0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Вече е август. Време за ваканция.
Добре доши в новата тема. На родителите спокойни дни и нощи, а дечицата да са здрави и щастливи!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #1 -: Август 02, 2015, 09:10:58 am »
Дааааа наистина време за нова тема!
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #2 -: Август 02, 2015, 10:11:11 am »
Здравейте, хубав месец на всички!
Смайли, надявам се безпроблемно да завърши историята с костилката. За съжаление, съвет не мога да дам.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #3 -: Август 02, 2015, 11:14:38 am »
Rtfrtf, благодаря за новата тема  :P

Вени, мерси за инфото за картофите!
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #4 -: Август 02, 2015, 15:27:00 pm »
и моят месец дойде  :) дано да е пълен с много лятни усмивки за всички.
момичета да ви питам кога минахте на по-голям номер памперс?когато започнаха да им отесняват?когато пропускаха?
Богито от 2-3 дена започна да пишка и ака повече и се чудя, дали да не минем на следващият номер памперс.вие какво ще ме посъветвате?

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #5 -: Август 02, 2015, 16:39:49 pm »
Ако памперсите пропускат, видимо са му малки, стягат и оставят белези да кажем да или ако се мокрят прекалено бързо, въпреки, че лятото е хубаво по-често да се сменят, а и той като е наакан има ли значение размера :) важно е всичко да е вътре.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #6 -: Август 02, 2015, 17:12:16 pm »
Здравейте в новата тема от нас :)
Ние си имахме гости брат ми и снаха ми с племеницата и докато ги изпратим малчо се превъзбуди и чак в 16 ч.заспа...инак нищо ново при нас радваме се на по-хладното време в общи линии :lol:
Мама официално е студентка вече :) да видим как ще се справяме за в бъдеще с новите задължения...
Смайл,как е Дани?
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #7 -: Август 02, 2015, 17:29:28 pm »
Честито Алекс, успешно следване!
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #8 -: Август 02, 2015, 17:32:08 pm »
и моят месец дойде  :) дано да е пълен с много лятни усмивки за всички.
момичета да ви питам кога минахте на по-голям номер памперс?когато започнаха да им отесняват?когато пропускаха?
Богито от 2-3 дена започна да пишка и ака повече и се чудя, дали да не минем на следващият номер памперс.вие какво ще ме посъветвате?
Здравей Shimzou, аз следя кога почват да утесняват памперсите на София и минаваме към следващия номер.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #9 -: Август 02, 2015, 17:45:23 pm »
Алекс, честито и от мен! Ще ти е много трудно, но със сигурност си струва! Обучението задочно или редовно е?

Дани още не е ходил по голяма нужда след като глътна костилката. Той се позапече малко от един боровинки тези дни и не е много редовен. Ще докладвам, ако има резултат.

Днес му купихме икейско столче за хранене, че другото му стана тясно на крачетата (заради напречната дъска, която имаме на нашата маса).
http://www.ikea.bg/childrens-ikea/baby/Highchairs/57731/83035/
Икейското и то не може да се бутне под масата заради въпросната дъска, но поне за крачетата мястото е по-широко.
Иначе си бях харесала ето тези модели, но реших, че при условие, че вече сме купували едно столче, не трябва да давам много пари за второ.
http://kasida.bg/hauck-dyrveno-stolche-za-hranene-alpha-white-washed-23-21207.html
http://www.ikea.bg/childrens-ikea/baby/Highchairs/27213/28344/
Това второто без таблата ми беше идеята да се ползва.

Иначе нашичкият като се разшета в Икеа и не иска да го вземаме и да ходим към изхода. Вече и в раницата не мога да го удържа. Чувства се голям и самостоятелен  :lol:
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #10 -: Август 02, 2015, 17:57:46 pm »
Благодаря момичета :)
Смайл,редовно е и за това ще е още по-трудно...съобразено с факта,че е за работещи все пак и лекциите ще са от 14 до 18 ч....ще го мисля някак не ме блазни много варианта да има баба тук нон стоп :lol: та ще видим...
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #11 -: Август 02, 2015, 18:12:05 pm »
и моят месец дойде  :) дано да е пълен с много лятни усмивки за всички.
момичета да ви питам кога минахте на по-голям номер памперс?когато започнаха да им отесняват?когато пропускаха?
Богито от 2-3 дена започна да пишка и ака повече и се чудя, дали да не минем на следващият номер памперс.вие какво ще ме посъветвате?
Здравей Shimzou, аз следя кога почват да утесняват памперсите на София и минаваме към следващия номер.
Kati ти с 3-ка ли си или минахте на 4-ка?

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #12 -: Август 02, 2015, 21:06:09 pm »
и моят месец дойде  :) дано да е пълен с много лятни усмивки за всички.
момичета да ви питам кога минахте на по-голям номер памперс?когато започнаха да им отесняват?когато пропускаха?
Богито от 2-3 дена започна да пишка и ака повече и се чудя, дали да не минем на следващият номер памперс.вие какво ще ме посъветвате?
Здравей Shimzou, аз следя кога почват да утесняват памперсите на София и минаваме към следващия номер.
Kati ти с 3-ка ли си или минахте на 4-ка?
Здравей, тъкмо това обсъждахме с ММ тази вечер. Ще вземем още един малък пакет 3-ка и минаваме на 4-ка, че взе нещо да ни утеснява тройката.  :D
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #13 -: Август 02, 2015, 21:34:32 pm »
Костилката излезе  :balk_46:
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #14 -: Август 02, 2015, 22:02:32 pm »
Ако памперсите пропускат, видимо са му малки, стягат и оставят белези да кажем да или ако се мокрят прекалено бързо, въпреки, че лятото е хубаво по-често да се сменят, а и той като е наакан има ли значение размера :) важно е всичко да е вътре.
не пропускат и видимо не изглеждат чак толкова малки,но са почнали да оставят белези и се мокрят вече бързо макар че сменям често.
Катиаз пък мисля да взема на бройка от 3-ката Памперс пък да видим дали ще направя и яз такава процедура защото сега сме с бял Памперс 2-ка български изглежда голям на дупето ,но оставя следи по-тялото.може би аз стягам много знам ли?мислих да го изхабя и да му взема 3-ка пък да видим

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #15 -: Август 03, 2015, 09:46:28 am »
Ако памперсите пропускат, видимо са му малки, стягат и оставят белези да кажем да или ако се мокрят прекалено бързо, въпреки, че лятото е хубаво по-често да се сменят, а и той като е наакан има ли значение размера :) важно е всичко да е вътре.
не пропускат и видимо не изглеждат чак толкова малки,но са почнали да оставят белези и се мокрят вече бързо макар че сменям често.
Катиаз пък мисля да взема на бройка от 3-ката Памперс пък да видим дали ще направя и яз такава процедура защото сега сме с бял Памперс 2-ка български изглежда голям на дупето ,но оставя следи по-тялото.може би аз стягам много знам ли?мислих да го изхабя и да му взема 3-ка пък да видим
Добро утро! Да, пробвай така, както си решила. Ние преминахме на тройка, когато навърши два месеца. Първите няколко дни й стояха малко големи памперсите, но после ги изпълни. Само да кажа, че слагам на София Либеро, които  като че ли, са малко по-малки  от Памперс.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #16 -: Август 03, 2015, 09:48:11 am »
Сменям номера на памперса като влезе в килограмите на горния номер. Примерно, ако следващият номер е 9-12кг, става 9 кг и минавам на него. Има и друго - на различните фирми са различни "кройките" - Молфиксът и Либерото май са по-широкички от Памперс и може по-дълго да се ползва по-малкият номер. Белия Памперс го ползвахме само в началото, че попиваше добре рядкото кърмаческо ако. После си минахме на актив бейби, или турския прима. Сега вземам каквото хвана на промоция и се надявам, като се роди бебка, да сме му махнали на баткото до тогава.
Май няма решение за отучването със спането при нас :( Тая нощ пак се въртя, рита. За половин час, след като заспа и го преместихме, си спа в леглото и после се примъкна пак. Не мога да спя да се пазя да не ме срита по корема :( Не иска да е само от страната на баща си, а да усеща и двамата. То на кой ли да се метне - и аз сама не мога да спя. 
Хубаво, че е излязла костилката - мога да си представя какво притеснение е било. Аз на маслините пък ги гълтам - това помагало при гастрити и язви - и си се стопяват. Ама сливата е друга работа явно.
От днес сме в заместващата градина - отиде без рев и дано си изкара спокойно месеца там.


*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #17 -: Август 03, 2015, 10:25:58 am »
Усмивки, браво за костилката.Помня Моника беше лапнала парче тиксо, е докато го изака направо си умрях.Сега вече гледам по-отгоре на нещата  :lol:
За столчетата, ние сме с едно дето се слага върху наш си стол и така е най-добре за сега, а и е идеално за пътуване, но от известно време тя иска да си седи сама на голям стол.Имай в предвид, че скоро и Дани ще иска така и добре че не си вложила много пари във втори стол.
Памперсите са го обяснили момичетата, за протокола ние още сме на 4-ка.Взимах 5-ца но и е голяма и се върнах на 4-ка.
На нас края на месеца ни предстои море и вече нямам търпение.Междувременно си имаме гости леля и братовчеди и е една малка лудница, но е хубаво.
Алекс, честито студентство.Много се радвам на всеки който продължава да учи и да се развива.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #18 -: Август 03, 2015, 11:37:59 am »
Хайде и аз в новата тема, пък дано тук да съм по-активна  :wink:
За памперсите съм много доволна, че някой в темата беше писал за тези на Лидъл. С Мишо съм ползвала само на Памперс, с Никола пак започнах с тях, но откакто опитах тези на Лидъл, вече не ги заменям с никои други. Но и там са различни - аз имам предвид Toujours, но само технологията drylock®, пише си го на пакетите.
http://www.lidl.bg/bg/Toujours.htm?action=showDetail&id=3722
Другите ги пробвах, но не ми допаднаха.
Смайли, браво на детето. Свършило е чудесна работа, за да не се притеснява мама.  :)
Аз също ползвах столче за хранен, което се поставя върху голям стол и може да се регулира на височина. Първо се хранеше само в столчето, а после го слагахме на масата. Сега пак ще ползвам такова - удобно, малко и лесно преносимо.


Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #19 -: Август 03, 2015, 11:45:47 am »
Mgstra, аз бях/съм доволна от Тужур на Лидл. В редките случаи, в които не сме с многократните пеленки, сме с тях.
А днес взех и от мокрите им кърпички с Алое Вера и те ми харесаха. Миризмата им е много по-малко натрапчива в сравнение с другите мокри кърпички, които съм ползвала.

Бебе, аз снощи махнах решетката на кошарата, уж за да си спи в нея, макар и долепена до нашата спалня. Ляга там, но само след секунди е на спалнята и се катери по мен  :lol:

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #20 -: Август 03, 2015, 11:52:10 am »
Мокрите кърпички на Лидл са на почит и в къщи, много са им добри :)

Ние сме от много време с махната решетка и залепено легло.От известно време Моника заспива при мен и се избутва сама после на нейното легло, много е смешна.А когато я приспива някоя баба или тати, директно си ляга в леглото и заспива там.Само с мен е още едно лигавене и спане до мама, но после както казах се превърта два пъти и тупва в леглото си.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #21 -: Август 03, 2015, 12:01:41 pm »
Костилката излезе  :balk_46:
Бравооо!
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #22 -: Август 03, 2015, 12:05:05 pm »
Маги, забравих да те питам за столчето - Мони като иска да сяда на голям стол, успява ли да стига масата или не?

Иначе за леглото и ние първо бяхме без решетка, но откакто започна много да се разхожда я сложихме, за да не падне докато ни няма. Той нямаше нищо против да си спи зад решетката цели 5 месеца  :lol: :crib:
Сега обаче пак я махнахме, защото спря да си спи в леглото, а само на спалнята.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #23 -: Август 03, 2015, 12:09:28 pm »
Стига, всичко стига тя.Ама тя е и висока.Обаче лошото е че в един момент решава да се изправи, пък да се върти на стола.Абе интересното предстои да кажа.Лошото е че сега има един периметър пред нея на който гледаме нищо да не слагаме защото е едно пипане, хвърляне, мазане.Има дни в който я оставям да си прави каквото иска и после чистя, но има дни в който просто искам да се наяде и да ставаме.

Смайли цели 5 месеца, герои.Ние нямаме такива постижения.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #24 -: Август 03, 2015, 12:12:00 pm »
Стига, всичко стига тя.Ама тя е и висока.Обаче лошото е че в един момент решава да се изправи, пък да се върти на стола.Абе интересното предстои да кажа.Лошото е че сега има един периметър пред нея на който гледаме нищо да не слагаме защото е едно пипане, хвърляне, мазане.Има дни в който я оставям да си прави каквото иска и после чистя, но има дни в който просто искам да се наяде и да ставаме.

Смайли цели 5 месеца, герои.Ние нямаме такива постижения.
Здравейте,
с оглед на пипането и мазането, не е ли добре детето да стои на в отделно столче? На нас още ни е рано за тези неща, но като сте захванали тази тема, та да се информирам.  :D
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #25 -: Август 03, 2015, 12:19:41 pm »
Ние винаги сме били със столче без табла, което се слага директно на масата.
Така ми е по-лесно, защото всички сядаме да ядем заедно... (когато успеем разбира се). А и имам чувство, че като вижда, че и ние ядем, не му става толкова бързо скучно.
Свикнали сме винаги периметърът на досег на ръцете да е освободен от всичко, с изключение на неговата чиния и лъжица.
Когато беше по-малък и не ядеше още от нашата храна, пак ми беше по-удобно така.

Според мен мацане винаги има щом му даваш да се храни само на детето - имам предвид, че няма значение какъв е моделът на стола за хранене. Докато ако му даваш ти, почти нищо няма да пада на земята. Само лицето и лигавникът ще са поомацани  :lol:
Аз лично давам на Дани да се храни сам откакто е на 1 г. Някои неща доста успешно си ги хапва. За други му помагам. Почти винаги чистя пода след ядене.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #26 -: Август 03, 2015, 12:42:32 pm »
Ние сме със столче със собствена табла от началото та и сега това е така.Ох направо ти се кефя, аз съм някъв нервак дето няма сили да я гледа цялата омазана с кисело мляко.Онази вечер я оставих и имаше и по косата.Това в 5 часа сутринта ми идва в повече.Та да имам моменти дето и давам сама да си яде, маже, цапа, пипа, но на моменти взимам лъжицата и я нахранвам и толкоз.Иначе и ние гледаме да вечеряме заедно, аз да се храня с нея, но не винаги се получава.

Кати, има варианти за столчетата, може да е табла отпред може и без.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #27 -: Август 03, 2015, 12:47:26 pm »
Почти винаги чистя пода след ядене.
Ако е само пода - добре :) Момчето ми си слага възглавница, или на колена на дивана и така хапва, когато реши, че ще яде сам. Ако можеше бедното диванче да говори... В повечето случаи обаче само се лигави с храната и се налага да го храним. А на градината си яде сам. Е, имаме всеки ден поне по 1 комплект яко омазани дрешки и два дни с едни не е ходил :)
Пробвахме с кошара, долепена до спалнята - не стана номерът  :?


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #28 -: Август 03, 2015, 13:25:21 pm »
Усмивки, браво за костилката.Помня Моника беше лапнала парче тиксо, е докато го изака направо си умрях.Сега вече гледам по-отгоре на нещата  :lol:
Аз при гълтането на първата стотинка бях в шок и ужас . И признавам  ровех  с клечка в съдържимото , за да проверя и удостоверя , че я е изакал.

Алекс,честото  студентство - леко и успешно!

Всички дечица в заместващи градини   - леко свикване  и адаптация !



Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #29 -: Август 03, 2015, 14:27:29 pm »
Усмивки, браво за костилката.Помня Моника беше лапнала парче тиксо, е докато го изака направо си умрях.Сега вече гледам по-отгоре на нещата  :lol:
Аз при гълтането на първата стотинка бях в шок и ужас . И признавам  ровех  с клечка в съдържимото , за да проверя и удостоверя , че я е изакал.
Хахах  :lol: Аз само връчих една хирургична ръкавица на мъжа ми и го пратих в банята. Той си подаваше главата през вратата няколко пъти, за да вдиша чист въздух  :lol:

Аз гледам да му дам да яде сам нещата, които цапат по-малко. Например сега на обяд му дадох на него хляб в една чинийка, а аз му давах с лъжица основното, което беше доста течно.
Иначе кус кус, качамак, манджи и супи, сгъстени със сухарче, си яде почти сам.
Та днес само имахме трохи на пода. После пък ми "помага" да ги чистим. Вследствие на което са разпръснати из цялата стая  :lol: Обичайно пускам прахосмукачката, но сега е между 14 и 16 ч. и само мета.
Ще добавя снимки от телефона след малко...
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #30 -: Август 03, 2015, 14:32:20 pm »
Ние сме със столче със собствена табла от началото та и сега това е така.Ох направо ти се кефя, аз съм някъв нервак дето няма сили да я гледа цялата омазана с кисело мляко.Онази вечер я оставих и имаше и по косата.Това в 5 часа сутринта ми идва в повече.Та да имам моменти дето и давам сама да си яде, маже, цапа, пипа, но на моменти взимам лъжицата и я нахранвам и толкоз.Иначе и ние гледаме да вечеряме заедно, аз да се храня с нея, но не винаги се получава.

Кати, има варианти за столчетата, може да е табла отпред може и без.
Един вид, като махна таблата, могамда слагам столчето на масата за хранене?
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #31 -: Август 03, 2015, 14:42:02 pm »
Кати, точно така. Има модели столчета, на които таблата се маха и могат да влезнат под масата, ако масата позволява. Икейските са такива и дори таблата се продава отделно.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #32 -: Август 03, 2015, 14:54:01 pm »
kati_vm , именно  - има модели  отделни столове  с махаща се табла и такива столчета , закрепящи се на голям стационарен стол  , пак с подвижна табла .
Аз даже се чудя има ли модели на които таблата не се маха ?

Калоян допреди месеци се хранеше , седнал в неговия стол /Чиполино гранд комфорт / , махната таблата и стола доближен до нашата маса . Понеже се регулира височината  , така беше по -удобно. Нашите столове му идваха ниски и трябваше да стои на колена или с възглавнички под дупето  и за това така.


*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #33 -: Август 03, 2015, 16:13:47 pm »
Усмивки, браво за костилката.Помня Моника беше лапнала парче тиксо, е докато го изака направо си умрях.Сега вече гледам по-отгоре на нещата  :lol:
Аз при гълтането на първата стотинка бях в шок и ужас . И признавам  ровех  с клечка в съдържимото , за да проверя и удостоверя , че я е изакал.
Хахах  :lol: Аз само връчих една хирургична ръкавица на мъжа ми и го пратих в банята. Той си подаваше главата през вратата няколко пъти, за да вдиша чист въздух  :lol:

Аз гледам да му дам да яде сам нещата, които цапат по-малко. Например сега на обяд му дадох на него хляб в една чинийка, а аз му давах с лъжица основното, което беше доста течно.
Иначе кус кус, качамак, манджи и супи, сгъстени със сухарче, си яде почти сам.
Та днес само имахме трохи на пода. После пък ми "помага" да ги чистим. Вследствие на което са разпръснати из цялата стая  :lol: Обичайно пускам прахосмукачката, но сега е между 14 и 16 ч. и само мета.
Ще добавя снимки от телефона след малко...
Ей тоз Даниии, на мама помагача  :D :D!
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #34 -: Август 03, 2015, 16:16:32 pm »
Благодаря на всички за мненията, относно столчетата за хранене!
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #35 -: Август 03, 2015, 17:10:04 pm »
Mgstra, аз бях/съм доволна от Тужур на Лидл. В редките случаи, в които не сме с многократните пеленки, сме с тях.
А днес взех и от мокрите им кърпички с Алое Вера и те ми харесаха. Миризмата им е много по-малко натрапчива в сравнение с другите мокри кърпички, които съм ползвала.

Бебе, аз снощи махнах решетката на кошарата, уж за да си спи в нея, макар и долепена до нашата спалня. Ляга там, но само след секунди е на спалнята и се катери по мен  :lol:

Смайли, понеже веднъж обърках с разходките в парка в студентски град, та реших да не греша втори път, но точно за теб си мислех като пишех  :lol:

Никола си спи в кошарата, която също е залепена до нашата спалня и е без решетка, но вчера си мислех за поставянето на решетката отново. Не защото той иска да спи при нас, а защото много се търкаля, докато спи и често ме навестява на спалнята  :P Поне не се сърди и събужда като го връщам на леглото му.


Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #36 -: Август 03, 2015, 22:34:12 pm »
благодаря ви момичета за мненията за столчетата и аз събирам мнения макар и рано за нас.
Богито вече е натежал при Педи сме в петък да го видим колко тежи и да реша дали ще минем на по-големият номер.
Кати ти кога смяташ да купуваш столче за хранене?

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #37 -: Август 04, 2015, 11:18:56 am »
благодаря ви момичета за мненията за столчетата и аз събирам мнения макар и рано за нас.
Богито вече е натежал при Педи сме в петък да го видим колко тежи и да реша дали ще минем на по-големият номер.
Кати ти кога смяташ да купуваш столче за хранене?
Здравей, мисля да купя, когато София се понаучи да сяда. :)
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #38 -: Август 04, 2015, 13:57:32 pm »
Ехеееее, не мога да смогна да ви изчета :o
Радвам се, че всички изглеждат здрави и се забавляват :)
Ние сме добре като цяло, но зъби продължава да няма а кризите (макар и на периоди) стават все по-тежки. Той вече има характер, силен е, тежък е и като вземе да буйства :( Тази нощ дори се буди няколко пъти с истеричен рев и едвам го успокоявам, не помага нито гушкане нито носене нито нищооооо. Единственото засега, което ме спасява е раничката, защото като я стегна хубаво и не може много да мърда и се успокоява след малко, но докога :?
Благодаря ви за мненията за кърпичките на Лидл, ще взема да ги пробвам. Ние в началото ползвахме на белия памперс премиум, но ми идваха по-мазнички. Сега ползвам обикновени пак на Памперс, ама нещо и те взеха да ми се струват мазни...
За спането заедно да си кажа и аз мнението. Моят син до 7 месец заспиваше сам в леглото - слагаш го, играе си, заспива си. Никакви драми, приспивания и прочие... От седмия месец насам като започнаха и кризите със зъбите заспива само с приспиване от някого, в началото гушнат, вече и на ръце. Последно време заспива само и единствено в раницата, иначе дори да го гушна на ръце или на леглото само се върти, рита, изнервя се и изпада в истерия и нищо не помага. Та началото явно не е показателно и това с приучаването е докато детето не реши друго :?
Смайли, честито ви столче! Сигурна съм, че ще сте много доволни! Ние ползваме такова, въпреки подарения ни голям, скъп и модерен стол с позиции и прочие... Просто е много по-удобен :) Нашият влиза под масата точно колкото трябва за да седи на нея малкия, но той е като шило в торба - такива екстри като хранене с него са ми химера! Храним се само след като той се е нахранил, което за жалост хич не ме устройва, но няколко пъти се опитваме да ядем с него и той се сърди, дърпа, хвърля...
Да ви питам вашите деца като прохождаха в права линия ли се движеха 8O Абе то малко смешно звучи така  :lol:, ама наият хубостник от няколко дена ходи сам с уокъра, ама все надясно завива някак :lol:, та се чудех дали да си го слагам на сърцето или още не :?
То е за другата тема май, ама кога дадохте прясно мляко (в храна) и белтък (пак в храна)? След няколко дена малкия има РД и много искам да му дам парче от тортата да си маца на воля (тортата ще е домашна), защото днес го оставих да закуси макарони сам и нямаше такова щастие (с ръце) :lol: Реално двете неща дето не е ял са прясно мляко и белтък, всичко останало дето ще го има в нея го е пробвал. Ако не броя тези неща, ядки и пчелни продукти на практика го водя захранен изцяло, яде детска кухня всичко и така. Та си мисля, дали ще е проблем?
В същия контекст да попитам, понеже няма още зъбки, но дъвче с венците и аз му давам храната непасирана, че да развива все пак рефлекса за дъвчене а и да стимулира да излязат зъбите. Понякога обаче явно гълта цели нещата (те са меки неща все пак де - ориз, макарони, грах..), ама днес си беше изакал царевицата и грахта от вчерашното ризото целички и се чудя дали нещо да не му правя проблем на стомахчето и червата. Той иначе не демонстрира нещо да му пречи ...
Уф отплеснах се, ама напоследък нещо не смогвам хич а толкова искам неща да кажа :lol: 8)
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #39 -: Август 04, 2015, 14:20:29 pm »
Mousyt, радвам се, че се включи  :P
Тези зъбки, голяма мъка  :(

Белтък и прясно мляко дадох точно малко преди рожденния ден на Дани, защото беше Велик ден и го захраних с козунак  :lol:
Царевицата и при Дани още си излиза на цели зърна. Не е свързано с дъвченето. Аз затова по-рядко му давам. Грах скоро не съм му давала и не съм забелязала. Но не мисля, че е притеснително.

Столчето е удобно, но заради нашата специфична маса (друг път като ми се наложи да купувам трапезна маса ще гледам да е без напречна дъска  :lol:) не може да влезне под нея, а само се допира до ръба и така Дани се цапа и цапа около себе си повечко от преди.

Ех, скоро ще си имате рожденник и ходещ мъник  :P
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #40 -: Август 04, 2015, 15:25:40 pm »
Царевицата и при нас големите май не се храносмила много  :oops: Та не мисля, че е тревожно как е и3ля3ла цяла при дребосъче. Мляко и белтък и а3 дадох бе3 да искам към годинката с ко3унак :) Докато кажа на едната баба "не" и вече беше му се усладило. До един момент много внимавах - кое му е давано, кое е ново 3а въвеждане, писах в таблици - реакции, количества. Моят мъж като ги откри те3и 3аписки, мнооого се 3абавлява, а и а3 сега като ги гледам. 3а бебката ме съмнява да имам въ3можност да водя такива подробни дневници, а и покрай баткото - да успея да спа3вам строгото поетапно 3ахранване. Дано и тя е 3драва и бе3 някакви алергии.


*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #41 -: Август 04, 2015, 16:43:46 pm »
Леле момичета, как успявате да пишете толкова много? Аз с това бебе нон стоп в ръцете едва смогвам да ви изчета и сега практикувам писане с една ръка, ама нещо трудно ми се отдава.

Днес реших, че ще сменям млякото на беба. Можете ли да ми кажете дали се сменя от раз или бавно?

Като сте заговорили за спането в креватчето - няма такъв филм. Гледаме си го само за красота в нашата стая. По-лошото е че същата работа е и с количката. Вървя по улицата и нося бебе. Друга майка така не видях, ама иначе ми е жал да я гледам как се дере.

26.09.2019
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #42 -: Август 04, 2015, 16:55:25 pm »
Yanicka, "паднало" ти се е плачещо бебе ....
И при мен беше така ... И аз се чудих как само моето плаче в количката и вместо да е една приятна разходка, беше страхотия.
Колики ли има малката?
Ако искаш си вземи слинг, за да може поне да са ти свободни и двете ръце като я носиш, а и тежестта не се усеща така. Слагането на слинг-шал само изглежда сложно, но всъщност не е  :P

За смяна на млякото - мисля няма проблем от раз да се направи, само наблюдавай за странични ефекти.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #43 -: Август 04, 2015, 17:23:24 pm »
Каква е причината да искаш да сменяш АМ? Не е проблем да е от раз, но не препоръчват чести смени. И моето дете ревеше и носех и бутах. Първият кош на количката си е нов-новиничък  :lol: ползвах я за багаж  количката :D
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #44 -: Август 04, 2015, 17:57:15 pm »
Yanicka, "паднало" ти се е плачещо бебе ....
И при мен беше така ... И аз се чудих как само моето плаче в количката и вместо да е една приятна разходка, беше страхотия.
Колики ли има малката?
Ако искаш си вземи слинг, за да може поне да са ти свободни и двете ръце като я носиш, а и тежестта не се усеща така. Слагането на слинг-шал само изглежда сложно, но всъщност не е  :P

Хубавото на това, че е ревящо е че е с нисък тембър :-)
Има колики и още как. Давам луди пари за капки, държа ръчичка върху кормчето и не би.
Слинг... значи ако в количката ревем, то в слинг пищим. Купихме и раница - същата работа.

Каква е причината да искаш да сменяш АМ? Не е проблем да е от раз, но не препоръчват чести смени. И моето дете ревеше и носех и бутах. Първият кош на количката си е нов-новиничък  :lol: ползвах я за багаж  количката :D

Просто намерих по-качествено мляко. В това, което ползвам в момента има соя, а новото е доста препоръчвано и наистина с добри съставки, доколкото могат да бъдат такива в изкуствена храна.
Иначе сегашното й е ОК, ама аз нали все искам да е най-доброто.
Иначе съм сменяла един път досега и то в самото начало и смятам тая смяна да ми е последна, освен ако няма някаква реакция към млякото.

А как мислите - дали готовото мляко е по-добър вариант от това на прах?

26.09.2019
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #45 -: Август 04, 2015, 18:54:16 pm »
Не мисля, че е по-добро. Знам, че продават АМ антиколик. Нямам идея на коя марка ще е, че не съм хранила с АМ, но ако детето има някакви симптоми на рефлукс, бих опитала с АР също. На моят син добре му повлияха Колийф и Биогайя, от капките за колики никакъв ефект. Много хора избягват Нестле, аз също, но около втората година започнах да му го давам и беше единственото, което е приел добре и ако ми се наложи да давам АМ ще ми е от първите в списъка. Това са мои разсъждения и виждания и имам наблюдение само над едно бебе, така че не е задължително да съм права :)
пп Тия разтворените не бяха ли с вкус на ванилия или друго и за над 1г?!
« Последна редакция: Август 04, 2015, 18:56:15 pm от м-и »
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #46 -: Август 04, 2015, 20:54:22 pm »
пп Тия разтворените не бяха ли с вкус на ванилия или друго и за над 1г?!

Аз съм в чужбина, не знам какво продават в България. При нас има едни в опаковки като от натурален сок и си е като млякото за възрастни - топлиш и даваш. Ние в момента сме на Hipp Organic и искам да мина на Nanny Care. От всички марки, които продават тук само Nanny Care няма версия на готово мляко.

м-и, това Колийф не е ли Colief на английски?

26.09.2019
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #47 -: Август 04, 2015, 21:17:01 pm »
м-и, това Колийф не е ли Colief на английски?
Да, то е.
Яничка, ако не ви помагат капките за колики, по-добре не й ги давай.

АМ тук май нямаме такова готово разтворено. Само на прах съм виждала. На някои майки, някои млека им миришат на ванилия, но със сигурност не слагат  :lol:
Но наистина дай колики версията на това мляко, което си избрала. Повечето имат такава.
Дани за съжаление не искаше да го пие това, което беше за колики.

И той плачеше в слинг и раничка най в началото или поне плачеше докато го слагам. А аз не изчаквах да видя после как ще е (като цяло много се шашках като се разплаче, че не мога да го успокоя). Но много майки с плачещи бебета пишат, че плачат само докато ги слагаш, а после спират и бързо заспиват.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #48 -: Август 04, 2015, 21:54:09 pm »
м-и, това Колийф не е ли Colief на английски?
Да, то е.
Яничка, ако не ви помагат капките за колики, по-добре не й ги давай.

Ами според мен не помагат, но трябвало да се спират по схема. Не можело просто да не даваш и аз затова се чудя какво да правя.

И той плачеше в слинг и раничка най в началото или поне плачеше докато го слагам. А аз не изчаквах да видя после как ще е (като цяло много се шашках като се разплаче, че не мога да го успокоя). Но много майки с плачещи бебета пишат, че плачат само докато ги слагаш, а после спират и бързо заспиват.

Аз съм имунизирана за плач - не ми прави впечатление, просто се притеснявам за съседите, че тук много тънки стените. Та поради имунизацията ми, упорито пробвах и чаках, ама не става. Лошото е, че след месец пътуваме за България с раницата и дотогава трябва да се е научила иначе ще реве по целият път.

26.09.2019
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #49 -: Август 04, 2015, 22:12:04 pm »
Аз се включвам в подкрепа на Смайли - както писах по-горе моят младеж се укротява само в раницата. Но слагането в такива моменти е олеле-малеле....рев и бой и в момента, в който приключа с връзването млъква. Пробвай за повече да я поносиш ако не си. Иначе за съседите ти съчувствам - и аз си ги мисля понякога такива, въпреки, че моите съседи са достатъчно шумни за да си го заслужават :x
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #50 -: Август 04, 2015, 22:13:33 pm »
Това за схемата за спиране, не го знаех, но изглежда логично. Аз ги спрях от раз. Точно Колийфът при нас дори беше влошил нещата. Него първи го спряхме. Продължих да му давам капки със симетикон. Докато един ден съм с бебето в Практикер и то плаче и аз го държа на ръце, но не спира и една рускиня ме доближи и ми вика: ти даваш ли нещо за колики, ако даваш го спри, на нас това ни помогна  :lol: Спрях всички капки, не ни помогна, но поне не стана и по-лошо.

Каква ви е раничката, Yanicka? От чисто любопитство питам  :P
А вечер как е? При нас през деня беше цирк, но вечер се успокояваше и спеше почти добре. Будеше се само за яденетата. През деня обаче най-дългият му сън понякога е бил 15 мин. Тъкмо заспи и се събуди, защото го мъчи коремче и така по цял ден.

Mousyt, аз пък раничката за приспиване никога не съм я ползвала, но и аз чета че доста бебета само така заспиват. Поне бързо ли заспива в нея или трябва дълго да го носиш? ПП. Писали сме едновременно  :lol:

Дани последните 1-2 седмици изобщо не се е будил нощем. Имам предвид, че дори не се провиква или не проплаква и за малко. Дано този период да продължи...
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #51 -: Август 04, 2015, 22:21:04 pm »
Каква ви е раничката, Yanicka? От чисто любопитство питам  :P
А вечер как е? При нас през деня беше цирк, но вечер се успокояваше и спеше почти добре. Будеше се само за яденетата. През деня обаче най-дългият му сън понякога е бил 15 мин. Тъкмо заспи и се събуди, защото го мъчи коремче и така по цял ден.

Mousyt, аз пък раничката за приспиване никога не съм я ползвала, но и аз чета че доста бебета само така заспиват. Поне бързо ли заспива в нея или трябва дълго да го носиш? ПП. Писали сме едновременно  :lol:

Дани последните 1-2 седмици изобщо не се е будил нощем. Имам предвид, че дори не се провиква или не проплаква и за малко. Дано този период да продължи...

На Stokke, но не знам точно какъв модел. Аз исках да е такава, че да са като на жабче крачетата, а не да висят надолу. Подозирам, че не й харесва раницата, защото принципно не обича да спи върху мен, а позицията на раницата е точно същата. Но просто в болницата не даваха така да лежим с бебетата и тя просто не е свикнала и е нещо непривично за нея.

Ние от три дни сме рев по цял ден и нощем спим по 7-8 часа, което мен в първата нощ ме шокира. Аз спах само 3 часа, а в останалите висях над креватчето да гледам дали е добре и така докато се събуди. Не знам дали е нормално, но май тая нощ пак ще сме така. Иначе преди тези три дни бяхме с колики предимно между 18 и 22 часа и това беше времето, в което не се спи.

Радвай се на небуденето, че направо си е златно време :-) освен за лудите като мен.

26.09.2019
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #52 -: Август 04, 2015, 22:24:53 pm »
Яничка, и аз си имах един такъв ревльо с колики. Докато не стана на 3 месеца и една седмица, ревеше всяка вечер от 19 до 23 часа. Пробвах какво ли не. Нищо не помогна. Една вечер не рева, чак се учудих. Просто вече беше ги израснал. Но с ръка на сърцето мога да кажа, че това ми беше най-тежкият период от майчинството (сигурно и защото ми беше първо дете).

Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #53 -: Август 04, 2015, 22:30:28 pm »
Но с ръка на сърцето мога да кажа, че това ми беше най-тежкият период от майчинството (сигурно и защото ми беше първо дете).
И на мен ... И точно защото беше най-тежкият, всичко след това ми се струва песен  :lol:
Изключвам само и момента с приспиването на ръце до 8-9 месец и буденето с плач по 20-30 пъти (без да е преувеличено) на вечер и на всяко будене ново взимане на ръце и люшкане на фитнес топката ....  :(
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #54 -: Август 04, 2015, 22:34:35 pm »
47 Smiles, преди раничката се приспивахме в кенгурото по този начин и ставаше мноооооооооооого бавно и с мнооооооооооооого танци. После в раницата взе да става по-лесно, докато накрая аз открих, че той не изисква да го приспивам а само да го разнасям с мен и оттогава просто го слагам и започвам да си правя нещо вкъщи и той се успокоява и си заспива сам. А и откакто взе да ходи и да се измаря аз го хващам кога взема да клюма и го слагам и след 5 минути е заспал.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #55 -: Август 04, 2015, 22:45:13 pm »
Като чуя колики и се обривам...ползвахме всичко-колийф,абоколикен,еспумизан,мама натура... и чак като сменихме шишета и взехме dr Browns спряха учудващо на първия месец.спрях капките от раз,без да ми мигне окото:)
А раничките са чудно нещо-жалко,че ги открихме чак в 7 мес благодарение на Смайли.само да ревне в количката и хоооп в раничката:)
Иначе има за мен по-гадно нещо от коликите-зъбките... мъчим се доста вече месец и без резултат.
Георги не се беше драл досега 2 чака нон стоп-коликите стигаха до 1 час
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #56 -: Август 04, 2015, 22:46:54 pm »
Здравейте и от мен :)
Видях че някой пише за АР млеката, ако не ви е крайно наложително не ги давайте, с този сгъстител във тях моето бебче страшно се запече. Но като съм нова от къде да знам, че е нормално някога и да си повърне бебето, особено ако не е оригнало хубаво и така уплашена звъннах на докторката и тя казва , ами вземи АР, тогава бяхме на аптамил. Та така ни започнаха мъките. Спря да ака и голямата чуденка започна, после смених със Хип АР същото не акане, взех Хип комфорт на петия път повърна и пак се върнах на АР и така още две седмици. Сега от близо седмица по препоръка на една мама сме на лактана био, но и тя ми обясни, че трябва бебето хубаво да е оригнало, а и аз вече си го познавам, когато го сложа в леглото и той започва много да рита с крачета и да маха с ръце при нас това е знак , че имаме още за оригане :) Хубавото е че вече започна да му се нормализира акото, а и с повръщането ( пу, пу пу ) нямаме проблем.
 Яничка , от капките започнах с еспумизан, после давах инфакол, Но най-спокойно е бебето сега, поне така ми се струва с един сироп,  Neo Baby. Английски е, така че ако решиш ще го намериш, в БГ го няма, аз го взимам от Гърция.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #57 -: Август 05, 2015, 08:51:01 am »
Аз не съм казала да дава АР, а да прецени дали е нужно да е АР. Понякога рефлуксът не е изразен с повръщане, но чуваш бебето как връща храна в устата часове след храненето, това не е нормално. Те всички бебета имали рефлукс ми казваше педиатърът. Може и така да е, но твърдението му, че при моят син връщайки над 40 пъти дневно не е нужно АР просто защото качвал, ми се струва лудост. Гледа се какво е върнатото, като връщат мляко след хранене си е ок, но като е пресечено и часове след не е добре.
Аз пък не виждам причина капките със симетикон да се спират по схема. Нелогично ми се струва и да има такава необходимост, но производителят да не я е описал. Понякога запичането може и да е от тях, защото те премахват газовете и дори аз като пия еспумизан се запичам.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #58 -: Август 05, 2015, 09:42:22 am »
Здравейте,
и аз да се включа относно коликите и рефлукса.  :)
Моите наблюдения са, че проблемите на бебка идват главно от газовете, които има и то не от всички. В началото когато имаше големи ревове, които свързвахме с коликите, те бяха по-скоро заради въпросните пръцкита. В нета четох, че имало разлика, между това бебето да е неразположено заради колики, или заради газове.  Педиатърката каза, че ще ги израсте, и уж всичко се пооправи, но тези дни пак се почна старата история. Пръцка и почва един реееев. Не съм й давала капки от видовете, които съдържат еспумизан, тъй като педиатърката ни нещо не ги харесва и каза, че ако не е супер наложително, да не давам. Имахме о.к. от нея за  Collief- а, който почнах да давам от около десети ден, докато София стана на около месец и половина. Накрая разредихме капките, но не сме ги спирали по схема.
Относно рефлукса - бебка наддава добре, но когато я сложа да поседи по корем често връща пресечено мляко, дори да са минали два часа след храненето. Не връща пресечено мляко по 30 пъти на ден, де, но все пак почвам да се притеснявам.  :( Ще го обсъждам това и с педиатъра, на следващата консултация.

Яничка, дано по-бързо преминат коликите и малката да се почувства по-добре!

Поздрави на всички и хубав ден от нас!
« Последна редакция: Август 05, 2015, 09:44:23 am от kati_vm »
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #59 -: Август 05, 2015, 09:49:17 am »
Кати, мисля, че не е проблем ако е само по коремче, то така тежи отгоре, пък и се напъва да вдига глава :)
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #60 -: Август 05, 2015, 10:12:48 am »
Яничка,доколкото си спомням ти беше в Лондон  :) моята приятелка от там ми пращаше Дентинокс капки за колики пробвай ги в България няма такива..относно млякото ние сме на Хип комбиотик и съм много доволна и при вас го има :)
А иначе капки със симетикон не се спират по схема,но Колийф не са със симетикон те са от тези дето разграждат ензимите в млякото и има логика да се спират по схема
Дано бързо ви отминат коликите :lol:
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #61 -: Август 05, 2015, 11:05:53 am »
Кати, мисля, че не е проблем ако е само по коремче, то така тежи отгоре, пък и се напъва да вдига глава :)
Да, точно в такива случаи се получава. И аз с това се успокоявам, но понякога ме хващат притесненията с тоя рефлукс. :(
« Последна редакция: Август 05, 2015, 11:07:54 am от kati_vm »
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #62 -: Август 05, 2015, 13:42:36 pm »
Яничка , от капките започнах с еспумизан, после давах инфакол, Но най-спокойно е бебето сега, поне така ми се струва с един сироп,  Neo Baby. Английски е, така че ако решиш ще го намериш, в БГ го няма, аз го взимам от Гърция.

Честно казано изприщих се вече от тия капки и спрях всичко. То не беше рев, не беше чудо. Мисля, че на мляко сме си най-добре.

м-и, ние връщаме храна в устата, но най-много до час след яденето и понякога е пресечена. Има ли причина да се притеснявам?
А относно схемата на спиране на Colief - няма я в листовката, но попаднах на нея на сайта им и даже не помня къде е забутана, защото снощи се опитвах да я намеря, но не успях.

kati_vm, и нашите проблеми са основно от газовете. Голямо пръцкане пада. Димана реве преди да пръцне и после спира, ама това се повтаря на всеки 5 минути. И аз я гледам как се гърчи и не мога да й помогна. Гадничко е.

Яничка,доколкото си спомням ти беше в Лондон  :) моята приятелка от там ми пращаше Дентинокс капки за колики пробвай ги в България няма такива..относно млякото ние сме на Хип комбиотик и съм много доволна и при вас го има :)
А иначе капки със симетикон не се спират по схема,но Колийф не са със симетикон те са от тези дето разграждат ензимите в млякото и има логика да се спират по схема
Дано бързо ви отминат коликите :lol:

Мисля малко да почина с капките, та да видим какво ще се получи.
Ние сме точно на същото мляко, но вчера писахме на Hipp и те ни отговориха, че тяхното мляко е краве. Новото, което съм харесала е козе, а пък има и други предимства пред Hipp, та твърдо реших да го сменям като ни свършат набавените количества.

А на Colief най се дразня на схемата на прием. Искат да загрееш млякото, да сложиш капките и да чакаш 30 минути. Може ли някой да ми обясни как се получава това при гладно ревящо бебе? Тя 5 минути не може да чака докато се затопли млякото, камо ли 30 минути да се разтворят капките. Направо не ми го побира главата туй чудо.

26.09.2019
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #63 -: Август 05, 2015, 14:08:24 pm »
А на Colief най се дразня на схемата на прием. Искат да загрееш млякото, да сложиш капките и да чакаш 30 минути. Може ли някой да ми обясни как се получава това при гладно ревящо бебе? Тя 5 минути не може да чака докато се затопли млякото, камо ли 30 минути да се разтворят капките. Направо не ми го побира главата туй чудо.
Аз затова Колийфът бързо го смених с Абоколикен. При него активната съставка е същата (лактаза), но не трябва да го правиш предварително и да чакаш 30 мин.
Но и него спряхме после.

Petqni, еспумизан и инфакол имат една й съща активна съставка - симетикон. Т.е., ако едните не могат и другите не е логично да помагат.

И аз съм много доволна от Лактана Био.
Иначе една приятелка, която живее в Австрия, се похвали, че като минали на някакво АМ novalac ac 1 и коликите на бебето са спряли. Но мисля, че в БГ не съм го виждала.

Рафаила, много се радвам, че си ползвате раничката  :P

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #64 -: Август 05, 2015, 15:06:01 pm »
Яничка, единични такива случки не са проблем, просто имай предвид, че може би се създава дискомфорт и може да е още един повод за рев(сигурна съм, че поне веднъж в живота ти се е връщала храна и знаеш, че е много гадно). Повдигни матрака от към главата, не само възглавничка, а целият матрак, дръж я да оригва хубаво след хранене. Чувала съм, че плюнчене на мехурчета също е признак на рефлукс, но не съм сигурна За газове помага масаж на коремчено, можеш също да опиташ. С растежа при моят син повръщанията станаха повече, може би в средата на вторият месец, ако това се случи и при вас, можеш да опиташ с АР. Рефлуксът се израства когато бебето започне да седи стабилно седнало и да се храни повече с твърда храна.

Сега не знам защо си мисля, че Колийфа се препоръчваше ако има бели частички в акото, един вид необработено мляко е това и показва недостиг в организма. Аз съм давала повече Биогайя, по-добре действаше.
« Последна редакция: Август 05, 2015, 15:09:03 pm от м-и »
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #65 -: Август 05, 2015, 15:26:07 pm »
Яничка, petqni, радвам се, че се включвате в темичката. Дано да ви отминат бързо тревогите и само да се радвате на бебчетата. С първото и аз минах през рев, запек и постоянно разнасяне. Засега за щастие второто е много по-спокойно :)

Ние тази седмица сме само тримата цели три дни. Мъжът ми е в командировка, детегледачката е в отпуска, екшънът е пълен :) Но се справяме... Най-интересно е вечер с ядене, къпане и приспиване по две. Но пък и удовлетворението от добре свършената работа е двойно - ето ги и двамата сладко спящи снощи



   La vita è bella
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #66 -: Август 05, 2015, 15:35:24 pm »
Руми, страхотни са  :P Пу пу ...
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #67 -: Август 05, 2015, 17:00:36 pm »
Яничка, petqni, радвам се, че се включвате в темичката. Дано да ви отминат бързо тревогите и само да се радвате на бебчетата. С първото и аз минах през рев, запек и постоянно разнасяне. Засега за щастие второто е много по-спокойно :)

Ние тази седмица сме само тримата цели три дни. Мъжът ми е в командировка, детегледачката е в отпуска, екшънът е пълен :) Но се справяме... Най-интересно е вечер с ядене, къпане и приспиване по две. Но пък и удовлетворението от добре свършената работа е двойно - ето ги и двамата сладко спящи снощи
Много са сладки! Да са живи и здрави! Заплювам си малкия за зет ;-).
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #68 -: Август 05, 2015, 17:04:30 pm »
Яничка, според моя скромен опит, гадните пръцкита на София ги предизвикват определени храни, които ям от време на време. Явно при Дими, млякото което й даваш нещо не й понася на коремчето. Дано това, с което искаш да го замениш й действа по- добре.
Относно Collief-а, аз ги капех в 20 мл изцедено мляко10-15 мин. Преди хранене.  Първо давах това мляко с капките и после кърмех. Но много се изнервях с непрекъснатото миене и стерилизиране на шишето, от което давах капките. :-( Направо ми идеше да отворя шампанско като ги спряхме.
« Последна редакция: Август 05, 2015, 17:12:01 pm от kati_vm »
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #69 -: Август 05, 2015, 20:08:15 pm »
Момичета,от няколко дни търся сухари на хип  за захранвяне и мм вече купи 3 вида други,които не ме устройват като съдържание-със сол,захар,хидрогенирани мазнини и още гадости. Та си мисля да си купя био пълнозърнесто брашно и дом хлебопекарна 3 да си правя вкъщи сухари.
Според вас има ли проблем бебе на 7 месеца да яде пълнозърнести продукти?
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #70 -: Август 05, 2015, 22:58:48 pm »
Яничка, а според мен пък не е, че на бебето не му понася млякото. А просто има бебета, които имат колики и други, които нямат. Учените предполагат, но не са установили със сигурност от какво се предизвикват. Някой тук беше препоръчал да се сложи кърпа на коремчето и да се загрее със сешоар или бели шумове (виж в ю тюб). Аз не смея да давам съвети. При мен първото имаше и абсолютно нищо не помогна. Второто просто нямаше. И така.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #71 -: Август 06, 2015, 07:14:27 am »
Рафаила, казват пълнозърнесто не е добре до 3г. Аз купувах Голдис или Елит от Кауфланд, мисля, че си бяха ок или поне сол нямаха.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #72 -: Август 06, 2015, 10:05:31 am »
Рафаила,аз купувам от Фантастико сухари на Ганчев,Eti,  и тези Елит и Голдис,има и едни "детски сухари" български ама са със сол..
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #73 -: Август 06, 2015, 10:19:09 am »
Привет от Плевен.Тук пак е горещо, ама лято е да не се оплакваме все пак.

Сухари аз си правя, не съм купувала и един пакет.И аз като Блу да кажа има бебета с колики и такива без.Просто се примиряваш и продължаваш, така ти е една идея по-лесно.Макар че за мен по-голямо мъчение от бебешки рев няма.Това бебето да реве и да се дере без да знаеш защо или да не можеш да му помогнеш е ужасно.Като мъчение си е.
Ние си имаме гости, сестра ми е тук с децата и Моника се разбива от игра.Снощи не искаше да се прибере и рева за батко си :) Макар да имат 3 години разлика, малката го преследва и прави всичко като него и е голям кеф.Имаме и първи кучешки зъб, остават само 3, след двумесечна мъка, не спане и рев, най-накрая нещо изби.

Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #74 -: Август 06, 2015, 10:46:35 am »
Аз давам хляб от пълнозърнесто брашно, направен в домашната хлебопекарна. Знам, че не е хубаво да захраниш първо с него, но после мисля, че няма проблем.
Сухарчета не съм се сещала да правя и купувам готови - на Елит ръжените (те само така се водят, но вътре ръженото брашно е много малък процент).

Маги, и Дани се радва ужасно много на братовчедите си. Сега си дойде кака му, че беше във ваканция при баба си, и още не може да й се нарадва. Прави й представления от номерата, които знае  :lol:
На Дани му избиха всички резци и сега следват предкътниците.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #75 -: Август 06, 2015, 11:07:49 am »
Здравейте , ние станахме на цели 9 месеца и е лудница :) Малкият само иска да пълзи, даже и пренебрегва проходилката, постоянно си изправя дупето и се опитва да прави нещо като челна стойка  8O. Вече изговаря много повече срички и има толкова различни интонации : като се кара, като си играе или като ни търси  :lol: Иначе се чудя пак заради разни баби дали се занимаваме достатъчно с него. . .  Все питат дали знае къде е лампата, дали разпознава кучета и т.н.  :? Той много обича да си се занимава с играчки, което пък ми позволява да свърша разни работи, ама сега пусто си мисля дали е ОК , че го оставяме сам да си играе  :?
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #76 -: Август 06, 2015, 11:18:32 am »
Бонболини, да е жив и здрав малкия! Е, ти не можеш непрекъснато да си с него. Е, можеш, но трябва да си наемеш домашна прислужница.  :D  Не се притеснявай за тези неща.  :wink:

Относно смяната на млякото и коликите, Яничка, писа, че малката плаче, когато пръцка, а не просто, че плаче без причина. Jbrul преди известно време беше пуснала един много хубав пост за коликите, в смисъл че може да има три вида: заради лактозен дефицит, заради газове, или комбинация от двете, разбира се с уговорката, че наистина науката не е изяснила каква е причината и че коликите не се влияят от храната, която приема бебето. При нас, обаче в крайна сметка има значение аз какво ям, като някои храни предизвикват очевидно дразнещи газове за бебето и то направо откача.

Поздрави на всички и хубав ден!
« Последна редакция: Август 06, 2015, 11:26:20 am от kati_vm »
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #77 -: Август 06, 2015, 12:52:01 pm »
Бонболини остав детето на мира и се радвай, че се заиграва.Моника и до ден днешен не знае къде е лампата, защото не и я показвам.Кучета и котки знае от скоро, за справка на година и половина сме.Мен ми е ясно, че народа си мисли, че децата са вид вундеркинди ли и аз не знам, но те са деца.Всяко се развива с различни темпове.Ако в момента дръпва чисто физически, то сричкуване, и т.н. неща остават на заден план и се забавят.Като спре физически, започва другото да наваксват.Те правят по едно нещо, защото толкова могат до там са развити.Радвайте се на пълзящото човече и го оставете да се развива.Аз съм казвала и преди но Моника проходилка не е ползвала, ползвахме я само докато съм в тоалетната или сготвя.Аз я оставях да се изправя по мебелите и тя така проходи.От това изправяне и ходене по мебелите се научи да пада на дупе и сега това е нещо много полезно.Другото при пълзенето плюса е че се изправя от различни положения, а масово децата на нейната възраст не могат да се изправят сами като са седнали на земята.

Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #78 -: Август 06, 2015, 12:53:03 pm »
Благодаря ви,момичета. Аз имам ети и голдис,но не ми харесаха.ще търся и елит.иначе днес го захраних с ети без сол.
« Последна редакция: Август 06, 2015, 12:55:32 pm от Рафаила »
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #79 -: Август 06, 2015, 14:23:56 pm »
Рафаила има едни турски сухари без сол, не се сещам как се казваха, но са много твърди. Аз захранвах с едни Ечибеби, миришеха страхотно. Но аз никога не съм се притеснявала, че може да има малко сол или захар в тях, така че не ми е било проблем.
Руми страхотна снимка. махнахте ли памперса с Мони? при нас нещо не се получава. Въпреки, че Яворчо е много напред в развитието си в много отношения и смятах, че няма да има пробнлем да махнем памперса, не се оказа точно така. Няма проблем с гърнето, свикнал е с него, сяда си, ако му е време за някаква дейност, прави я без проблем, изхвърляме го заедно, но не си казва. Или по-скоро казва след като се напишка, че иска да сяда на гърнето. Вчера за пръв път ми каза, предварително, но беше само веднъж. Беше много смешен, когато му обух гащи за пръв път -не ги искаше. искаше си памперса и започна да хленчи, че няма памперс. Сега вече си ходи с гащи без притеснения, но продължава да ми съобщава за гърнето постфактум. Не ми е фикс идея, но се учудвам, че той преди една година казваше повече, отколкото сега.
<br />[link=http:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #80 -: Август 07, 2015, 09:21:09 am »
http://www.bebe-dete.com/bebeta/povivane_na_bebe
ей това ни помагаше на нас - повиването. Само че бяхме намерили някаква схема с 2 пелени - тънки, мекички и 100% памук.
Другото, което го успокояваше беше бял шум - сешоар, абсорбатор или просто от ytube намирате клипове - няколко часа 3апис на вентилатор, или нещо подобно. Спяли сме по цяла нощ с пуснат лаптоп с такъв шум. То колко и се наспиваш, ама поне няма рев и ставане.
От симетиконовите капки се 3апичаше, хем беше само на кърма и а3 гледах да ям плодове, да пия течности. Колийфът на моменти помагаше, на моменти не. Много ми беше досадно да цедя кърма 3а капките, пак той вече гладен - нямаше режим да 3нам кога ще иска да яде, че да му дам предварително Колийф. Дано бебка по-леко и3кара коликите.
Смайлс, 3авиждам ви 3а небуденето - дано да си е винаги със спокоен сън детето  :crossfingers: Нашият хубавец още се буди понякога, върти се, хем откак ходи на градина се уморява добре в игри.
Мешко, и Божидар е колкото вас почти и пусти му памперс - не ка3ва :(


*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #81 -: Август 07, 2015, 14:57:20 pm »
Мони е без памперс от цял месец вече. И той не казва. Но пък стиска. И стига да го слагам от време на време на гърнето, нямаме инциденти. Хич не е перфектна ситуацията ама засега толкова :) Тоалетният въпрос се нарежда наред с храненето и съня в графа скучни и времеемки задължения, които го откъсват от интересните игри и забавления

Мъжът ми се завърна :) Обаче нещо горкият Теди така излезе извън ритъм, че ще трябва време да се поуспокои. Нещо не яде и не спи като хората и съответно нервничи. За пръв път му се случва. Щастливци сме ние :)



   La vita è bella
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #82 -: Август 07, 2015, 19:12:05 pm »
Момичета, да ви се похваля. Спяхме Colief и беба се върна в нормален ритъм на спане и НЕ реване. Родих се направо. Пак пръцкаме, но положението се владее и не е нищо страшно.

Ние сме в период между на мама първият рожден ден с беба (онзи ден) и сладка питка (утре). Та по тоя повод да ви разсмея малко. Ходихме до съседната ериа на пазар, щото в нашият магазин нямаше всичко, което исках за утре. Напазарувахме, натоварихме количката така че едва се буташе и тръгнахме да се прибираме пеша. Това е около час и половина път. И както си вървим лежерно аз изведнъж загрявам, че съм забравила млякото, а бебето вече 4 часа спи и не е яло. Проверих след колко време е автобуса до вкъщи (който е през час) и видях, че ще го изпуснем на близката спирка и хукнах с количката да му пресичам пътя. Значи аз търча напред с бясна скорост, майка ми тича след мен, а мъжа ми по телефона се опитва да намери най-близката до нас спирка и докладва след колко време ще е автобуса. Е, успяхме да го хванем и в момента съм готова за състезание с колички с екстри - не събудих беба и в количката имаше 3 бутилки алкохол, които са здрави.
И сега финала - вече сме вкъщи, лежим по земята целите в пот, а беба... е, тя още спи :-)

26.09.2019
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #83 -: Август 07, 2015, 19:39:30 pm »
Yanicka, :jump12:
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #84 -: Август 08, 2015, 11:33:26 am »
Момичета, да ви се похваля. Спяхме Colief и беба се върна в нормален ритъм на спане и НЕ реване. Родих се направо. Пак пръцкаме, но положението се владее и не е нищо страшно.

