0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Трета сливица и поставяне на макарички
« Отговор #40 -: Април 19, 2016, 12:28:39 pm »
Аз като цяло съм скептична към лечението на Ния от вчера ,защото е изцяло хомеопатия. Не ходихме при д-р Златанов , защото с направление трябва да чакам повече от месец, а сама разбираш че няма как  . Препоръчаха ми друга докторка /УНГ/, която посещавам за първи път,защото и Ния не е имала до сега проблем.  Тя снощи не е спала , защото буквално не може да диша и не вярвам ,че с тоя хомеопатичен спрей ще се оправи . Какво да й слагам в тоя нос , та да може поне да диша и спи ,че вече се изчерпах ? Какво помагаше на твоето дете ?

О,даже и без направление да си пак има часове за след две седмици .
« Последна редакция: Април 19, 2016, 12:44:17 pm от Дидомира »
Re: Трета сливица и поставяне на макарички
« Отговор #41 -: Април 24, 2016, 11:58:02 am »

Момичета, минаха 20 дни от операцията и Алекс още кашля. Нормално ли е? Започна същия ден като го оперираха, но Златанов каза че е от тръбичките които са минавали през гърлото в дробчето. Каза, че ще отшуми. Обаче детето  много кашля, особено от 2-3 дни. А беше позатихнала уж тази кашлица...
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Трета сливица и поставяне на макарички
« Отговор #42 -: Април 24, 2016, 18:31:21 pm »
Kremkaramel, след интубация (предполагам това имаш предвид с тръбичките?) - нормално е, или поне възможно гърлото да бъде раздразнено за 2-3 дни и да има кашлица по този повод. Може и да няма разбира се. Но, ако това е причина - това е и срокът - 2-3, хайде 4 дни да са, ако е по-чувствително гърло. При 20 дни кашлица - причината е друга. Вероятно някое вирусче от обичайно циркулиращите. Не е повод за паника разбира се, просто не е в реда на нещата, нито го има като последствие от операцията. Т.е. - вземете стандартните мерки, които се взимат в такива случаи. :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Трета сливица и поставяне на макарички
« Отговор #43 -: Април 24, 2016, 20:02:58 pm »
Jbrul, благодаря ти! И аз мисля, че няма връзка с операцията. Утре ще го заведа педиатърката да го чуе. Дано не каже пак Аугументин, че тя много го обича този антибиотик. :)

Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Трета сливица и поставяне на макарички
« Отговор #44 -: Април 25, 2016, 09:11:24 am »
Момичета, сега като ви чета и се размислих, та да ви попитам за мнение и аз.  :)

Еленка на 7г., явно има уголемена трета сливица, но никога не й е правила проблем, единственото е че като спи сумти, дори не мога да кажа, че хърка класически :lol:
Иначе по никакъв друг начин не й се отразява, за 7 г. е пила два пъти АБ заради гнойна ангина, сополи пуска максимум веднъж годишно и за седмица си минават, ако е кашляла то не е било повече от 1-2 пъти за 7г., отити не е правила... като цяло е голямо куче, но от бебе така си спи шумно и гласа й е малко дрезгав сякаш, но не на момента, а си е такъв. Никога не съм я водила на уши, нос, гърло, та според вас да я водя ли?
Re: Трета сливица и поставяне на макарички
« Отговор #45 -: Април 25, 2016, 14:02:27 pm »
Стефи, браво! Аз не бих я водила по доктори.  Имаш здраво дете, остави го да си сумти.:)
 Алекс като бебе сумтеше и ръмжеше по цели нощи и не можехме да спим от него. Обаче неговото беше от преяждане. :) Имах много кърма и той милия не спираше да суче. :)
« Последна редакция: Април 25, 2016, 14:06:47 pm от Kremkaramel »
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Трета сливица и поставяне на макарички
« Отговор #46 -: Април 25, 2016, 14:14:37 pm »
Стеф, при толкова здраво дете - и на мен няма да ми щукне да го мъкна на УНГ заради едното сумтене зер. На Дани лекарят нали ми обясняваше нещо за типични промени в гласа последния път, заради някоя от сливиците, че по тази причина евентуално - може и да я заведеш някой път, ей така за инфо просто да я видят. Ама чак пък да "трябва" - тцъ. Според мен поне. Ама пък с тия ся лазери и смаляване на обема, ако има някакъв такъв лек проблем дори - що да не го отстраните? (в случай, че има де). Та някой път, ако имаш време пък - заведи я на консултация просто. Нищо не губиш. Най-много да ти потвърдят, че няма никакъв дерт.

П.П. У нас това със сливиците да ти кажа честно - е малко като с рефлукса - за проблем броят едва, ако е "на умирачка" един вид положението. Поне "старата школа" са така. Та, ако ще водиш някъде изобщо - при някой по-млад и "в час с новостите" лекар го направи.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Трета сливица и поставяне на макарички
« Отговор #47 -: Април 25, 2016, 14:49:00 pm »
Много благодаря за мненията, ще се организирам като свърши училище да я заведа, сега ще се образовам при кой да я водя. :)
*
Re: Трета сливица и поставяне на макарички
« Отговор #48 -: Май 08, 2016, 22:39:18 pm »
Стефи, аз съм много доволна от Цветков във ВМА. Дано се окаже че си я водила "напразно". :)