0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Хубавото време се настани и вие излетяхте по разходки :) Използвайте всеки миг и се наслаждавайте на майчинството.Аз вече се върнах на работа, но имам ли възможност да си остана и един ден с малката в къщи го правя.Да ядосва ме, яко я тресе бебешкия пубертет, но е разкошно това преживяване.А и започна да говори и е невероятно преживяване :)

Аз отлитам за Стара Загора.Утре е ДРЗ.Ако някоя от вас реши да се разходи до там да се запознаем ще се радвам, а ако имате приятели с проблеми им кажете да дойдат :)

Целувки на децата :)

*
Здравейте, мами!
Най-после и аз в тази темичка :)

Нахлувам веднага с един бърз въпрос. Нашият Никола направо ни изуми! Първите няколко дена не ми стигаше коластрата и кърмата, и се дохранвахме, но от 7-ия ден сме само ма кърма, направо преливам... и той сучи здраво. Първите 10 минути много активно, чак въздух не може да си поеме :) и след това още 10-ина минути, ама с големи почивки - ту заспива, ту суче, пак заспива и така... И след това като заспи, 4 часа не му мърдат! Понякога го будим по-рано, за да го изкъпем или сменим памперса, но като цяло го оставяме да спи колкото иска. Реално яде 6 пъти в денонощието, а не 7 ...

Та въпроса ми е: Нормално ли е да спи толкова много между храненията?
*
Нормално е. Значи си хапва добре. Ако беше гладен, щеше да се буди.

*
Здравейте, мами!
Най-после и аз в тази темичка :)

Нахлувам веднага с един бърз въпрос. Нашият Никола направо ни изуми! Първите няколко дена не ми стигаше коластрата и кърмата, и се дохранвахме, но от 7-ия ден сме само ма кърма, направо преливам... и той сучи здраво. Първите 10 минути много активно, чак въздух не може да си поеме :) и след това още 10-ина минути, ама с големи почивки - ту заспива, ту суче, пак заспива и така... И след това като заспи, 4 часа не му мърдат! Понякога го будим по-рано, за да го изкъпем или сменим памперса, но като цяло го оставяме да спи колкото иска. Реално яде 6 пъти в денонощието, а не 7 ...

Та въпроса ми е: Нормално ли е да спи толкова много между храненията?
Здравей, и аз мисля като Блу. Ние първите 15-20 бяхме на 8 хранения, после минахме на 7 и много рязко към 3-я месец вече бяхме само на 5, като в края на 3-я месец нямахме нощно хранене.
*
Вилия, добре дошли с Никола в бебешката тема.💐💐💐

И аз споделям мнението на Кати и Блу. Аз нямам опит с изключителното кърмене, т.к. винаги дохранвах, а накрая минахме и изцяло на АМ, но при нас беше подобно. Никога не будех да я карам да яде. Не съм привърженик на храненето под часовник, то самото дете си показва колко, как и кога да яде. Сега също сме така.
Храня, когато е гладна. А тя от известно време сама си казва - отваря устата, като рибче и казва па-па.

Момичета и хер Капитан, тази година няма да я водим на море, защото смятам, че е още малка, а и педи препоръчва да изчакаме поне до 1-1,5 г. Обаче съм решила да направя на вилата на село малък плажен кът с пясъчник и басейнче. Пясък имаме, но се чудя как да го дезинфекцирам. Вие имате ли идея какъв препарат се ползва? Иначе ще го поставя в специален пясъчник с капак (харесах в Хиполенд във форма на мида).
« Последна редакция: Юни 13, 2016, 09:55:30 am от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Синеочка разсмя ме.Забрави за дезинфекция и т.н. в момента в който детето почне да пълзи това е някакъв мит.А и нали целта е да изградят имунитет. Моника яде пясъка в градския пясъчник-жива е!

Според мен и толкова малки бебета нямат проблем на морето, просто трябва да се ходи в определени часове на плаж.А можете и на планина да отидете.Ние с Моника на 6 месеца ходихме на Еленския балкан.

