0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #160 -: Август 22, 2015, 00:23:16 am »
Е, по тая синя книжка ти поема касата не помня колко, но май почти нищо. Две пломби амалгама като че ли.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #161 -: Август 22, 2015, 00:28:21 am »
Ох набързо..
Мария е със зачервено гърло, вчера повръща, днес разстройство. Според педиатъра ангина.
А детето е с много висока темпетатура която не пада нито от панадол нито от нурофен. Принудих се два пъти да дам хексалгин днес, че стигаше 39.8
Сега се чудя дали да спя или да будувам? Страх ме е да не вдигне пак такава висока температурс. То не че не заспа с 38.5
Антибиотик изписаха о се чудя далу от него не е разстройството.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #162 -: Август 22, 2015, 02:18:26 am »
Стоека, напълно е възможно да е от него. Съвсем убедено го казвам.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #163 -: Август 22, 2015, 07:02:04 am »
Стоека, даваш ли пробиотик? Температура съм сваляла с мазане на стъпалата с белтък разбит със щипка сол веднъж, така не падаше от лекарства и вече просто нямаше какво да дам.
Смайли, на децата мисля всичко им се поема по зъбите като процедури.  Според мен не го мъчи с толкова миене.
Аз пломби скоро не съм правила, амалгамни не бяха ли железните? Мислех че вече не ги ползват дори....
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #164 -: Август 22, 2015, 08:44:18 am »
Давам линекс бебе. А разстройството е винаги след антибиотика. Мария още спи, не е вдигала температура през нощта. Но на почти час и половина е изпищявала на сън, блъска се по леглото и се върти бясно. Гушкам я, успокоява се и продължава да спи. Прави го на сън. Лошито е че пропускаме часът за антибиптика, но сърце не ми дава да я събудя.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #165 -: Август 22, 2015, 09:49:26 am »
Стоека, Моника изкара тази ангина с много висока Т.След 39,5 спрях да меря, направих и коритото с хладка вода телесна и я къпах вътре.На следващото вдигане над 39,5 и обух чорапи с оцет и и слагах на сгъвките оцет.И при нас Панадола не помагаше, има и свещички за Т действат по-бързо ефералган бяха.
Има такъв вирус сега Херп ангина ни казаха на нас.Ако можеш и отвори устата и виж в нея и по гърлото дали има бели точки.Моника беше цялата и уста в тях, афтички много.Болеше я ужасно и ревеше ей така както седеше, защото не можеше да преглъща от болка.Не искаше да яде нищо, дори вода трудно пиеше.Аз я намазах веднъж със сода и после взех дектарин.Но за дектарина се посъветвай с личната недей на своя глава.
Предполагам не си спала, то няма как да спиш при висока Т на детенце.Днес малката вече трябва да е по-добре и да не вдига чак толкова Т.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #166 -: Август 22, 2015, 10:43:39 am »
stoeka71, бързо да минава, че е тежко и за мама и за бебе  :crossfingers:



   La vita è bella
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #167 -: Август 22, 2015, 11:14:15 am »
Свате, дано се оправи бързо снахата! Миличката  :(
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #168 -: Август 22, 2015, 11:39:36 am »
Stoeka71, бързо оздравяване на малката на Мария!
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #169 -: Август 22, 2015, 23:29:43 pm »
Давам линекс бебе. А разстройството е винаги след антибиотика. Мария още спи, не е вдигала температура през нощта. Но на почти час и половина е изпищявала на сън, блъска се по леглото и се върти бясно. Гушкам я, успокоява се и продължава да спи. Прави го на сън. Лошито е че пропускаме часът за антибиптика, но сърце не ми дава да я събудя.

Стоека, пожелавам ви, бързо да оздравява детенцето.
Най-неприятните ми моменти са, когато децата са болни

АБ Не бива да се пропуска, Трябва да се дава горе-долу на определения час. Иначе няма желания ефект.
Не я буди. Както спи със спринцовката и го вкарвай по малко в устата. Тя ще преглъща интуитивно.
Аз така давам на моите деца.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #170 -: Август 24, 2015, 10:33:20 am »
Здравейте, момичета и Рачо,

Желая ви усмихната и слънчева последна августовска седмица :)

Имам малко необичайно питане. На Теди ноктите на ръцете са малко широки и понякога крайчетата се впиват в пръстчето. Така не мога да изрежа крайчето. Пръстчето изглежда малко подуто, докато не се освободи от крайчето на нокътя. Нашата педиатърка има странно мнение за ноктите - да ги оставям да се чупят сами. Аз обаче си ги режа с нокторезачка.

Случвало ли ви се е това с крайчетата? Как да процедирам?



   La vita è bella
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #171 -: Август 24, 2015, 10:52:12 am »
Руми, ние сме по същия начин с палците на крачетата. Според мен е по-добре да ги режеш, но не твърде дълбоко, защото има опастност да забере. Можеш да мацваш по малко с Риванол.




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #172 -: Август 24, 2015, 12:42:46 pm »
Аз откакто се е родила малката не съм рязала нокти на краката, защото тя някак сама ги чупи и няма никакво нокътче за рязане.

Stoeka71, надявам се вече да сте здрави.

Аз искам да питам майките на момиченца - моята щерка като ака и се цапа навсякъде. Като я чистя виждам, че има оцапано навътре между срамните устни, обаче в болницата ми казаха да не пипам там. На мен ми е притеснено да оставям нещата така. Вие какво правите в тази ситуация?

26.09.2019
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #173 -: Август 24, 2015, 12:49:34 pm »
Здравейте, ние продължаваме с кожните проблеми.  :( От около седмица ни се появиха едни ситни пъпчици по лицето, които не са червени, а са с телесния цвят на бебка. Миналата седмица като ходихме за месечния преглед при педиатъра, тя каза че тези пъпки били козметичен проблем и нямало какво да се направи. :-(
Не съм много сигурна, но от това, което изчетох, май е бебешко акне.  :(  :(
Мисля да й купя гел и крем на A- derma  от серията Dermalibour. Някой ползвал ли е тази серия за бебето си, пише че продуктите са подходящи за кърмачета?
Поздрави и хубав ден!
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #174 -: Август 24, 2015, 13:03:45 pm »
Руми, аз знам, че ноктите на ръцете могат да се режат на дъга, т.е. крайчетата да се заоблят. С краката не е така и на моят син му се забиват от едната страна на големите пръсти на краката, там не режа и ако е зачервено само освобождавам.
Кати, какво казва педиатърът? Аз съм ползвала дамо екзомега на Адерма и имам добри впечатления.
Стоека, дано вече е по-добре Мария!
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #175 -: Август 24, 2015, 13:08:02 pm »
Аз откакто се е родила малката не съм рязала нокти на краката, защото тя някак сама ги чупи и няма никакво нокътче за рязане.

Stoeka71, надявам се вече да сте здрави.

Аз искам да питам майките на момиченца - моята щерка като ака и се цапа навсякъде. Като я чистя виждам, че има оцапано навътре между срамните устни, обаче в болницата ми казаха да не пипам там. На мен ми е притеснено да оставям нещата така. Вие какво правите в тази ситуация?
Здравей Яни, аз почиствам бебка с тампон за премахване на грим, напоен с мицеларна вода, защото имам същия проблем, особено сега като започнада се обръща и ака докато е по корем, и цялото ако се стича отпред. Педиатърката каза, че може.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #176 -: Август 24, 2015, 13:10:18 pm »
Руми, аз знам, че ноктите на ръцете могат да се режат на дъга, т.е. крайчетата да се заоблят. С краката не е така и на моят син му се забиват от едната страна на големите пръсти на краката, там не режа и ако е зачервено само освобождавам.
Кати, какво казва педиатърът? Аз съм ползвала дамо екзомега на Адерма и имам добри впечатления.
Стоека, дано вече е по-добре Мария!
Здравей, педиатърът каза, че нищо не може да се направи. Не ми се ходи сега пак при кожния, по- миналата седмица бяхме за един друг обрив. Направо ще се побъркам вече.  :(
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #177 -: Август 24, 2015, 13:57:05 pm »
Кати, бебешкото акне не би ли трябвало да е зачервено или с гнойни връхчета? Моят син имаше някакви пъпчици при раждането и наистина се самоизчистиха иначе и аз бая мазане им дръпнах  :oops:
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #178 -: Август 24, 2015, 14:13:36 pm »
Момичета, пак съм аз. Взехме ортопедична ваничка със стойка. Имам един въпрос обаче. Тези от вас, които са с такава, как точно става къпането в ранните месеци, говоря за периода след падането на пъпчето и преди да е започнало да стои изправено?


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #179 -: Август 24, 2015, 14:19:54 pm »
Кати, бебешкото акне не би ли трябвало да е зачервено или с гнойни връхчета? Моят син имаше някакви пъпчици при раждането и наистина се самоизчистиха иначе и аз бая мазане им дръпнах  :oops:
Ние имахме такива пъпчици първия месец, после кожата ни се изчисти и сега пак наново. Интересното е, че пъпчиците сега не са червени. Челото на бебка е като шкурка отблизо. От далеч не се забелязва.
« Последна редакция: Август 24, 2015, 14:28:48 pm от kati_vm »