Ние сме в период между на мама първият рожден ден с беба (онзи ден) и сладка питка (утре). Та по тоя повод да ви разсмея малко. Ходихме до съседната ериа на пазар, щото в нашият магазин нямаше всичко, което исках за утре. Напазарувахме, натоварихме количката така че едва се буташе и тръгнахме да се прибираме пеша. Това е около час и половина път. И както си вървим лежерно аз изведнъж загрявам, че съм забравила млякото, а бебето вече 4 часа спи и не е яло. Проверих след колко време е автобуса до вкъщи (който е през час) и видях, че ще го изпуснем на близката спирка и хукнах с количката да му пресичам пътя. Значи аз търча напред с бясна скорост, майка ми тича след мен, а мъжа ми по телефона се опитва да намери най-близката до нас спирка и докладва след колко време ще е автобуса. Е, успяхме да го хванем и в момента съм готова за състезание с колички с екстри - не събудих беба и в количката имаше 3 бутилки алкохол, които са здрави.
И сега финала - вече сме вкъщи, лежим по земята целите в пот, а беба... е, тя още спи :-)
Браво на дететооо! Това да се чува!
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #85 -: Август 09, 2015, 11:57:45 am »
ние  сме с варицела. не му се размина на Яворчо. И то в някакъв доста тежък вариант с температура вече 4 дни и страшно много пъпки. Който смята, че малките я карат по-леко, много бърка. при Мия имаше 5 пъпки и никаква температура, а при Яши е направо ужас.  Снощи плака и се мята 30 минути миличкия, място не можеше да си намери от болка.  После се буди още няколко пъти.
« Последна редакция: Август 11, 2015, 15:23:05 pm от magi_st »
<br />[link=http:
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #86 -: Август 09, 2015, 16:11:23 pm »
Здравейте,
от вчера София се обръща по корем самичка. :D Проблемът е, че лигави всичко под себе си, а често и повръщааа. Трябва да стоя непрекъснато до гимнастиката й и да забърсвам под нея, а и нея.  :balk_144: Другото е, че изобщо  не иска да стои по гръб! Снощи по едно време я заварих да спи по корем.  8O
Мешко, бързо да оздравява малкият Яворчо!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #87 -: Август 09, 2015, 18:07:53 pm »
Мешко, нашият педиатър (много грозно ми звучи "педи")  каза, че оптималната възраст е 4-6 г. Мъниче е още Яворчо  -дано сте минали вече големия зор. При нас  в региона имаше някяква  шарка  - тъкмо бях в 3тя месец и бая страх брах да не ни лепне с Божидар  :( Хем съм  карала, ама коя шарка - не знам. Бързо оздравяване!


Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #88 -: Август 10, 2015, 15:10:55 pm »
Честито обръщане на София :)
Мешко, бързо да минава и да забравя миличкия :)

Наша госпожица така започна да хапе, че виждам звезди по бял ден. И се опитва да начеше венците. Бъркам, опипвам, подуто за зъб няма. Но лиги в изобилие, поне литър на ден отделя, три бодита минимум сменяма :oops:

Аз се опитвам да убедя мъжа да захраним края на август, той не иска, аз се притеснявам, че това дете не яде мляко от шише и ще стои гладна. Пробвахме я вече няколко пъти - гладува си по 5-7 часа, но мляко от шише не пие! Накрая мъжо й го изстисква в устата и толкова. Претенция, моля ви се :)
Чудя се дали да не опитам трета марка мляко, за която ми казаха, че е сладко. Енфамила и Нестлето миришат гадно, на вкус не знам как са, ама не се престрашавам да опитам.
[/url][/url]
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #89 -: Август 10, 2015, 17:08:29 pm »
Жасмин, благодаря! А какво мисли педиатърът ви за захранването на Катето? Аз също мисля да захранвам София към пети месец, ако всичко е наред. 
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #90 -: Август 10, 2015, 17:12:28 pm »
Мешко, бързо да минава, че е много неприятна варицелата. Аз я карах скоро и ми е пресен спомена... Затова все роптая, че ваксина има, но не и в България. Може и безобидна да е болестта, но са си две седмици мъчение и изолация. Защо да минават дечицата през това?

Кати, честито обръщане. Голямо вълниние ми беше на мен това първо постижение :)

Вени, сигурно си коментирала, но кърма от шише приема ли? Поне вкусът ще е познат. Или смяташ, че няма как да набавяш кърма?



   La vita è bella
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #91 -: Август 10, 2015, 17:21:41 pm »
След края на кърменето моят син прие единствено Нестлето, но беше достатъчно голям и аз нямах някакъв спешен зор, просто не ми се даваше още прясно мляко. В края на август тя ще е почти на 5.5месеца, не е рано за захранване.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #92 -: Август 10, 2015, 18:22:58 pm »
и кърма не иска. имам замразени няколко литра :(
Педиатърката каза между 4 и 6 месец да захраня и да вкарам по-бързо протеини. бързият растеж на родената като въшка Катерина я притеснява. изписа ни желязо, което аз не давам, притеснявам се от запек и стомашни проблеми.

От друга страна ме е страх да не свърже захранването с яслата и да ми бойкотира храната. но пък като я захраня преди ясла ще я следя за реакции.
мрън!

[/url][/url]
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #93 -: Август 10, 2015, 22:28:27 pm »
Ох, трудна ситуация наистина. Баткото бойкотираше захранването и без видима причина. Дълго време нямахме заместено ядене. Но поне имаш повече варианти и пробваш, докато намериш нещо, което се приема. С млеката няма как. Чувала съм за лъжички за течна храна, може с нещо такова да пробвате като алтернатива на шишето: http://www.amazon.com/Boon-Squirt-Silicone-Dispensing-Spoon/dp/B00BNUVOPG#



   La vita è bella
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #94 -: Август 11, 2015, 14:16:40 pm »
С Мишо имах същия проблем с шишето. Не го искаше и много ревеше,  но с много зор и постоянство започна по малко да пие кърма и така всеки ден увеличавах количеството, поето от шише, докато започнах да замествам цяло кърмене. Тогава много четох и имаше мами, които даваха млякото със спринцовките от Панадола. При нас проблема не беше марката АМ, а самото пиене от шише. Затова сега на Никола започнах да давам кърма от шише още в болницата.


Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #95 -: Август 11, 2015, 19:20:20 pm »
Много ме кефи таткото с люлката  :lol:

https://www.facebook.com/899lightfm/posts/886416214729178
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #96 -: Август 11, 2015, 20:28:35 pm »
Много ме кефи таткото с люлката  :lol:

https://www.facebook.com/899lightfm/posts/886416214729178
Много са сладки всичките.  :D
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #97 -: Август 13, 2015, 11:08:28 am »
Утре ни е последния ден от карантината. Вижда му се края. Не знаех, че има ваксина и аз се чудех как така не са направили някаква ваксина. Вярно, че при всяко дете е различно и може да мине и съвсем леко. При Мия мина с 5 пъпки и никаква температура, практически не я усетихме, но при Явор 4 дни температура и много пъпки, рев. Сега е добре вече, но направо подивява вкъщи. Той е страшно енергичен и изобщо не е свикнал да стои толкова време вкъщи.
Вени пробвахте ли вариант някой друг да я нахрани с шише, без ти да си там? При нас това сработи -майка ми му даде шишето и с малко настояване от нейна страна, започна да пие. От мен не искаше изобщо преди това. А и може да не харесва шишето, не млякото. Явор определено имаше предпочитания към шишетата на авент, така че пробвай с друго шише. Осен това доколкото виждам тя ще е на около 5 месеца ако я захрани, не е малка, какво ви притеснява в захранването?
<br />[link=http:
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #98 -: Август 13, 2015, 11:14:55 am »
Здравейте,
ние пак сме с обрив от два дни.  :( :( Този път е по десния хълбок и кръста. Като гледам днес малко попремина и се чудя, дали да ходим на кожния лекар.
Пускам едни линк, ако за някой са интересни клипчетата на Британския Червен Кръст за оказване на първа помощ на бебета и малки деца: http://www.redcross.org.uk/What-we-do/First-aid/Baby-and-Child-First-Aid
Хубав ден на всички!
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #99 -: Август 13, 2015, 14:49:58 pm »
Здравейте, имам един странен въпрос: колко пъти акат малчовците ви? Ние акаме след почти всяко хранене, по 5-6 на ден... дали е нормално? На прегледа ще питам и педиатърката, но има още време до тогава. .. :?
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #100 -: Август 13, 2015, 15:06:52 pm »
Бонболини,Алек по около 2-3 пъти дневно :) то ако си е нормално,не е разстройство няма за какво да се притесняваш според мен,нали знаеш някои хора са само с право черво :lol:
Мешко дано бързо се оправи Яворчо :) то е страшното е минало вече..
Кати,много неприятно това с обрива
Алек,пък има едни петна та го водих днес на лекар и се оказа,че е от котка или куче,а бе то верно,че на село не можах да го опазя от ротвайлерката ни и го облиза веднъж :lol: и резултата на лице :lol:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #101 -: Август 13, 2015, 15:37:00 pm »
Бонболини, както Алекс ти пише - щом не е ра3стройство, сигурно е нормално. Моят мъж си ходи по 2-3 пъти примерно, даже и да не яде много. Органи3ъм  :P


*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #102 -: Август 15, 2015, 18:30:29 pm »
Привет, мами! Следя си ви редовно, въпреки, че не ми остава много време за писане. :oops:
Алекс, споменаваш за някакви петна, които са ви излзели от кучето, какви са точно? Ние сме с много чувствителна кожа. Много често ни се появяват разни пъпчици. Атопична кожа, казва педиатърката. Вече се чудя каква козметика да ползваме. Не сме я сменявали, ползваме Себамед. От 2-3 седмици вече е с пъпчици по корема и гърдичките, взех съм му Линола онзи ден, преди помагаше, сега ще видим... Мисълта ми е каква козметика ползвате за малките-големи бебоци?
« Последна редакция: Август 15, 2015, 18:39:03 pm от Starshine »




Quiet people have the loudest minds.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #103 -: Август 15, 2015, 18:50:06 pm »
Starshine,не са пъпчици,а ми изглежда точно като пукнат мазол едни са по-големи,други по-малки..а,инак напоследък съм най-доволна от един джонсън бейби крем и с него му мажа тялото след баня,против подсичане здраве,и сапун и шампоан Бочко  :D
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #104 -: Август 15, 2015, 22:44:54 pm »
Привет, мами! Следя си ви редовно, въпреки, че не ми остава много време за писане. :oops:
Алекс, споменаваш за някакви петна, които са ви излзели от кучето, какви са точно? Ние сме с много чувствителна кожа. Много често ни се появяват разни пъпчици. Атопична кожа, казва педиатърката. Вече се чудя каква козметика да ползваме. Не сме я сменявали, ползваме Себамед. От 2-3 седмици вече е с пъпчици по корема и гърдичките, взех съм му Линола онзи ден, преди помагаше, сега ще видим... Мисълта ми е каква козметика ползвате за малките-големи бебоци?
А-дерма,Серията екс омега ни спаси ба възрастта на вашето дете.Ползва гела за баня и до сега -8 годишен е вече,а при нужда-крема,но от 2-3 години много  рядко се е налагало.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #105 -: Август 16, 2015, 10:39:20 am »
Hope-Love, много благодаря. Задължително ще вземем. Дано на нас също да ни помогне. Аз също съм с ужасно чувствителна кожа, има от къде да го е взел. Сега с тази Линола пак малко закрепихме положението. Нали е лято, потим се всички, и той като се гушне в някой, после веднага се появяват и зачервяват. Дано го израсте, че иначе не знам как ще сме. Винаги внимаваме с дрехи, козметика, всичко, което допира до себе си.
Още нещо да ви споделя, много сме трудни със зъбите. Имаме едва 6, а 6-я съвсем скоро ни проби. Голяма мъка е. Но поне от скоро се научи да дъвчи с венците, иначе всичко пасирахме. Сега пак го мъчи някой зъб. От 4 вечери почти не сме спали, и като се сетя, че ще караме така докато пробие и другия, лошо ми става- 1-2 месеца без сън, после 2-3 спокойни вечери и хааайде после пак така.  :lol: Весело си прекарваме, като имате предвид и че бебеправим... :lol:
Пожелавам ви слънчев и усмихнат ден! :sunshine




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #106 -: Август 16, 2015, 14:31:13 pm »
Starshine, на моята дъщеря взех Уриаж за купане и мазане след появата на червени петна по кожата на ръцете.Много е нежна и тя.Общо взето всяка медицинска козметика без сапун и без парфюм се препоръчва за деца  проблемна кожа.
Ние същи изкарвме зъби трудно, но имаме повече от вас.Вече сме с 13 броя и в очакване на о
е 2 кучешки.Скъси ми се живота но това е лесно няма.
И последно от мен от тази нощ Моника ми вдигна Т.Чаках я да стане над 38,5 и тогава дадох Парацетамол.Веднага започна да я сваля, а и тя живна и се разигра.Но по обед пак вдигна и ходихме до спешния.Вирусна инфекция казаха, сега е под наблюдение на татко си, пак свали Т и дано това е за днес.Давам и много течности, чай от шипка и сварих и сложих в едно шише, довечера ще пробвам и компрес на гърлото, че казаха, че е зачервено.Дано мине леко.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #107 -: Август 16, 2015, 16:07:13 pm »
Здравейте, на нас след последния обрив от онзи ден, кожният лекар, освен крема против обрива, ни препоръча Atoderm intensive на Bioderma за мазане на тялото след къпане. Ние по принцип използваме кизметиката на Bioderma   и съм доволна - крем против подсичане, мицеларна вода, олио и гел за тяло и коса.
Маги, дано малката се оправи бързо!
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #108 -: Август 16, 2015, 21:00:27 pm »
На Катето случайно ми дадоха един "Македонски крем" купен от Бг и да ви кажа, оправя кожата за два часа, мирише на едновремешните кремове.
[/url][/url]
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #109 -: Август 17, 2015, 11:19:11 am »
Здравейте момичета и Ra4o  :P
Не съм писала май скоро, но то няма нищо ново около нас.
Дани става все по-разбиращо човече. Сутрин и вечер ходим по детски площадки. Най-обича пързалките. През деня сме вкъщи, че е жега. От време на време му изкарвам басейна на терасата.
На него също отново му излезна обрив на крачето. Периодично му излиза и му минава като го мажа.
По-лошото е, че му се появи черно на зъбите.... Може би е плака, но четкаме и не се маха. Има 3 четки за зъби, едната електрическа детска, една като моята (защото вижда, че аз си мия зъбите с друга и той иска нея), и една бебешка с мек косъм на Чико. Но явно въпреки това не сме били редовни в миенето и сега си има последствия.
Започна да казва "там" и сега иска да го носим и ръкомаха като ветропоказтел и нарежда накъде да ходим  :lol:
Хапва почти всичко. Много се отвори на плодове, а сега има много и сме много доволни.
Отново спрях детската кухня. Само една седмица поръчвах. Струва ми се, че всички яденета имат еднакъв цвят и вкус.

Да знаете, че тази седмица в Лидл има панталонки, бодитата и блузки - от днес са за най-малките, а от четвъртък за по-големите.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #110 -: Август 17, 2015, 11:31:05 am »
Привет и от нас.Ние сме се сдобили с Херп ангина.Малката вчера вдигна на 39,5 а на мен ми побеля косата.Днес е по-добре де.
Усмивки и Моника така яде много плодове, което е супер за мен.Много обича грозде и това е голямо улеснение, че с тия праскови е голямо мазане.
Разбират човечетата, сега са много интересни, но и е много изморително с тях.Голямо тичане е и катерене.
За зъбите идете на зъболекар.На Мони на единия преден зъб има жълто петно и я водих, той така сии изби с петното.Лекарката каза, че понякога така избиват зъбите не е нищо притеснително.Иначе и тя с голям кеф си мие зъбите, то нейното не е миене де ама айде.После аз четкам след нея.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #111 -: Август 17, 2015, 12:50:47 pm »
И аз мисля, че трябва зъболекар за черно по зъбите. То не е до миенето и не съм сигурна дали се маха.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #112 -: Август 17, 2015, 13:13:58 pm »
И аз мисля, че трябва зъболекар за черно по зъбите. То не е до миенето и не съм сигурна дали се маха.
Аз се консултирах с моя позната, зъболекърка по телефона. Пратих й снимка, за съжаление доста размазана, че той не стои мирен. Тя ми даде много подробни инструкции какво да правим и ако не се махне, пак ще й звъня.
Той яде къпини и боровинки, та може и от това да е оцветяването. Дано!
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #113 -: Август 17, 2015, 14:57:19 pm »
Здравейте,не съм писала много отдавна,но при нас е лудница,кога в добрия,кога в лошия смисъл.Или е много весело и забавно или напрегнато и изтощително.Момчетата растат,имахме рожден ден бяхме на море и се върнахме здрави и изпълнени с емоции и впечатления.Абе направо си беше супер първата почивка с мъниците.Е,да е жива и здрава леля им,че без нейната помощ на морето...
И нашите ядат много плодове,но грозде не съм давала още.На батко и първата година маахх люспи,семки.Вие кск го давахте.
Пишете за миене на зъби.Кога започнахте? Колко пъти на ден миете?С каква паста или само с вода о четка в началото.На нас ни е време,но още не мога да се организирам,че те едни ревлили,нетърпеливи като стане време за вечерните процедури.Но мисля тези дни да набавя четките и да се пробвсме.
Пожелавам хубав финал на лятото на всички.Да са здрави дечицата и да се наслаждаваме на хубаво време,като отминат жегите.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #114 -: Август 17, 2015, 15:14:01 pm »
И аз мисля, че трябва зъболекар за черно по зъбите. То не е до миенето и не съм сигурна дали се маха.
Аз се консултирах с моя позната, зъболекърка по телефона. Пратих й снимка, за съжаление доста размазана, че той не стои мирен. Тя ми даде много подробни инструкции какво да правим и ако не се махне, пак ще й звъня.
Той яде къпини и боровинки, та може и от това да е оцветяването. Дано!
Ако е само оцветяване може и от това да е. Виждла съм нарушен емайл, не знам как се нарича, нямам идея и дали ако се хване по-рано може да се реагира. Това детенце, което съм виждала си беше така докато ги смени.

Хоуп, аз някъде прочетох, че се почва миене с първото зъбче. Купих паста Ненедент, има опаковки с гумен накрайник и започнах да мия с нея. Гроздето и аз съм го белила и делила семена, че и режех по-големите зърна :) но моето гардже се давеше и ми вадеше акъла често та може би не е нужно чак рязане.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #115 -: Август 18, 2015, 14:18:37 pm »
Здравейте, момичета!

Starshine, радвам се да те видя  :D. Дано само временни да са ви проблемите с чувствителната кожа.
Аз от известно време не използвам козметика за след баня. Децата много се изнервяха, докато ги мажа, а на мен ми беше толкова приятно. Сега за морето съм им взела крем за след слънце, но ще видим колко ще го ползвам.

magi_st, бързо оздравяване! Как сте го пипнали тоя вирус? То не че няма откъде, но все искаме на децата да им се разминат болестите.

hope-love, напълно те разбирам за организацията  :). И аз затова още не съм започнала с миенето на зъбите, въпреки че съм купила четките и пастата за зъби. Общо взето, е добре да се започне още с първия зъб. Аз мисля да започна да им ги мия след вечеря. По-нататък ще видим.

