0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Трета сливица и поставяне на макарички
« Отговор #20 -: Март 10, 2016, 10:15:58 am »
При нас хъркане не е имало.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Трета сливица и поставяне на макарички
« Отговор #21 -: Март 14, 2016, 14:13:24 pm »
Катерина хъркаше и спеше с отворена уста, както писах по-горе - това продължава и до сега, половин година след операцията.
Операцията е лека наистина, но за нас беше голямо изпитание, трудно се възстанови Кати от упойката, изобщо не е тичала по коридорите, а плака и истерясва цял ден - било нормално, казаха. Може и така да е, но е много тежко за един родител.
А сега не виждам и ефект, откровено се чудя трябваше ли да я подлагаме на това. С известни резерви съм - както по отношение на самата операция, така и към лекарите от ВМА.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
Re: Трета сливица и поставяне на макарички
« Отговор #22 -: Март 15, 2016, 09:40:40 am »
И Алекс се тръшкаше и буйстваше докато излезе от упойката, за около половин час и само я пазех да не падне от леглото. А другото детенце в стаята спеше като ангелче. После двете си оцветяваха и играха заедно докато стане време да ги изпишат.

При нея определено има ефект от операцията - боледуванията и усложненията ги сведохме до минимум. Много съм доволна.
Re: Трета сливица и поставяне на макарички
« Отговор #23 -: Март 15, 2016, 18:33:44 pm »
Днес бяхме във ВМА, насрочихме дата за операция - 6 април. Д-р Златанов ни изпрати на изследвания, които показаха оголемена трета сливица и течност в едното ухо. Каза, че няма нужда от макарички, ще пробие леко по време на операцията да изтече течността. Сутринта оперират, следобяд ни изписват. И цената за избор на екип - 600 лв. :)
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Трета сливица и поставяне на макарички
« Отговор #24 -: Март 15, 2016, 20:29:19 pm »
В добри ръце сте и всичко ще бъде наред, сигурна съм.
*
Re: Трета сливица и поставяне на макарички
« Отговор #25 -: Март 16, 2016, 23:03:58 pm »
Успех, Кремче! :) Бързо минава във ВМА ваденето. При нас махаха сливицата с лазер. Повече време се губи докато оправяш документите да те приемат.


Re: Трета сливица и поставяне на макарички
« Отговор #26 -: Март 17, 2016, 00:06:57 am »
Благодаря! Сигурно е така, бързо минава, но аз съм много притеснена. Ако можеше, щях да поискам упойка и за мен, докато трае операцията...
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Трета сливица и поставяне на макарички
« Отговор #27 -: Март 18, 2016, 12:28:32 pm »
Предстои ми консултация с д-р Кюлев и по всяка вероятност ще се разделим с третата сливица. Безкрайно ме притеснява пълната упойка тъй като той е а астма и е на 2,7 г. До сега има две парацентези и не говори почти нищо, което ме води на мисълта, че може да има и проблем със слуха. Освен това моля ви кажете ми колко време след операцията трябва да се "пази" детето, в смисъл колко време трябва да си остане вкъщи, а не на градина, за колко време ще се възстанови, има ли болка след операцията, може ли да се храни? Май много ми станаха въпросите :)
*
Re: Трета сливица и поставяне на макарички
« Отговор #28 -: Март 18, 2016, 13:16:20 pm »
Криси, да няма течност в ухото, че не чува?
При моя син точно на тригодишна възраст УНГ лекарят установи, че има течност в ухото и ме пита дали иска да му повтаряме. И той наистина непрекъснато казваше "какво", защото не беше разбрал. Освен това имаше и уголемени сливици и полипи в носа. Правили ли са му аудиограма?

Re: Трета сливица и поставяне на макарички
« Отговор #29 -: Март 18, 2016, 16:32:29 pm »
Блу,той се държи като чуващ, но не говори. А течност в ушите често има, затова са правени и парацентезите( пробиват тъпанчевата мембрана, за да изтече течността). Аудиограма не сме правили защото той не съдейства, не говори, не стои мирно и непрекъснато реве като види лекар. Това, което са ми рпедлагали до сега е изследването евокирани слухови потенциали, което обаче при малки деца се прави под пълна упойка и за сега това ме спираше да направим теста. Обаче ако ще вадим сливицата ще помоля да проверят и слуха едновременно/
*
Re: Трета сливица и поставяне на макарички
« Отговор #30 -: Март 18, 2016, 23:44:19 pm »
Това с неговоренето също е симптом. Не са ли настоявали лекарите за операцията по-рано? Явно, че на детето му пречи сериозно.

Re: Трета сливица и поставяне на макарички
« Отговор #31 -: Април 10, 2016, 13:13:25 pm »
Страшното мина! :) Алекс е добре, другата седмица сме на контролен преглед.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Трета сливица и поставяне на макарички
« Отговор #32 -: Април 10, 2016, 14:31:58 pm »
Браво на Алекс :) всичко ще е наред..
Re: Трета сливица и поставяне на макарички
« Отговор #33 -: Април 11, 2016, 21:59:43 pm »
Доц. Златанов каза, че сливицата е била много голяма и срасната(не разбрах точно). С електроди са я махали. Пробили са тъпанчето на дясното ухо да изтече течността и не е имало нужда от поставяне на макарички. Взеха го в 10 ч. за операцията и в 11 ми го донесоха в стаята. Спа около 1 час като проплакваше. В 13,30 ч. вече ядеше супа. :) На прегледа следобяд и на следващата сутрин казаха, че всичко е наред. Вече спя спокойно. :) Остава да се молим да не се появи отново тази сливица...
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Трета сливица и поставяне на макарички
« Отговор #34 -: Април 12, 2016, 09:48:14 am »
Радвам се, че всичко е минало гладко.  :bighug:
Re: Трета сливица и поставяне на макарички
« Отговор #35 -: Април 18, 2016, 12:32:56 pm »
Здравейте!
С интерес следя темата .Дъщеря ми също има проблем с третата сливица ,но той отшумя уж от как не е била на ясла или градина . Сега обаче вече ходи и няма и как да я спирам, та ... почнаха проблемите . Питането ми е всъщност е ,когато е здрава и искам да я заведа на лекар какво ще следва там ? Зная и съм чувала ,че трябва да е здрава .Смятам да посетя доц .Златанов ,та ми се ще да съм подготвена как преминава прегледа при него . Правят ли се някакви изследвания и т.н...
*
Re: Трета сливица и поставяне на макарички
« Отговор #36 -: Април 18, 2016, 12:45:34 pm »
Поглежда гърлото и ако прецени, изпраща на 16 ет., където е клиниката, за изследвания - те са платени. Проверяват слуха и големината на сливицата чрез акустичен метод. Поне тези на нас ни ги назначи. След което с резултатите се връщате отново при него, за да ги обсъдите.
Re: Трета сливица и поставяне на макарички
« Отговор #37 -: Април 18, 2016, 15:03:15 pm »
Поглежда гърлото и ако прецени, изпраща на 16 ет., където е клиниката, за изследвания - те са платени. Проверяват слуха и големината на сливицата чрез акустичен метод. Поне тези на нас ни ги назначи. След което с резултатите се връщате отново при него, за да ги обсъдите.

Благодаря ! :)
Re: Трета сливица и поставяне на макарички
« Отговор #38 -: Април 19, 2016, 09:51:42 am »
Вчера изписаха на Ния назален спрей - Наривент . Сливицата й е уголемена , та и от там не може да диша . За първи път ползвам това лекарство , което е изцяло хомеопатично , та и от там съм доста скептично настроена .Някой дали го е прилагал на детето си ?
*
Re: Трета сливица и поставяне на макарички
« Отговор #39 -: Април 19, 2016, 12:13:47 pm »
На дъщеря ми сливицата не се повлия от кортистероиден спрей (Назонекс мисля беше), та за този хомеопатичен спрей съм крайно скептична. Д-р Златанов ли й го предписа? 8O