*
Момичета и хер Капитан, тази година няма да я водим на море, защото смятам, че е още малка, а и педи препоръчва да изчакаме поне до 1-1,5 г. Обаче съм решила да направя на вилата на село малък плажен кът с пясъчник и басейнче. Пясък имаме, но се чудя как да го дезинфекцирам. Вие имате ли идея какъв препарат се ползва? Иначе ще го поставя в специален пясъчник с капак (харесах в Хиполенд във форма на мида).
Аз се въздържам още от пясъчник. Ние купихме люлка, но госпожицата не иска да стои в нея. Предпочита да обикаля назад, напред из градината.  Вчера всички съседи й чуха писъците, като се опитах да я сложа в люлката.  На плаж миналата година не сме ходили, сега мислим като се постопли да отидем. Според мен е важно водата да е чиста, защото разстройствата и тем подобните летни вируси се прихващат главно от мръсната морска вода. Но пък вие нали сте с ваксина против Ротавирус, трябва да сте железни.  Нали уж е много хубава тази ваксина......
*
Vilia, добре дошла  :D. Гладно бебе не спи, така, че наслаждавай се на спокойствието сега. И щом си наддава добре детенце, значи нямаш никакви грижи.
Синеочка, в строителните хипермаркети продават пясък за деца. Струва 7-8левая, предполагам има значение чистотата му, щом така пише. Пък и Нора що пясък е изяла по площадките .... спасение няма. На море юни и септември е чудно хубаво за бебе. Не става въпрос за къпане или търкаляне по пясъка, а за въздушни бани. Нашата на 5 мес й направихме сефтето - в раницата или количката.  Първите две лета така комбинирахме , през юни море, после цяло лято балкан и на септември пак море, после пак малко балкан.Тази година обаче  ще пропуснем юнското море за съжаление.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Благодаря ви за мненията момичета. Ще потърся този детски пясък, ако няма - няма да се втелясвам толкова.
А тези пясъчници на площадките май ги пръскат с нещо за ендопаразити.
 Люлка също ще вземем, т.к. обожава да се люлее.
Моите основни опасения свързани с плажа са точно рптавирусите. Макар, че поставихме Ротарикс, една допълнителна превенция, няма да е излишна.
На балкан ще идем септемери или октомври или на Еленкия или на Твърдишкия, а море живот и здраве догодина, когато ще бъде и малко по-голяма.



Всеки миг е още един шанс...
*
Синеочка, и аз като останалите мисля че няма никакъв проблем да отидите на море с малката. Марти за първи път го заведохме като беше на 8 мес. Ходихме сутрин рано, за мое голямо учудване не се и  опита да яде пясък, пълнехме му едно надуваемо басейнче на плажа до нас. Но всеки си решава.  А за пясъчниците в междублоковите пространства в Ямбол бих се въздържала да пусна малко дете като твоята Слъчогледка, баща ми разказва как бездомните кучета и котки ги ползват като тоалетни, а и аз се уверих миналата година на един в Каргона. :( Ние на село им присяхме съвсем обикновен пясък и го сложихме в покрит пясъчник.


И аз след Вилиа се местя в тази темичка с най-голямо удоволствие. Моя син Радослав също си хапва добре и спи около 4 часа между храненията. Събужда се само веднъж вечер и имаме едно хранене. Аз нямам кърма за съжаление и сме на адаптирано мляко Хипп. Само че ме притеснява това,че това мляко е най-скъпото на пазара. Гледах, че НАН са на приемлива цена. Някой има ли отзиви за малко по-евтините АМ?
*
Галина, след като сменихме много млека, всякакви и евтини и скъпи, най-накрая се спряхме на Babylove на ДМ, изключително съм доволна, защото за био мляко е най-евтиното на пазара, а като вкусови качества е 1:1 с Лактана био ( 14.99 е за 600 гр). Освен това, моя позната която живее от години в Германия ми каза, че  Babylove е мляко, което се произвежда от дъщерна фирма на Töpfer(производителите на Лактана).
На който съм го препоръчала е останал адски доволен.
« Последна редакция: Юни 14, 2016, 20:17:02 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Здравей, Аптамилът е малко по-евтин. Имаше и едно бг мляко, но не се сещам как се казваше. Мисля, че Синеочка го ползваше.
*
Кати ,и него не го харесахме. Пиеше го, но на почивки и не с особено желание, а е приятно на мирис и бих казала и на вкус, но.. Нали имахме период на рев от млякото, накрая след като бях пръснала над 100 лв за различни марки млека , пробвах това на дм и тя взе, че го хареса.


