0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #120 -: Август 19, 2015, 07:55:26 am »
Тази година и аз купих Бочко, че не намерих на Чико. За мен е боклук, с Чикото и мухите не ме доближават, с това детето се прибира и ухапано, а буквално го обливам преди да излезе. Изхвърлих го.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #121 -: Август 19, 2015, 10:57:33 am »
Здравейте,
и аз да се оплача от комарите. Миналата седмица бебка я нахапа един комар по лицето и ръката, докато спеше в спалнята. Купихме ултразвуково устройство на Чико и уж нещата бяха добре, днес се събуждам и гледам цялата й дясна ръка нахапана, а комарът си стои спокойно на тавана. Направо ме хванаха всички бесове!!!  :x Най-тъпото е, че той хапе само бебето!!!!! Намазах я с гела на Бочко, но тя непрекъснато се върти и всичко се избърсва. Направо съм в потрес! И най-лошото е, че не можем да разберем от къде влизат тия комари! Навсякъде имаме комарници.  :(

Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #122 -: Август 19, 2015, 11:05:36 am »
Аз нищо не ползвам за комари и засега не са го хапали. Явно имаме късмет.

За гроздето - давам го с люспи, без семки, всяко зрънце, нарязано на 2-3 парченца. Първо давах цели зърна, но той не ги дъвчеше добре и излизаха почти цели на изхода. Сега е ОК.

Момичета поблемът със зъбките при Дани явно е по-сериозен. Моята позната като видя новата снимка, която й пратих каза, че е деминерализация (начален кариес). Та не подценявайте зъбната хигиена на по-малките.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #123 -: Август 19, 2015, 11:17:02 am »
Ау, значи с дъждовете са се появили комарите... Добре, че казахте, ще взимам и аз нещо. Предните две години бяхме с Чико спрей. Тук помагаше, но на гръцкото море не. Взехме и Аутан, наистина е за над 2 години, но съм мазала Мони на една годинка.



   La vita è bella
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #124 -: Август 19, 2015, 11:30:13 am »
С Аутан ходехме преди да се появи малкият 3а риба - по реки, я3овири пълни с комари и сме мноооого доволни. Помня че в3емахме Аутан Фемили - пръскалка, но не съм обръщала внимание над каква въ3раст е. Него не се е налагало да го мажем, 3ащото по нашия край комари няма.


Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #125 -: Август 19, 2015, 15:37:40 pm »
Смайли,за зъбките-не знам каква вода е пиел Дани ит раждането до сега,но сподели със зъболекарите,според някои итова може да е фактор.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #126 -: Август 19, 2015, 16:13:49 pm »
Смайли,за зъбките-не знам каква вода е пиел Дани ит раждането до сега,но сподели със зъболекарите,според някои итова може да е фактор.
Хоупче, никога не съм вземала специална вода. Все чешмяна е пил. Първо преварена, а след годинката вече не я преварявам.

Ние днес пак слагахме басейна на терасата. Много бързо му омръзва обаче. 20 мин и вече иска да става.  8)
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #127 -: Август 19, 2015, 18:29:38 pm »
Момичета и Рачо, връхлитам в темичката, като се надявам от следващата официално да се присъединя към вас. Може ли да ме посъветвате относно бебешката козметика? Т.к. двамата с ММ с чувствителна кожа(а моята дори е хипералергенна), предполагам, че и детенцето ще е с такава. Не е задължително де, но ми се иска да сме подготвени. Ще ми е интересно вие каква марка козметика използвате, а също и праха за пране. Благодаря предварително.
« Последна редакция: Август 19, 2015, 18:32:03 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #128 -: Август 19, 2015, 20:03:24 pm »
Здравей Синеочка, ние ползваме Биодерма. Отначало се насочих към Мустела, но нещо не ни понесе.Относно праха за пране, ползвам бебешки персил, но купен от магазините, където перилните препарати са внос от Германия, не купувам от супермаркетите.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #129 -: Август 19, 2015, 20:31:40 pm »
Синеочка, за козметиката, особено за чувствителна кожа, не съм толкова запозната и няма да давам съвети, но за праха за пране ти препоръчвам с две ръце Сано Максима Сензитиф. Той е концентрат и цената е доста прилична. Покрай прането на пелени доста изчетох за различните препарати. Мога да обобщя, че освен без фосфати, биологични ензими и оптични избелители е добре да се пере с прах, а не с течен препарат, защото последният се изплаква по-трудно и остава в тъканите. Сано-то освен това изпира много добре. Нямаме нито едно петно по дрехите и пелените от храна или от акита.
Пробвала съм също Тео Бебе, бебешкия Персил и Банбино Мио, но залагам на Сано-то.
Чакаме ви в другата тема с нетърпение  :P

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #130 -: Август 19, 2015, 20:54:28 pm »
Благодаря ви много, момичета. :youwoman: Биодерма може ли да се намери във всяка аптека, защото разгледах няколко витрини за бебешка козметика, но не ми се е мяркала точно тази марка?
Смайли, ти от къде пазариш този прах?


