0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #220 -: Септември 04, 2016, 21:08:07 pm »
Цяло лято по-улиците бяхме и все още.Боги-Турбото вилнее по-цял ден чудейки се каква беля да  свърши.Е не се оплаквам само е по-крив като изскарва зъби.От днес даже започнах да го уча самостоятелно да се храни с лъжицата.Като за първи ден се справи прилично омаза всичко наоколо.не очаквах нещо по-различно.Важното е че се забавляваше много ,както и аз. ето го и него
Много е сладък молкият герой! Да е жив и здрав, и много щастлив!
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #221 -: Септември 04, 2016, 21:28:08 pm »
Много е сладък, shinzou, здраве и много радост ви желая!  :)

Руми, със закъснение идва поздравът ми за Мони  :), да е здрав и щастлив! :)         

Да честитя и тук на прекрасната Александра   :),
поздрави за всички, които съм пропуснала - здраве, обич и много, много радост за всички дечица! :)

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #222 -: Септември 05, 2016, 11:19:22 am »
Да е много здрава и щастлива малката Слънчогледка :* Прекрасни деца и усмивки виждам тук.Използвайте последните хубави дни и вилнейте на воля.

Аз оправям Моника и в сряда е на ясла, свърши и едномесечната почивка.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #223 -: Септември 05, 2016, 16:13:19 pm »
Здравей Нелка, много добре се развива Андреа, браво! Ние сме още само с 2 зъбчета. Горните много ни мъчат, още не се показват. Дани също лази много и е бърз, изправя се постоянно но не прави крачки, все още няма желание, а аз го оставям да прави каквото му се иска. Много обича разходките. За сега люлките само ги гледа с интерес. А за храненето не е капризен, предстои да започнем млечни храни.
И да не пропусна - Честит Рожден Ден!





*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #224 -: Септември 05, 2016, 22:19:53 pm »
Пристигам с въпрос. Колко време трябва да зареждам светещите маратонки?
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #225 -: Септември 06, 2016, 09:01:57 am »
Здравей Нелка, много добре се развива Андреа, браво! Ние сме още само с 2 зъбчета. Горните много ни мъчат, още не се показват. Дани също лази много и е бърз, изправя се постоянно но не прави крачки, все още няма желание, а аз го оставям да прави каквото му се иска. Много обича разходките. За сега люлките само ги гледа с интерес. А за храненето не е капризен, предстои да започнем млечни храни.
И да не пропусна - Честит Рожден Ден!
Благодаря ти!
Какво имаш предвид с "млечни храни"? Не си ли давала нищо млечно досега?
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #226 -: Септември 07, 2016, 12:01:15 pm »
Шинзу, радвам се, че се появихте с Боги. Много пораснал пу-пу да не му е уроки! А сякаш беше вчера..и брояхме дните в темара на Бременните..

Благодаря на всички за милите пожелания! Дано се сбъднат до едно!
Нашият рд беше истински купон. Всичко беше точно, както си го представях - много деца, много смях, весели родители ( малко изморени на моменти). Слънчогледка бесня през цялото време. Толкова щастлива беше. Дано всичките ѝ рд са такава радост.


Всеки миг е още един шанс...
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #227 -: Септември 07, 2016, 17:03:26 pm »
Честит рожден ден, Слънчогледче мило! Всеки ден да си така щастлива, като на този първи РД! А мама и тати да те зарадват след година-две с братче ;)
Ние бяхме на моренце да 3акрием се3она и децата бяха много доволни. Малко пътуването беше трудничко - госпойцата нещо не и хареса и беше рев и в двете посоки... хубаво че по някое време 3аспа. Общо в3ето "почивката" с двете дребосъчета хич не е почивка 3а родителите, но пък децата се 3абавляват :)


*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #228 -: Септември 07, 2016, 22:29:50 pm »
И с по-големи не е. Чак след 6-7 години. Така са ми казвали и търпеливо си чакам.  8)
При последната ни ваканция синът ми остана най-доволен.

Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #229 -: Септември 07, 2016, 23:12:15 pm »
Мисля,че си зависи от децата и настройката на родителите....все още не съм ходила с двамата на море,но най-хубавото ми море беше когато Вера бе на 3г. бяхме в Ахтопол....ми никакъв проблем ставахме в 9ч. закусвахме,после на плаж с колата или в Синеморец или в Силистар,към 13.00 се прибираме обяд,сън докъм 17.30-18ч,слизаме на басейн до към 20ч после отиваме на вечеря имаше една кръчма с площадка и откарвахме до към 24 ч. и така 10 дни...еми,какво му трябва повече на човек? Щом не боледува,спи,яде и слуша детето почиваш си и още как... :)
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #230 -: Септември 08, 2016, 00:28:14 am »
Аз пък никога не съм ходила на почивка без двамата. Вярно, спят. Не стават рано. Като цяло никога не са били от неспящите. Но най-изнервящо е, когато се карат. Поне за мен. Знам, че е нормално, но си е изпитание за нервите. Особено, ако единият е уморен и се е разкиснал.

Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #231 -: Септември 08, 2016, 10:05:49 am »
Привет от плажа  :P
Голяма забава за малкия, въпреки че днес духа вятър и има червен флаг.
На нас тази почивка ни е много по-успешна от миналогодишното море.
Има си значение възрастта.
Миналата година не можехме да се наядем в ресторанта (ядяхме на смени). Тази успяваме  :lol:
Ние сме по ранното ставане и лягане и го будим дребния, ако не е станал в 7.30.
В 8 на закуска, в 9 на плаж. В 11 се прибираме - баня, преобличане, после обяд, сън и пак на плажа, баня, вечеря и дискотеекааа до към 21.30. В 22 в леглото.
Но има много спокойни деца. Като гледам как някои даже си лежат на шезлонги  8O

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #232 -: Септември 08, 2016, 10:48:59 am »
Усмивки, разликата е огромна.Ние за това ходим все на къща  двор, че тя тича, ние ядем :) Една вече бяхме на заведение и имаше детски кът, иначе не си го представям. И аз се чудех на тия спокойни деца, дето лежаха и нищо не правеха.На нас това не ни се случва.
Весела почивка.

Слънчогледка е прекрасна!

Моника е пак на ясла след 1 месец почивка.Вчера плака, като я взех обаче беше много щастлива и ми обясняваше как си е играла с децата, какво е яла и т.н. Вечерта вече беше драма, че емоциите и дойдоха в повече и имаше рев и писъци без причина.ДНес не е имало проблем, направо си е влязла.А дано трака да е.

Хубав ден!

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #233 -: Септември 08, 2016, 11:16:22 am »
Ние на почивката се хранехме на включен таблет с детски. Иначе щеше да настъпи Трета световна в хотела.  Аз и преди писах, че съм доволна от нашата почивка, с малки забележки. Но като са малки децата, така е.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #234 -: Септември 08, 2016, 12:14:53 pm »
Почивката с 2 деца е по-скоро смяна на обстановката, трудно би могло да се нарече почивка. Ние и досега се храним на смени, когато сме на почивка. Няма начин да задържим Явор седнал на маса за половин час, при положение, че той въобще не яде такива неща. пробвахме да го оставим в детския кът, където много му харесваше. Ами намерихме го след това в средата на градината. Човекът си излязъл най-спокойно, без някой да се замисли, че е на 3 години и едва ли му се позволява така да се разхожда и си тичаше на воля. Имаше аниматор почти през цялото време, но не носили отговорност за децата... Та това беше първи и последен опит да вечеряме заедно тримата. За мен голям проблем беше времето, в което трябваше да са в апартамента, защото нямаше wi-fi вътре и само с 1 телевизор беше малка трагедия. Те двамата гледат абсолютно различни предавания и филмчета, та се караха доста по този повод. Пробвах се да потренирам с Яворчо във фитнеса. дадох му телефона да си поиграе докато мама тренира, изкара около 10 минути, след което се включи активно в тренировката. Бях по-изтощена да внимавам да не се удари отколкото от самата тренировка. Имах и 1 злощастен опит след дългия ден да изпия една бира на балкона. Мислех си, уморени са -басейни, слънце, никой не е спал, ще им пусна филмче и ще заспят. Отворих си бирата и мина 1 час докато отпия от нея. няма спиране, то не беше вана, къпане, балончета и какво ли още не, ту единия, ту другия. Та в общи линии децата наистина се забавляват, а родителите гледат да оцелеят. :lol:
<br />[link=http:
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #235 -: Септември 08, 2016, 14:13:43 pm »
Е,с две деца е по-трудно...но при нас разликата е голяма и няма за какво да се карат реално...
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #236 -: Септември 08, 2016, 14:54:47 pm »
Да... Миналата година и на плажа не искаше да стои. Тази година като му кажем, че си тръгваме от плажа и ни заявява: "Не! Оставам тук!"
Все още не можем да поседнем/полегнем на шезлонг, но аз и не обичам. Ползваме ги само да си складираме багажа. Или сме на брега - тича към вълните и обратно, топва се до някъде и пак тича навън, или рисува по пясъка или пълни кофички. Или сме на бара на плажа и пием сокче и ядем сладолед.
От време на време крещи, ако някое дете се опита да си поиграе с нещата му или пък недай си боже го пипне  :lol:
Днес едно, пак две годишно, момиченце му изля една кофичка с вода на главата (между другото съвсем добронамерено). Мале каква драма настана. А после едно по-голямо му сложи на гърба мокър пясък. Добре че не разбра от къде му е дошло :lol:

В ресторанта дори и без таблета се получават нещата, защото детето е с апетит и си похапва доста напоследък  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #237 -: Септември 08, 2016, 21:33:05 pm »
да припомня за детския спортен празник на АГ Център Димитров:

Цитат
Скъпи приятели, помните ли, че през юни ви поканихме на празник, ала дъждът ни обърка плановете. Тогава обявихме, че само отлагаме във времето тази инициатива.
Е, дойде време за „Моят първи урок по тенис". Точно след месец, на 18 септември – неделя, ще съберем отново „нашите" деца на спортен полуден.
Той ще се проведе в СК „Дема". Началото е в 16 часа.
Каним нашите малчугани да се присъединят и да направят своята първа среща с най-интелигентния и благороден спорт – тениса. Лично д-р Йосиф Димитров ще изпълни началния сервиз за старт на тенис урока. В групата на начинаещите тенисисти ще се включат и децата на партньорите от Сдружение „Зачатие”. Не са забравени и най-малките. Дечицата под 6 години, на които им е трудно да държат все още ракета, ще се забавляват на воля с аниматори, които са им приготвили страхотни изненади и игри. А накрая, всички ще си тръгнат с грамоти и като победители - спечелили много настроение и нови приятелства.
Желаещите трябва да потвърдят присъствие с имейл office@invitro.bg или на телефон 02/9547340 до 10 септември. Необходимо е да съобщите и възрастта на вашите дечица, за да знаем в коя група да ги разпределим. Спортното облекло и маратонките са задължителни
Ще завършим с коктейл.
Здрав дух в здраво тяло! Очакваме Ви!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #238 -: Септември 09, 2016, 17:05:24 pm »
....все още не съм ходила с двамата на море,но най-хубавото ми море беше когато Вера бе на
Алексче, ей това ти е ключовото и3речение, според мен ;) Божидар на 3г вече ни ра3бира, чува ни понякога, но може би просто не е голямо диваче и си се 3аиграва; ако има някое дете на бли3ка въ3раст бър3о си намират игра и остава да ги следим само нон-стоп къде и какво правят :) Обаче това дребното е голям инат - пищи, реве, ако не е на нейното, ако не получва цялото внимание. Режимите им доста се ра3минават - той може да играе с децата до 22-23 часа, тя 3аспива най-късно в 8-9 и то ако се 3абавим са едни писъциии. После сутринта той обича да си поспи, а тя куква в 6-7 часа и а3 или мъж ми я грабваме навън да остави батко да се наспи, че нали уж е на почивка, а и ако не се наспи и той става кисел. Тя и на обяд не спи като хората, а той може да си дръпне 3 часа сън и да не му стигне. Кой кога му се яде, спи, играе - правим схеми да са доволни и двамата :) Както ка3ва Мешко - по-скоро смяна на обстановката, отколкото почивка 3а родителите. Като прибавим и помъкването на препълнена кола с багажи, товарене, после обратно събиране, рев по пътя... Обаче пък децата се 3абавляват, надявам се се каляват и 3а това си струва лудницата. Хихи успокоявам си се тука, че ваканцията ни не е чист ма3охи3ъм  :lol: И най-важното - да се приберем всички живи и 3драви, а децата доволни :)


*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #239 -: Септември 10, 2016, 08:38:18 am »
Бебе, това с различните режими го играя в момента. И взе супер грешно да ми се струва, ми мама не е ли човек  :lol: та като съм сама все по-рядко вземам ревящото, за да оставя другото да спи. Така си свикват на шумовете и се надявам да влязат в един график, та да имам време и въздух да си взема все пак.
Момичета, още ми е рано, но се загледах в буйките на Колев и Колев. Направо съм изумена, че трябва да платя 30лв за микрофибърни обувки. Като купувах за баткото поне си бяха кожа. От къде купувате буйки?