0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #20 -: Септември 12, 2015, 09:25:04 am »
jam ,  благодаря -  топка и лепящ дартс    ми допадат .
Аз си  мислех  за  книжки - от типа на  детските енциклопедии- на Нас са ни много интересни в момента -но не знам до колко е удачно .


*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #21 -: Септември 12, 2015, 09:57:38 am »
енциклопедия също е добре, и моите деца на тази възраст много обичаха, и все още харесват да четат от енциклопедиите  :)
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #22 -: Септември 12, 2015, 11:02:55 am »
Тази енциклопедична книга много я харесвам. Има звуци и кратки обяснения за животните и явленията.

http://hermesbooks.com/svet-t-okolo-nas.html



   La vita è bella
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #23 -: Септември 14, 2015, 09:07:00 am »
ей другарки, не остана, утре под строй в училищния двор малки и големи започват с уроците :lol:

успех на всички ученици!  :D
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #24 -: Септември 14, 2015, 11:29:10 am »
Успех на всички дечица!!!
Прекрасен старт на първокласниците!
Всички да са усмихнати, спокойни /и майките също/, всичко ще се нареди, децата на Зачатие са умни и прекрасни !!!
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #25 -: Септември 14, 2015, 12:31:41 pm »
Айде и ние вече официално "на линия", свърши голямата ваканция  :lol:
С вълнение очакваме Първия Учебен Ден...
Снощи съм гушнала първокласника и му казвам "на мама момчето, кога се роди- вече ученик стана..."
А той ми отговаря "еее, мамо, сигурно и деца като ми се родят пак така ще ми казваш"  :lol:



*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #26 -: Септември 14, 2015, 17:53:46 pm »
Моето първолаче е болно. :(От снощи е с температура,днес удари 39.Дано до утре малко се освести,че не знам направо .Чака го този ден с нетърпение,избра си чанта,тоалет.Не мога да си представя да изпуснем първия учебен ден и то точно в първи клас.
<br />
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #27 -: Септември 14, 2015, 21:02:45 pm »
Успех на всички ученици, да им върви по вода и без болести :)
Зори, дано се оправи първолака!

При нас вече минахме на чайчета :( Много бързо застудя, да му се незнае :?
[/url][/url]
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #28 -: Септември 14, 2015, 22:52:00 pm »
На добър час и от мен на всички ученици! Да им върви по вода цяла година! :)

Зори, дано се оправи първолака...  :crossfingers:

Стефунът, днес го заведох в детската градина да си види госпожата и децата от групата. Бяха гушкания емоции, после един час не можем да си тръгнем. Мъчно му е, че се разделя с тях... но съм обещала да го водя да се виждат, а на края на учебната година, ще го снимат и за албума на групата. От друга страна, след родителската среща в четвъртък съм спокойна, защото класната му е от старата школа и ми се видя много мила и разбрана и с такава любов гобореше за децата, че съм сигурна, че учителството не и е само професия, а призвание.
Освен това след като омрънках, как Ели хич не случи на класна, се оказа, че класната и е напуснала и сега им разформироват класа и ще си има "чисто нова" класна и ако фейсбук и шестото ми чуство не ме лъжат, този път е извадила късмет. Но да не бързам със заключенията, преди да я видя утре, а в четвъртък, на родителската, ще мога да я преценя най-добре. :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #29 -: Септември 15, 2015, 00:01:24 am »
Ихаааа, кога пораснаха тези дечица? :) Успех на всички първолачета!


*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #30 -: Септември 15, 2015, 03:11:38 am »
Зори бързо да му минава на Жорко,успех на всички първолаци да им върви по вода.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #31 -: Септември 15, 2015, 08:10:15 am »
Честит 1ви учебен ден на всички първокласници,
малки и големи ученици!



Преминавайте през науките в здраве и прилежност,
бъдете смели откриватели и мечтатели!
Нека срещнете в училище добри учители и съученици!
Прекрасен и слънчев ден!


*************************************************


Зори, пиши как е Жорко, стискам му палци днес да е на 6  yahoo_17
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #32 -: Септември 15, 2015, 08:55:55 am »


        Честит 15-ти Септември , мили ученици , учители и  родители!


Успех на всички първокласници!


Ние отидохме с балони , цветя   -в детската градина  разбира се ще имат тържество   и дискотека :)
Да им върви цяла година все така на игри , забавления и  усмивки !
« Последна редакция: Септември 15, 2015, 08:58:21 am от nimika »


*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #33 -: Септември 15, 2015, 09:41:47 am »
Честит първи учебен ден на всички ученици, техните учители и родители. А специално за мъничетата с най-първия учебен ден: нека учението им доставя удоволствие, да срещнат добри приятели и вдъхновяващи учители. Успех!



