0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #780 -: Юли 22, 2016, 14:27:56 pm »
lorena78, може да има и други причини за това зацапване .... но дано да е имплантационно  :), стискам палци, и късмет :)

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #781 -: Юли 22, 2016, 15:03:06 pm »
знам,че най-вероятно не е за тук въпроса ми, но някой случайно знае ли в климактериума кой хормон е с превес - естроген или прогестерон, или може би нито един от двата не присъства в организма? В смисъл като пусна изследвания на 3ти ден какво ще показват те ако съм в климактериум?

lilibell, показателен е ФСХ, при мен като скочи над 40 стана ясно накъде отиват нещата.

да, за ФСХ е ясно, моя скача ту нагоре, ту надолу. Обаче само той може ли да се смята за достатъчен? Примерно ФСХ може един месец в годината да ми е 30 (както беше след стимулацията)- значи ли това, че съм в критическа? В следващите месеци падна надолу, после пак нагоре  и т.н. Не ми изглежда достоверен признак, за да кажа, че след като 1, 2 или 3 месеца в годината ми е над референтни стойности, аз съм вече в критическа и няма овулация.
По-скоро ми се искаше да разбера когато ФСХ се вдигне, какво става с прогестерона и естрадиола? Спира ли производството им, т.е. при изследване да са в минимални стойности?


П.П. потърсих конкретното изследване, док. ми е назначила ФСХ и  естрадиол:
FSH - 47.72 IU/l
Estradiol - 17.0 pg/ml
След което коментирахме донорска процедура.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #782 -: Юли 22, 2016, 15:35:39 pm »
знам,че най-вероятно не е за тук въпроса ми, но някой случайно знае ли в климактериума кой хормон е с превес - естроген или прогестерон, или може би нито един от двата не присъства в организма? В смисъл като пусна изследвания на 3ти ден какво ще показват те ако съм в климактериум?

lilibell, показателен е ФСХ, при мен като скочи над 40 стана ясно накъде отиват нещата.

П.П. потърсих конкретното изследване, док. ми е назначила ФСХ и  естрадиол:
FSH - 47.72 IU/l
Estradiol - 17.0 pg/ml
След което коментирахме донорска процедура.
да, за ФСХ е ясно, моя скача ту нагоре, ту надолу. Обаче само той може ли да се смята за достатъчен? Примерно ФСХ може един месец в годината да ми е 30 (както беше след стимулацията)- значи ли това, че съм в критическа? В следващите месеци падна надолу, после пак нагоре  и т.н. Не ми изглежда достоверен признак, за да кажа, че след като 1, 2 или 3 месеца в годината ми е над референтни стойности, аз съм вече в критическа и няма овулация.
По-скоро ми се искаше да разбера когато ФСХ се вдигне, какво става с прогестерона и естрадиола? Спира ли производството им, т.е. при изследване да са в минимални стойности?

Може и да има овулация, но се влошава качеството на яйцеклетките (за това може да се съди евентуално след като се види как се развива ембриона, не толкова по хормоните Е2 и Прогестерон при проследяване)....
И тъй като веоятността за качествен ембрион рязко спада, както говорихме с док. при моите опити, затова препоръката беше донорски яйцеклетки.
Впрочем при мен качеството на ембрионите беше влошено и преди ФСХ да скочи до тези нива, така че нямаше какво повече да чакам.
Подчертавам, това е от моя опит. Редно е да се коментира с лекаря.

П.П. този период, който описвам, вероятно не се нарича климактериум все още, а пременопауза- първата фаза, в която се понижава функцията на яйчниците. Докато при следващата фаза (менопаузата) цикълът спира.
« Последна редакция: Юли 22, 2016, 15:47:59 pm от marsi »

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #783 -: Юли 22, 2016, 15:52:00 pm »
добре, а при спрял вече цикъл имаш ли идея какви са хормоните? Вероятно няма да има нито естрогени, нито прогестерон? Всъщност това вече не ми е толкова важно, просто от любопитство питах.
Значи аз мога да се определя към предменопаузата - с нестабилно ФСХ. Въпросът ми беше породен от това, че последните 2-3 месеца БТ се промени спрямо предходните 2 години. И тъй като аз съм много стриктна в меренето й, за мен това определено означава нещо, но какво - не ми е ясно все още. В смисъл не мога да определя дали да се радвам или напротив. Хормоните на 3ти ден са все същите, за ФСХ казах вече - той е ясен  :?