Всеки миг е още един шанс...
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #131 -: Август 19, 2015, 21:11:21 pm »
Синеочка, в големите аптеки има Биодерма.
Прахът за пране го има почти на всякъде - по бебешките магазини, по магазините за препарати, в ДМ и по суперите.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #132 -: Август 19, 2015, 21:13:13 pm »
Адерма имат хубава серия с овес за атопична кожа. Прахът Сано го има и в Кауфланд.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #133 -: Август 19, 2015, 23:08:15 pm »
Синеочка, аз също ти препоръчвам Сано. Омекотителите им също са страхотни.
Относно козметиката - до сега сме били само със СебаМед, много съм доволна. От скоро ползвае А-дерма, и също ти го препоръчвам с две ръце. Моето дете е с много чувствителна кожа, сравнително честичко се случва да има пъпчици, споменала съм за това преди 1-2 страници тук.




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #134 -: Август 19, 2015, 23:51:52 pm »
И аз чувам доста добри отзиви за Себамед, особено за кремчето против подсичане. Според вас, далк мога да направя комбинация от няколко марки. Например шампоанчето да е една марка, а лосиончето друга, кремчето за подсичане трета. Малко се обърквам честно казано. А за Бюбхен, можете ли да ми кажете отзиви?
Иначе за праха за пране ще го пробвам непременно.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #135 -: Август 20, 2015, 08:11:27 am »
Бюбхен на мен са ми пре ароматизирани за кожа без проблеми са си супер. Аз основно с миещите имам опит, че детето почти не е мазано. Покупката от една серия е по-удобно и изгодно, защото често има промо пакети. Не е проблем да купиш едно и после да опиташ друго.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #136 -: Август 20, 2015, 08:43:19 am »
Момичета и Рачо, връхлитам в темичката, като се надявам от следващата официално да се присъединя към вас. Може ли да ме посъветвате относно бебешката козметика? Т.к. двамата с ММ с чувствителна кожа(а моята дори е хипералергенна), предполагам, че и детенцето ще е с такава. Не е задължително де, но ми се иска да сме подготвени. Ще ми е интересно вие каква марка козметика използвате, а също и праха за пране. Благодаря предварително.
Вмъквам се в темата ви, просто защото ти видях питането :) Извинете :)
Синеочка, моите са с АД - от бебета ползвам крем за лице на Клоран( пробвала съм и други, но този най-добре им влияе) - за чувствителна кожа и млечни крусти по главата - мисля че се водеше Nutrition. Само един е за крусти, така че това ми е ориентир :) А за къпането и досега ги къпя със Себамед - пяна за вана - ползвам я за шампоан и душ гел, че вече са големи за коритото :) С друг шампоан веднага се зачервяват целите.
Пера с бебешки Персил (сензитиф) и бебешки Силан.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #137 -: Август 20, 2015, 11:23:52 am »
Здравейте, една препоръка от мен, внимавайте от къде купувате перилните препарати. Ние, когато купихме бебешки Персил от супермаркета и изпрахме с него, резултатът беше трагичен. Дрешките, миришеха на вкиснато и изобщо не се бяха изпрали. Това е, защото супермаркетите предлагат аналози на марките прахове за пране, произведени в Турция, или в Румъния с по-ниско качество. Разбира се и цената е по-ниска.
Относно комбинацията от различни марки бебешка козметика, аз съм против. Предпочитам всичко да е една марка.
Козметика на Биодерма има в големите аптеки. На нас ни беше препоръчана от кожния лекар, при който ходим за проблемите на малката.
« Последна редакция: Август 20, 2015, 11:29:05 am от kati_vm »
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #138 -: Август 20, 2015, 11:44:12 am »
Спрей против комари ползвам на Био джи и съм много доволна. Мия е алергична към ухапвания и веднага се подува мястото и става нещо страшно, но откакто ползвам този спрей не сме имали проблеми.
Относно Бюбхен, с каката ползвах основно такава козметика. Не сме имали никакви проблеми. Аз лично я харесвам. Не виждам проблем да се ползват различни марки. В крайна сметка невинаги всички продукти на една марка са еднакво успешни.
<br />[link=http:
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #139 -: Август 20, 2015, 14:34:19 pm »
Привет! Днес да се оплача- моето малко зверче тупна по лице в пясъчника! Няма му нищо, като изключим малко изяден пясък. За първи път ни се случва. Сигурно ще ви прозвучи глупаво, но съм притеснена, дали може да му стане нещо от малко изяден пясък? Направо съм в шок, даже не видях как стана, толкова е бърз в белите! :?




Quiet people have the loudest minds.