0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #500 -: Декември 01, 2016, 10:01:39 am »
А аз пък като прилежна домакиня взех, че изпрах вече. Ще ме прощава Свето Андрей!  :lol:

Пере пералнята , а не ти , така че споко:)   -това е  от едно време  , когато жените  са си търсели причина  да  могат да  си починат .


Отворихме и първата цифра от коледния календар - голяма радост за една шушка шоколад 

А!  И в  нас така - съседката  снощи  му даде шоколадов календар  .
 Отвори  1-цата и като му казах , че още не е  първи - каза , че ще чака  до днес и  нямал да я  яде  .  Настоявах му да си я  изяде , че да не я мисли .
Заяви , че ще отвори още  две , за да даде на мен, бебо  и баща си  и после два дни няма да яде :).


« Последна редакция: Декември 01, 2016, 10:04:44 am от nimika »


*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #501 -: Декември 02, 2016, 01:30:08 am »
А аз пък като прилежна домакиня взех, че изпрах вече. Ще ме прощава Свето Андрей!  :lol:

Пере пералнята , а не ти , така че споко:)   -това е  от едно време  , когато жените  са си търсели причина  да  могат да  си починат .


Ако можеше и да простира и да сгъва дрехи гадината, ама ей на, не ще.

Тези календари при нас са с играчки. Мадмоазел не обича шоколад, а пък големият няма нужда да яде всеки ден шоколади. И без това е като прахосмукачка.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #502 -: Декември 02, 2016, 07:41:47 am »
Добро утроооо, Раздумковци,  кафеееето идеееее .....



Обличайте се, пазете си и всички да са здрави.
 :flower: Успешен ден от мен!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #503 -: Декември 02, 2016, 07:43:55 am »
Добро утро :)
Хайде на кафенце и закуска :)

Лек и спорен петък :)
ПП: Мишето ме изпреварила с кафето, но нека има  :wink:
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #504 -: Декември 02, 2016, 07:45:01 am »
Добро утро, мили раздумковци  :D

Успешен ден!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #505 -: Декември 02, 2016, 08:08:18 am »
Добро утро, мили раздумковци!
Имаме си и кафета, и чайчета, че и закуски, Благодаря, адаши, Мише и Зайко.
Тук е доста студено и моите хора тръгнаха сами за училище. Печката тръгва бавно, но все пак тръгва.
Не забравяйте, че днес е петък:



Лек петък!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #506 -: Декември 02, 2016, 08:50:27 am »
Айде да ни е спокоен петъка! :D

Дес, тези календари са разграфени на 24 кутийки, като в целия календар има 75 гр. шоколад, разделено на 24, смятай какво "огромно" количество ще поглъща, по цели 3 гр. на ден :lol: :wink: :P
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #507 -: Декември 02, 2016, 09:11:23 am »
Ако можеше и да простира и да сгъва дрехи гадината, ама ей на, не ще.
За следващата Коледа , може вече да си  я поръчаме   :) 
http://www.economic.bg/bg/news/6/robot-gladi-i-sgava-drehite.html

Стеф , точно - бонбоните са миниатюрни  в календарите  и   така хем  той доволен , че хапнал шоколад ; хем аз доволна , че дозата малка :)


Снощи Калоян чува по новините  и обяснява на баща си - "Тате , запалиха една елха !" .
Баща му в недоумение   къде и какво запалили , пита  ме бежанците ли нещо палят  .Докато разбере , че светлините на елхата пускат ,а  не  с клечка  и кибрит  да палят :)

Топъл и  уютен ден за  всички !


Хубав  петък , момичета !


*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #508 -: Декември 02, 2016, 10:05:36 am »
Хи,хи, идва времето за "палене" на елхите.  :lol: :lol:Че и навън си му е време!! :wink: "Летят" тук едни коледни кафета,чайчета и зкуски-вкусотии..... :D Даже и коледните календари са "избързали" с датите си!! :lol: Много нетърпеливи тези малчугани! :wink: Ние още не сме го "запознали" с шоколада,но май и това скоро ще стане. Но на "запалените" елхи много се впечатлява!! :lol: Скоро ще "палнем" и нашата!!! :D
Петък е днес! Имайте си "едно на ум"!! :wink:
Хубав петък,раздумковци!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #509 -: Декември 02, 2016, 10:25:16 am »
Спорен петък и от мен!
Навън е твърде студено, поне за мен, ама се обличаме топло и скитаме с Иво насам-натам. Иска да го водя пак на дървените къщички (Немския коледен базар). Сега щурее с Джипси Кингс, прави се на барабанчик и ме чака да се намотам, че да излизаме.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #510 -: Декември 03, 2016, 07:14:26 am »
Добро утро, мили раздумковци  :D
rtf-че, къде са тези дървени къщички?

