0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #660 -: Май 27, 2016, 17:39:40 pm »
Благодаря ви!  :D :D :D Най-малко за нея мисля сега :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #661 -: Май 28, 2016, 17:30:16 pm »
Честито и от мен :)
Да ви се похваля, днес бях на преглед и съм бременна :) чухме и сърдечни пулсации :) уникално чувство :) док каза, че вървя три седмици назад, но засега всичко е наред:)
Пожелавам да ви де случи на всички, които наистина го желаят в най-скоро време :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #662 -: Май 28, 2016, 18:17:46 pm »
Честито !!! Лека и безпроблемна бременност ти желая! :*
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #663 -: Май 28, 2016, 20:40:18 pm »
Честито и от мен :)
Да ви се похваля, днес бях на преглед и съм бременна :) чухме и сърдечни пулсации :) уникално чувство :) док каза, че вървя три седмици назад, но засега всичко е наред:)
Пожелавам да ви де случи на всички, които наистина го желаят в най-скоро време :)
monsi02, честито  :), вероятно овулацията е била по-късно, бяхме коментирали този вариант, чули сте и сърдечни пулсации, много се радвам :), желая ти лека и спокойна бременност!

Orhideq_23, честито и от мен!  :D

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #664 -: Май 30, 2016, 09:54:42 am »
Пожелавам да ви де случи на всички, които наистина го желаят в най-скоро време :)
Благодаря! Дай Боже да ни се случи.
Виждам, че в темата е валял дъжд от двучертичкови тестове. :)
Честито на всички момичета!
Пожелавам ви лека и безпроблемна бременност.

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #665 -: Май 30, 2016, 19:12:17 pm »
Монси, Честито :heartbeat:
Весели пухкави месеци!
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #666 -: Май 31, 2016, 09:41:28 am »
Момичета, честито!Много лека бременност и прекрасни бебета около термин!Ей каква хубава тема, дано повече се похвалим в нея.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #667 -: Май 31, 2016, 18:51:31 pm »
Честито и от мен, момичета! :)
Леки и безпроблемни месеци ви желая.
Темата наистина стана страхотна :)
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #668 -: Юни 02, 2016, 19:55:19 pm »
Момичета, не знам в коя тема точно да попитам.....
от няколко дни имам много бледо кафеникаво течение, даже клони към жълтеникаво, или по-скоро някакво мътно....
това нормално ли е? На преглед сам пак на 11 юни......нямам болки, нито мирис и не е гъсто...не ми тече много....по веднъж в деня ми бележи
в интернет четох, че било от разширяване на матката и при много жени го има..
Така ли е?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #669 -: Юни 02, 2016, 23:41:24 pm »
Монси, обади се утре на лекаря ти и му обясни какво ти е. Най-добре е да те види според мен и той да прецени.


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #670 -: Юни 03, 2016, 00:36:29 am »
monsi02, случва се да има зацапване при бременност, често лекарите изписват прогестеронов медикамент, аз също съм приемала, но най-добре се консултирай с твоя лекар, за да прецени дали е необходима терапия в твоя случай.

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #671 -: Юни 04, 2016, 12:18:16 pm »
Здравейте, отдавна не съм писала, но то и няма какво. Гледам вече "не слагате маса" вечерно време ;-).

Днес бях на преглед ( реших се най-накрая) . Имам задържан фоликул и не се е образувал доминантен този месец ( 9 ден от цикъла ми е). Назначиха ми следните изследвания:
  FSH, LH, Prolactin, Естрадиол на 3-5 ден от цикъла , Хламиди  и това не го разчитам написано е на ръка Ig G, може би.
 Ако сметнете, че е трябва да пусна още изследвания може да ми кажете.
Лекарят не беше разговорлив и се спекох. Попита ме дали партньора ми е правил спермограма. ( не е правил).Не ми препоръча да правили , да не правили . След като види моите изследвания тогава ли ще реши?. Малко съм объркана :-(
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #672 -: Юни 04, 2016, 12:31:05 pm »
Хрис, според мен трябва да направи. Това е най- лесното и сравнително най- евтиното възможно изследване. Единствено той трябва да си я направи в специализирана клиника и да е разширена спермограма, защото иначе останат повече въпроси, отколкото отговори.
Хормони на щитовидната пускала ли си? ДХЕА-С, тестостерон?
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #673 -: Юни 04, 2016, 12:50:15 pm »
От една година се мъчат да ми напаснат еутирокса . Сега съм на 1/2 еутирокс 25.
ДХЕА-С, тестостерон не съм пускала.
Ти май беше от Варна, ако не се лъжа, ако си от Варна къде е добре да се направи тази спермограма? В коя лаборатория?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #674 -: Юни 04, 2016, 14:29:02 pm »
Може ли един съвет За Хрис, отиди при д-р К.Александров във Варна със сигурност ще ти обясни всичко преди да направиш изследванията, чувала съм само добро за него :P
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #675 -: Юни 04, 2016, 16:56:29 pm »
Хрис, при Александров или в Радост според мен. Монастирска също става.  ММ има 3, само при Александров не сме правили, защото там трябваше да даде вкъщи и да занесе пробата, а това не ни харесва, защото беше лятото и беше голяма жега.   3та е от Франция.  С мн близки показатели са и 3те.
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #676 -: Юни 04, 2016, 21:10:10 pm »
Благодаря ви  :hug2:
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #677 -: Юни 06, 2016, 17:39:10 pm »
Здравейте момичета днес си взех резултатите от изследванията които си направих на FSH и антимюлеровия хормон и съм меко казано шокирана.FSH  ми е със стойност 50,94 mIU/ml което според референтните стойности означава ,че съм в менопауза а не съм.Антимюлеровия хормон е 0,18 ng/ml за него нищо не мога да кажа защото за първи път го изследвам и според референтните стойности е нисък.Със сигурност има някаква грешка не може да имам FSH 50,94.Незнам какво да правя.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #678 -: Юни 06, 2016, 17:46:43 pm »
Лорена, наистина много високо ФСХ, имаш ли възможност да се свържеш по телефона с лабораторията, възможно е да е грешка. Какви са референтните граници за АМХ?

Re: Правим опити за бебе - Тема 8
« Отговор #679 -: Юни 06, 2016, 18:00:02 pm »
Да има телефони на лабораторията но утре ще звъня сега едва ли има някой.Референтните стойноти на АМХ  са F(Ж) 0-12.6 Ж трети ден от цикъла  0-10,6 М 1,3-14,8 nh/ml