0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #180 -: Август 25, 2016, 13:43:30 pm »
Jbrul, да тези тестове имам предвид. Забелязах, че някакви он-лайн варианти предлагат, да ти доставят комплект за изследването по куриер, пък ти да си намериш кой да ти вземе кръв, пък после да им го пратиш. Малко фантастично ми прозвуча. Все пак това си е сериозно изследване. Аз проучвам именно, защото цените са високи и бих искала да го имам предвид, ако се наложи.
 
Благодаря, Блу.  :wink:

За "Пренатест" поне си има точен протокол кой взима кръв, с кой куриер се праща в Германия, за колко дни излизат резултатите и пр. Ако има и други "оферти" - не ще да са читави, та такива ги игнорирай. Поне аз бих. Също така - има някаква средна цена на тези тестове, предложения за такъв тест на половин, или 1/3 от масовата му цена - също няма да са У ред. Освен да кажем някаква моментна промоция, ама от официалния вносител и при провеждане на теста при стандартните за него условия, валидни и при редовната му цена.
То и аз не съм първа младост и съм ги разглеждала и аз, ако....все пак, евентуално, реша да повтарям.  :lol: И бих ги дала тези пари, заслужават си при това, което получаваш за тях.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #181 -: Август 25, 2016, 14:00:49 pm »
Здравейте, малко ще оспамя темата, за което се извинявам, но се двоумях, дали да пускам специална и дали изобщо някой ще се включи в нея, та на въпроса. Мислим със съпругът ми да започнем опити за второ бебе в близко време, въпросът е, че аз не съм първа младост - догодина ще навърша 35, имам една проблемна бременност - бебето беше с генетична аномалия, и се чудя, ако живот и здраве забременея, дали да не си направя от новите генетични тестове за установяване на аномалии. Преди малко се поразрових и установих, че са се пръкнали доста такива. Чудя се обаче, дали всички са коректни, или има и разни шарлатански. Някой случайно да е проучвал въпросът? Извинявам се още веднъж за спама.

Prenatest и NACE са генетичните кръвни тестове за хромозомни аномалии преди раждането, за които аз знам и са надеждни и проверени.
Пренатест си имат сайт и там пише къде да се обърнеш. Тестът NACE се предлага в клиниките на д-р Владимиров и на проф.Щерев. Неговата цена, по спомени от преди време, беше с около 30% по-ниска от тази на Пренатест.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #182 -: Август 25, 2016, 14:21:50 pm »
Синеочке, за обучение "на живо" няма как да се класирам за съжаление.
Он-лайн обучението с нефиксирани часове ме устройства най-много, защото мога да си го пускам докато детето спи. Макар и това още да не ми е ясно как ще случи, защото ние заспиваме и ставаме по едно и също време с малко изключения.  :(

Ще прочета и за тива Киндиру. Досега не съм. Мерси за идеята  :P

Кати, стискам палци за второ детенце!

При мен май ендометриозата се завръща. Днес за пръв път откакто съм родила ме боли корем при МЦ.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #183 -: Август 25, 2016, 14:53:07 pm »

Кати, стискам палци за второ детенце!


Благодаря, Смайли.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #184 -: Август 28, 2016, 11:06:55 am »
Здравейте, вчера мина нашето кръщене. Много добре се получи,  дъщеря ми плака изключително малко. Аз очаквах по-големи ревове.  :)
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #185 -: Август 28, 2016, 16:48:14 pm »
Честито християнче, Кати :) Радвам се, че празникът е бил хубав :)

Ние поизоставаме с този тип празници - децата още не са кръстени, едва вчера правихме прощъпулник на Теди, въпреки че той проходи преди 3 месеца... Но знаете как е - въртележката на ежедневието :)



   La vita è bella
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #186 -: Август 28, 2016, 16:51:16 pm »
Привет и от нас. И Нора вече е християнка. Беше голяма веселба. Още с влизането мирото беше обърнато,   после почти успя да влезе в олтара, ръкопляскаше на бабите, които пяха, когато й омръзнаха и им каза bye byee, почти обърна легена с водата (не знам как се казва), много държеше да си поиграе с кандилницата. Поборихме се на самото миросване и подобаващо си поревахме и потръшкахме.. Такива работи  :lol:  попа обаче беше предупреден да очаква всякакви дивотии,  трудно му беше да е сериозен по време на ритуала.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #187 -: Август 28, 2016, 17:27:22 pm »
 :D :D И моята, когато я миросваше попа викаше:"Не,не..." и го буташе. Аз я държах през цялото време на ръце и днес лявата ми ръка е като откачена.

