д-р Константинова   от Благоевград така се казва гинеколожката ми препорачва след това лечение което направихме с клостилбелгит   утрогестан дуфастон и pregnyl инжекция сега ми предлага лапороскопия  но аз изобщо незнам дали да продалжа или да оставя всичко до тук  хормоналните изследвания не помня стоиностите но тя каза че са в норми също сперматограмата е добре  направихме изследването и с глюкозата и това излезна добре просто ми казва имаш поликизтозни яйчници
Re: Стерилитет ли е или?
« Отговор #9 -: Ноември 15, 2016, 19:09:36 pm »
Натали избери си една репрудоктивна клиника и си запази час.Както казвам на всички,това не означава че задължително ще стигнеш до инвитро,а че ще те погледнат професионалисти (не подценявам лекарят ти ,но има голямо значение гинеколког или репрудоктивен гинеколог)
Re: Стерилитет ли е или?
« Отговор #10 -: Ноември 15, 2016, 19:13:00 pm »
Бихте ли препоръчали някоя не съм запозната изобщо с това и незнам каде да се насоча
Re: Стерилитет ли е или?
« Отговор #11 -: Ноември 15, 2016, 19:44:03 pm »
София ти е най-близо.Мнения ще чуеш много.Най-популярни са Надежда (чака се около 1 год. за първичен преглед,после не е така,аз съм там),Виена Инвитро център (намира се в болница Токуда,с много добри впечатления съм),Щерев (има много доволни момичета,аз не съм от тях) ,Вита,д-р Владимиров (последните 2 не съм сигурна че това са им пълните имена),но тук има списък на клиниките може да се ориентираш.Където и да отидеш първоначално е по-добре от обикновен гинекол След време винаги можеш да смениш ако не си доволна.Успех
*
Re: Стерилитет ли е или?
« Отговор #12 -: Ноември 16, 2016, 09:35:41 am »
Ето тук може да намериш списък на абсолютно всички клиники в страната.Аз също като Бебешок, не подценявам гинеколожката ти, но нека всичко да се прави от хора със съответните знания и способности.Все пак репродуктивните специалисти учат доста повече, ходят на конгреси и обучения.
http://www.zachatie.org/bibliotekata/kliniki-po-sterilitet-v-balgariya
Ако нещо допълнително те интересува винаги може да питаш, както виждаш веднага ще ти пише някой.Успех!

*
Re: Стерилитет ли е или?
« Отговор #13 -: Ноември 16, 2016, 10:34:46 am »
Здравей, Натали,

Добре дошла при нас. Дано бързо се сбъдне твоята мечта  :crossfingers:
Помня колко объркана и притеснена се чувствах и аз в началото. Но имах късмет да попадна на форумите на Зачатие и да получа бърза и точна информация и подкрепа.

Записването на час в репродуктивна клиника за мен беше преломен момент. Не знам защо се притеснявах да го направя. Но после като се хванеш "на хорото", отказване няма до успешния финал :)

При теб вероятно го има и притеснението от пътуването, но наистина - по-добре се ориентирай към София. Може да ти се струва като загуба на време пътуването и отсъствието от работа, но при обикновен гинеколог може да загубиш години. А времето е критично за решаване на репродуктивните проблеми - при жените над 30 положението се влошава бързо...



   La vita è bella
Re: Стерилитет ли е или?
« Отговор #14 -: Ноември 23, 2016, 18:05:45 pm »
Здравейте днес бях на преглед при др Попова Благоевград в клиника Пулс да се посаветвам за лапороскопията;тя ми даде савет да изчакам 6 месеца и ако до тогава  не забременея да направя инвитро моля за савет кое е най  правилно  .искам да попитам и с каква цел ми изписа да пия метфогама 500  аз мисля да не го пия
*
Re: Стерилитет ли е или?
« Отговор #15 -: Ноември 23, 2016, 18:08:17 pm »
Знам че се изписва при инсулинова резистентност, ти имаш ли правено такова изследване, съветвам те и аз обърни се към репродуктивен специалист, тези на мен не ми вдъхват доверие.  :P
*
Re: Стерилитет ли е или?
« Отговор #16 -: Ноември 23, 2016, 20:41:08 pm »
Здравейте днес бях на преглед при др Попова Благоевград в клиника Пулс да се посаветвам за лапороскопията;тя ми даде савет да изчакам 6 месеца и ако до тогава  не забременея да направя инвитро моля за савет кое е най  правилно  .искам да попитам и с каква цел ми изписа да пия метфогама 500  аз мисля да не го пия

natalii123, може би е установена инсулинова резистентност и затова е назначен този медикамент.
Ако правилно разбирам от предишните ти публикации, са направени някои основни изследвания, включително за инсулинова резистентност. Моля те да напишеш резултатите от изследванията, които са правени досега: ФСХ, ЛХ и Естрадиол (на 3-5 ден от МЦ); проверка за инсулинова резистентност (глюкоза и инсулин на гладно, евентуално глюкозотолерантен тест); хормони на щитовидна жлеза, ако са изследвани......
Пишеш че е правена и проверка на проходимостта на тръбите, кое е изследването: хидротубация или цветна снимка? Би ли написала резултата от изследването. Защо лекарят е предложил да се направи и лапароскопия, коментирахте ли това, той открива ли нещо притеснително в резултатите от проверката на тръбите или има нещо друго смущаващо, което да налага лапароскопията?
« Последна редакция: Ноември 23, 2016, 20:43:24 pm от marsi »

Re: Стерилитет ли е или?
« Отговор #17 -: Ноември 28, 2016, 08:38:27 am »
Здравеите ето тези изследвания ми бяха направени  prolactin-172
Глюкоза на гладно 4.97
След 60 мин   4.27
След 120 мин 3.44
Инсулин 10.99
Плюс хидротубулация
*
Re: Стерилитет ли е или?
« Отговор #18 -: Ноември 28, 2016, 09:59:46 am »
natalii123, би ли написала референтни стойности на пролактина и на стойностите от глюкозотолерантния тест. Това инсулин на гладно ли е, изследван ли е инсулин на 60 мин. и 120 мин.?
А  FSH, LH и Estradiol  (на 3-5 ден от МЦ)?
Добре е, че вече е направена проверка на проходимостта на тръбите (хидротубация).

*
Re: Стерилитет ли е или?
« Отговор #19 -: Ноември 28, 2016, 10:13:06 am »
Аз също бих препоръчала ТСХ, фт3, фТ4, ТАТ и МАТ.Хормони на щитовидната жлеза.А Спермограма?