А вие ползвате ли някакви средства против комари за самото дете - лосион, гривна, лепенки? Споделете опит.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #116 -: Август 18, 2015, 15:32:57 pm »
Здравейте момичета и Рачо :)
Маги бързо да оздравява малката принцеса :)
Хоупче вече си имаш пораснали сладури да са ти живи и здрави :)
Е то и Мати трябва да има рожден ден,ако не му е минал вече :lol: ама Моусит я няма да каже...след това ще са сладурите на Михчето...лелеее кога мина една година :lol:
Беата,аз не съм ползвала нищо,но и него само веднъж го ухапа комар инак съм си купила на Бочко спрей :)
И при нас като при Смайли нищо интересно утре е на консултация и ще го водя на село при свекърва ми,а аз нахално пак ще замина на море с кака му :lol: лази много смешно,много му е интересно да гледа други дечица и като сестра си обожава да се люлее на люлка  :)
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #117 -: Август 18, 2015, 17:04:38 pm »
Благодаря ви, мами! :)
Затихнаха ни пъпчиците, но борбата си е постоянна.
47 Smiles, стискам палци бързо да оздравявате!
Беата, ние използваме спрей на Бочко против комари, помага, но си трябва по-често пръскане. На билкова основа е, или поне така пише. Целият е на решето без репелента. Имаме и едни лепенки, с усмихнати човечета, могат да се лепят на блуза, легло и т.н. виж от тях съм супер доволна. И не бяха много скъпи, действат 48 часа. Лично аз ползвам Аутан - стик, много съм доволна, може да се използва при деца, но над 2 г. Сега се сещам, че имаха май и подходщ за бебета и деца. Но трябва да провериш в аптеката.
Пожелавам ви усмихнат и спокоен остатък от деня! :)




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #118 -: Август 18, 2015, 18:24:21 pm »
За щастие, комарите тази година са по-малко от миналата и още не сме ползвали репелент. Даже на селото при бабите на Мони и Теди няма комари. А то се казва Комарево :)



   La vita è bella
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #119 -: Август 18, 2015, 22:53:20 pm »
Благодаря, момичета! И аз досега не съм ползвала репелент, само в спалнята слагам устройство с таблетки. Навън досега не са ни "нападали", но ще взема мерки за морето :).
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #120 -: Август 19, 2015, 07:55:26 am »
Тази година и аз купих Бочко, че не намерих на Чико. За мен е боклук, с Чикото и мухите не ме доближават, с това детето се прибира и ухапано, а буквално го обливам преди да излезе. Изхвърлих го.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #121 -: Август 19, 2015, 10:57:33 am »
Здравейте,
и аз да се оплача от комарите. Миналата седмица бебка я нахапа един комар по лицето и ръката, докато спеше в спалнята. Купихме ултразвуково устройство на Чико и уж нещата бяха добре, днес се събуждам и гледам цялата й дясна ръка нахапана, а комарът си стои спокойно на тавана. Направо ме хванаха всички бесове!!!  :x Най-тъпото е, че той хапе само бебето!!!!! Намазах я с гела на Бочко, но тя непрекъснато се върти и всичко се избърсва. Направо съм в потрес! И най-лошото е, че не можем да разберем от къде влизат тия комари! Навсякъде имаме комарници.  :(

Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #122 -: Август 19, 2015, 11:05:36 am »
Аз нищо не ползвам за комари и засега не са го хапали. Явно имаме късмет.

За гроздето - давам го с люспи, без семки, всяко зрънце, нарязано на 2-3 парченца. Първо давах цели зърна, но той не ги дъвчеше добре и излизаха почти цели на изхода. Сега е ОК.

Момичета поблемът със зъбките при Дани явно е по-сериозен. Моята позната като видя новата снимка, която й пратих каза, че е деминерализация (начален кариес). Та не подценявайте зъбната хигиена на по-малките.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #123 -: Август 19, 2015, 11:17:02 am »
Ау, значи с дъждовете са се появили комарите... Добре, че казахте, ще взимам и аз нещо. Предните две години бяхме с Чико спрей. Тук помагаше, но на гръцкото море не. Взехме и Аутан, наистина е за над 2 години, но съм мазала Мони на една годинка.



   La vita è bella
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #124 -: Август 19, 2015, 11:30:13 am »
С Аутан ходехме преди да се появи малкият 3а риба - по реки, я3овири пълни с комари и сме мноооого доволни. Помня че в3емахме Аутан Фемили - пръскалка, но не съм обръщала внимание над каква въ3раст е. Него не се е налагало да го мажем, 3ащото по нашия край комари няма.


Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #125 -: Август 19, 2015, 15:37:40 pm »
Смайли,за зъбките-не знам каква вода е пиел Дани ит раждането до сега,но сподели със зъболекарите,според някои итова може да е фактор.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #126 -: Август 19, 2015, 16:13:49 pm »
Смайли,за зъбките-не знам каква вода е пиел Дани ит раждането до сега,но сподели със зъболекарите,според някои итова може да е фактор.
Хоупче, никога не съм вземала специална вода. Все чешмяна е пил. Първо преварена, а след годинката вече не я преварявам.

Ние днес пак слагахме басейна на терасата. Много бързо му омръзва обаче. 20 мин и вече иска да става.  8)
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #127 -: Август 19, 2015, 18:29:38 pm »
Момичета и Рачо, връхлитам в темичката, като се надявам от следващата официално да се присъединя към вас. Може ли да ме посъветвате относно бебешката козметика? Т.к. двамата с ММ с чувствителна кожа(а моята дори е хипералергенна), предполагам, че и детенцето ще е с такава. Не е задължително де, но ми се иска да сме подготвени. Ще ми е интересно вие каква марка козметика използвате, а също и праха за пране. Благодаря предварително.
« Последна редакция: Август 19, 2015, 18:32:03 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #128 -: Август 19, 2015, 20:03:24 pm »
Здравей Синеочка, ние ползваме Биодерма. Отначало се насочих към Мустела, но нещо не ни понесе.Относно праха за пране, ползвам бебешки персил, но купен от магазините, където перилните препарати са внос от Германия, не купувам от супермаркетите.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #129 -: Август 19, 2015, 20:31:40 pm »
Синеочка, за козметиката, особено за чувствителна кожа, не съм толкова запозната и няма да давам съвети, но за праха за пране ти препоръчвам с две ръце Сано Максима Сензитиф. Той е концентрат и цената е доста прилична. Покрай прането на пелени доста изчетох за различните препарати. Мога да обобщя, че освен без фосфати, биологични ензими и оптични избелители е добре да се пере с прах, а не с течен препарат, защото последният се изплаква по-трудно и остава в тъканите. Сано-то освен това изпира много добре. Нямаме нито едно петно по дрехите и пелените от храна или от акита.
Пробвала съм също Тео Бебе, бебешкия Персил и Банбино Мио, но залагам на Сано-то.
Чакаме ви в другата тема с нетърпение  :P

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #130 -: Август 19, 2015, 20:54:28 pm »
Благодаря ви много, момичета. :youwoman: Биодерма може ли да се намери във всяка аптека, защото разгледах няколко витрини за бебешка козметика, но не ми се е мяркала точно тази марка?
Смайли, ти от къде пазариш този прах?


Всеки миг е още един шанс...
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #131 -: Август 19, 2015, 21:11:21 pm »
Синеочка, в големите аптеки има Биодерма.
Прахът за пране го има почти на всякъде - по бебешките магазини, по магазините за препарати, в ДМ и по суперите.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #132 -: Август 19, 2015, 21:13:13 pm »
Адерма имат хубава серия с овес за атопична кожа. Прахът Сано го има и в Кауфланд.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #133 -: Август 19, 2015, 23:08:15 pm »
Синеочка, аз също ти препоръчвам Сано. Омекотителите им също са страхотни.
Относно козметиката - до сега сме били само със СебаМед, много съм доволна. От скоро ползвае А-дерма, и също ти го препоръчвам с две ръце. Моето дете е с много чувствителна кожа, сравнително честичко се случва да има пъпчици, споменала съм за това преди 1-2 страници тук.




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #134 -: Август 19, 2015, 23:51:52 pm »
И аз чувам доста добри отзиви за Себамед, особено за кремчето против подсичане. Според вас, далк мога да направя комбинация от няколко марки. Например шампоанчето да е една марка, а лосиончето друга, кремчето за подсичане трета. Малко се обърквам честно казано. А за Бюбхен, можете ли да ми кажете отзиви?
Иначе за праха за пране ще го пробвам непременно.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #135 -: Август 20, 2015, 08:11:27 am »
Бюбхен на мен са ми пре ароматизирани за кожа без проблеми са си супер. Аз основно с миещите имам опит, че детето почти не е мазано. Покупката от една серия е по-удобно и изгодно, защото често има промо пакети. Не е проблем да купиш едно и после да опиташ друго.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #136 -: Август 20, 2015, 08:43:19 am »
Момичета и Рачо, връхлитам в темичката, като се надявам от следващата официално да се присъединя към вас. Може ли да ме посъветвате относно бебешката козметика? Т.к. двамата с ММ с чувствителна кожа(а моята дори е хипералергенна), предполагам, че и детенцето ще е с такава. Не е задължително де, но ми се иска да сме подготвени. Ще ми е интересно вие каква марка козметика използвате, а също и праха за пране. Благодаря предварително.
Вмъквам се в темата ви, просто защото ти видях питането :) Извинете :)
Синеочка, моите са с АД - от бебета ползвам крем за лице на Клоран( пробвала съм и други, но този най-добре им влияе) - за чувствителна кожа и млечни крусти по главата - мисля че се водеше Nutrition. Само един е за крусти, така че това ми е ориентир :) А за къпането и досега ги къпя със Себамед - пяна за вана - ползвам я за шампоан и душ гел, че вече са големи за коритото :) С друг шампоан веднага се зачервяват целите.
Пера с бебешки Персил (сензитиф) и бебешки Силан.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #137 -: Август 20, 2015, 11:23:52 am »
Здравейте, една препоръка от мен, внимавайте от къде купувате перилните препарати. Ние, когато купихме бебешки Персил от супермаркета и изпрахме с него, резултатът беше трагичен. Дрешките, миришеха на вкиснато и изобщо не се бяха изпрали. Това е, защото супермаркетите предлагат аналози на марките прахове за пране, произведени в Турция, или в Румъния с по-ниско качество. Разбира се и цената е по-ниска.
Относно комбинацията от различни марки бебешка козметика, аз съм против. Предпочитам всичко да е една марка.
Козметика на Биодерма има в големите аптеки. На нас ни беше препоръчана от кожния лекар, при който ходим за проблемите на малката.
« Последна редакция: Август 20, 2015, 11:29:05 am от kati_vm »
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #138 -: Август 20, 2015, 11:44:12 am »
Спрей против комари ползвам на Био джи и съм много доволна. Мия е алергична към ухапвания и веднага се подува мястото и става нещо страшно, но откакто ползвам този спрей не сме имали проблеми.
Относно Бюбхен, с каката ползвах основно такава козметика. Не сме имали никакви проблеми. Аз лично я харесвам. Не виждам проблем да се ползват различни марки. В крайна сметка невинаги всички продукти на една марка са еднакво успешни.
<br />[link=http:
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #139 -: Август 20, 2015, 14:34:19 pm »
Привет! Днес да се оплача- моето малко зверче тупна по лице в пясъчника! Няма му нищо, като изключим малко изяден пясък. За първи път ни се случва. Сигурно ще ви прозвучи глупаво, но съм притеснена, дали може да му стане нещо от малко изяден пясък? Направо съм в шок, даже не видях как стана, толкова е бърз в белите! :?




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #140 -: Август 20, 2015, 14:38:58 pm »
да, да порасне например :wink:
нищо няма да му стане, не се шашкай, моите госпожици колко пясък, камъни, пръст и какво ли не са изяли, а едната си събуваше обувките и ближеше подметките, ей на, нищо им няма :lol:
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #141 -: Август 20, 2015, 14:44:11 pm »
 :lol: Благодаря ти, Стефи! Тия дни нещо много честичко му се случват падания. Уж трябва по-стабилен да става като расте, ама хей-на, почти всеки ден ми пада по веднъж. Слава Богу, че няма големи поражения.  :lol:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #142 -: Август 20, 2015, 15:46:09 pm »
Като чета Стефи, все едно за моите мушмороци говори  :D. Всеки ден се намира по някоя ужасена и стресната майка, по-често баба, която ми казва "Ама то лапна нещо, дъвче пръчката и т.н.". Сигурно изглеждам безотговорна майка, като отговарям, че няма нищо, то така си прави. Лапат де що има от земята, дъвчат си подметките (особено тя). Дебна ги разбира се, защото не всичко може да мине за що-годе безопасно, но не се впрягам много. Вадила съм фасове, пластмасови парченца, камъчета, пръст, пясък, костилки. "Хубавото" е, че не гълтат. Все пак им измислих игра, така че да ми дават каквото са лапнали и да го хвърляме в кошчето. Не винаги работи, но помага :). Пробвах и с наказания - ако не спреш да лапаш от земята, няма да... те люлея на люлката, ти дам кончето, - но имаше слаб ефект.

Колкото до паданията, те са неизбежни и не зависят само от това колко са стабилни децата. С порастването искат да правят повече неща, а не могат да се пазят. Моята госпожица е доста смела и хич не се спира, преди да направи нещо. Господинчото е по-предпазлив, но и той е падал. Като си спомня аз какви каскади съм правила, изправя ми се косата от сегашната ми гледна точка.

Да споделя за козметиката. Това, което съм ползвала на Бюбхен - крем против подсичане и шампоан, беше много добро. В началото и аз започнах с козметика на Себамед и бях много доволна, просто финансово ми дойде в повече. Хубаво е при малки бебета да не се сменя често козметиката, за да се проследи, ако има проблеми, откъде са дошли. Иначе и аз сменям марките, за да опитвам нови неща. Бях чела тук, че д-р Бърди препоръчва бебетата да се къпят само със сапун. Моите малчовци крусти не са имали, нито сериозни кожни проблеми, но когато започнах да ги къпя само със сапун, дори и единичните лишейчета престанаха да се появяват.
Използвам както Сано Максима Сензитив, така и Персил Сензитив, но течни. Праховете при мен по-трудно се изплакваха дори и след двукратно плакнене. Петната ги третирам с Вениш, само с перилен препарат не излизат.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #143 -: Август 20, 2015, 17:53:07 pm »
beata, с какъв сапун и косата  също ли?
И ние бяхме на шампоан Бюбхен в началото, а после - каквото ни бяха наподарили. Слава Богу, не го бърка марката. Мазала съм го с домашен крем от мас и невен, лично мое производство,  или с преварен зехтин. Дано успея и за бебката да  направя крема сега.


*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #144 -: Август 20, 2015, 18:11:14 pm »
Момичета, защо си мажете деца? Ако нямат проблемна кожа изобщо не е необходимо.
Евентурално само в памперс зоната, но и там няма нужда при липса на проблем и когато кожата на детето се почиства редовно и се сменя памперса.
Моята малката дъщеря не е мазана дори под памперса, никога с нищо, просто при всяка смяна миех дупето с водичка на чешмата или с душ гел ако е наакано, не използвах мокри кърпи освен ако сме навън и се налага. Не е имала никакви, ама никакви проблеми и е с прекрасна кожа.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #145 -: Август 20, 2015, 18:21:20 pm »
Подкрепям Стефи, моите са мазани в началото говоря първи месец,
докато се видя, че кожата и на двама е мека и не се налага и спрях!
Дайпер крем имах подарен на Пенатен, също добър, като поотраснаха и на Бочко съм ползвала
за разни зачервявания, харесвам го и сега си имам кутийка от него.
При крусти/корички на главичката/ и аз препоръчвам Клоран с две измивания и паднаха на Калина.
За къпане започнах с Мустела и след това, та и до днес, ползвам Бюбхен от глава до пети.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #146 -: Август 20, 2015, 19:27:40 pm »
Момичета, защо си мажете деца? Ако нямат проблемна кожа изобщо не е необходимо.
Евентурално само в памперс зоната, но и там няма нужда при липса на проблем и когато кожата на детето се почиства редовно и се сменя памперса.
Замисли ме. Ами сигурно защото всички познати го правят ....и като  ти е   за севте с бебе. ние спряхме да мажем преди годинката някъде. А дупето  - само при нужда и то май  след захранването се е налагало, заради някои   храни. Освен това при настинка и сега мажем крачетата и челото с мас за загряване.


*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #147 -: Август 20, 2015, 23:07:55 pm »
Ние също се мазахме само първите 2 месеца доколкото помня, доста бързо спряхме с лосионите и олиото. Сега мажем само при нужда. Иначе въпреки, че е много чуватвителна, кожата му е много мекичка. Само дупето цапотим по-честичко със Судокрем.
Относно крустите ние използвахме по препоръка на педиатърката някакво кремче с отмиване на SVR, ако не ме лъже паметта. И ние с 2-3 мазания ги махнахме гадните крусти, но ги хванахме в доста начален стадий. Чувала съм, че са по-упорити ако ги изпуснеш.
Ние още не си ближем обувките, но забелязах, че днес след случката в пясъчника се опита да оближе едно камъче, явно му е харесал вкуса.  :lol: Веднага му показах, че така не е хубаво, ще видим утре дали ще помни обаче. :lol:
« Последна редакция: Август 20, 2015, 23:10:22 pm от Starshine »




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #148 -: Август 21, 2015, 00:07:36 am »
...
Ние още не си ближем обувките, но забелязах, че днес след случката в пясъчника се опита да оближе едно камъче, явно му е харесал вкуса.  :lol: Веднага му показах, че така не е хубаво, ще видим утре дали ще помни обаче. :lol:
със сигурност ще опита пак  :lol:

Децата ми много харесват пясъчника, дълго играят там, сипват в кофички, и т.н.
Още първия път както си играеха, идва едното дете към мен с отворена уста и не смее думичка да каже, само сочи с ръка :). Като погледнах, пясък доста - по устата, по целия език ... почистих някак и реших, че е станало случайно. След малко гледам, тя си поднася лопатката към устата като че е лъжица и направо се кани да яде  :lol:, лъвски скок да я спра, дълго обяснявах след това, че не бива, ама кой ли те слуша  :). Не се разминах с едно обяснение де  :lol:
Но беше и смешно, дълго време след това й хрупа между зъбите, а тя прави едни смешни физиономии и се чуди какво става  :)
« Последна редакция: Август 21, 2015, 01:00:55 am от marsi »

Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #149 -: Август 21, 2015, 07:09:49 am »
Мажа от дъжд на вятър вече, но на кънките яко мацам един Македонски крем или Павловича мас. Защото в тези жеги се е подсякла за два часа.

Наша Катерина започна да пие мляко и отр бутилка и изцедена кърма ....като спи... ние още водим спор с таткото за захранването. Аргументът му е, че сме объркали Ники като сме го захранили рано, сега това късно, да си покаже само, че иска.
Тия дни я гледа моя приятелка, че таткото претърпя инцидент и не може да се грижи адекватно за нея сега.
[/url][/url]
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #150 -: Август 21, 2015, 08:48:02 am »
Мажа от дъжд на вятър вече, но на кънките яко мацам един Македонски крем или Павловича мас. Защото в тези жеги се е подсякла за два часа.

Наша Катерина започна да пие мляко и отр бутилка и изцедена кърма ....като спи... ние още водим спор с таткото за захранването. Аргументът му е, че сме объркали Ники като сме го захранили рано, сега това късно, да си покаже само, че иска.
Тия дни я гледа моя приятелка, че таткото претърпя инцидент и не може да се грижи адекватно за нея сега.
Жасмин, браво на Катето и скоро възстановяване на съпруга ти!
Относно мазането, на втория ден след изписването, педиатърката на бебето дойде в къщи, да прегледа малката и да ни даде различни указания. Забеляза, че кожата на малката е много суха и ни препоръча да я мажем с олиото на Мустела 1-2 пъти на ден. За дупето каза да не мажем с нищо, освен след къпане с витаминния крем на Мустела. За съжаление тази схема не ни се получи. След две седмици, дупето цъфна неуписуемо и почнаха мъките. Вече съм писала по тези въпроси няма да се повтарям. Не изгаряма от желание да мажа детето с разни мазила, ама изобщо. Понякога даже се обърквам с кое по-напред трябва да я намажа. Направо е ужас!  :balk_145:
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #151 -: Август 21, 2015, 09:44:45 am »
И моите деца имат прекрасна кожа, пък и с двамата съм използвала мляко за тяло след къпане. Кожата се изсушава от водата и според мен има нужда да се подхрани. Дупето съм мазала единствено и само при наличие на проблем, никога превантивно. При Мия дори не сме имали подсечено дупе нито веднъж, при Яворчо 2 пъти ми се е налагало да ползвам судокрем. Мокри кърпи ползвам и досега при всяка смяна на памперс. Не сме имали проблеми с мокри кърпи.
Вени, браво на малката. Ще свикне с шишето, не се притеснявай.
<br />[link=http:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #152 -: Август 21, 2015, 09:59:08 am »
Jasmin, браво на вас :) Може би по-рано като предложиш бутилка и става работата. А щом пие вече мляко и от шише 3ащо се притесняваш и бър3аш да 3ахранваш ;) То реално и не вие чааак толкова рано - на 5м сте - 2-3 седмици още, или месец само с кърма и АМ. Иначе суче ли си още бе3 проблем? А3 не смеех да давам шише до годинката поне, 3а да не се отбие. Бър3о да ви се оправя таткото!
Кати, дано и3растете кожните проблеми - да е само период.


Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #153 -: Август 21, 2015, 10:08:48 am »
И Данюш е от тези дето лапат всичко и навсякъде. Така е отработил движението и бързината, с която пъха нещо в устата, че не мога да отреагирам  :lol:. Обичайно лапа камъчетата по земята. Засега не се вълнува от пясъка.
Другото, което лапа са всякакви пакети и мокрите кърпички. Като извадя на площадката, за да му забърша ръцете и веднага си я пъха в устата.

Според мен в началото, когато кожата е много суха и се бели, трябва да се маже с нещо (първия-втория месец). Но като спре беленето, няма нужда.

Mousyt и Мати къде се изгубиха?
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #154 -: Август 21, 2015, 10:44:10 am »
О, любима тема.Кой колко яде от земята.Моника беше като прахосмукачка.Опитвала е много неща и още опитва от време на време.Точно както Марси обясни с отработено движение си вкарваше пясък в устата.Но на мен не ми пука, само да не се задави.Да чистя я защото и става гадно, но после повтаря.
Деца!
За мазането, аз споделих, малката направи дерматит и ща не ща я мажа.Аз съм с много мазна кожа и мислех, че ще е като мен, но уви, взела е и това от баща си.Той е такъв.Та сега се мацотим след всяко къпане, иначе и избиват червени петна.
Нашата Херп ангина замина, слава богу детето се справи много добре, а аз се научих да бъркам в устата и, и да мажа гърло.За 3 дни девойката се оправи и ревеше пред вратата да излизаме.
Ние в неделя заминаваме на море.Няма да казвам, че хем ми е приповдигнато, хем ми е притеснено.Всичките тия говореници за замърсено море ме шашкат.Знам че в БГ не е цветя и рози, но тази година сме тук, така се получи.Мечтата ми за северно море, отлетя с датите на отпуската, просто сега вече е късно за Крапец и тъй.Отиваме на Черноморец.Дано не хванем нещо и дано се забавляваме добре.

Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #155 -: Август 21, 2015, 17:00:50 pm »
На стола за хранене от ИКЕА му намерих и друго приложение - стол за подстригване в банята :)
Фризьорката беше заета и набързо го минах с машинката Даниелето :)
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #156 -: Август 21, 2015, 17:20:42 pm »
ние още водим спор с таткото за захранването. Аргументът му е, че сме объркали Ники като сме го захранили рано, сега това късно, да си покаже само, че иска.

Вени, едно е да захраниш, друго е да почне да яде.
Марко прояде от раз - при него още от началото порциите бяха нормални, винаги е ял всичко с лекота и охота. На Стела й отне 2 месеца да се научи да си отваря устата широко и да не бута лъжицата с език, за да глътне нещо. Не отлагайте дълго след шестия месец, на бебето тогава вече са му нужни важни съставки, които липсват в млякото.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #157 -: Август 21, 2015, 20:03:35 pm »
Ехееее, привет и от нас най- сетне:)
Аз ви чета дори и набързо , че да не ви изтърва кой накъде хихихи
Mousyt, се губи верно...??? Мати имаше Рожден ден и все исках да потам как е минало, но гледам не е писала.

Ние сме добре:)
Растат бебоците и дивеят и мама на моменти откача , но ми минава и после пак и така.....:)))
Беше жега сега пък дъждове и много често не излизаме и е подтиснато такова някой път
И на плажче ходихме:) с деца на море хихи
Добре минава на плажа, обичайното мрънкат доспива им се и в кошчетата люлеем и заспиват:)
Скоро и ние имаме рожден ден на 11 септември и умувам как, къде каква торта:)

Много сладко си приказвате и новодошлите майчета:) за мазене туй онуй.... Ех мина и това при нас  направо не е за вярване:)
Още си нямаме ни един зъб.....
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #158 -: Август 21, 2015, 21:01:00 pm »
Jasmin, браво на вас :) Може би по-рано като предложиш бутилка и става работата. А щом пие вече мляко и от шише 3ащо се притесняваш и бър3аш да 3ахранваш ;) То реално и не вие чааак толкова рано - на 5м сте - 2-3 седмици още, или месец само с кърма и АМ. Иначе суче ли си още бе3 проблем? А3 не смеех да давам шише до годинката поне, 3а да не се отбие. Бър3о да ви се оправя таткото!
Кати, дано и3растете кожните проблеми - да е само период.

Притеснявам се заради градината, на 1.09 тръгва. Ако отложа до 6 месец, което е 20,09 и аз няма да мога да следя приема ли храна, как приема и реакции. Суче без проблем, само дето е гладна през два часа :? ама глад ви казвам, понякога циците явно не пускат по много и се изнервя и тогава бутаме АМ, че да заспи.

Та да се похваля, че взех книжка бе, от първи път :) сега ще видим как ще се разпределим с воденето на децата на градина и училище.

Маги, браво на детето, бързо оздравява :) Всичко ще е наред на морето, споко :)

Оф, Катето така се смее и говори на брат си, че чак ревнувам, че към мен няма такова внимание :lol:
[/url][/url]
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #159 -: Август 21, 2015, 22:27:31 pm »
Ние днес отидохме при педиатърката за ваксина, но не му я биха. Имал червено гърло. Никакви други симптоми няма. Започнахме да му даваме Тонзилотрен. Утре ще включим Биозин и витамин С.
Казахме на док за черното по зъбките и тя каза, че ще ни подготви някаква синя книжка. С нея можело да ползваме нещо като намаление при зъболекър, който работи по здравната каса. Не разбрах и аз много добре.
Педиатърката каза, че имала едно бебенце на 9 месеца, което имало два зъба и целите били почернели 8O Зъболекърите казали, че е от гена.
Ние Даниелето голям тормоз му оказваме в момента с миенето на зъбките. По три пъти на ден му ги четкаме. Той така плаче милия и се захласва чак :(
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #160 -: Август 22, 2015, 00:23:16 am »
Е, по тая синя книжка ти поема касата не помня колко, но май почти нищо. Две пломби амалгама като че ли.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #161 -: Август 22, 2015, 00:28:21 am »
Ох набързо..
Мария е със зачервено гърло, вчера повръща, днес разстройство. Според педиатъра ангина.
А детето е с много висока темпетатура която не пада нито от панадол нито от нурофен. Принудих се два пъти да дам хексалгин днес, че стигаше 39.8
Сега се чудя дали да спя или да будувам? Страх ме е да не вдигне пак такава висока температурс. То не че не заспа с 38.5
Антибиотик изписаха о се чудя далу от него не е разстройството.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #162 -: Август 22, 2015, 02:18:26 am »
Стоека, напълно е възможно да е от него. Съвсем убедено го казвам.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #163 -: Август 22, 2015, 07:02:04 am »
Стоека, даваш ли пробиотик? Температура съм сваляла с мазане на стъпалата с белтък разбит със щипка сол веднъж, така не падаше от лекарства и вече просто нямаше какво да дам.
Смайли, на децата мисля всичко им се поема по зъбите като процедури.  Според мен не го мъчи с толкова миене.
Аз пломби скоро не съм правила, амалгамни не бяха ли железните? Мислех че вече не ги ползват дори....
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #164 -: Август 22, 2015, 08:44:18 am »
Давам линекс бебе. А разстройството е винаги след антибиотика. Мария още спи, не е вдигала температура през нощта. Но на почти час и половина е изпищявала на сън, блъска се по леглото и се върти бясно. Гушкам я, успокоява се и продължава да спи. Прави го на сън. Лошито е че пропускаме часът за антибиптика, но сърце не ми дава да я събудя.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #165 -: Август 22, 2015, 09:49:26 am »
Стоека, Моника изкара тази ангина с много висока Т.След 39,5 спрях да меря, направих и коритото с хладка вода телесна и я къпах вътре.На следващото вдигане над 39,5 и обух чорапи с оцет и и слагах на сгъвките оцет.И при нас Панадола не помагаше, има и свещички за Т действат по-бързо ефералган бяха.
Има такъв вирус сега Херп ангина ни казаха на нас.Ако можеш и отвори устата и виж в нея и по гърлото дали има бели точки.Моника беше цялата и уста в тях, афтички много.Болеше я ужасно и ревеше ей така както седеше, защото не можеше да преглъща от болка.Не искаше да яде нищо, дори вода трудно пиеше.Аз я намазах веднъж със сода и после взех дектарин.Но за дектарина се посъветвай с личната недей на своя глава.
Предполагам не си спала, то няма как да спиш при висока Т на детенце.Днес малката вече трябва да е по-добре и да не вдига чак толкова Т.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #166 -: Август 22, 2015, 10:43:39 am »
stoeka71, бързо да минава, че е тежко и за мама и за бебе  :crossfingers:



   La vita è bella
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #167 -: Август 22, 2015, 11:14:15 am »
Свате, дано се оправи бързо снахата! Миличката  :(
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #168 -: Август 22, 2015, 11:39:36 am »
Stoeka71, бързо оздравяване на малката на Мария!
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #169 -: Август 22, 2015, 23:29:43 pm »
Давам линекс бебе. А разстройството е винаги след антибиотика. Мария още спи, не е вдигала температура през нощта. Но на почти час и половина е изпищявала на сън, блъска се по леглото и се върти бясно. Гушкам я, успокоява се и продължава да спи. Прави го на сън. Лошито е че пропускаме часът за антибиптика, но сърце не ми дава да я събудя.

Стоека, пожелавам ви, бързо да оздравява детенцето.
Най-неприятните ми моменти са, когато децата са болни

АБ Не бива да се пропуска, Трябва да се дава горе-долу на определения час. Иначе няма желания ефект.
Не я буди. Както спи със спринцовката и го вкарвай по малко в устата. Тя ще преглъща интуитивно.
Аз така давам на моите деца.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #170 -: Август 24, 2015, 10:33:20 am »
Здравейте, момичета и Рачо,

Желая ви усмихната и слънчева последна августовска седмица :)

Имам малко необичайно питане. На Теди ноктите на ръцете са малко широки и понякога крайчетата се впиват в пръстчето. Така не мога да изрежа крайчето. Пръстчето изглежда малко подуто, докато не се освободи от крайчето на нокътя. Нашата педиатърка има странно мнение за ноктите - да ги оставям да се чупят сами. Аз обаче си ги режа с нокторезачка.

Случвало ли ви се е това с крайчетата? Как да процедирам?



   La vita è bella
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #171 -: Август 24, 2015, 10:52:12 am »
Руми, ние сме по същия начин с палците на крачетата. Според мен е по-добре да ги режеш, но не твърде дълбоко, защото има опастност да забере. Можеш да мацваш по малко с Риванол.




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #172 -: Август 24, 2015, 12:42:46 pm »
Аз откакто се е родила малката не съм рязала нокти на краката, защото тя някак сама ги чупи и няма никакво нокътче за рязане.

Stoeka71, надявам се вече да сте здрави.

Аз искам да питам майките на момиченца - моята щерка като ака и се цапа навсякъде. Като я чистя виждам, че има оцапано навътре между срамните устни, обаче в болницата ми казаха да не пипам там. На мен ми е притеснено да оставям нещата така. Вие какво правите в тази ситуация?

26.09.2019
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #173 -: Август 24, 2015, 12:49:34 pm »
Здравейте, ние продължаваме с кожните проблеми.  :( От около седмица ни се появиха едни ситни пъпчици по лицето, които не са червени, а са с телесния цвят на бебка. Миналата седмица като ходихме за месечния преглед при педиатъра, тя каза че тези пъпки били козметичен проблем и нямало какво да се направи. :-(
Не съм много сигурна, но от това, което изчетох, май е бебешко акне.  :(  :(
Мисля да й купя гел и крем на A- derma  от серията Dermalibour. Някой ползвал ли е тази серия за бебето си, пише че продуктите са подходящи за кърмачета?
Поздрави и хубав ден!
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #174 -: Август 24, 2015, 13:03:45 pm »
Руми, аз знам, че ноктите на ръцете могат да се режат на дъга, т.е. крайчетата да се заоблят. С краката не е така и на моят син му се забиват от едната страна на големите пръсти на краката, там не режа и ако е зачервено само освобождавам.
Кати, какво казва педиатърът? Аз съм ползвала дамо екзомега на Адерма и имам добри впечатления.
Стоека, дано вече е по-добре Мария!
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #175 -: Август 24, 2015, 13:08:02 pm »
Аз откакто се е родила малката не съм рязала нокти на краката, защото тя някак сама ги чупи и няма никакво нокътче за рязане.

Stoeka71, надявам се вече да сте здрави.

Аз искам да питам майките на момиченца - моята щерка като ака и се цапа навсякъде. Като я чистя виждам, че има оцапано навътре между срамните устни, обаче в болницата ми казаха да не пипам там. На мен ми е притеснено да оставям нещата така. Вие какво правите в тази ситуация?
Здравей Яни, аз почиствам бебка с тампон за премахване на грим, напоен с мицеларна вода, защото имам същия проблем, особено сега като започнада се обръща и ака докато е по корем, и цялото ако се стича отпред. Педиатърката каза, че може.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #176 -: Август 24, 2015, 13:10:18 pm »
Руми, аз знам, че ноктите на ръцете могат да се режат на дъга, т.е. крайчетата да се заоблят. С краката не е така и на моят син му се забиват от едната страна на големите пръсти на краката, там не режа и ако е зачервено само освобождавам.
Кати, какво казва педиатърът? Аз съм ползвала дамо екзомега на Адерма и имам добри впечатления.
Стоека, дано вече е по-добре Мария!
Здравей, педиатърът каза, че нищо не може да се направи. Не ми се ходи сега пак при кожния, по- миналата седмица бяхме за един друг обрив. Направо ще се побъркам вече.  :(
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #177 -: Август 24, 2015, 13:57:05 pm »
Кати, бебешкото акне не би ли трябвало да е зачервено или с гнойни връхчета? Моят син имаше някакви пъпчици при раждането и наистина се самоизчистиха иначе и аз бая мазане им дръпнах  :oops:
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #178 -: Август 24, 2015, 14:13:36 pm »
Момичета, пак съм аз. Взехме ортопедична ваничка със стойка. Имам един въпрос обаче. Тези от вас, които са с такава, как точно става къпането в ранните месеци, говоря за периода след падането на пъпчето и преди да е започнало да стои изправено?


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #179 -: Август 24, 2015, 14:19:54 pm »
Кати, бебешкото акне не би ли трябвало да е зачервено или с гнойни връхчета? Моят син имаше някакви пъпчици при раждането и наистина се самоизчистиха иначе и аз бая мазане им дръпнах  :oops:
Ние имахме такива пъпчици първия месец, после кожата ни се изчисти и сега пак наново. Интересното е, че пъпчиците сега не са червени. Челото на бебка е като шкурка отблизо. От далеч не се забелязва.
« Последна редакция: Август 24, 2015, 14:28:48 pm от kati_vm »
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #180 -: Август 24, 2015, 14:26:26 pm »
Момичета, пак съм аз. Взехме ортопедична ваничка със стойка. Имам един въпрос обаче. Тези от вас, които са с такава, как точно става къпането в ранните месеци, говоря за периода след падането на пъпчето и преди да е започнало да стои изправено?
Аз ползвам шезлонг в коритото на бебка. Първите 15 дни я държах над коритото, а таткото ми поливаше. Пъпчето й падна на осмия ден. Внимавахме много, много да не го мокрим като я поливаме. След 15- я ден, когато натежа запопнахме да ползваме шезлонга, като аз я придържам, а таткото полива. После я изправяме,  като аз я придържам, за да й изплакнем дупето и гръбпчето.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #181 -: Август 24, 2015, 16:36:31 pm »
Синеочка, ако става въпрос за такава вана, предполагам, че тази подложка ще ти свърши работа http://family-bg.com/prX_7176.htm Аз бях купила анатомична мисля и просто наливахме малко вода, шезлонга нито стоеше добре вътре, нито ми беше удобно да го ползвам, та сигурно на ръка ще ги къпя този път :)
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #182 -: Август 24, 2015, 16:38:12 pm »
на мивката :lol:
няма по удобно от това докато се събират под чучура, не се шегувам.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #183 -: Август 24, 2015, 16:45:21 pm »
 Много ви благодаря за бързите отговори. Тази подложка, която м-и ми показа е супер и ще се огледам.
Стефи, моята майка и тя това казва. Под чучурчето било най-добре -било за душ, било за дупе.
Ще видим как ще ни е най-удобно. Моята е малко нероден Петко още, ама да питам ..


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #184 -: Август 24, 2015, 16:47:21 pm »
Помоли в болницата да ти покажат, там така ги къпят. Също така препоръчват да се къпят недоносените, а и е по-удобно ако пъпчето не е паднало, слагаш ръка на коремчето и там не се мокри.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #185 -: Август 24, 2015, 17:00:58 pm »
Руми, аз знам, че ноктите на ръцете могат да се режат на дъга, т.е. крайчетата да се заоблят. С краката не е така и на моят син му се забиват от едната страна на големите пръсти на краката, там не режа и ако е зачервено само освобождавам.

И аз така знам за ръцете - на дъга. И се опитвам така, но те упорито растат нашироко и се забиват. Ще се опитам да не режа изкъсо на проблемните пръстчета. Но Теди сега е във фазата "всичко трябва да се стига, пипа, стиска и мачка с ръце". И, ако има нокти, драска зверски себе си, батко си, мен (особено гърдите по време на кърмене)...



   La vita è bella
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #186 -: Август 24, 2015, 20:55:00 pm »
Синеочка, ползвах тази подложка доста време и съм супер доволна. Става на всякакви размери корита. Може да се закача и само на три места (вместо пет) и пак е сигурна и удобна. От долната страна има силиконови вендузи, които не й позволяват да се приплъзва по коритото. На всичкото отгоре се оказа и много здраво нещо.
Разбира се, най-си е добре под чучура, ако и докато се събира, понякога твърде за кратко. В началото фактор е и добре отоплената баня (идват зимни месеци все пак).
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #187 -: Август 24, 2015, 21:05:25 pm »
Много ви благодаря за бързите отговори. Тази подложка, която м-и ми показа е супер и ще се огледам.
Стефи, моята майка и тя това казва. Под чучурчето било най-добре -било за душ, било за дупе.
Ще видим как ще ни е най-удобно. Моята е малко нероден Петко още, ама да питам ..


Ники пробвахме го на чучура и му треснах главата в чучура. После във ваната и подсушавах с марли и Топоцин след баня.
Тук нищо не слагат на пъпчето, дори клипс и ми каазха да я баням смело, а след баня с клечка за уши да "бъркам" под пъпната връв, да подсушавам и т.н. Изглеждаше ми ужас някакъв, но така правих и пъпчето падна на 5 ден. Всеки ден по два пъти чистих - сутрин и след смяна на пампи. Сутрин обаче слагах и спирт и после пръсках с Неумицинум спрей.
Вечер я киснехме хубаво, после с клечка за уши подсушавахме около и в пъпчето.
[/url][/url]
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #188 -: Август 24, 2015, 21:20:16 pm »
Здравей народе,

Ние наистина се позагубихме, благодаря ви че ни мислите. Добре сме, здрави сме - това е най-важно. Последния месец обаче беше истински водовъртеж от събития, включително РД на Матей и едвам смогвах да ви прочета отгоре отгоре и аха да пиша и айде пак... Малкият човек вече на годинка направо ми изпива енергията до последната капка. Вече е доста независим и смел в приключенията си и като го оставя не е ясно къде ще го намеря след малко. От няколко дни започна да "лази" но по дупе :lol: Сяда и започва да се придърпва с единия крак и да влачи дупето, ама ако знаете колко е бърз! 8O Така стига до нещо - стена, стол, маса, уокъра или друга подвижна вещ и тръгва с нея нанякъде. Хваща се за някоя дребна играчка и бутайки я, превит на две с надолу главата се предвижва напред и въобще е голяма фурия! Днес докато го видя къде се кротна и котката остана без храна :lol: Е засега още е жив и здрав, ама се наложи евакуация на паничките ;) Зъбите много вече го мъчат, той и попорасна и вече има характер и е жилав и кризите става все по-сложни и не знам скоро и в раницата дали ще мога да го удържам :? и сме вече не знам на кое флаконче гелчета за зъбки - не е като да не помагат, ама вече си ги имаме за десертна стока. А зъб така и не излиза :x Апетит има за трима, храна види ли и няма спасение, яде се до разполагаемост и така. Иначе ние сме си на кухня, но и на мен взе да ми се струва че всичките ядената имат еднакъв вкус, та може би ще пробвам друга кухня скоро, може дори да се прежаля за държавната (много ми я хвалят тази в нашия квартал, но този обеден час за взимане на храната ми е доста неудобен!).
Смайли, и аз съм мислила да ползвам стола за подстригване, но си ме изпреварила :lol: Аз още не съм го подстригала малкия, той е такова шило, че не мога да си представя как ще стане, а не искам да е с машинката един номер та засега си седим така. Само му кръцнах бритона не твърде успешно, но бива ;)
За ваничката - ние го къпахме от ден 0 в анатомичната ваничка (беше 2200гр) - лягаше си и с малко водичка. На него му беше паднало пъпчето в болницата де, но и аз намирам мивката за номер едно докато е малко детето :wink:
Дайте идея за въвеждането на белтък :) Нали яде кухня и аз все не се организирам, а май само това ми остана и го броя захранен :)
По-нагоре говорехте, че наблягате на плодчетата - вие как/кога ги давате? Аз му слагам в следобедната закуска, но между храненията той рядко яде нещо освен солети за чешене на зъбите като е много нервно а и той яде доста начесто за да му давам между храненията, а ми се иска да хапва повечко плодчета....
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #189 -: Август 25, 2015, 07:13:17 am »
Mousyt, плодове давам сутрин някъде час преди закуската. Той става рано и има достатъчно време до закуска в  градината. После, ако е поогладнял като го вземем, пак давам преди вечеря. Особено ако ходим на гости , давам предварително плод или краставичка - преди да почнат да го черпят с "лакомства".
Като ходим при роднини в София, си хапваме държавна кухня (в Люлин) и е много вкусна, даже и за мен  :wink: може би има разлика по кварталите? Тука имаме само една и не става - малки порции, готвене като възрастен (едро,сухо) и безвкусно. Та в големите градове поне имате избор.


Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #190 -: Август 25, 2015, 07:37:02 am »
Още един глас "ЗА" къпането в мивката :)
Ако имам бебе 2 само ще сменя смесителя с по-висок, за да нямаме такива инциденти с ударена главичка или гръбче като при Вени.
За мен пълненето на коритото беше голяма хамалогия в първите 2-3 месеца. После като започнат да осъзнават и се забавляват във водата, тогава може.

Mousyt, радвам се, че се появихте :) И Дани си беше измислил една техника за влачене и дори още не може да пълзи като хората :)
Плодове давам между всеки две хранения. Или ги давам цели - малини, боровинки, къпини или ги режа на кубчета и той ги яде (къде с вилица, къде с ръце). Праскови, ябълки и круши, които не са размекнати му давам и цели. Той си ги държи с две ръце и ръфа и се разхожда.

Ние сме при майка ми. Тук е малко градче, но има много хубави детски площадки от тези новите. Всеки ден ходим на някоя.

Прясно мляко може да въведеш с домашен тутманик например, в тестото, на който се слага.
Отивам, че малчо се събуди.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #191 -: Август 25, 2015, 10:36:23 am »
Смайли, питах за белтък от яйце :lol: Иначе прясно мляко му слагам в закуската, че аз всеки ден нов бъркоч му измислям за разнообразие :lol: За пиене си му давам АМ Лактана 12м+ зради желязото и другите добавки :)
Плодчетата и аз так си мислех между храненията, но той още си спи между основните хранения или сме навън някъде и ако му дам се маца и абе нещо трудно се ориентирам :? :lol: Тези дни си му давам повече де, а и мисля да откажа десерта на детската кухня и да наблегна на плодчетата, че нещо много еднообразно ми идват. Ще видим...
Смайли, вие кога тръгвате на ясла? Моето време наближава (е има още поне два месеца де...), но мен вече взе да ме тресе. Последния месец бяхме доста социално активни, постоянно с племенниците и други хора и на детето му беше супер, много се забавляваше и уморяваше и още вчера като се кротнахме се усети, че с мен не може така да се измори (доста е жилав и активен). Затова съм сигурна, че на яслата ще му е добре, но не знам - така ми е сладко да го гушкам, а и той така се е научил да си слага ръчичките около мен, че направо ми призлява при мисълта да се отделя от него. Отделно и баща му е в един преходен етап с работата си и чакаме да видим какво ще стане, ама това чакане е вече трети месец и последните дни съм доста......не знам как да го опиша. Започвам да плача от някакви дребни неща ей така без повод :? Дано се стегна, че не е добре за детето с такава майка :(
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #192 -: Август 25, 2015, 11:18:12 am »
Я да надникна и аз тук :)
Вече три седмици сме с бебка вкъщи.  Засега храненето е пълна програма - кърмене, изцеждане и дохранване с АМ, така че не остава много време. Все пак започвам да намирам пролуки и за интернет :)


*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #193 -: Август 25, 2015, 12:15:22 pm »
Смайли, питах за белтък от яйце :lol: Иначе прясно мляко му слагам в закуската, че аз всеки ден нов бъркоч му измислям за разнообразие :lol: За пиене си му давам АМ Лактана 12м+ зради желязото и другите добавки :)

Абе пак във баница, тутманик или палачинки, като сложиш цяло яйце и готов захранен :)
За плодовете-аз солети, бисквити, гризки не съм давала, давам и давах плод 2 пъти дневно като междинни хранения, ако нещо има проблеми със закуската съм заменяла с банан.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #194 -: Август 25, 2015, 12:42:36 pm »
Ох, да.....  :oops:
Точно както м-и казва съм процедирала и аз с белтъка  :D

За яслата хич още не е ясно. Аз искам от октомври да тръгва, но не съм направила нищо по въпроса с работата  :oops:
И според мен има нужда да се вижда с повече деца и да гледа и да се учи от тях.
Нооо е станал такова мамино синче.... Иска само при мен. Много рядко отива при някой друг и то отива за малко и веднага пак при мен. Сега сме при майка ми и сестра ми е тук и не иска да ходи при тях. Та мисля, че самото тръгване на ясла ще е голям проблем.
Наскоро го оставих в един детски кът. Той се заигра и аз изчезнах. След 20 мин отивам и той ту плаче, ту играе. Какичката се беше посветила изцяло на него и не й бяха останали ръце да го качва и пуска по пързалката, но въпреки това като се присети за мен и почва да плаче.

AlexN, добре дошли с бебка. Много спокойно, ядящо и добре спящо бебче ти пожелавам!

Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #195 -: Август 25, 2015, 15:22:28 pm »
Писах в "Борсата", но да питам и тук:
Някой не продава ли кошара за игра от най-обикновените /с мрежата/, че нашата нова бавачка има претенции за такава като оставала сама с близнаците. А те са вече големи и ние мислехме да ги изгледаме без такава придобивка, та никак не ми се инвестира в нова и скъпа.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #196 -: Август 25, 2015, 16:14:09 pm »
Здрявейте, момичета!

Малко връщам темата към козметиката, но да отговоря за къпането със сапун. Да, къпех (а и досега къпя) бебетата изцяло със сапун, включително главата, но нея 2 пъти седмично.

И аз подкрепям миенето на чешмата. Иначе и ние имаме взета назаем анатомична ваничка и в началото я ползвахме от полегатата страна. Постилах хавлиена подложка, за да не се хлъзгат бебетата. Аз обаче не ги къпя сама, така че може би не съм подходящ пример. Сега вече минаваме към къпане с подвижния душ.

Аз мисля да ги пусна на ясла след 20 септември. ПРеди това нали имаме да правим изследвания, та докато се оправим, ще мине малко време. Опитвам се да не гадая как ще тръгне. Дано е успешно.

Бързо оздравяване на болните дечица! Добре дошли на новите мами! Слънчеви поздрави от морето  :D!
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #197 -: Август 25, 2015, 16:24:09 pm »
Беата, правилна нагласа - да не го мислиш много-много предварително. От опита си с баткото се на,чих
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #198 -: Август 25, 2015, 18:51:07 pm »
Всяко дете плаче при тръгването на ясла. Според моя опит - синът ми плака повече, дъщеря ми - само 2 дена. Абсолютно нормално е. Подгответе се психически, че без рев няма да стане.  :lol:

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #199 -: Август 25, 2015, 21:06:33 pm »
47 Smiles, и Матей е станал мамино синче напоследък. Особено около рождения си ден беше станал направо ад, не приемаше никой и нищо и дори не даваше да го закачат 8O Слава богу попремина. Сега приема и татко си (освен ако не е много крив) и ако го забаламосаш нещо и не ме вижда има добри шансове да не се сети за мен и по-дълго време. В събота бяхме на едно кръщене и аз така усърдно се опитвах да убедя една баба, че ако го хване за ръчички да върви ще се разреве за мен, а той замина с нея на площадката (не я е виждал досега!) и докато аз не отидох при него изобщо не му и мигна окото. А като ме видя по никакъв начин не реагира по-специално, че виждаш ли аз се появявам... но ключовия фактор беше площадка с много деца :wink: Аз се тревожа за себе си и неговото тръгване на ясла, а не за него, че ще плаче :lol: Звучи смешно, ама си е така...той ще свикне - стига да има деца и лелките да са внимателни. Аз как ще свикна :oops:
Днес е изял един банан и 2/3 нектарина като пресни плодове. Ще се опитам да вкарвам още - държа да се научи на плодове, защото аз не съм и го намирам за грешка :(
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #200 -: Август 25, 2015, 21:13:32 pm »
Ами давай пример докато сте заедно :) знаеш ли колко неща вече ям, щото и детето да ги яде  :lol: Вчера си донесе пипер от градината и ми каза, че иска да го яде, яде и патладжан и ми отмъкна салатата от цвекло  8O :lol: Последните две ги ям от бременността, после проядох спанак и грис  :lol: Вечер често ядем ябълки ако сме вечеряли по-рано. Слагай една купа на масата, тъкмо няма да ги забравяте, може и да си иска сам :)
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #201 -: Август 26, 2015, 10:02:09 am »
Относно къпането, докато не падне пъпчето безспорно на чешмата, но след това за мен анатомичната ваничка беше супер удобство. Къпане на чешмата е просто измиване, а къпането във ваната си е удоволствие, особено за бебето. Не ми е тежало пълненето на ваната по никакъв начин. Аз лично обожавам ваната и понеже от години нямам такава, че сме на бойлер и няма как, адски ми липсва, така че знам колко е отпускащо и приятно и затова не съм лишавала децата си от това удоволствие.
<br />[link=http:
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #202 -: Август 26, 2015, 11:27:15 am »
Ами давай пример докато сте заедно :) знаеш ли колко неща вече ям, щото и детето да ги яде  :lol:
Абсолютно, и аз така...

Mousyt, и аз не съм от ядещите много плодове, но напоследък покрай детето наистина ям много и то най-разнообразни.
Вчера например сме яли сини сливи, смокини, круши, нектарини, ябълки, грозде. 

Мешко, първите два месеца бебчетата не разбират на кой свят се намират още и не мисля, че изпитват удоволствие от банятата. Моето стоеше като малка мишка и нищо не правеше. А майката е достатъчно стресирана и ангажирана от появата на бебето, за да си "губи времето" с такива неща, особено ако бебето е от много ревящите и така или иначе не намира свободно време. Поне така разсъждавам от сегашната ми гледна точка.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #203 -: Август 26, 2015, 11:39:57 am »
абсолютно е така, големия "кеф", който му отнемаш с липсата на корито през първите 1-2 м. едва ли нанася трайни щети върху развитието на детето, чак звучи смешно :lol: :lol:
Деси, не съм я къпала на чешмата, а по устав, пълни корито, слагай дерящото се бебе вътре, ама сакън, да е ваничка, ми така си беше таман месец и отгоре сигурно, защото душата вярно не знаеше на кой свят се намира. Ели си се къпеше на чешмата докато се събираше (1-2м.), няма драма, няма рев, няма пълнене, празнене на корито, миене и т.н.
Така че мили момичета, правете нещата както ги чувствате, а тук просто си споделяме опит :)
И категорично не си вменявайте вина за глупсоти, че им отнемате това или онова ако задължително не ги къпете във ваничка по 30 мин., или че не сте ги кърмили до първи клас и т.н. :wink:
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #204 -: Август 26, 2015, 11:53:50 am »
Здравейте, нашите чешми са вградени в мивката, като се изгключи тази на кухнята, но тя пък е доста ниска, както при Вени. Затова ползваме коритото с шезлонгчето за цялостното къпане. Да, хамалогия е, по принцип. Таткото помага много в тази част. :-) Интересното е, че моята бебка, дори като беше много малка не плачеше като я къпем в коритото, а сега вече й е направо забавно.
« Последна редакция: Август 26, 2015, 11:56:05 am от kati_vm »
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #205 -: Август 26, 2015, 12:30:33 pm »
А моят синковец може и до годината да се скъсваше от рев, че го къпя. Отделно за къпането във ваничка ми трябваше втори човек, защото го обливахме с чиста вода накрая и нямаше как хем да държа голямо шаващо дете, хем да го поливам. На мен също ми беше супер хамалогия пълненето и разнасянето на ваната, че и изливането после, все нещо съм оляла и омокрила  :lol: Започнах да го вземам с мен на душа когато нямаше кой да ми помага да го къпя във ваната и се родихме и двамата е аз може малко недоокъпана да съм излизала  :lol: но си заслужаваше. Имам прекрасна, огромна, удобна мивка с висок чучур в кухнята, чинии почти не мия там, та си измивах умивалника и го пълнех като беше по-голям и седеше седнал, е няма такъв кеф  :lol: може и ваната да не е била ок, знам ли  :lol: не смятам да търся друга де  :)
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #206 -: Август 26, 2015, 22:21:22 pm »
Я да надникна и аз тук :)
Вече три седмици сме с бебка вкъщи.  Засега храненето е пълна програма - кърмене, изцеждане и дохранване с АМ, така че не остава много време. Все пак започвам да намирам пролуки и за интернет :)

Добре дошла, Алекс. Напълно те разбирам, в началото е много напрегнато. Скоро ще се настроите една към друга и ще ти е по-леко. Успех!

За банята - ние у нас сме на конвейер: първо бебето във ваничката, после баткото във ваничката. Удобно е, защото ваничката е на висока стойка и щади кръста. Мисля след някой друг месец да оптимизирам процедурата, като ги пъхам едновременно и двамата в голямата вана



   La vita è bella
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #207 -: Август 27, 2015, 08:15:40 am »
Руми, тогава ще е весело за  децата  :) ние сме от разнасящите ванички, кофи. Постилахме найлон на леглото, като почна повече да шава чавечето. От сега го мисля как ще се организираме с къпане, приспиване...


*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #208 -: Август 27, 2015, 08:38:26 am »
А защо разнасяте вани и кофи, че и найлони? Нямате ли бани?
И аз си ги къпех на мивката, докато започнаха да тежат. После във ваничка със стойка и хавлиена поставка вътре, а като започнаха да седят - двамата едновременно. Всичко това ставаше в банята. Остава с 2 бебета после и мокро да чистя из стаите. Зимата като беше студено, включвах духалка в банята да се постопли.
Към двете годинки вече бяха под душа с мен или с баща си (по често с него, за да мога аз да ги оправям отвън).
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #209 -: Август 27, 2015, 09:10:06 am »
StefiZ,  удоволствие и развитие са 2 различни неща:))
Мими, аз съм къпала зимата в стаята, защото банята ни е ужасно студена и няма начин да я стопля добре  преди къпане, затова в стаята. Когато трябваше да ги къпя и двамата, ползвах втора вана, докато Мия все още се събираше някакси в нея и го правех едновременно. хем си спестявах време, хем и двамата се забавляваха много. А и тя доскоро изпитваше страх да се къпе под душа. Това естествено само в банята. така, че всеки преценява според децата си и според ситуацията. Моите и двамата обичат да се къпят.
<br />[link=http:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #210 -: Август 27, 2015, 09:11:27 am »
Хладничка си е банята ни. В къщата етажът е почти вкопан и даже в летните жеги рядко съм без чорапи. Откакто сме  я купили, планираме локално парно, ама все не му иде ред  :) баткото отдавна е вече в банята, ама бебето до пролетта ще е в стаята.
От няколко дни сме в някакъв  период на тръшкане и писъци направо. Щом баща му, дето е търпеливо теле, се изнерви. Следя го - здрав е, наспал се, наял се. Освен зъби да са, че нещо бута назад с пръстче.  Ама мислех, че са излезли всичките  вече.


*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #211 -: Август 27, 2015, 14:19:58 pm »
Нашата баня е студена, е не е кучи студ де, ама зимата си пускахме духалка за нас дори, не само за бебето :lol: Обаче малкия от ден 1 се къпе в банята, за ужас на майка ми, която ми разви теорията с носенето на коритото....не можах да си представя вода, бърсане, носене - не благодаря! Сложих си там повивалника на ваната напречно и като го извадя от ваната там на хавлийката загъвам а докато беше малък дори във въздуха направо и гуш и в спалнята. Оцеля детето :lol: До скоро го къпехме така, но все трябваше да сме двамата заради обливането накрая, а и мм да изсипе после коритото, че е тежко. Малкия обаче взе да шава много и да се опитва да се изправя и излиза от коритото (а то високо горе на стойка!) и от около месец вече се къпе в голямата вана. Взела съм анатомична стойка от Джъмбо с вендузки и я лепвам на пода, ама от нея ползата е колкото да не е на пода и да не ми се разхожда - не е като да му е нужна и с душа го къпя. Той много се радва, пълни си кофичка с вода, пляска си и така...така и вече го къпя сама, защото все по-често излизаме вечер и аз го къпя следобеда като стане, за да е готов :)
Днес да се отчета е изял от сутринта една праскова и един банан, а за следобеда съм купила малинки и къпинки. Ето пример, колко е полезен форума - аз докато се начудя как да му давам плодовете и с едно ударено рамо от вас как се организирах :bighug:
Да ви почерпя, че днес съм рожденичка:
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #212 -: Август 27, 2015, 14:22:21 pm »
Бебе, Мони още няма всички зъбчета. Предпоследното излезе тези дни. Сега чакаме последното. И аз, като стане нервен, проверявам за зъбки :)

Mousyt, честит рожден ден. Много здраве и щастие :)



   La vita è bella
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #213 -: Август 27, 2015, 14:30:41 pm »
Честит рожден ден, Моусит! Сладък живот и шарен, като тортата ти!
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #214 -: Август 27, 2015, 14:45:16 pm »
Честит рожден д2н Моузи! Много здраве, щастие и усмивки! Виж как си се поправила и тортата и плодова  :lol:
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #215 -: Август 27, 2015, 15:47:43 pm »
Mousyt, Честит Рожден Ден! Желая ти много здраве, щастие и успехи във всяко начинание! :balk_19: :balk_12:
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #216 -: Август 27, 2015, 16:16:07 pm »
Честит рожден ден, Мишленце, пожелавам ти много здраве, щастие и в най-скоро време да направите Матейчо батко на една принцеса.  :pink_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1:


Всеки миг е още един шанс...
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #217 -: Август 27, 2015, 16:29:12 pm »
Mousyt,  Честит рожден ден! Бъди здрава, щастлива и много обичана!
Да разкажа как ме изненада приятно вчера Яворчо.
Казах му да се облича за разходка и за моя изненада, той пристигна след малко и каза, че е готов. Беше си извадил сам панталонки от шкафа, обул ги съвсем правилно, беше си обул и гуменките. Пораства момчето. Заяви ми много сериозно, че имал план. на въпроса ми какъв план, отговорът беше: Ами голям план. :)

<br />[link=http:
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #218 -: Август 27, 2015, 17:13:19 pm »
Mousyt, бъди здрава и много щастлива! Нека късмета да е постоянен спътник в живота ти!