Благодаря, Руми. Да, кръщенето гледахме сега да го направим, че като почна  работа става по-трудно.

Avallon, честито християнче! Да е жива и здрава!
« Последна редакция: Август 28, 2016, 17:29:15 pm от kati_vm »
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #188 -: Август 28, 2016, 18:26:08 pm »
Честити християнчета, Авалон и Кати! Честити ходещи крачета на Теди! Той какво си хвана?

Нашето кръщене е във вторник. Има още няколко неща са доизкусуряване, но като цяло сме готови. Дано не плаче много и да мине гладко.

От петък и ние сме в клуба на проходилите. Прощъпулник ще направя след РД, че сега много тържества ни се събират за 1 седмица.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #189 -: Август 28, 2016, 18:48:54 pm »
Привет от Гърция :) и честито ви християнчета хубави емоции са това  :lol: ние сме добре,Алек е при майка ми,защото ние останалите трима сме една седмица на яхта и обикаляме гръцките острови :lol:
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #190 -: Август 29, 2016, 10:07:56 am »
Привет на всички от едни завърнали се от морето :)

Беше страхотна почивка, Моника се разби от тичане, мокрене, игра, обаче накрая се разболя. Сефте както викам аз, вече свикнах.Сега ше се гледаме една седмица двете и ще я лекувам.

Честити християнчета на всички.Да са много здрави и щастливи дечицата.

Кати и ние се пуснахме по пързалката за второ веднага щом се роди Моника, ама нъцки.Решила съм да почна пак със изследванията, процедури, пътуване.Няма как, вече съм на 35г и не мога да чакам чудото да стане втори път.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #191 -: Август 29, 2016, 10:16:49 am »

Кати и ние се пуснахме по пързалката за второ веднага щом се роди Моника, ама нъцки.Решила съм да почна пак със изследванията, процедури, пътуване.Няма как, вече съм на 35г и не мога да чакам чудото да стане втори път.
Маги, аз нямам сили и нерви да ходя пак по изследвания, камоли процедури да правя.  При последният ми преглед при моя лекар от това лято, той каза, че няма никакви пречки да започнем опити за второ дете. Ние ще изчакаме още малко по въпроса, но по принцип имаме желание и ако е речено ще стане. 
Бързо да оздравява Моника!

p.s. Аз не вярвам в разни бабини двитини, но на кръщенето имаше две бременни и казах на мъжа ми, дано да ни е на късмет.

« Последна редакция: Август 29, 2016, 10:18:24 am от kati_vm »
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #192 -: Август 29, 2016, 10:33:05 am »
Кати, не съм чакала, не сме се пазили от раждането и.До момента за съжаление както се вижда, не сме успели.Аз също нямам време за цялото приключение, нямам и нерви, а и покрай детето съвсем всичко е кът.Но Моника вече пораства, става все по-разбрана, а аз не искам да останем с едно дете, като можем да имаме две.Знам за себе си, че ще опитам и ще направя каквото е нужно.
А и както казах вече съм на 35г, по-млада няма да стана.С една тръба, цикъл който последните месеци си прави каквото си иска, направо вече съм в шах с пешката какво става с мен и защо.

Наспамихме хубаво темата :)

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #193 -: Август 29, 2016, 10:49:23 am »
Кати, не съм чакала, не сме се пазили от раждането и.До момента за съжаление както се вижда, не сме успели.Аз също нямам време за цялото приключение, нямам и нерви, а и покрай детето съвсем всичко е кът.Но Моника вече пораства, става все по-разбрана, а аз не искам да останем с едно дете, като можем да имаме две.Знам за себе си, че ще опитам и ще направя каквото е нужно.
А и както казах вече съм на 35г, по-млада няма да стана.С една тръба, цикъл който последните месеци си прави каквото си иска, направо вече съм в шах с пешката какво става с мен и защо.

Наспамихме хубаво темата :)
Успех с опитите!  :goodluck: :goodluck: :goodluck: :babyflips: :babyflips: :babyflips:
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #194 -: Август 29, 2016, 13:35:36 pm »
Кати, Авалон, честити ви християнчета!  :P
Алекс, приятно изкарване на яхтата!
Маги, дано бързо да се оправи Мони!

