0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Добре дошли в темата на последния летен (не забравяйте, че есента идва чак на 21-ви септември!) и първия училищен месец!

Пожелавам хубави спомени от последните ваканционни дни и успешна нова учебна година! На добър час на първолаците!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #1 -: Септември 02, 2015, 09:22:38 am »
Мда, малко остана и милите ни дечица пак влизат в матрицата, че и ние с тях :lol:
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #2 -: Септември 02, 2015, 09:54:09 am »
          Благодаря за пожеланието Джам! Да е успешна новата година за всички ученици!
           До вчера бях спокойна, но от днес вече взе да ме тресе нервата :)
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #3 -: Септември 02, 2015, 10:49:25 am »
Покрай началото на учебната година съм на вълна телефони и планове.
Какви планове избрахте за децата, които имат телефони?
Видях, че Виваком имат детски план Bipper, но на другите оператори не открих.

Всичко споделено ще ми е от полза, за да реша.
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #4 -: Септември 02, 2015, 11:13:28 am »
Сия, на Деси е съвсем стандартен на глобул с 1000 безплатни минути, защото цялото семейство сме на този оператор. Идеята ни беше като звънне да не й затварям и да я набирам, примерно, а да мога спокойно да й вдигна. Таксата е 10 лв. мисля на месец, но тъй като тя не го носи постоянно, а само при нужда до сега не сме плащали повече, т.е. детето ако звъни то е само на нас. :)
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #5 -: Септември 02, 2015, 11:40:44 am »
Сия, моите племеннички също са на план, но на МТел. Таксата е 9-10 лв. на месец. С безплатни минути в групата, която сме двете семейства и около 100 мин. към всички останали. Никога не надхвърлят таксата. Те имат и допълнително интернет и с приятели основно чрез вайбър и месинджър говорят, телефонията е само в групата, т.е. в рамките на таксата.
« Последна редакция: Септември 02, 2015, 11:42:44 am от Dodich »
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #6 -: Септември 02, 2015, 16:16:26 pm »
          Благодаря за пожеланието Джам! Да е успешна новата година за всички ученици!
           До вчера бях спокойна, но от днес вече взе да ме тресе нервата :)
Разбирам те. Още помня седмицата преди първия учебен ден миналата година. А при теб всичко е по две. Споко. Децата са ти прекрасни и ще се справят без особени трудности. Ние родителите трябва да внимаваме от притеснения и пренатягане да не ги стресираме излишна.Учителките, ако са си на мястото, си знаят работата и въвеждат децата леко и безболезнено в училищната обстановка и на тях им става дори приятно да ходят на училище и хич и не се притесняват от нищо.
Хайде, дадох ти кураж сега като майка на второкласник. Пък ти след години ще ми разказваш как се справяте с близнаци-първолаци. :)
Успешен старт в училище на Криси и Дани, както и на останалите първолаци и на всички по-големи и още по-големи ученици.
 
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #7 -: Септември 02, 2015, 23:10:04 pm »
Нашият 15 септември е всъщност в събота.  :lol: Вчера бях на родителска среща. И така. От понеделник ще си имам и аз ученик.

Успешен месец септември на всички ученици!

*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #8 -: Септември 03, 2015, 04:21:59 am »
Днес беше и нашия първи учебен ден , много съм щастлива , и макар нашия да не беше така тържествен като в Бг , за мен си беше вълнуващо.
Като отидох да ги взема , изглеждаха доста уморени и едвам ходеха .Разбрах че девойката не си е извадила от раницата кутията с обяда, и са помислили че тя няма и са и дали служебен ,това докладва брат и.Като цяло днес им вадя думите с ченгел от устата.
Накарали са ги да си напишат освен имената и фамилиите на английски, те естествено не са могли, и малката беше тъжна по този повод.
Хайде, успешни първи учебни дни!
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #9 -: Септември 03, 2015, 06:11:19 am »
Оооо, объркала съм темата с училищната .
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #10 -: Септември 03, 2015, 09:51:51 am »
Не си, тук си пишем всичко за което се сетим :lol:

Деси като тръгваше в първи клас се притеснявах за нея, как ще се справи не с учебния материал, а в новата обстановка, защото е много добра, чувствителна и до безобразие отстъпчива. Молех се да не я "смачкат" по отраканите дечица или пък госпожата. Е, притесненията ми се оказаха напразни, попадна на страхотна госпожа, невероятен педагог и човек. Не спира да я хвали, а детето я обожава. Успя да направи много добър и сплотен клас, децата се харесват и с удоволствие ходят на училище.
Сега с Еленка имам съвсем други притеснения предвид кривия й характер :?
Само се моля за едно, да се харесат с госпожата, че иначе не ми се мисли...
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #11 -: Септември 03, 2015, 14:05:34 pm »
StefiZ, Dodich, благодаря за споделеното. Спрях се на два три плана и ще ги обсъдим вкъщи.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #12 -: Септември 03, 2015, 14:50:28 pm »
Успех на всички ученичета, които тръгват на училище преди 15 септември  :balk_7:

Стефи, доста сходства намирам в характерите на Деси и Митака
и притесненията ми относно адаптацията му в училище ми бяха същите и толкова
щастлива бях, когато симбиозата между деца и госпожа се получи.
Самия той придоби самочувствие, че се справя добре и се разбира с децата и нея.
Но тя изненадващо за нас напусна училището и докато нямах яснота
кой ще я замести доста нощи будувах, сега малко по-спокойно дишам след спешната
родителска в понеделник.
Новата госпожа е всъщност една от майките на класа и за да бъде основна госпожа
и да няма конфликт на интереси нейното момченце ще отиде в съседния клас.
То е от приятелчетата на Митака и най-добрия футболист на отбора,
но са му обещали за да не губят връзка да са в една занималня и да тренират заедно.
Такава презентация беше подготвила за да ни се представи като преподавател, че ума ми взе.
Силно мотивирана е тази промяна да се отрази на децата минимално и да станат добър тим.
Дано има добър подход към тях. Все да е драматично, значи :(
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #13 -: Септември 04, 2015, 10:24:26 am »
      Благодаря ви!
      И аз нямам притеснения за материала поне в първи клас. Госпожите ми харесаха също. Повече
       се притеснявам, че са много разсеяни напоследък и концентрацията им липсва понякога. Те се
       чувстват и по-силни като са двама и ще станат тарторите... Отделно напоследък двамата
       помежду си се разправят повечко на висок тон и се сбутват. Дано госпожата да ги респектира.
       Иначе са оправни, няма да се дадат на другите. Мин.седмица и в пожарната си организираха
        разходка с оглед на всички пожарни  :lol:
*
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #14 -: Септември 05, 2015, 12:24:16 pm »
Ох и мен ме тресе за втори път и аз като Стефи, поради същите причини. С Ели ме беше страх да не я "смажат", то не че няма няколко при това момичета дето и ги говорят едни от време на време, но вечер разговаряме и мисля, че се справя... На госпожа пък с нея хич не слъчих, такъв апатичен и немотивиран човек не съм виждала, добре че Ели е по разбрана и изпълнителна, че успява да се справи  долу горе добре.
Сега със Стефан, точно чепатият му характер ме притеснява и ако му се падне госпожа като на Ели, ами загубена съм... Хем ще е най-малкия в класа, хем е доста буен и хич не се подчинява, в общи линии е в графата "ни се води, ни се кара", та не знам какво ще го правя. В тоя ред на мисли, ако някой може да ми препоръча добър детски психолог ще ми е от полза и по възможност да не е някой дето ще ми обяснява, че аз съм виновна, че детето ми е такова. Обяснявала съм какъв е и това е буквално от бебе и за всичките тези 6 години и половина промяна към по добро няма, а преди месец и нещо нещата взеха и да се влошават, вече има тикове... Сега до началото на училището го гледа свекърва ми на село и уж съм с идеята да се поуспокои, ама като си го вземем за събота и неделя, тиковете си стоят, а свекърва ми се оплаква, че хич не слуша и и се отговаря и разни от сорта. В общи линии едвам се съгласи да го гледа трета седмица.
Та такива са ми терзанията, но поне в четвъртък ще се запозная с госпожата му на родителската среща и се надявам да случи, а той по принцип до момента има късмет с госпожите :)

Успех и от мен на всички ученици! :)  :balk_16:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #15 -: Септември 05, 2015, 15:53:59 pm »
Успех на всички ученици !
 Георги тази година е първолаче. :DЗа сега не съм съм се притеснила много ,но като наближи съвсем ,ще видим.Госпожата ми е похвалена от много места и се надявам,че ще е оправдано.Ще има и децат от детската градина в неговия клас,така че няма да му е съвсем непознато всичко.Но ти той като Деси на Стефи е много чувствителен и притеснителен ,та ще видим.Брат му е друга работа- тия малките май всички са един дол дренки. :lol:
  Още не сме купили нищо ,освен раницата - поръчах я от немски сайт,защото е много по-изгодно.За другите неща чакам родителската среща,за да видя госпожата ,какви изисквания ще има.
 Тази родителска среща уж щеше да е на 10.09,а сега се оказа на 8.09 и сериозно ни обърка плановете.На Тасос сме и трябваше на 9-ти да си тръгнем,а сега заради нея ще трябва да си съкратим почивката.Мъжът ми хич не е очарован- можело да пратим някой от дядовците.Ама аз все си мисля,че е редно да присъствам.
<br />
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #16 -: Септември 07, 2015, 17:35:19 pm »
Майките на третокласниците -знаете ли, че в трети клас почвали училище в 7:30? поредната ми неприятна изненада това лято. Тъкмо бях измислила схемата как да ги водим и ме изненадаха с тази новина. Струва ми се абсолютно ненужно да ходят толкова рано, а и денят им ще бъде безкраен до 17:30. Не ми се мисли. Горките деца.
<br />[link=http:
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #17 -: Септември 07, 2015, 23:34:52 pm »
Децата от пети клас са от 7.30 за пръв път чувам третокласници да са от толкова рано...
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #18 -: Септември 11, 2015, 08:53:48 am »
Момичета , помогнете моля с идея -  искаме да  поздравим групата  на Калоян  от бившата  ни  детска градина  за първия  учебен ден, като ще им изпратим писмо от него ,снимки , картичка  , но искам и някакъв подарък да има .
Да е подходящ  за игра и забавление за цялата група  , защото не мога да  сложа подарък за всяко дете -нито знам броя деца ,нито колко момчета-момичета са     , а  с по -скоро символичен характер  да е . Дечицата сега ще бъдат 2 група. Като обиколя магазините и евентуално Джъмбо може  и да измисля какво , но   тези дни хич нямам време , помогнете моля :)
« Последна редакция: Септември 11, 2015, 08:55:56 am от nimika »


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Септемврийска тема за големите деца - здравей, училище!
« Отговор #19 -: Септември 11, 2015, 09:57:12 am »
nimika,

топка, голяма кофа с едри части конструктор, мишена за стрелба с меки лепящи се топки, едър пъзел, комплект кофи и лопати за пясъчник....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!