0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #100 -: Август 13, 2015, 15:06:52 pm »
Бонболини,Алек по около 2-3 пъти дневно :) то ако си е нормално,не е разстройство няма за какво да се притесняваш според мен,нали знаеш някои хора са само с право черво :lol:
Мешко дано бързо се оправи Яворчо :) то е страшното е минало вече..
Кати,много неприятно това с обрива
Алек,пък има едни петна та го водих днес на лекар и се оказа,че е от котка или куче,а бе то верно,че на село не можах да го опазя от ротвайлерката ни и го облиза веднъж :lol: и резултата на лице :lol:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #101 -: Август 13, 2015, 15:37:00 pm »
Бонболини, както Алекс ти пише - щом не е ра3стройство, сигурно е нормално. Моят мъж си ходи по 2-3 пъти примерно, даже и да не яде много. Органи3ъм  :P


*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #102 -: Август 15, 2015, 18:30:29 pm »
Привет, мами! Следя си ви редовно, въпреки, че не ми остава много време за писане. :oops:
Алекс, споменаваш за някакви петна, които са ви излзели от кучето, какви са точно? Ние сме с много чувствителна кожа. Много често ни се появяват разни пъпчици. Атопична кожа, казва педиатърката. Вече се чудя каква козметика да ползваме. Не сме я сменявали, ползваме Себамед. От 2-3 седмици вече е с пъпчици по корема и гърдичките, взех съм му Линола онзи ден, преди помагаше, сега ще видим... Мисълта ми е каква козметика ползвате за малките-големи бебоци?
« Последна редакция: Август 15, 2015, 18:39:03 pm от Starshine »




Quiet people have the loudest minds.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #103 -: Август 15, 2015, 18:50:06 pm »
Starshine,не са пъпчици,а ми изглежда точно като пукнат мазол едни са по-големи,други по-малки..а,инак напоследък съм най-доволна от един джонсън бейби крем и с него му мажа тялото след баня,против подсичане здраве,и сапун и шампоан Бочко  :D
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #104 -: Август 15, 2015, 22:44:54 pm »
Привет, мами! Следя си ви редовно, въпреки, че не ми остава много време за писане. :oops:
Алекс, споменаваш за някакви петна, които са ви излзели от кучето, какви са точно? Ние сме с много чувствителна кожа. Много често ни се появяват разни пъпчици. Атопична кожа, казва педиатърката. Вече се чудя каква козметика да ползваме. Не сме я сменявали, ползваме Себамед. От 2-3 седмици вече е с пъпчици по корема и гърдичките, взех съм му Линола онзи ден, преди помагаше, сега ще видим... Мисълта ми е каква козметика ползвате за малките-големи бебоци?
А-дерма,Серията екс омега ни спаси ба възрастта на вашето дете.Ползва гела за баня и до сега -8 годишен е вече,а при нужда-крема,но от 2-3 години много  рядко се е налагало.
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #105 -: Август 16, 2015, 10:39:20 am »
Hope-Love, много благодаря. Задължително ще вземем. Дано на нас също да ни помогне. Аз също съм с ужасно чувствителна кожа, има от къде да го е взел. Сега с тази Линола пак малко закрепихме положението. Нали е лято, потим се всички, и той като се гушне в някой, после веднага се появяват и зачервяват. Дано го израсте, че иначе не знам как ще сме. Винаги внимаваме с дрехи, козметика, всичко, което допира до себе си.
Още нещо да ви споделя, много сме трудни със зъбите. Имаме едва 6, а 6-я съвсем скоро ни проби. Голяма мъка е. Но поне от скоро се научи да дъвчи с венците, иначе всичко пасирахме. Сега пак го мъчи някой зъб. От 4 вечери почти не сме спали, и като се сетя, че ще караме така докато пробие и другия, лошо ми става- 1-2 месеца без сън, после 2-3 спокойни вечери и хааайде после пак така.  :lol: Весело си прекарваме, като имате предвид и че бебеправим... :lol:
Пожелавам ви слънчев и усмихнат ден! :sunshine