Хубава събота, милички!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #511 -: Декември 03, 2016, 09:01:16 am »
Добро утро , в това прекрасно съботно утро!! :D Съботното кафенце и чай вече ни очакват! Благодарим ти Зайо! Нямаш умора! :lol: Слънцето е грейнало "жестоко" и поне на "пръв поглед",сибирския си е заминал,заместен от съвсем приемливо зимно време. :lol: :lol: Пожелавам ви една спокойна и лежерна събота! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #512 -: Декември 03, 2016, 09:24:53 am »
Добро утро в събота!
Студени са тези дни, но и аз като rtfrtf се обличам подобаващо и гледам да не изпускам разходка, макар и за малко. Днес и ние мислим да се разходим до къщичките, но ще видим дали ще стигнем до тях или до ХендМейд-а в НДК.
rtf-че, къде са тези дървени къщички?
Зай, доколкото разбрах, са в Градската градина (пл. Батенберг).

Хубави и забавни почивни дни!
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #513 -: Декември 03, 2016, 09:38:27 am »
Добро утро, или вече добър ден :)
Зай, отново се е погрижила за кафето :) Аз да наредя масата :

То и при нас го дават хладно, но Райчо е пекнал, та чак ми е горещо през прозореца :)
Ние мислим до Джъмбо днес да се разходим, че нали го отвориха и в Зарата, та още не сме го посетили  :wink:
Лек и приятен съботен ден! :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #514 -: Декември 03, 2016, 10:18:21 am »
Не знам на мен ли ми се стори така,но имам чувство ,че в Джъмбо вече преобладават домакински стоки,аксесоари и украси ,а играчки почти няма . Говоря за Бургас ,но предоолагам навсякъде е така. Аз избягвам безпричинно ходене до там,че уж   без нищо да купим ,оставяме поне 50лв.
Последния път  имаше само два сектора играчки ,основно  за по -малки ,а аз търсих подарък и едвам купих . Голямо левче както казват :)

Но за първо посещение -ще ви е интересно !

Понеже е почивен ден и снощи имахме гости ,сутринта малкия стана още в 7ч .
Хубав уикенд !


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #515 -: Декември 03, 2016, 13:44:15 pm »
Добър ден, банда.
Аз днес си поспах, закото малката поспа чаааак до 9:45. Ама който гледа „Аз обичам България“ така става :lol:. После пикахме домашни, тати качи елхата и лампичките. Донагласихме я, опънахме лампичките и сме готови.
Тук също пече яко, та бива да се разходим.
Лека събота!
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #516 -: Декември 03, 2016, 16:20:30 pm »
Nimika, в нашия Джъмбо половината пространство си е с играчки (за съжаление  :lol:).
Petqst, братовчед ми се жалваше, че новото Джъмбо в Стара Загора е точно до тях  :lol:

И ние взехме тази година Адвент календар с малки шоколадчета, но май по-добре щеше да е  с играчки наистина.

Дайте ми съвет:
това
http://shopping-terapia.com/myje-106/myjki-teniski-bluzi-132/myjka-bluza-flake-11068.html?vset=1
или това
http://shopping-terapia.com/myje-106/myjki-teniski-bluzi-132/myjka-bluza-doodle-11006.html?vset=1
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #517 -: Декември 03, 2016, 17:09:11 pm »
смайли, за вас 3-та ли?
аз съм за 1-то, по-коледно ми е :)
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #518 -: Декември 03, 2016, 20:30:47 pm »
Зайо, както и Златето е написала, Немският коледен базар тази година е позициониран в градината зад бившия Мавзолей. Има сцена и водя Иво, когато успея, на детските представления, че хем на въздух, хем детски театър. Ама от три опита само единият ни беше успешен, единият полууспешен, а днешният завърши с преждевременно прибиране заради лигавене. Следя програмата във ФБ, че само там я пишат и то предимно от днес за утре.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 15
« Отговор #519 -: Декември 03, 2016, 23:21:21 pm »
nimika, честно да си кажа - от всичко по много има  :oops:
За детето една книжка взехме за оцветяване, а останалото за домакинството - и пак 60лв. си отидоха  :oops: Луда работа!
И аз не обичам безцелното лутане по магазини, но като за първи път - бива :) Ще повторим, когато има нужда :)
Smiles, да наистина е лошо, че е в квартал и там е лудница в момента, но всичко си е до време :)
И на мен първият лин по ми е на сърце   :lol: