0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #240 -: Септември 10, 2016, 08:42:42 am »
Здравейте, мами! Записвам се вече в тази темичка. И започвам с въпросите. Бебчо е изцяло на кърма. До сега си акаше доста често, но днес вече почваме 3-ти ден без да е акал. Док каза да изчакаме 4 дни, но на мен ми се иска да му помогна да стане по-бързо. Според док храненето ми не е от значение за запичането. Тогава има ли смисъл да се наливам със сокове от круша и сини сливи?
Друг въпрос- знам, че кърмата издържа на стайна температура 6 часа, а ако я сложа веднага в термобокс колко би издържала?
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #241 -: Септември 10, 2016, 08:50:58 am »
Поли, добре дошла! Бебето не е регулирало още стомаха и ще ака на различни интервали известно време. Като се установи равен интервал ще си спокойна. Запек има само ако изпражненията се търкалят. Ако консистенцията е нормална-сравнително течно-кашеста при кърмачетата, не е запек. Нямат и нужната мускулатура за да извършват тази дейност още. Много помага поставяне на бебето в кошница за кола, самата поза явно помага да пръцка и да се изходи.
За термобокса не разбрах. Мислиш, че ще удължиш срока и ли? Ти кърмиш или храниш с бутилка? Защо съхраняваш кърма на стайна температура? Аз в началото храних с бутилка, но винаги когато съм ползвала след няколко часа, съм си я слагала в хладилника и после затопляла в чаша топла вода.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #242 -: Септември 10, 2016, 09:04:26 am »
М-и, с бебчо сме на кърма, но от шише, не можахме да засучем. Цедя се с помпа и веднага слагам в термобокс до яденето, но се чудя дали като седи там може да издържи повече от 6 часа.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #243 -: Септември 10, 2016, 09:53:28 am »
м-и, аз ползвах буйките на Капчица. Имат много по-разнообразни и хубави модели, а и цената им е по-добра или поне беше.  Освен това не е задължително да прохождат с буйки. Може да им купиш директно подходящи обувчици. при Явор проблемът беше, че крачето му беше много малко и само буйки имаше в такъв разрер -16/17. Иначе се бях засилила да му търся обувчици, но намерих едни единствени с толкова малък номер и струваха около 100 лв. та минахме на буйки. Но те му бяха удобни и си ходеше без проблеми с тях.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #244 -: Септември 10, 2016, 10:14:40 am »
ако тия обувчици са за в къщи - не ви трябват "буйки". най-добре е детето да ходи босо, всеки ортопед ще ви го каже.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #245 -: Септември 10, 2016, 10:52:05 am »
м-и, Александра проходи боса. Даже навън цяло лято така си шляпаше. Сега за рд и кръщенето купихме на Беко. С около 10 лв са по-евтини от КиК , а разлика не откривам.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #246 -: Септември 10, 2016, 10:56:28 am »
Здравейте, мами! Записвам се вече в тази темичка. И започвам с въпросите. Бебчо е изцяло на кърма. До сега си акаше доста често, но днес вече почваме 3-ти ден без да е акал. Док каза да изчакаме 4 дни, но на мен ми се иска да му помогна да стане по-бързо. Според док храненето ми не е от значение за запичането. Тогава има ли смисъл да се наливам със сокове от круша и сини сливи?
Друг въпрос- знам, че кърмата издържа на стайна температура 6 часа, а ако я сложа веднага в термобокс колко би издържала?
Здрвей, изчакай още малко с изакването на бебчо, още повече че и педатърът така е казал. При мен това, с което се хранех силно влияеше на кърмата, съответно и на бебето. Ако не му помогнат соковете, които пиеш, поне няма да му навредят. За кърмата в термобокс не съм много сигурна колко би изстраяла, но мисля че поне 6 часа би следвало да може да издържи.
« Последна редакция: Септември 10, 2016, 11:00:19 am от kati_vm »
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #247 -: Септември 10, 2016, 10:59:41 am »
За прохождане, тъй като беше зимата, и не смеех да пусна детето босо из къщи, купихме буйки на КиК, но те бяха от кожа и струваха около 30 лв., не помня точно. Проблемът беше, че дъщеря ми много си ги събуваше, докато ходи. Според мен за прохождане, ако някой иска да използва буйки, много подходящи са продуктите на Атипас. Ние после бяхме с такива и останах много доволна.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #248 -: Септември 10, 2016, 12:19:09 pm »
ако тия обувчици са за в къщи - не ви трябват "буйки". най-добре е детето да ходи босо, всеки ортопед ще ви го каже.
Да, ако прохожда лятото, босичко е супер, ама ние си прохождахме зимата, та нямаше как да е бос. А и у нас подът е зверски студен. Дори сега, когато като цяло все още е топло, започнах да усещам как ми измръзват вече краката и слагаме чорапи.
<br />[link=http:
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #249 -: Септември 10, 2016, 12:44:06 pm »
Да, и Дани прохождаше зимата. С чорапи по паркета е като с кънки на лед  :lol: Няма как бос. А той не харесваше тези със силиконовите лапички/точки отдолу.
Ползвахме Атипас. Невероятни са.
Редовната им цена е 39 лв., но аз винаги съм купувала намалени разцветки за по 20-25 лв.
И в яслата до тази пролет го пусках с такива, а не с пантофи.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #250 -: Септември 10, 2016, 12:49:59 pm »
Моника е зимно бебе, проходи зимата в къщи по чорапи.Дали обикновени или такива със силикон зависи от покритието у вас.При нас е мокет в хола и нямахме проблем да е с чорапи без силикон.Има и едни, който от долу са с кожа, те също не се хлъзгат.Аз лично за вътре не бих взела буйки.Тях ги взех по-късно, като реши да слиза от количката.Тогава вече нямаше мърдане.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #251 -: Септември 10, 2016, 13:14:53 pm »
Аз в Алито гледах Атипаски за по 7-8 $. Някой ползвал ли р такива от там? То е ясно, че не са оригинълдЪ, но все пак..
Ето снимка на алиекспреските
« Последна редакция: Септември 10, 2016, 13:19:45 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #252 -: Септември 10, 2016, 13:23:31 pm »
Аз в Алито гледах Атипаски за по 7-8 $. Някой ползвал ли р такива от там? То е ясно, че не са оригинълдЪ, но все пак..
Една позната майка купи и съжаляваше. Каза, че нямат нищо общо с оригиналните Атипас.
Ние тях и за навън сме ги ползвали в сухо време между другото.
Иначе най-първите му обувки за навън бяха на К и К. Моделът се оказа тесен и неподходящ за неговия крак. Докато разберем, че има проблем, опищя колата веднъж и ние не можем да разберем какво става. После вече сме попадали и на хубави модели К и К.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #253 -: Септември 10, 2016, 13:29:22 pm »
И аз така си помислих, но викам, може и читави да се окажат 😹😹
Смайли, ти от къде ги купуваш?


Всеки миг е още един шанс...
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #254 -: Септември 10, 2016, 13:49:58 pm »
От сайта им. http://attipas-bulgaria.com/index.php?route=common/home
Сега погледнах, но нямат за съжаление намалени малки размери. Само 4 модела с размер XL.
Но доста често правят намаления. Ако им харесаш страницата във ФБ ще ти се появяват съобщения за намаленията.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #255 -: Септември 10, 2016, 13:53:39 pm »
М-и, с бебчо сме на кърма, но от шише, не можахме да засучем. Цедя се с помпа и веднага слагам в термобокс до яденето, но се чудя дали като седи там може да издържи повече от 6 часа.

И ние бяхме така в началото. На мен кърма, изцедена и сложена в термобокс, на 3тия час ми беше развалена. Логично, защото я оставяш в среда с телесна температура, която си е доста по- висока от стайната.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #256 -: Септември 10, 2016, 14:16:10 pm »
Смайли, благодарско! Тук в Ямбол питах в един магазин за детски обувки и жената ми рече, че специално тези реплики на адидас нямали, но ми предложи адебас 😹😹😹. Когато обясних, че това е марка обувки, се скомфузи и каза, че не продават. Тук се продават главно КиК и Беко.

Обаче..май е време да направим тема за септември 😂


Всеки миг е още един шанс...
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #257 -: Септември 10, 2016, 17:55:11 pm »
Атипас, реплика на Адидас  :jump12:
Като нищо може да се заблуди човек от името.
Продават ги и в реални магазини, но и аз не знам къде точно. Една приятелка купи от някакъв магазин в Пловдив например.
Ако някой се реши да купува такива, да има предвид, че светлите подметки се цапат навън и оцветяването не се маха. И по-добре модели с тъмни подметки.
Също, те се рекламират като обувки/буйки, но реално са си чорапи с доста стабилни гумени подметки. хубавото е, че се перат в пералня.

Ако някой има възможност и пусне нова темичка, моля да сложи и линк тук  :P
Благодаря!
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #258 -: Септември 10, 2016, 22:27:00 pm »
Ще прохождат зимата вероятно. В къщи няма да обувам нищо, но ако ходим на гости някак не ми се иска да са боси. Лятото пък на двора абсурд да ги оставя боси. Предполагам, че малки номера ще ни трябват, но може и те като батко си да са с големи крака, знае ли човек  :lol:
Поли, дръж си я на стайна температура направо, щом така предпочиташ. В неонатология ги хранеха с полузамръзнала ако питаш мен. Караха ме да им я оставям в студен коридор и никой не топли там. Ако искаш периодично опитвай бебето да засуче само, предимно нощем е по-лесно. Просто е много по-сложно това, което правиш сега и в някакъв момент по една или друга причина ще минете на АМ. А ти какви количества кърма предлагаш на бебето? Може да е завишило нуждите. Аз си ги следях много стриктно да наддават и винаги предлагах повече от колкото изпиваха.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #259 -: Септември 11, 2016, 00:19:26 am »
тъй наречените "буйки" са едни много специфични обувчици специално за периода на прохождане, който не трае дълго - най-много 2 месеца. след като почне реалното ходене (па макар и с мама за ръчичка), вече си трябват истински обувки, а не "буйки".

аз коментирам, че не ви трябва да давате по 40 лева за период от 1-2 месеца, не че и аз не дадох, разбира се, сега седят някъде прибрани за спомен.

и въпреки това, ортопедите съветват максимално детето да ходи босо или по чорапи. най-доброто за детското краче.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!