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #784 -: Юли 22, 2016, 20:19:50 pm »
Лили, менопаузата се дели на 3 етапа- перименопауза, менопауза  и постменопауза. При перименопаузата естрогенът продължава да се произвежда, но "играе", не е предвидим(при някои жени). Естрогенът започва наистина да намалява около 1 година преди реалната менопауза. Може да се каже, че точно преди настъпването на менопаузата естрогенът е с доста високи нива, а след това рязко спада. Също така много често се скъсява и ФФ. След като намалее естрогенът, изтънява лигавицата. В реалната менопауза няма О, тоест няма и прогестерон. Според СЗО 12 месеца без цикъл в следствие на липса на яйчникова фукция-това е менопауза.
При менопаузата- все по- малко фоликули, ЛХ и ФСХ си остават постоянно завишени, естрадиолът се заковава на 10-20 pg/ ml, а ФСХ е твърдо над 25.
Постменопауза е периодът след стабилизирането на хормоните, липсата на менструация до края на живота на жената.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #785 -: Юли 23, 2016, 14:42:48 pm »
marsipav-la благодаря за разясненията.Наистина съм притеснена веча с тези мои хормони...   :( Днес пак си пуснах Е2 и ЛХ контролно.Може ли да кажете какво мислите? Началните стойности на 3ти ден са Е2 98 pmol, днес е 300.50 pmol,  съответно ЛХ на 3ти ден 11.33 iU, днес 21.78. Прогестерон не пуснах защото при всички случаи О още не е минала, БТ ми е ниска. Дайте идея според вас струва ли си да наблягаме на кекса този месец. Фсх не е нужно да казвам,че този месец ми беше висок - 23.90  :(


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #786 -: Юли 24, 2016, 13:06:46 pm »
Лили, не знам какво да ти кажа за хормоните. ФСХ не е добре, но кой знае. Историята познава много случаи. Моя комшийка забременя на 50 г. спонтанно, мислила си, че е в критическа и затова няма менструация, а то бременност. Нищо не ви пречи да си правите секс през ден- два, както си правите, а ако стане би било чудесно, ако не- продължавайте по план.
Пожелавам ти да се получи в най- скоро време.  :bighug:
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #787 -: Юли 26, 2016, 08:24:50 am »
Здравейте , момичета ! Овладяхме кървенето за сега , даже вече съм си в къщи , гърдите са напрегнати , имам гадене , но лекаря не видя пулсации, макар ,че ме гледат през корема , а така се вижда в по късен етап. ще поживеем и ще видим . Аз обаче искам да попитам , имам фибро - кистозна мастопатия , през март ходих в онко да ме прегледат , всичко беше наред , тези дни обаче си напипах бучка колкото грахче под ареолата на дясната гърда, подвижно е , но не е болезнено  ,а моите кисти си ме болят и се намират във външните квадранти а двете гърди ,  гинеколога пипа , каза че , не е опасно , аз обаче съвсем полудях . Със сигурност ще отида отново да ме прегледат . Някой с мастопатия , забелязвал ли е промяна в гърдите по този начин ? Бъдете здрави момичета :)




Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #788 -: Юли 29, 2016, 22:01:46 pm »
Здравейте момичета , днес направих някои хормонални изследвания 3-ти ден от менструалния ми цикъл , моля за Вашето мнение за резултатите ми.
LH   2.98   mUI/ml   Фоликуларна фаза ( 1.9 – 12.6 )
FSH   10.95   mUI/ml   Фоликуларна фаза ( 2.5 – 12.5 )
Testosteron   0.99   nmol/L   M ( 8.64-29.0 ) Ж ( 0.29 - 1.67 )
Estradiol   316.50   pmol/L   Фоликуларна фаза ( 46 - 607 )
Prolactin   242.50   mkIU/mL   Ж ( 59.3-619 ) М ( 44.5-375.2 )
На 17 ти ден от предния ми менструален цикъл
Progesteron   37.52   nmol/L
Реф. Стойности
Фоликуларна фаза ( 0.6 – 4.7 )
Овулационен пик ( 2.40 – 9.4 )
Лутеална фаза ( 5.3 – 86.0 )
Менопауза ( 0.30 – 2.5)
На 17 ти ден от предния ми менструален цикъл
FT3   4.73   pmol/L   3.1 - 6.8
FT4   17.93   pmol/L   12.00 - 22.00
TSH   1.90   mkIU/ml   0.27-5.50
АСАТ   14.14   U/L   < 42.00
АЛАТ   11.17   U/L   < 41.00
ГГТ ( GGT )   36.01   U/L   М 15.0 - 60.0 ; Ж 10.0 - 40.0
Благодаря на всички предварително
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #789 -: Юли 30, 2016, 12:33:19 pm »
Здравейте момичета , днес направих някои хормонални изследвания 3-ти ден от менструалния ми цикъл , моля за Вашето мнение за резултатите ми.
LH   2.98   mUI/ml   Фоликуларна фаза ( 1.9 – 12.6 )
FSH   10.95   mUI/ml   Фоликуларна фаза ( 2.5 – 12.5 )
Testosteron   0.99   nmol/L   M ( 8.64-29.0 ) Ж ( 0.29 - 1.67 )
Estradiol   316.50   pmol/L   Фоликуларна фаза ( 46 - 607 )
Prolactin   242.50   mkIU/mL   Ж ( 59.3-619 ) М ( 44.5-375.2 )
На 17 ти ден от предния ми менструален цикъл
Progesteron   37.52   nmol/L
Реф. Стойности
Фоликуларна фаза ( 0.6 – 4.7 )
Овулационен пик ( 2.40 – 9.4 )
Лутеална фаза ( 5.3 – 86.0 )
Менопауза ( 0.30 – 2.5)
На 17 ти ден от предния ми менструален цикъл
FT3   4.73   pmol/L   3.1 - 6.8
FT4   17.93   pmol/L   12.00 - 22.00
TSH   1.90   mkIU/ml   0.27-5.50
АСАТ   14.14   U/L   < 42.00
АЛАТ   11.17   U/L   < 41.00
ГГТ ( GGT )   36.01   U/L   М 15.0 - 60.0 ; Ж 10.0 - 40.0
Благодаря на всички предварително
venera1, здравей!  :)
В това изследване резултатите са добри с изключение на естрадиола, тази стойност е висока за 3-ти ден от цикъла, възможно е да има задържан фоликул (киста), което трябва да се провери на УЗ. Правен ли е скоро преглед с ехограф?