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #106 -: Август 16, 2015, 14:31:13 pm »
Starshine, на моята дъщеря взех Уриаж за купане и мазане след появата на червени петна по кожата на ръцете.Много е нежна и тя.Общо взето всяка медицинска козметика без сапун и без парфюм се препоръчва за деца  проблемна кожа.
Ние същи изкарвме зъби трудно, но имаме повече от вас.Вече сме с 13 броя и в очакване на о
е 2 кучешки.Скъси ми се живота но това е лесно няма.
И последно от мен от тази нощ Моника ми вдигна Т.Чаках я да стане над 38,5 и тогава дадох Парацетамол.Веднага започна да я сваля, а и тя живна и се разигра.Но по обед пак вдигна и ходихме до спешния.Вирусна инфекция казаха, сега е под наблюдение на татко си, пак свали Т и дано това е за днес.Давам и много течности, чай от шипка и сварих и сложих в едно шише, довечера ще пробвам и компрес на гърлото, че казаха, че е зачервено.Дано мине леко.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #107 -: Август 16, 2015, 16:07:13 pm »
Здравейте, на нас след последния обрив от онзи ден, кожният лекар, освен крема против обрива, ни препоръча Atoderm intensive на Bioderma за мазане на тялото след къпане. Ние по принцип използваме кизметиката на Bioderma   и съм доволна - крем против подсичане, мицеларна вода, олио и гел за тяло и коса.
Маги, дано малката се оправи бързо!
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #108 -: Август 16, 2015, 21:00:27 pm »
На Катето случайно ми дадоха един "Македонски крем" купен от Бг и да ви кажа, оправя кожата за два часа, мирише на едновремешните кремове.
[/url][/url]
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #109 -: Август 17, 2015, 11:19:11 am »
Здравейте момичета и Ra4o  :P
Не съм писала май скоро, но то няма нищо ново около нас.
Дани става все по-разбиращо човече. Сутрин и вечер ходим по детски площадки. Най-обича пързалките. През деня сме вкъщи, че е жега. От време на време му изкарвам басейна на терасата.
На него също отново му излезна обрив на крачето. Периодично му излиза и му минава като го мажа.
По-лошото е, че му се появи черно на зъбите.... Може би е плака, но четкаме и не се маха. Има 3 четки за зъби, едната електрическа детска, една като моята (защото вижда, че аз си мия зъбите с друга и той иска нея), и една бебешка с мек косъм на Чико. Но явно въпреки това не сме били редовни в миенето и сега си има последствия.
Започна да казва "там" и сега иска да го носим и ръкомаха като ветропоказтел и нарежда накъде да ходим  :lol:
Хапва почти всичко. Много се отвори на плодове, а сега има много и сме много доволни.
Отново спрях детската кухня. Само една седмица поръчвах. Струва ми се, че всички яденета имат еднакъв цвят и вкус.

Да знаете, че тази седмица в Лидл има панталонки, бодитата и блузки - от днес са за най-малките, а от четвъртък за по-големите.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #110 -: Август 17, 2015, 11:31:05 am »
Привет и от нас.Ние сме се сдобили с Херп ангина.Малката вчера вдигна на 39,5 а на мен ми побеля косата.Днес е по-добре де.
Усмивки и Моника така яде много плодове, което е супер за мен.Много обича грозде и това е голямо улеснение, че с тия праскови е голямо мазане.
Разбират човечетата, сега са много интересни, но и е много изморително с тях.Голямо тичане е и катерене.
За зъбите идете на зъболекар.На Мони на единия преден зъб има жълто петно и я водих, той така сии изби с петното.Лекарката каза, че понякога така избиват зъбите не е нищо притеснително.Иначе и тя с голям кеф си мие зъбите, то нейното не е миене де ама айде.После аз четкам след нея.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #111 -: Август 17, 2015, 12:50:47 pm »
И аз мисля, че трябва зъболекар за черно по зъбите. То не е до миенето и не съм сигурна дали се маха.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #112 -: Август 17, 2015, 13:13:58 pm »
И аз мисля, че трябва зъболекар за черно по зъбите. То не е до миенето и не съм сигурна дали се маха.
Аз се консултирах с моя позната, зъболекърка по телефона. Пратих й снимка, за съжаление доста размазана, че той не стои мирен. Тя ми даде много подробни инструкции какво да правим и ако не се махне, пак ще й звъня.
Той яде къпини и боровинки, та може и от това да е оцветяването. Дано!
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #113 -: Август 17, 2015, 14:57:19 pm »
Здравейте,не съм писала много отдавна,но при нас е лудница,кога в добрия,кога в лошия смисъл.Или е много весело и забавно или напрегнато и изтощително.Момчетата растат,имахме рожден ден бяхме на море и се върнахме здрави и изпълнени с емоции и впечатления.Абе направо си беше супер първата почивка с мъниците.Е,да е жива и здрава леля им,че без нейната помощ на морето...
И нашите ядат много плодове,но грозде не съм давала още.На батко и първата година маахх люспи,семки.Вие кск го давахте.
Пишете за миене на зъби.Кога започнахте? Колко пъти на ден миете?С каква паста или само с вода о четка в началото.На нас ни е време,но още не мога да се организирам,че те едни ревлили,нетърпеливи като стане време за вечерните процедури.Но мисля тези дни да набавя четките и да се пробвсме.
Пожелавам хубав финал на лятото на всички.Да са здрави дечицата и да се наслаждаваме на хубаво време,като отминат жегите.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #114 -: Август 17, 2015, 15:14:01 pm »
И аз мисля, че трябва зъболекар за черно по зъбите. То не е до миенето и не съм сигурна дали се маха.
Аз се консултирах с моя позната, зъболекърка по телефона. Пратих й снимка, за съжаление доста размазана, че той не стои мирен. Тя ми даде много подробни инструкции какво да правим и ако не се махне, пак ще й звъня.
Той яде къпини и боровинки, та може и от това да е оцветяването. Дано!
Ако е само оцветяване може и от това да е. Виждла съм нарушен емайл, не знам как се нарича, нямам идея и дали ако се хване по-рано може да се реагира. Това детенце, което съм виждала си беше така докато ги смени.

Хоуп, аз някъде прочетох, че се почва миене с първото зъбче. Купих паста Ненедент, има опаковки с гумен накрайник и започнах да мия с нея. Гроздето и аз съм го белила и делила семена, че и режех по-големите зърна :) но моето гардже се давеше и ми вадеше акъла често та може би не е нужно чак рязане.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #115 -: Август 18, 2015, 14:18:37 pm »
Здравейте, момичета!

Starshine, радвам се да те видя  :D. Дано само временни да са ви проблемите с чувствителната кожа.
Аз от известно време не използвам козметика за след баня. Децата много се изнервяха, докато ги мажа, а на мен ми беше толкова приятно. Сега за морето съм им взела крем за след слънце, но ще видим колко ще го ползвам.

magi_st, бързо оздравяване! Как сте го пипнали тоя вирус? То не че няма откъде, но все искаме на децата да им се разминат болестите.

hope-love, напълно те разбирам за организацията  :). И аз затова още не съм започнала с миенето на зъбите, въпреки че съм купила четките и пастата за зъби. Общо взето, е добре да се започне още с първия зъб. Аз мисля да започна да им ги мия след вечеря. По-нататък ще видим.

А вие ползвате ли някакви средства против комари за самото дете - лосион, гривна, лепенки? Споделете опит.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #116 -: Август 18, 2015, 15:32:57 pm »
Здравейте момичета и Рачо :)
Маги бързо да оздравява малката принцеса :)
Хоупче вече си имаш пораснали сладури да са ти живи и здрави :)
Е то и Мати трябва да има рожден ден,ако не му е минал вече :lol: ама Моусит я няма да каже...след това ще са сладурите на Михчето...лелеее кога мина една година :lol:
Беата,аз не съм ползвала нищо,но и него само веднъж го ухапа комар инак съм си купила на Бочко спрей :)
И при нас като при Смайли нищо интересно утре е на консултация и ще го водя на село при свекърва ми,а аз нахално пак ще замина на море с кака му :lol: лази много смешно,много му е интересно да гледа други дечица и като сестра си обожава да се люлее на люлка  :)
*

    Starshine

  • ***
  • 494
  • "When nothing is sure, everything is possible."
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #117 -: Август 18, 2015, 17:04:38 pm »
Благодаря ви, мами! :)
Затихнаха ни пъпчиците, но борбата си е постоянна.
47 Smiles, стискам палци бързо да оздравявате!
Беата, ние използваме спрей на Бочко против комари, помага, но си трябва по-често пръскане. На билкова основа е, или поне така пише. Целият е на решето без репелента. Имаме и едни лепенки, с усмихнати човечета, могат да се лепят на блуза, легло и т.н. виж от тях съм супер доволна. И не бяха много скъпи, действат 48 часа. Лично аз ползвам Аутан - стик, много съм доволна, може да се използва при деца, но над 2 г. Сега се сещам, че имаха май и подходщ за бебета и деца. Но трябва да провериш в аптеката.
Пожелавам ви усмихнат и спокоен остатък от деня! :)




Quiet people have the loudest minds.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #118 -: Август 18, 2015, 18:24:21 pm »
За щастие, комарите тази година са по-малко от миналата и още не сме ползвали репелент. Даже на селото при бабите на Мони и Теди няма комари. А то се казва Комарево :)



   La vita è bella
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #119 -: Август 18, 2015, 22:53:20 pm »
Благодаря, момичета! И аз досега не съм ползвала репелент, само в спалнята слагам устройство с таблетки. Навън досега не са ни "нападали", но ще взема мерки за морето :).