Все още понякога къпя бебо под чучура на душа, когато съм сама и времето ми е кът. Когато баба му е с нас, тя го къпе и му доставя удоволствие в коритото. Но той вече е голям и се забавлява наистина. Ако банята ми се стори хладна, пускам гореща вода за малко и се затопля бързо.

С Мишо ползвах държавната детска кухня и бях много доволна - готвеха разнообразно и вкусно. От септември мисля и Никола да го записвам, въпреки че още не е захранен с всичко. Каквото не хапва той, ще давам на баткото.  :D



*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #219 -: Август 27, 2015, 23:28:01 pm »
Mousyt, честит рожден ден и от мен, здрава и много щастлива, хубави емоции и много късмет. Тортичката е супер, вземам си.

Ние днес бяхме на ваксина (последна доза от пневмококовата) и сега дебна дребните да не вдигнат температура, че на тази ваксина обикновено го правят, че и Панадол давам. Още час и мисля да ги оставям. Все някой гладник ще ме събуди за да проверя и другия. Ей, нямат милост тези деца, 9 месеца ще станат вдругиден, а си стават нощем през 3 (или по-малко) часа за кърмене.

Ние още се къпем под чучура на душа, поне аз така ги къпя като ми се налага. Ваничката не съм я вадила никога, макар сравнително често да се налага аз да ги къпя. Иначе баща им ги къпе във ваничката с всичките му игри и пляскане. Едва ги изкарвам от банята, такъв кеф е за всички участници. Ама мама време няма и затова набързо под душа, нищо че Марти е вече 9 килограма. Радват се и на двата вида къпане и не мисля, че ги лишавам от нещо.

Завърнахме се в София след дълго гостуване на баба и още се нагаждаме, но ужасно много ми липсва спокойствието и пешеходната зона на провинциалния град. Тук в квартала се разхождаме заедно с колите по улиците, една сянка няма да седне човек, камо ли кафенце със сенчица и фонтан .... Размечтах се ... Дано ни се отвори парашута за още някоя седмица през септември, а и времето да се позадържи хубаво. И да не пропусна да похваля Вършец като добро място за деца. Не бях ходила 1-2 години и с изненада установих, че са понаправили детски площадки по разни европроекти. Даже до единия от хотелите има много симпатично паркче с площадки и без хора. Редовно някой от дребните заспиваше на люлката на бебешката площадка, толкова нямаше кой да се люлее на тях. Е, бая време търсих от къде да купя пюре, но поне разходките нямат конкуренция.

Момичета, как се оправяте сами с две деца? Ние все по-често сме само тримата и направо полудявам. То е един рев, едно протягане на ръчички да ги вземам и двамата .... Не искат да седят сами да си играят, все и аз да съм там. Доспива им се по едно и също време и не може просто да заспят, трябва да ги нося и приспивам и двамата. А като има още някой вкъщи и може да не се сетят за мен часове. Защо ли .....

Хайде .... имам си будно човече, дано утре остане малко повече време за писане. 
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #220 -: Август 28, 2015, 00:42:08 am »
Здравейте :) Искам да кажа на съвсем пресните мами тук, ако някоя ползва Аптамил 1, че имам един неотварян пакет и мога да го пратя :) Ще се радвам да свърши работа, нашата бебка е на кърма, а трайността му е до 2016 г. Аз влизам отвреме навреме да погледна как сте и много се радвам на всички прекрасни бебешки емоции, които царят тук :) Ние сме добре, малката е кротко и весело бебче и лесно се гледа. Пожелавам ви лека и спокойна нощ :)
Хей, Mousyt, честит рожден ден с малко закъснение!
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #221 -: Август 28, 2015, 01:25:28 am »
Mousyt,честит рожден ден със закъснение :lol: бъди здрава и щастлива и дай боже скоро Мати да стане батко!
Catcat,радвам се,че се появи и че сте добре с малката принцеса :lol:
Аз съм на море с каката,малчо е при баба на село и е щастлив,че е по цял ден навън,лази,изправя се и скача в леглото и лети с проходилката...все още няма излезнал зъб и доста се буди нощем,но като цяло е едно усмихнато и спокойно човече :lol:
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #222 -: Август 28, 2015, 07:56:10 am »
maury, може би са малки за да играят сами. Предполагам, че никога няма да е идеална играта, я ще искат една и съща играчка, я нещо друго и все някой ще реве :) Моят син беше сам и си мислех, че защото е сам трябва да съм с него, поне до 2г. не се е заигравал самичък де :) За носенето и гушкането просто сядаш/лягаш и това е :)
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #223 -: Август 28, 2015, 11:47:42 am »
Маури, и моите са така през повечето време, когато съм с тях. Баба, дядо и тате се оправят за 20-30 минути по-добре, но тях започват да ги дърпат и врънкат за гушкане. Друго нещо е новата ни бавачка - намерихме я да ги гледа заедно с майка, докато съм на работа, а тя се оправя сама през повечето време. Играят около нея, без да ги гушка и разнася. Слушат я за всичко. Носят си шапките за слънце. Пишкат в гърнетата. А вече и ги оставяла след обяд в леглата и те си заспивали сами. Направо не е за вярване. Попаднахме на Мери Попинз! :)
 Мъж ми вика да не бързам да се радвам и да я хваля, че не се заело нататък какво ще излезе, ама аз не се въздържах да споделя с вас.
За следобедния сън обаче сложихме креватчето от бате в друга стая да спят отделно, за да не си пречат.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #224 -: Август 28, 2015, 11:54:46 am »
Хоуп, а бебетата при вас ли са или той само след обяд спи сам? Аз много се притеснявам как ще се почувства баткото и не смея да го изместя сега и после не знам дали ще е удачно, в смисъл как ще го приеме, а бебетата ако ги кърмя ще е по-лесно да са при мен.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #225 -: Август 28, 2015, 12:09:59 pm »
Не ,не, М-и. Нашият батко е голям. Не спи след обяд.Казвам, че ползваме неговото бебешко креватче - бебетата разделихме за след обяд, че едното спи много кратко и събужда другото, за това. Иначе баткото е на 8 и за начало баща му спеше при него в детската, но сега идва при мен и бебоците в спалнята, че да помага за нощните и ранните сутрешни успокоявания. Но вашият батко е по-малък. На тази възраст нашето момче  не е спало само. Не можахме да го отделим като малък. Не мога да давам съвети за това. Но все пак - пробвайте да го отделите още преди да родиш, а ако си свикне, няма да имате проблеми. Имаш време, опитайте. В краен случай, като нас - тате да остане при него. На  мен мама ми помагаше нощем но 3-тия месец, а те много скоро след това спряха нощните хранения. Та тате дълго време си спеше и нямахме нужда от него през нощта. Като по-малки и да се разплаче единия нощем, другият не реагираше. И дори да са се събуждали често един през друг - оправях се сама. Сега се случва плачът на единия да стресне другия и да се разреве и той, та тате ни е нужен. Ама баткото е вече много голям наистина и така от само себе си най-накрая кандиса да спи сам стаята си. То биваше пък и до абитуриент да спи някой при него. :)
Сега ми се иска двамцата малки да ги отделим от по-малки в тяхна стая, ама де да видим.
А как ви се струва на този етап за известно време за си ги "поделим" с баща им за нощния сън в различни стаи, че рано сутрин - разбирай около пет часа понякога, ако единия се събуди от нещо си, буди и другия и после няма сън за нас вече. И като зачестят такива сутрини не е никак приятно. Ш самите деца не се наспиват, а на нас колко ни е криво, не ми се говори. Нещо все ме спира, че нали са близнаци и ще са си все заедно в бъдеще. Ама пък ако така ще е по-спокойно и удобно за всички ни. Чакам съвети от другите майки на близнаци или деца с малка разлика във възрастта.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #226 -: Август 28, 2015, 12:33:27 pm »
Аз не се притеснявам за самото местене. То ще се получи лесно. Много беше щастлив като приготвихме стаята и искаше веднага да се нанася  :lol: а тя и сега не е напълно готова, в смисъл не съм избрала килим, полилеи и т.н. Притеснява ме това, че някой ще спи при него или че ще се върне при нас като дойдат бебетата и леглото му като вече не е там, ще се сбута в нашето  :lol: Такива някакви, няма как да му откажа и той да е при нас за да няма ревност или да се чувства отхвърлен нещо. И без това ми става супер гадно като слушам подмятания, как сега бил центъра на света, а скоро ще е в девета глуха. Естествено ще направя всичко възможно да не се случи, но си ми е неприятно, защото желанията ни често се разминават с реалността.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #227 -: Август 28, 2015, 14:05:18 pm »
м-и, и аз много го мислех нашия батко как ще се чувства, като се появи бебето. Даже тема пуснах по въпроса - http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50963.0

При нас баткото цяла година си спа сам в стаята преди да се появи бебето. Не е искал и той да е при нас в спалнята в последствие.

Недей да слушаш подмятания - много ще се забавлявате всички, няма да има пренебрегнати :) Щом от сега го мислиш, значи ще намериш начин. Не подозираш на какво си способна :)



   La vita è bella
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #228 -: Август 28, 2015, 14:11:02 pm »
Руми  :bighug: благодаря ти! Ще разгледам темата. Вярвам, че повечето притеснения са в нашите глави, но докато не се получи, ще го мисля.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #229 -: Август 28, 2015, 17:25:36 pm »
Когато се роди Явор, преместих Мия в нашата стая, баща й отиде да спи в хола, а аз с бебето в детската. мислех си, че ще е за 2-3 месеца докато спре да се буди нощем. Ами 2,6 години след това още съм там :).
Наскоро направих опит да върна Мия в детската стая. Явор уж беше спрял да се буди нощем, но още първата вечер с кака си се събуди посред нощ. Взех го при нас на спалнята, за да се успокои. изрита няколко пъти баща си и го пропъди. На втората вечер успя да събуди всички, не изключвам и съседите в това число, та на третата вечер върнахме нещата както си бяха, за да могат всички да се наспиват. Аз исках да се пробваме още малко с идеята, че все пак ще свикне, но другите не бяха съгласни, та ще изчакаме още известно време и пак ще пробвам. Нощна птица си е моят син и това е. Преди се будеше да яде, да си играе по 2-3 часа, а сега катои че ли сънува нещо и пак се буди.
<br />[link=http:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #230 -: Август 28, 2015, 19:50:12 pm »
Мешко, голяма схема ;) Ние обмисляме да купим по-голяма спалня, че да се съберем четиримата на леглото. Не в друга стая, а в друго легло не иска да спи нашият батко. Кой кого ще приспива и събужда не ми се мисли. Ама да се роди бебката жива и 3драва - и ние ще сме в схемите.


*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #231 -: Август 29, 2015, 23:40:10 pm »
Привет на всички :)
Като ви чета как не можете да изкарате децата от леглото и ми призлява... а аз се чудя как да науча малкия да се гушка и да спи с мен, за да може да спим заедно а не аз да спя права докато го приспя :lol:
От известно време на малкия му излезнаха едни пъпчици на ръцете. По една на брой на всяка ръка супер симетрично 8O Отначало бяха малка червена точка и така са си повече от 10 дни и си мислех, че е съвпадение просто че са така или че е нещо от дъвкането на пръстите и ръцете. Днес обаче забелязах че са се "подули" сякаш, станали са по-големи и плътни. Не виждам да го дразнят нещо, и пак подчертавам че са точно само и единствено тези две пъпки (по една на всяка ръка на едно и също място) - няма други по тялото. Някой някакви идеи?
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #232 -: Август 30, 2015, 00:24:57 am »
Ех, hope, явно не сме само ние, успокоих се. Пу-пу, дано така да се задържи новата бавачка, трудничко е с две дечица иначе. И аз съм на вълна връщане на работа. За момента още го мисля, но така или иначе ще трябва да се случи от началото на 2016-та. Не съм им подавала документи за държавна ясла та колебанията ми са частна ясла, бавачка, баба или някаква комбинация. Има още няколко месеца, трябва да реша и да го организирам.

Момичета, я споделете как замествахте различните хранения. Аз за момента съм заменила само обедното - хапват дребосъците пюрета с месо или без според зависи какво съм им сготвила. Но ако съм на работа, трябва да заменим и тези в 9, 15 и 18 часа. Има ли правила от кое се започва?

Ние вече отделихме близнаците в тяхна стая, но .... те още хапват нощем по няколко пъти и заради това ги разнасяме между тяхната и нашата спалня постоянно. Всичко това само защото съм мързелива майка, спи ми се и ги кърмя в моето легло докато си подремвам. Обикновено все едно бебе има при нас и като се събуди другото просто ги сменяме. Да ама последните няколко дни девойка се е изхитрила и не иска да си спи в леглото - слагаш я заспала дълбоко, не е като да е заспала преди минути, и се буди. И така по десетина пъти докато баща и се откаже и я върне на спалнята. Виж, като я слага на спалнята изобщо не се буди хитрушата. И така в някои моменти се оказваме с 2 бебета на спалнята. Тесничко си е, да ви кажа, хем спалнята ни е 180Х200, не е никак малка. А и бебоците като се въртят по някое време се намират един друг, ритат се и се будят взаимно. С две думи, забавляваме се по цяла нощ. Иначе ревът на единия не буди другия засега, Чувала съм, че с времето това се променя и започват да се будят. Дано докато му дойде времето да спрат да се будят нощем, че хич не ми се иска да ги разделям.

Mousyt, това с пъпчиците много мистично ми звучи. Моята девойка се сдоби с 1 подобна на лакътя дето ту се възпалява и уголемява, ту се свива и става почти незабележима. Мислех си, че нещо я е хапнало, но вече месец не се маха. Питах и педиатърката, каза изядено било, но не можа да обясни защо не изчезва. И на нея не и пречи по никакъв начин, дори когато на мен ми изглежда ужасно. Аз нямам обяснение за това.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #233 -: Август 30, 2015, 10:08:25 am »
Моусит, не ми приличат на нищо тия пъпчици...най-безобидно пробвай с тридерм веднъж дневно,защото е хем против гъбички,хем против бактерии и алергии..
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #234 -: Август 30, 2015, 10:26:10 am »
Възможно е да е ухапано такава пъпчица. Моят син имаше кърлеж, който отстраних вероятно доста скоро след захващането, но повече от 2м. и му стои пъпчицата.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #235 -: Август 30, 2015, 11:50:24 am »
Mousyt, и на мен ми по метода на изключването ми се струва, че по-скоро е ухапано детето. А повярвай, доооста пъпки видях напоследък.   Все пак, ако не минат пъпчиците до месец, вървете на кожен лекар, той най-добре ще каже.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #236 -: Август 31, 2015, 08:27:37 am »


Момичета, я споделете как замествахте различните хранения. Аз за момента съм заменила само обедното - хапват дребосъците пюрета с месо или без според зависи какво съм им сготвила. Но ако съм на работа, трябва да заменим и тези в 9, 15 и 18 часа. Има ли правила от кое се започва?


maury,  не помня колко са големи децата, но в 9 могат да си пият АМ, в 15 или каша или шейк с плодово пюре и АМ в съотношение 50:50 и после в 18 пак АМ. Това ако са под 1 година, както предполагам. След това вечер може да им се дава и супа, а сутрин попара или кус-кус и т.н..
Успех с връщането на работа.
<br />[link=http:
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #237 -: Август 31, 2015, 12:58:42 pm »
Привет и о нас.Завърнахме се след кратка почивка.Искам още да ви кажа хич не ми стигна.Бяхме една седмица на Черноморец и си изкарахме много добре.Моника се влюби в морето и едва я изкарвахме от него.Абе супер беше.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #238 -: Август 31, 2015, 14:56:38 pm »
Привет на всички :)
Като ви чета как не можете да изкарате децата от леглото и ми призлява... а аз се чудя как да науча малкия да се гушка и да спи с мен, за да може да спим заедно а не аз да спя права докато го приспя :lol:
От известно време на малкия му излезнаха едни пъпчици на ръцете. По една на брой на всяка ръка супер симетрично 8O Отначало бяха малка червена точка и така са си повече от 10 дни и си мислех, че е съвпадение просто че са така или че е нещо от дъвкането на пръстите и ръцете. Днес обаче забелязах че са се "подули" сякаш, станали са по-големи и плътни. Не виждам да го дразнят нещо, и пак подчертавам че са точно само и единствено тези две пъпки (по една на всяка ръка на едно и също място) - няма други по тялото. Някой някакви идеи?

има един вирус - Коксаки ,дали пък не е това.Ама пък щом няма хищо друго,може и да е полазено от нещо.
<br />
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #239 -: Август 31, 2015, 15:13:19 pm »
Привет девойки!
Мерси на всички за мненията. И аз мисля, че е по-скоро нещо ухапано, дори вече виждам отгоре като черна точица в средата, ама пък си мислех да не е нещо друго... Ще почакам и ще видим :)
z22, коксаки не е, защото го изкарах миналата есен и знам какво е, и не мога да си представя по-ужасно нещо да се случи на някого, никому не го пожелавам! Скоро ще стане година и още не са ми се възстановили напълно ноктите на краката :(
ММ ще заминава за чужбина за продължителен период от време и тези дни съм пак в някакъв имунен срив - явно успешните ми опити да си контролирам емоциите избиват все някъде :? Но се надявам целия стрес и прочие да са за добро...
magi_st, добре дошла :) Тайничко ти завиждам за моренцето, но се радвам че сте изкарали добре и на Мони и е харесало.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #240 -: Септември 01, 2015, 13:05:31 pm »
Здравейте на всички  :P

Исках да питам (майките на по-големите) ползвалите ли сте подобни обувки за море/басейн и дали са удобни на малките?
http://www.sportsdirect.com/hot-tuna-tuna-splasher-shoes-infants-226105?colcode=22610522

Иначе аз съм харесала ето тези (виждала съм ги и на живо), но не ми се дават толкова пари за ползване за 1 седмица.
http://www.sportsdirect.com/nike-sunray-adjust-sandals-infants-226089?colcode=22608918
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #241 -: Септември 01, 2015, 14:25:51 pm »
Смайли, ако плажът е пясъчен и няма камъни, морски таралежи и други боцкащи елементи във водата, не виждам смисъл от специални обувки (първия линк, който си посочила). Нека детето си ходи босо. Същото важи и за басейн - там съвсем няма какво да му нарани крачетата. Митко сме го водили 3 пъти на море и сме карали на джапанки с каишка на петата - крачето е сравнително устойчиво, не се пързаля. И това докато стигне на плажа - после действа бос.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #242 -: Септември 01, 2015, 14:27:28 pm »
смайлче, колко по-големи  :lol:
ползвали сме от тези затворените на плажове в Гърция ако има камъчета или опасност от морски таралежи. Обикновено са по 10-на лева, има ги навсякъде не е нужно да са някаква супер дупер марка. Здрави са, не се късат, имаме такива предавани през 3 деца и са си ок.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #243 -: Септември 01, 2015, 14:44:12 pm »
Пуснах тема за септември, заповядайте там: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51239.0



   La vita è bella