0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*


Приятели, наближава Коледа - най-светлият празник, на който си пожелаваме здраве и щастие. В святата нощ край елхата хиляди хора ще си пожелаят отново най-съкровеното желание - да станат родители. Ние вярваме, че мечтите се сбъдват. Искаме и можем да помагаме на семействата с репродуктивни проблеми. Десетки детски усмивки са изгрели с подкрепата на нашата благотворителна инициатива "Коледно желание"..

Държавният "Център за асистирана репродукция" финансира до три опита ин витро, но семействата, които са изчерпали без успех и трите опита, се увеличават. Има и други случаи, в които жената е с изчерпан яйчников резерв и семейството има нужда от процедура с донорска яйцеклетка. За тях държавата не предвижда финасиране. Има клиники в страната, които са избрали да не сключат договор с държавния фонд и поради тази причина техните пациенти са лишени от държавна подкрепа.

Сдружение "Зачатие" ще подпомогне  3 двойки, които не могат кандидатстват по фонда за асистирана репродукция, чрез предоставяне на ваучери на стойност 1500 лева всеки. Сумите по тях ще се изплащат директно на клиниките, с които пациентите имат договор за лечение ин-витро. Даренията от кампанията на сдружението - "За да завали слънце в повече български домове" - ще бъдат дарени за подпомагане на двойки с репродуктивни проблеми.

Призоваваме всички социално отговорни граждани и фирми да се присъединят към нашата дарителска инициатива, за да се сбъдне още едно Коледно желание и да се раждат повече деца в България! Дарения се осъществяват по банковата сметка на Сдружение "Зачатие" или чрез PayPal. След приключване на срока на кампанията ще оповестим публично на сайта на сдружение "Зачатие" всички дарени суми.

 Банкова сметка: ПИБ - клон Витоша

Сдружение Зачатие
IBAN - BG10 FINV 9150 10BG N0JD TK
BIC - FINVBGSF

с основания:

- дарение за инициативата Коледно желание

 или чрез


Дарение чрез PayPal


 

Условия за кандидатстване за финансово подпомагане с ваучер на стойност 1500 лева от сдружение "Зачатие":


Могат да се кандидатират всички двойки, които отговарят на едно или повече от следните условия:

- партньорката в двойката е с доказан изчерпан яйчников резерв и приложи становище от специалист и необходимите документи, които доказват диагнозата;
- двойката е изчерпала трите си опита към "Център за асистирана репродукция" и нито един от тях не е бил успешен, като приложи документи за това;
- партньорката в двойката е на възраст над 43 г. и поради тази причина не може да се възползва от финансирането на "Център за асистирана репродукция";
- двойката има договор за лечение в клиника, която не работи с "Център за асистирана репродукция"

Задължително е участниците да са регистрирани във форума на Зачатие до 27.10.2016
---------------------------------------------------------------------

Формуляр за кандидатстване:

1. Име, фамилия, потребителско име във форума:
2. Телефонен номер:
3. Партньор (Име, Фамилия):
4. Пълен пощенски адрес:
5. E-mail адрес:
6. Правим опити за забременяване от .... години
7. Деца от настоящия или от друг партньор - да/не (оградете вярното)
8. Причина, поради която не мога да ползвам финансиране от фонда:
.......................................................................
(изчерпан яйчников резерв и небходимост от донорска яйцеклетка, изчерпани три безплатни опита от фонда, възраст над 43 години)
9. Декларирам, че имам нужда от финансова помощ, за да продължа лечението си и ще я използвам по предназначение.
10. Напишете откъде научихте за благотворителната инициатива (сайт, форум, Facebook, приятел или медия).

--------------------------------------------------------------------

Формулярът изпратете на адрес zachatie@gmail.com  с тема на писмото "КОЛЕДНО ЖЕЛАНИЕ" до 08.12.2016 г. включително.

Ваучерите ще имат срок на валидност от 1 година, считано от деня на тяхното получаване. Двойките, които ще получат ваучер за лечение на репродуктивни проблеми, ще бъдат изтеглени чрез публичен жребий по време на Коледното тържество на Сдружение Зачатие на 10 декември 2016 г.
« Последна редакция: Ноември 04, 2016, 05:36:33 am от Сдружение Зачатие »
*
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #1 -: Ноември 04, 2016, 05:35:31 am »

[url=goo.gl/NZWWlF][img]http://www.zachatie.org/images/ticker01[/img][/url]

[url=goo.gl/NZWWlF][img]http://www.zachatie.org/images/ticker02[/img][/url]

[url=goo.gl/NZWWlF][img]http://www.zachatie.org/images/ticker03[/img][/url]
« Последна редакция: Ноември 04, 2016, 10:31:48 am от Сдружение Зачатие »
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #2 -: Ноември 23, 2016, 10:45:21 am »
Мисля, че всяка от нас би могла да отдели по някой лев в зависимост от доходите си.
Всяко левче е ценно.