Ние бяхме на Велинград уикенда и най-накрая се сблъсках с онези деца, за които само бях чувала.
Едно 6 годишно момче в детския кът в рамките на 5 мин замеря Дани с топки по главата (топките леки, ама той ги мяташе със сила и отблизо), взе му сандалетите и ги сложи с подметките върху една маса в лобито и черешката на тортата беше, че му събу гащите - и горните, и долните. И това докато аз стоя на 2 метра от Дани и той знае, че съм му майка.
Толкова възмутена бях, че ми кипна и като му наговорих едни - че е невъзпитан и не заслужава да получи подаръци за Коледа и за рожденния си ден. Той като се засегна и от устата му като взеха да излизат едни, ужас, ужас.
Родителите му, разбира се, ги нямаше наоколо.
Добре, че Дани възприе всичко като някаква игра.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #195 -: Август 30, 2016, 15:44:39 pm »
Авалон, честито християнче и на теб :) И аз за разрухата след моите две торнадота се притеснявам и все отлагам...

Синеочка, честито проходило момиче. Стискам палци при вас всичките празници да минат, както си мечтала :) Моят малкият хвана черпак на прощъпулника и ще става готвач :)

Момичета, ще ходим на селски туризъм при моите родители, но ме предупредиха, че заради гроздето имало оси. Да съм си носела Урбазон, шегаджии :) Но аз сериозно се замислям за превантивни мерки. Някакъв репелент за оси да има?
« Последна редакция: Август 30, 2016, 17:12:14 pm от rumyanau »



   La vita è bella
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #196 -: Август 30, 2016, 16:51:58 pm »
Включвам се и а3 в края на месеца :) Най-накрая има девойката първи 3ъб и малко се поуспокои сякаш, поне пре3 деня. Нощем не спи обаче и явно и вторият ще и3бие скоро. Иначе ходихме малко на спа - децата се и3кефиха максимално в топлия басейн, а ние с се радвахме на тяхните усмивки. Почивка не беше, както можете да си представите ;) Принцесата куква в 6-6.30 и кой спал - спал. Оф, кога ще 3апочне да спи поне до 8... сигурно като трябва да става 3а градина :) Една бабичка напавила 3абележка на мъжа ми - "3наете ли какви последствия има минералната вода 3а такова малко дете!!!". Брех и мерак акъл да дават. Все едно децата всеки ден от сутрин до вечер са в басени. И ние 3апочнахме органи3ацията по РД, че то не останало много. Кръщавка - догодина.
Кати, Маги, успех с второто човече - хайде дано се похвалите скоро! Нашата и3ненада, Сияна, сме я направили малко преди да навърша 35, но на женска консултация се 3аписах на навършени 35 и помня, че ми пускаха по каса хормоните 3а БХС. Обаче няква бе3умна тъпотия - само два хормона и никъв анали3, освен дали са в някви референтни граници. Естествено си ходих на БХС и ФМ при проверен лекар, но тоя по 3Каса, мисля че даже не 3наеше що ги пускаме те3и хормони и си беше ра3хищение на ресурси на касата. Пренатест не правих - вярвах на доктора си и двата БХС бяха добри. Но и а3 се бях притеснила впредвид въ3растта.


*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #197 -: Август 30, 2016, 17:38:26 pm »
Привет.
Ние днес успяхме да поръчаме тортата за купона, направо в последния момент, но ще ни я направят навреме и най-важното със снимка на мотор (истински и голям). Съвсем безотговорно бях съгласна на каквото и да е, ама се получи като да съм планирала отпреди месец.
Смайли, във вашата ситуация сигурно бих прибрала Иво от детския кът и бих потърсила съдействие от персонала. Днес го прибрах от площадката, понеже го предупредих да не бута едно дете на пързалката и при втората му проява беше прибран, независимо от ревовете и тръшканията му.
В събота бяхме на рожден ден/градинско парти и голяма игра падна с едно гумено магаре за скачане, аз все си мислех, че е голям за такова, пък то и по-големи деца скачаха на него. И после ми каза, че си бил забравил там документите, ключовете, цигарите и запалката. Направо щях да се задавя от смях,  :D
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #198 -: Август 30, 2016, 19:56:33 pm »
Моят малкият хвана черпак на прощъпулника и ще става готвач :)


Иии, Руми, ще си готвят с моята щерка. И тя хвана черпака на прощъпулника.  :D :D :D
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #199 -: Август 30, 2016, 20:03:05 pm »
Bebe, благодаря за пожеланията!
Ние от вчера имаме зверски проблеми със зъбите. Растат трите кътника и горните кучешки. Особено вчера беше голяма драма.