Всеки миг е още един шанс...
*
Момичета и момчета от форума ето ви едно страхотно предложение:

"Здравейте,

На 19.06.2016 г. Детска Футболна Академия - Комета и Фондация Бащинство, със съдействието на Министерство на младежта и спорта и Столична община, на игрищата на Спортна София организира Детски спортен празник "Татко и аз"!
Заповядайте, добре сте дошли!
P.S.
Поради връзки с организаторите за членовете на Асоциация на българските фен клубове на чуждестранни отбори, Сдружение Зачатие, а и за всички други, до участие се допускат и комбинациите: чичо и аз, вуйчо и аз, бате и аз, дядо и аз и пр. и т.п. и т. нататък!"

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
 galina_89m ,   ако  бебето  приема млякото   и похапва   , чувства се добре и наддава , не е препоръчителна смяна  на млякото  , особено пък изпробването на една  след друга на различни марки  . От болницата ли  ви захраниха и препоръчаха ХИП?
 
Аз съм позабравила  , а актуални цени  не знам в момента ,но  на  бърз поглед сега     не виждам  чак такава разлика , например ето тук  :
http://bebemoe.bg/categories/%D0%A5%D0%A0%D0%90%D0%9D%D0%98/%D0%90%D0%94%D0%90%D0%9F%D0%A2%D0%98%D0%A0%D0%90%D0%9D%D0%98-%D0%9C%D0%9B%D0%95%D0%9A%D0%90/?page=1&sort=featured
Хип 1 -800 гр -  29.99   
Нан  1 -800 гр - 24.59
Аптамил 1- 800 гр - 29.99
Разбира се цените във всеки магазин са различни  , и  щом  сте само  на  АМ си е  разход  .
Не знам в кой град си  , но гледай АМ да е налично и  предлагано , че  ако е някое , което не зареждат редовно , в един момент да не се окаже , че няма от къде да вземеш . В Кауфланд имаше редовно промоции на големите пакети Аптамил .

« Последна редакция: Юни 15, 2016, 12:35:38 pm от nimika »


*
Как сте мами и дечица?Сигурно не се прибирате в хубавото време.Моника е пак болна с гнойна ангина на антибиотик.Иде ми да се гръмна.Ще се оправи няма начин, но аз съм разбита.В голяма чуденка съм какво да правя, за да и засиля имунитета.Сега взех биозон кидс да давам, с коластра било нам си кво.Не им вярвам на тия неща, но ще давам да ми е чиста съвестта. Надявам се сега лятото, повече разходки, малко море, плаж и дано успеем малко планина да направим и да заякне детето.

Маги,така са като тръгнат на ясла няма спасение...каквото и да даваш все тая,като се сетя с Вера какво чудо бе ми става зле,че наесен ще пускам Алек и ако е като сестра си верно ще се гръмна :lol: най ми помагеше бронховаксома като се замисля,почвах го от септември до декември т.е. 3 месеца по 10 дни и така докато стана на 5 г. та въоръжи се с търпение :) бързо да оздравява Мони :)
*
Маги, много неприятно..че пак сте болнички. На моя приятелка момиченцето беле все болно без да ходи на градина. В чудо се беше видяла, какво ли не опитаха и спасение нямаше. Откакто навърши 3 рязко намали боледуванията - явно почна да го израства. Надявам се и при вас скоро да се случи подобно нещо.
Ние днес сме на рд на едно момченце и чакам малката да се събуди, за да почна малко по малко да се стягаме и да тръгване към заведението.
Да се похвалим от вчера сме с 4 зъбчета. Надявам се да имаме мир и спокойствие поне няколко дни.


Всеки миг е още един шанс...
*
Ох, Магиии по никое време. Бързо да се оправя Моника. И стига вече. Не знам какво да те посъветвам. Ще кажа аз какво съм правила. Не знам , не всички деца са така. И до дете е. Нора изкара първата година с един антибиотик (ангина) през яуари и това е. Първия й и последен до сега АБ. Основно само се сополевеше тя.
След това давах герисан. От врме на време , особено ако си въобразя, че "тръгва нещо" давах детски витамин С за пиене и яко наблягам на плодове целогодишно, ама много плодове, зимата и фрешове  с моркови, червено цвекло, земна ябълка.... В най- дебелата зима вечер преди баня я оставях по малко гола  да се размотава, като се постопли времето по повечко.. Сега още като се приберем и се съблича. Прозорците са отворени и даже си полъхва течение от тук от там. Не я обличам и като бебе не съм я навличала. Потниците и бодитата като бельо отдавна ги махнах. Ако се изпоти по-лошо. А децата се движат 3 пъти повече от нас.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.