Капка по капка - вир!  :)
Сговорна дружина планина повдига.  :)


Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #3 -: Декември 03, 2016, 00:43:07 am »
Подкрепям кокичето. Скромно участие от мен.

Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #4 -: Декември 05, 2016, 13:44:25 pm »
Очаква ли се и тази година да се присъединят клиники, които да дарят процедури в рамките на благотворителната инициатива?
*
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #5 -: Декември 05, 2016, 20:12:21 pm »
iveto_m,

Всички дарения се отразяват веднага на сайта на сдружение "Зачатие" при постъпването им. Ако има желаещи да участват клиники, ще информираме съответно.
*
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #6 -: Декември 11, 2016, 20:10:23 pm »
Седем двойки получиха финансова подкрепа от Сдружение Зачатие в инициативата "Коледно желание"

Успех на всички спечелили от инициативата "Коледно желание", нека се сбъднат съкровените ви мечти!  yahoo_17  :)
Сърдечни благодарности на дарителите! :)

*
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #7 -: Декември 12, 2016, 14:22:33 pm »
Честито на печелившите! Дано от тазгодишната инициатива се родят поне 7 бебета!

*
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #8 -: Декември 12, 2016, 14:29:53 pm »
И от мен голяма честитка на всички спечелили!
До следващата Коледа пожелавам Чудесата да са се материализирали :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #9 -: Декември 12, 2016, 15:12:36 pm »
От сутринта не стъпвам, а летя :)
Разбрах, че съм една от печелившите :)
Много, много благодаря на Зачатие, на всички огромни сърца, които стоят зад това име, на дарителите и на мъничките ръчички, изтеглили името ми :)
Честито на останалите късметлии и успех на всички! :)



*
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #10 -: Декември 12, 2016, 15:41:33 pm »
Честито на късметлиите :) Нека късметът е с вас и догодина и да сбъднете вашата мечта!



   La vita è bella
*
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #11 -: Декември 12, 2016, 15:52:33 pm »
Честито и от мен на късметлиите! :)
Нека да се сбъднат всичките ви мечти!
*
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #12 -: Декември 12, 2016, 19:50:26 pm »
Честито на късметлиите!
Светли празници и добри новини!
*
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #13 -: Декември 12, 2016, 20:56:22 pm »
Дано имат късмета на изтеглилите ги :wink:
две сладки двойки близначки  :D
*

    sunita_30

  • **
  • 64
  • когато вярата срещне надеждата живота намира начин
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #14 -: Декември 12, 2016, 22:21:18 pm »
Коледен дух,
Коледна мечта,
Коледно желание,
Коледен подарък,
За първи път печеля ,единствено съм спечелила (годишен абонамент за списание Кенгуро) :D
Огромно Благодаря за големите сърца и съпричастността на целия екип на Зачатие,на дарителите,благодарение на които я има благотворителната инициатива Коледно желание,на дечицата,които ни  изтеглиха името ни,и вече вярвам в коледните чудеса.Нека Коледата бъде светла и озари всеки дом с най святото-нашите деца, добрина,любов и светлина!!!
Весели празници и вярвайте в чудесата!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #15 -: Декември 13, 2016, 14:16:10 pm »
Успех, sunita_30! Позитивното отношение и доброто настроение са важен фактор в лечението, попътен вятър ти желая!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #16 -: Декември 13, 2016, 14:29:48 pm »
Успех на всички късметлии, нека се случи! В добрите дела има магия!
Толкова е вълнуващо да държиш в ръцете си малко човече,
да усещаш как сърчицето му бие и да виждаш в очите на родителите му,
сбъднатия сън на едно случило се Коледно желание, това е безценно за сетивата.
Зачатие благодаря за това усещане, неповторимо е!

« Последна редакция: Декември 13, 2016, 14:31:29 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Благотворителна инициатива Коледно желание
« Отговор #17 -: Декември 13, 2016, 21:42:16 pm »
Честито на късметлиите!

Слагам имената им и тук, за по-лесно търсене:

- ваучери от 1500 лв за лечение на стерилитет в клиника по репродуктивна медицина получават: stronlgy, pepssi, furfuleta, Ели : ), Николина Стоянова, sunita_30

- една процедура ин витро/ИКСИ без включени медикаменти при д-р Кателия Александров в Център за Асистирана репродукция "Варна", дарена от щастливо семейство, сбъднало мечтата си с подкрепата на Зачатие и екипа на клиниката, получава: milenita_a

На момичетата, чиито имена не бяха изтеглени, пожелавам да не губят надежда. И дано всички да сбъднат мечтите си!


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу