0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #140 -: Август 20, 2015, 14:38:58 pm »
да, да порасне например :wink:
нищо няма да му стане, не се шашкай, моите госпожици колко пясък, камъни, пръст и какво ли не са изяли, а едната си събуваше обувките и ближеше подметките, ей на, нищо им няма :lol:
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #141 -: Август 20, 2015, 14:44:11 pm »
 :lol: Благодаря ти, Стефи! Тия дни нещо много честичко му се случват падания. Уж трябва по-стабилен да става като расте, ама хей-на, почти всеки ден ми пада по веднъж. Слава Богу, че няма големи поражения.  :lol:




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #142 -: Август 20, 2015, 15:46:09 pm »
Като чета Стефи, все едно за моите мушмороци говори  :D. Всеки ден се намира по някоя ужасена и стресната майка, по-често баба, която ми казва "Ама то лапна нещо, дъвче пръчката и т.н.". Сигурно изглеждам безотговорна майка, като отговарям, че няма нищо, то така си прави. Лапат де що има от земята, дъвчат си подметките (особено тя). Дебна ги разбира се, защото не всичко може да мине за що-годе безопасно, но не се впрягам много. Вадила съм фасове, пластмасови парченца, камъчета, пръст, пясък, костилки. "Хубавото" е, че не гълтат. Все пак им измислих игра, така че да ми дават каквото са лапнали и да го хвърляме в кошчето. Не винаги работи, но помага :). Пробвах и с наказания - ако не спреш да лапаш от земята, няма да... те люлея на люлката, ти дам кончето, - но имаше слаб ефект.

Колкото до паданията, те са неизбежни и не зависят само от това колко са стабилни децата. С порастването искат да правят повече неща, а не могат да се пазят. Моята госпожица е доста смела и хич не се спира, преди да направи нещо. Господинчото е по-предпазлив, но и той е падал. Като си спомня аз какви каскади съм правила, изправя ми се косата от сегашната ми гледна точка.

Да споделя за козметиката. Това, което съм ползвала на Бюбхен - крем против подсичане и шампоан, беше много добро. В началото и аз започнах с козметика на Себамед и бях много доволна, просто финансово ми дойде в повече. Хубаво е при малки бебета да не се сменя често козметиката, за да се проследи, ако има проблеми, откъде са дошли. Иначе и аз сменям марките, за да опитвам нови неща. Бях чела тук, че д-р Бърди препоръчва бебетата да се къпят само със сапун. Моите малчовци крусти не са имали, нито сериозни кожни проблеми, но когато започнах да ги къпя само със сапун, дори и единичните лишейчета престанаха да се появяват.
Използвам както Сано Максима Сензитив, така и Персил Сензитив, но течни. Праховете при мен по-трудно се изплакваха дори и след двукратно плакнене. Петната ги третирам с Вениш, само с перилен препарат не излизат.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #143 -: Август 20, 2015, 17:53:07 pm »
beata, с какъв сапун и косата  също ли?
И ние бяхме на шампоан Бюбхен в началото, а после - каквото ни бяха наподарили. Слава Богу, не го бърка марката. Мазала съм го с домашен крем от мас и невен, лично мое производство,  или с преварен зехтин. Дано успея и за бебката да  направя крема сега.


*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #144 -: Август 20, 2015, 18:11:14 pm »
Момичета, защо си мажете деца? Ако нямат проблемна кожа изобщо не е необходимо.
Евентурално само в памперс зоната, но и там няма нужда при липса на проблем и когато кожата на детето се почиства редовно и се сменя памперса.
Моята малката дъщеря не е мазана дори под памперса, никога с нищо, просто при всяка смяна миех дупето с водичка на чешмата или с душ гел ако е наакано, не използвах мокри кърпи освен ако сме навън и се налага. Не е имала никакви, ама никакви проблеми и е с прекрасна кожа.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #145 -: Август 20, 2015, 18:21:20 pm »
Подкрепям Стефи, моите са мазани в началото говоря първи месец,
докато се видя, че кожата и на двама е мека и не се налага и спрях!
Дайпер крем имах подарен на Пенатен, също добър, като поотраснаха и на Бочко съм ползвала
за разни зачервявания, харесвам го и сега си имам кутийка от него.
При крусти/корички на главичката/ и аз препоръчвам Клоран с две измивания и паднаха на Калина.
За къпане започнах с Мустела и след това, та и до днес, ползвам Бюбхен от глава до пети.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #146 -: Август 20, 2015, 19:27:40 pm »
Момичета, защо си мажете деца? Ако нямат проблемна кожа изобщо не е необходимо.
Евентурално само в памперс зоната, но и там няма нужда при липса на проблем и когато кожата на детето се почиства редовно и се сменя памперса.
Замисли ме. Ами сигурно защото всички познати го правят ....и като  ти е   за севте с бебе. ние спряхме да мажем преди годинката някъде. А дупето  - само при нужда и то май  след захранването се е налагало, заради някои   храни. Освен това при настинка и сега мажем крачетата и челото с мас за загряване.


*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #147 -: Август 20, 2015, 23:07:55 pm »
Ние също се мазахме само първите 2 месеца доколкото помня, доста бързо спряхме с лосионите и олиото. Сега мажем само при нужда. Иначе въпреки, че е много чуватвителна, кожата му е много мекичка. Само дупето цапотим по-честичко със Судокрем.
Относно крустите ние използвахме по препоръка на педиатърката някакво кремче с отмиване на SVR, ако не ме лъже паметта. И ние с 2-3 мазания ги махнахме гадните крусти, но ги хванахме в доста начален стадий. Чувала съм, че са по-упорити ако ги изпуснеш.
Ние още не си ближем обувките, но забелязах, че днес след случката в пясъчника се опита да оближе едно камъче, явно му е харесал вкуса.  :lol: Веднага му показах, че така не е хубаво, ще видим утре дали ще помни обаче. :lol:
« Последна редакция: Август 20, 2015, 23:10:22 pm от Starshine »




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #148 -: Август 21, 2015, 00:07:36 am »
...
Ние още не си ближем обувките, но забелязах, че днес след случката в пясъчника се опита да оближе едно камъче, явно му е харесал вкуса.  :lol: Веднага му показах, че така не е хубаво, ще видим утре дали ще помни обаче. :lol:
със сигурност ще опита пак  :lol:

Децата ми много харесват пясъчника, дълго играят там, сипват в кофички, и т.н.
Още първия път както си играеха, идва едното дете към мен с отворена уста и не смее думичка да каже, само сочи с ръка :). Като погледнах, пясък доста - по устата, по целия език ... почистих някак и реших, че е станало случайно. След малко гледам, тя си поднася лопатката към устата като че е лъжица и направо се кани да яде  :lol:, лъвски скок да я спра, дълго обяснявах след това, че не бива, ама кой ли те слуша  :). Не се разминах с едно обяснение де  :lol:
Но беше и смешно, дълго време след това й хрупа между зъбите, а тя прави едни смешни физиономии и се чуди какво става  :)
« Последна редакция: Август 21, 2015, 01:00:55 am от marsi »

Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #149 -: Август 21, 2015, 07:09:49 am »
Мажа от дъжд на вятър вече, но на кънките яко мацам един Македонски крем или Павловича мас. Защото в тези жеги се е подсякла за два часа.

Наша Катерина започна да пие мляко и отр бутилка и изцедена кърма ....като спи... ние още водим спор с таткото за захранването. Аргументът му е, че сме объркали Ники като сме го захранили рано, сега това късно, да си покаже само, че иска.
Тия дни я гледа моя приятелка, че таткото претърпя инцидент и не може да се грижи адекватно за нея сега.
[/url][/url]
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #150 -: Август 21, 2015, 08:48:02 am »
Мажа от дъжд на вятър вече, но на кънките яко мацам един Македонски крем или Павловича мас. Защото в тези жеги се е подсякла за два часа.

Наша Катерина започна да пие мляко и отр бутилка и изцедена кърма ....като спи... ние още водим спор с таткото за захранването. Аргументът му е, че сме объркали Ники като сме го захранили рано, сега това късно, да си покаже само, че иска.
Тия дни я гледа моя приятелка, че таткото претърпя инцидент и не може да се грижи адекватно за нея сега.
Жасмин, браво на Катето и скоро възстановяване на съпруга ти!
Относно мазането, на втория ден след изписването, педиатърката на бебето дойде в къщи, да прегледа малката и да ни даде различни указания. Забеляза, че кожата на малката е много суха и ни препоръча да я мажем с олиото на Мустела 1-2 пъти на ден. За дупето каза да не мажем с нищо, освен след къпане с витаминния крем на Мустела. За съжаление тази схема не ни се получи. След две седмици, дупето цъфна неуписуемо и почнаха мъките. Вече съм писала по тези въпроси няма да се повтарям. Не изгаряма от желание да мажа детето с разни мазила, ама изобщо. Понякога даже се обърквам с кое по-напред трябва да я намажа. Направо е ужас!  :balk_145:
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #151 -: Август 21, 2015, 09:44:45 am »
И моите деца имат прекрасна кожа, пък и с двамата съм използвала мляко за тяло след къпане. Кожата се изсушава от водата и според мен има нужда да се подхрани. Дупето съм мазала единствено и само при наличие на проблем, никога превантивно. При Мия дори не сме имали подсечено дупе нито веднъж, при Яворчо 2 пъти ми се е налагало да ползвам судокрем. Мокри кърпи ползвам и досега при всяка смяна на памперс. Не сме имали проблеми с мокри кърпи.
Вени, браво на малката. Ще свикне с шишето, не се притеснявай.
<br />[link=http:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #152 -: Август 21, 2015, 09:59:08 am »
Jasmin, браво на вас :) Може би по-рано като предложиш бутилка и става работата. А щом пие вече мляко и от шише 3ащо се притесняваш и бър3аш да 3ахранваш ;) То реално и не вие чааак толкова рано - на 5м сте - 2-3 седмици още, или месец само с кърма и АМ. Иначе суче ли си още бе3 проблем? А3 не смеех да давам шише до годинката поне, 3а да не се отбие. Бър3о да ви се оправя таткото!
Кати, дано и3растете кожните проблеми - да е само период.


Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #153 -: Август 21, 2015, 10:08:48 am »
И Данюш е от тези дето лапат всичко и навсякъде. Така е отработил движението и бързината, с която пъха нещо в устата, че не мога да отреагирам  :lol:. Обичайно лапа камъчетата по земята. Засега не се вълнува от пясъка.
Другото, което лапа са всякакви пакети и мокрите кърпички. Като извадя на площадката, за да му забърша ръцете и веднага си я пъха в устата.

Според мен в началото, когато кожата е много суха и се бели, трябва да се маже с нещо (първия-втория месец). Но като спре беленето, няма нужда.

Mousyt и Мати къде се изгубиха?
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #154 -: Август 21, 2015, 10:44:10 am »
О, любима тема.Кой колко яде от земята.Моника беше като прахосмукачка.Опитвала е много неща и още опитва от време на време.Точно както Марси обясни с отработено движение си вкарваше пясък в устата.Но на мен не ми пука, само да не се задави.Да чистя я защото и става гадно, но после повтаря.
Деца!
За мазането, аз споделих, малката направи дерматит и ща не ща я мажа.Аз съм с много мазна кожа и мислех, че ще е като мен, но уви, взела е и това от баща си.Той е такъв.Та сега се мацотим след всяко къпане, иначе и избиват червени петна.
Нашата Херп ангина замина, слава богу детето се справи много добре, а аз се научих да бъркам в устата и, и да мажа гърло.За 3 дни девойката се оправи и ревеше пред вратата да излизаме.
Ние в неделя заминаваме на море.Няма да казвам, че хем ми е приповдигнато, хем ми е притеснено.Всичките тия говореници за замърсено море ме шашкат.Знам че в БГ не е цветя и рози, но тази година сме тук, така се получи.Мечтата ми за северно море, отлетя с датите на отпуската, просто сега вече е късно за Крапец и тъй.Отиваме на Черноморец.Дано не хванем нещо и дано се забавляваме добре.

Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #155 -: Август 21, 2015, 17:00:50 pm »
На стола за хранене от ИКЕА му намерих и друго приложение - стол за подстригване в банята :)
Фризьорката беше заета и набързо го минах с машинката Даниелето :)
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #156 -: Август 21, 2015, 17:20:42 pm »
ние още водим спор с таткото за захранването. Аргументът му е, че сме объркали Ники като сме го захранили рано, сега това късно, да си покаже само, че иска.

Вени, едно е да захраниш, друго е да почне да яде.
Марко прояде от раз - при него още от началото порциите бяха нормални, винаги е ял всичко с лекота и охота. На Стела й отне 2 месеца да се научи да си отваря устата широко и да не бута лъжицата с език, за да глътне нещо. Не отлагайте дълго след шестия месец, на бебето тогава вече са му нужни важни съставки, които липсват в млякото.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #157 -: Август 21, 2015, 20:03:35 pm »
Ехееее, привет и от нас най- сетне:)
Аз ви чета дори и набързо , че да не ви изтърва кой накъде хихихи
Mousyt, се губи верно...??? Мати имаше Рожден ден и все исках да потам как е минало, но гледам не е писала.

Ние сме добре:)
Растат бебоците и дивеят и мама на моменти откача , но ми минава и после пак и така.....:)))
Беше жега сега пък дъждове и много често не излизаме и е подтиснато такова някой път
И на плажче ходихме:) с деца на море хихи
Добре минава на плажа, обичайното мрънкат доспива им се и в кошчетата люлеем и заспиват:)
Скоро и ние имаме рожден ден на 11 септември и умувам как, къде каква торта:)

Много сладко си приказвате и новодошлите майчета:) за мазене туй онуй.... Ех мина и това при нас  направо не е за вярване:)
Още си нямаме ни един зъб.....
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #158 -: Август 21, 2015, 21:01:00 pm »
Jasmin, браво на вас :) Може би по-рано като предложиш бутилка и става работата. А щом пие вече мляко и от шише 3ащо се притесняваш и бър3аш да 3ахранваш ;) То реално и не вие чааак толкова рано - на 5м сте - 2-3 седмици още, или месец само с кърма и АМ. Иначе суче ли си още бе3 проблем? А3 не смеех да давам шише до годинката поне, 3а да не се отбие. Бър3о да ви се оправя таткото!
Кати, дано и3растете кожните проблеми - да е само период.

Притеснявам се заради градината, на 1.09 тръгва. Ако отложа до 6 месец, което е 20,09 и аз няма да мога да следя приема ли храна, как приема и реакции. Суче без проблем, само дето е гладна през два часа :? ама глад ви казвам, понякога циците явно не пускат по много и се изнервя и тогава бутаме АМ, че да заспи.

Та да се похваля, че взех книжка бе, от първи път :) сега ще видим как ще се разпределим с воденето на децата на градина и училище.

Маги, браво на детето, бързо оздравява :) Всичко ще е наред на морето, споко :)

Оф, Катето така се смее и говори на брат си, че чак ревнувам, че към мен няма такова внимание :lol:
[/url][/url]
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #159 -: Август 21, 2015, 22:27:31 pm »
Ние днес отидохме при педиатърката за ваксина, но не му я биха. Имал червено гърло. Никакви други симптоми няма. Започнахме да му даваме Тонзилотрен. Утре ще включим Биозин и витамин С.
Казахме на док за черното по зъбките и тя каза, че ще ни подготви някаква синя книжка. С нея можело да ползваме нещо като намаление при зъболекър, който работи по здравната каса. Не разбрах и аз много добре.
Педиатърката каза, че имала едно бебенце на 9 месеца, което имало два зъба и целите били почернели 8O Зъболекърите казали, че е от гена.
Ние Даниелето голям тормоз му оказваме в момента с миенето на зъбките. По три пъти на ден му ги четкаме. Той така плаче милия и се захласва чак :(