   La vita è bella
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #34 -: Септември 15, 2015, 16:59:06 pm »
Честит Първи учебен ден на всички пораснали дечица и техните родители! Попътен вятър в океана от знания и много успехи. :lol:


*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #35 -: Септември 16, 2015, 09:53:38 am »
На добър час на всички ученици, малки и големи, започна се  :lol:
Моята първокласничка по принцип е много курназ, както се казва, но вчера следобед се промъква тайничко при мен, защото бяхме една голяма тумба родители и деца, хваща ме за ръката и казва - мамо, малко ме е страх! - от какво маминце те е страх, питам аз? - ами кака ми каза, че моята госпожа била най-лошата в цялото училище... Е имаше строева подготовка на кака й, щото тя нали гърмян заек, прави се на отворена ама като си спомня каква беше тя в първи клас и хич нямам спомен да е била много ербап :lol:
Не че госпожата е с прекрасна репутация, но все пак се надявам да се напаснат с Еленка, та ще видим де. :)
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #36 -: Септември 16, 2015, 23:19:35 pm »
Стефи, опасни са  :lol:

 А аз вчера след като видях класната на Стефан как посрещна децата, осъзнах, от какви положителни емоции ме е лишила и мен и Ели бившата и класна. Родителите бяхме поканени в класната стая. Всяко дете стана и се представи на останалите. После класната им раздаде по един бял лист и ги помоли да си очертаят ръчичката. След това им каза да си напишат вътре името или буквата с която започва името им, ако не могата, и накря трябваше да напишат колко пръста има ръката, който не можеше просто трябваше да нарисува 5 чертички. Така по изключително елегантен начин направи входно ниво на класа и това на мен много ми хареса като подход. И обясни на децата, че които не могат да пишат и да четат, не трябва да се притесняват, защото са вече в училище и тук е мястото да се научат. Така че, съм спокойна за моя синковец, дето нито може да пише нито да чете, че и всички букви не знае ;).
 И от новата класна на Ели съм доволна. Тя е по млада да речем около 40 и малко, много усмихната и лъчезарна, ели веднага я хареса. А тази сутрин като я видя, че е със скоби, веднага и каза да не се притеснява, че и тя е носила като малка...
 А Стефан днес, беше доволен след училище, каза че било хубаво, но трябвало още храна да му сложа, защото когато госпожата казала, че могат да ядът, той си бил изял вече всичко  :lol:
Само дето сега като го слагах да спи, ми каза че се е бил, но втория път не бил той виновен, та утре ще говоря с госпожата за да разбера какви ги е вършил и дали не си го измислил това...  :?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #37 -: Септември 17, 2015, 09:29:28 am »
        Успех на всички - малки и големи ученици!
         И за нас започна училището. Вчера казаха, че било добре, ама всеки ден по цял ден ли щели
         да са  :lol: И госпожата от занималнята ги похвали, че внимавали, всичко си написали. Да не
         е само от вчера до днес  :lol:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #38 -: Септември 17, 2015, 11:33:03 am »
A аз сутринта в детската градина   доста си почаках  да дойде госпожата  ,за  да оставя детето . Чакат и родители от други групи . Няма леличка, няма госпожа - ако не бързах- да стоя , Калоян  пък не иска да остане с други родители на горния етаж и много се изнервих  и ядосах. А те -пред администрацията  , приказват си - имали оперативка 8O . Е , каква оперативка сутринта  и няма кой да приеме децата . И ме пита учудено  нашата госпожа -ама   няма ли  от другите  госпожи в сградата .  Тази ни госпожа редовно закъснява  по десетина минути  , които на мен са ми важни   - не искам да правя проблем, защото знаете как и върху кого ще рефлектира  това. Даже имах спор с мъжа ми  , че  не трябва да си премълчаваме - тук би се включила и Bobi в негова подкрепа    -  но аз не искам  с рогата  и оплаквания ... Та да споделя  и се оплача на вас  :lol:

Иначе от администрацията  и реакциите на служителите  в община Бургас аз съм впечатлена .Писах преди време по повод местенето ни  и детските градини -  имах отговор сутринта след 15 мин.
Лятото  писах   оплакване до Отдел Екология и до РЗИ - че  химическите тоалетни на плажа  нямат вода и  са в кошмарно състояние . От Общината веднага направили проверка, констатирали , издали предписание , и повторно проверили дали са  оправени ,   а  на мен такава хвалба и  благодарност дръпнаха ,  с адмирации да сигнализираме за всички  нередности , че ми пораснаха крила.  А От РЗИ- направили проверка -забележете - след около месец  -сега през септември и  установили, че всичко си е  наред :) Що не направят проверка  и през декември 
« Последна редакция: Септември 17, 2015, 11:36:16 am от nimika »


*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #39 -: Септември 17, 2015, 19:19:42 pm »
Чайките ли ще ползват тоалетните през декември  :lol: