0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #40 -: Септември 17, 2015, 23:18:03 pm »
Стеф, не съм си представяла, че Еленка ще я е страх от нещо.

Нимика, има професии, при които човек не може да си позволи да закъснява. Съжалявам, но е така. Мисля, че не трябва да си мълчиш.
И на мен ми е трудно да ставам в 6 ч., за да приготвям детето за училище, но не искам да закъснява. И както можех да си позволя да закъсняваме за градината, точно толкова сме досега (вече 2 седмици) винаги навреме за училище. Въпрос на приоритети. Не че градината не ми е важна, но там не е фатално. За училище ми е важно, той има и нужда малко да се адаптира (трябват му 10-15 минути). А и в живота не може да си позволи да закъснява. Не и в Германия.

Гери, хубави емоции са това. При нас се празнува почти като абитуриентски бал започването на училище.


Честит ден на всички именички!

*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #41 -: Септември 18, 2015, 10:13:32 am »
         И госпожата от занималнята ги похвали, че внимавали, всичко си написали. Да не
         е само от вчера до днес  :lol:
         Мда, познавам си децата  :lol: Вчера са ги разделили в двата края на стаята, че Дани написал
         повече и Криси му закривал очите да не вижда и да не пише  :lol: Иначе храна не връщат.
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #42 -: Септември 18, 2015, 11:00:29 am »
Ох, успях и аз да се включа в темата. Тези дни мъжът ми не е в София и ми е малко нанагорничко сама с двамата.
При нас засега се оказа ненужна инвестицията в раничка. Добре, че не се изхвърлих. Не носят нищо вкъщи, всичко си им стои в шкафче в класната стая. Както каза г-жата "прекалено им е рано да влачат раници, а и на вас - да им проверявате вечер домашните."
Иначе организацията на деня ми изглежда малко по-различна от това, което са ми разказвали за първи клас. В занималнята учат със същата г-жа, която им е преди обяд. Следобедите са им разделени на две части, делят ги на две групи, докато едните пишат домашно, другите са на допълнителните занимания  (англ., спорт, прил. изкуства и т.н.), и обратно.
Попитах Коко "има ли палави деца в класа", а той ми отговори "е, мамо, нали знаеш, в началото всички сме мнооого послушни". Да видим до кога  :wink:



*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #43 -: Септември 18, 2015, 11:31:22 am »
Неда, и ти и Коко сте щастливци. В нашето училище тъй като са на две смени с испанската гимназия няма никакъв вариант да си оставят там учебниците и милите ми дечица влачат всичко от ден първи, а то никак не е малко, мен ме заболява гърба като нося раниците. :(
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #44 -: Септември 18, 2015, 12:01:44 pm »
      Неда, и ти и Коко сте щастливци. В нашето училище тъй като са на две смени с испанската
      гимназия няма никакъв вариант да си оставят там учебниците и милите ми дечица влачат
      всичко от ден първи, а то никак не е малко, мен ме заболява гърба като нося раниците. :(
      И ние сме така.
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #45 -: Септември 18, 2015, 14:59:08 pm »
На 16 септември премерих раницата. 4 кг. При това бях забравила да сложа читанката и една учебна тетрадка.
Иначе при нас всичко стои в стаята, с изключение на български и математика. Но докато ги занесем, все тежки раници ще мъкнем.
То не че БЕЛ и Математиката тежат малко. А в дните за Британика пак отива 4 кг. И тогава нося две раници, че водя и братовчедката. Вярно, за 5 пресечки само, ама си е зор :(
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #46 -: Септември 19, 2015, 18:15:15 pm »
Ние имаме шкафчета в стаята и оставяхме някои учебници там, но половината изчезнаха за съжаление, та вече съм й забранила да ги оставя в шкафа.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #47 -: Септември 19, 2015, 23:25:06 pm »
Иначе организацията на деня ми изглежда малко по-различна от това, което са ми разказвали за първи клас. В занималнята учат със същата г-жа, която им е преди обяд. Следобедите са им разделени на две части, делят ги на две групи, докато едните пишат домашно, другите са на допълнителните занимания  (англ., спорт, прил. изкуства и т.н.), и обратно.

това е училище-рай и изключителна рядкост за София, казвам го най-отговорно!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #48 -: Септември 20, 2015, 12:33:01 pm »
Съвсем съм се отплеснала и забравих, че е дошъл септември. То и в началото му бяхме на море, после ходих по банки и гишета за транспортни карти, че си загубих портмонето в Несебър. После се стягахме за градина и ходих на откриването на новата учебна година. От градината малко лоши новини - любимата госпожа е напуснала и ще я замества една пенсионерка. И както и другата госпожа е пред пенсия става малко - пенсионерски клуб. Не че имам нещо против възрастните учителки, но тая новата май дори не е с ПУП, била библиотекарка, казаха. А тази, дето ни е от 1-ва група е по-строга, малко повече командва, кара се и наказва, за да постигне това, което колежката ѝ някак успяваше да постига без да е „лоша“. За новата от Ники съм чула, че е още по-строга и груба. Това второто за нея значи да се караш и да повишиш тон. Не ми се ще да я местя, пък и не съм видяла как се справя тя с различен учител. Дано да се окаже приспособима - то реално няма как цял живот да си избираш учители и шефове.
Понеже в друга тема споменах, че съм ходила и до едно училище, което съм набелязала, а Деси ме пита как става при нас, ще кажа тук. Вашият набор е много голям и имаше проблеми с места в градините. Та може би за това повечето майки на деца от групата вече са записани в желаните училища. Но в това, което аз избрах ми казаха, че чак октомври ще обявят приема за 2016/2017. Та ще проверявам, близко ми е и е на път за градината.
Успех на всички влезли в системата на образование - в училище, градина или ясла. Бързо да свикват децата, а и майките също!
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #49 -: Септември 20, 2015, 15:40:24 pm »
А по какво го избра училището?