yana_c, как си, може да е било рано да се регистрират сърдечни пулсации, ходи ли пак на преглед тези дни, чакаме добри новини  :)
« Последна редакция: Юли 30, 2016, 12:37:13 pm от marsi »

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #790 -: Юли 30, 2016, 13:24:57 pm »
В сряда най-късно ще посетя лекаря , тогава ще видим дали се развиват нещата в правилната посока. А гърдите ще ги проверя в четвъртък . Дано всичко е наред. Ще пиша 😊




Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #791 -: Август 05, 2016, 15:42:16 pm »
Здравейте моя проблем с цикъла се оказа хормонален дисбаланс според лекарката и ми изписа цикродинон за 3 месеца.Те са на билкова основа с екстракт от адамово дърво дано ми помогнат.В края на септември мислим да започнем някаква процедура ако хормоните са наред най вероятно инвитро защото нямаме време.
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #792 -: Август 05, 2016, 16:06:49 pm »
Здравей lorena78 може да пробваш и с определени храни за да подсилиш ефекта :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #793 -: Август 05, 2016, 16:14:57 pm »
Какви например можеш ли да ми кажеш?
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #794 -: Август 05, 2016, 17:05:44 pm »
Не съм специалист.В нета има много информация,но ето един пример,който със сигурност няма да навреди:
-Знаеш,че черния дроб играе много голяма роля  в нашия организъм.Казват,че 90% от лекарствата,който премаме минават през него,той влиае и на цялостния метаболизъм.За да го пречистиш може да ядеш повече чесън,грейфрут,лимон,зеле,броколи,карфиол(последните три влияят и за нормализиране на естрогените)
-Омега-3 мастните киселини(орехи,сьомга,скариди,чия) създават здрави клетъчните мембрани, което позволява на хормоните да достигат до своите дестинации в рамките на тялото
-Фибрите се свързват със стария естроген и го изчистват от системата, което води до по-добър цялостен баланс.
-ограничи въглехидрати  с висок гликемичен индекс и рафинирани захари(бяло брашно,бяла захар,шоколадови торти и подобни)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #795 -: Август 05, 2016, 17:09:51 pm »
Хормоните ще си ги вкараш в норма с медикаменти евентуално, като нямате и време - асистираната репроудукция няма какво да я бавиш. Али-бали с храни, билки и "бърканици" са за хора на по 20, дето могат да си го позволят. Т.е. да поизгубят 5 години с това, преди да действат по същество. Не съм мила и сладка, но съм честна.

Успех ви желая!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #796 -: Август 05, 2016, 17:21:42 pm »
 Jbrul,аз самата не вярвам,че само храната може да оправи нещата(ако ставаше всички щяхме да сме здрави).Ако трябва АРТ,да се прави възможно най-бързо,ако трябва да се реже,да се реже..Със сигурност не трябва да се губи време.Но тя така или иначе трябва да чака за да подействат хапчетата...двете неща могат да вървят ръка за ръка
« Последна редакция: Август 05, 2016, 17:25:28 pm от bebeshok0326 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #797 -: Август 05, 2016, 17:24:18 pm »
Ръка за ръка - да. Ама само първото - тцъ. Сори, ама да не се лъжем, не му е тук мястото...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #798 -: Август 05, 2016, 18:09:52 pm »
Аз ходя в клиника по стерилитет но след 2 неуспешни стимулации хормоните ми полудяха най вече ФСХ то докато дойде време да започнат работа на есен мисля ,че не пречи да опитам с тези хапчета на билкова основа.Така или иначе с високо ФСХ каквото е моето няма как да започна някаква процедура.
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #799 -: Август 05, 2016, 19:02:04 pm »
Jbrul,определено не мястото тук да се лъжем.
lorena78 докторът ти знае по-добре от нас какво прави.Щом ти ги е изписал разбира се че ще ги пиеш.Просто се разрови, с какво още можеш да си помогнеш докато чакаш....без да изпадаш в крайности разбира се😆Успех