0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Риск от синдром на Даун
« -: Септември 09, 2015, 12:04:26 pm »
Здравейте,бременна съм в 8 месец,исках да попитам ако някой може да ми отговори трябва ли да се притеснявам ако резултата от скрининга за тризомия 21 ми е 1:196?Ще съм ви много благодарна!!!
Re: Риск от синдром на Даун
« Отговор #1 -: Септември 09, 2015, 12:26:54 pm »
Кога е правен скрининга, в коя седмица?
Re: Риск от синдром на Даун
« Отговор #2 -: Септември 09, 2015, 12:29:29 pm »
16 седмица,но гинеколожката при която съм каза че няма за какво да се притеснявам
*
Re: Риск от синдром на Даун
« Отговор #3 -: Септември 09, 2015, 13:34:51 pm »
Здравей, dani8106, за цялостна оценка освен резултата от скрининга се прави и детайлно ултразвуково изследване на плода и при нужда (по преценка на лекаря) евентуално амниоцентеза или кръвен тест (Прена тест, тест NACE, ...). Но всичко това до около 19 гестационна седмица. Ти си вече в 8 месец.
Предполагам след скрининга е направен прецизен УЗ преглед на бебето и на тази база лекарката е преценила, че всичко е наред?

При моята бременност интегрираният риск за Даун излезе 1:85, това е повишен риск (получи се най-вече заради възрастта ми, която влиза във формулата за изчисление), трябва да е до 1:250.
Направих две фетални морфологии, първата беше веднага след скрининга, при д-р Марков. Последва амниоцентеза. А доста по-късно (към осми месец) направих и фетална ехокардиография при доц. Томова (по-скоро за мое успокоение), не ми каза нищо повече от това, което вече знаех от д-р Марков. Препоръчвам и двамата специалисти (за София става въпрос).
На този етап от бременността това е което си мисля, че можеш да направиш за твое спокойствие - един прецизен ехограски преглед при добър специалист.

Дано всичко е наред, спокойни оставащи седмици и леко раждане  :)

Re: Риск от синдром на Даун
« Отговор #4 -: Септември 09, 2015, 14:37:35 pm »
Много благодаря,надявам се наистина всичко да мине наред и бебка да се роди жива и здрава!!!