Как няма да е голям наборът?! Когато правих процедура, в темата, която пишех заедно с още 10-ина момичета, всички забременяхме.   :D

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #50 -: Септември 20, 2015, 16:14:41 pm »
Честно казано по близост на първо място. Те са две на горе-долу на еднакво разстояние, второто е на Кръстю училището и някак го влече натам. Но според отзивите на други майки то не е най-добрият избор. Да относително нова е сградата, голямо е и навремето е имало модерна база. Но аз обяснявам и обяснявам на сват ти, че базата няма да ми учи детето. Директорът, който е сега, явно не се справя достатъчно добре, щом съученик на Кръстю е казал, че ако блока им не бил точно с/у училището, нямало да си запише там детето. В общи линии и учителки от ДГ и бивши ученици са на мнение, че при стария директор нещата са били много добре, но с идването на новия са тръгнали надолу. А и още 2 неща ме притесняват в неговото училище. Първо е средно, което значи, че рано или късно ще трябва да се омеша с 11 - 12 клас. Другото училище е основно. И второ, което май си е мой бъг, и двете училища са отатък линиите на влака. За Кръстювото се минава през пешеходен прелез, т.е. не е ясно кога се очаква влак. За това, което аз харесах, се пресичат линиите на прелеза на шосето. Има бариери и е ясно кога се очаква влак. Ние и сега от там основно се прибираме от градина и си чакаме при спуснати бариери, и аз обяснявам ли обяснявам защо. Никога не съм живяла до ЖП линии и колкото и да ви е смешно ме е страх. А все ще дойде момент сама да се прибира.
Та това ми бяха критериите в общи линии.
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #51 -: Септември 20, 2015, 19:05:45 pm »
Пеше, няма ли училища в обратна посока :) с тия линии и на мен би ми било притеснено да си пратя детето само.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #52 -: Септември 20, 2015, 22:24:46 pm »
м-и, има ама са доста далече. На няколко спирки с автобуса, леко към края на града живеем.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #53 -: Септември 21, 2015, 15:52:45 pm »
на времето имаше 2 пътя до моето училище - през натоварен булевард, или през жп линия. Първи клас ме водеха и прибираха, а втори клас - вече сама минавах по жп линиятя. Но ние си живеехме до линията и майка ми сигурно беше претръпнала вече, а и децата от квартала бяхме свикнали. Пък влаковете са вече по на рядко май ;-)
И ние от сега го мислим училището и ви чета редовно.


*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #54 -: Септември 24, 2015, 14:18:26 pm »
Момичета, какво мислите за "зелените училища" в първи клас? Знам, че някои ги пускат още в ДГ, но сега ми се струва твърде рано... Децата още не се познават добре, дори учителката не е успяла нито да ги опознае, нито да спечели напълно доверието им (и нашето, де).               



*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #55 -: Септември 24, 2015, 14:30:06 pm »
Нед, Деси я пуснах на зелено училище в първи клас, но беше през април, вече се бяха опознали и деца и госпожа, пък и ние нея :)
Нямаше никакви проблеми, изкараха си страхотно децата.
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #56 -: Септември 24, 2015, 18:06:44 pm »
Това има предвид, поне няколко месеца да изкарат... А те още октомври го организират.



*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #57 -: Септември 24, 2015, 22:24:15 pm »
Е то това няма да е единственото Зелено училище за годината. Аз ако имам притеснения(то кога ли майките нямаме де), не бих го пратила.
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #58 -: Септември 25, 2015, 01:05:54 am »
Успешна и щастлива учебна година за порастналите ни деца и майките им  :wink:!

Моите хлапета са първокласници. Харесаха училището, харесаха госпожите. Пишат домашни само през седмицата, иначе в занималнята. Раниците носим понеделник и взимаме в петък, все още не сме получили всички помагала. Радвам се много, че имат нови приятели. Девойката ми е срамежлива и имаше проблем със сприятеляването и страдаше от това, но сега всеки ден ми говори за ново момиченце и изглежда щастлива.
Опасявам се от силната конкуренция между тях. Младежът е доминиращ и това я демотивира . Отдава му се много математиката, бързо смята и измисля сам решения, докато при нея се получава, но с повече работа. Та във връзка с това се чудихме дали да не ги разделим в отделни паралелки, но не се решихме.
Помолих госпожата да ги раздели и да не стоят един до друг в клас, но до момента са заедно.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #59 -: Септември 25, 2015, 09:34:26 am »
http://sofia.topnovini.bg/node/630487
Още едно интересно място в  София