0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #80 -: Август 07, 2015, 09:21:09 am »
http://www.bebe-dete.com/bebeta/povivane_na_bebe
ей това ни помагаше на нас - повиването. Само че бяхме намерили някаква схема с 2 пелени - тънки, мекички и 100% памук.
Другото, което го успокояваше беше бял шум - сешоар, абсорбатор или просто от ytube намирате клипове - няколко часа 3апис на вентилатор, или нещо подобно. Спяли сме по цяла нощ с пуснат лаптоп с такъв шум. То колко и се наспиваш, ама поне няма рев и ставане.
От симетиконовите капки се 3апичаше, хем беше само на кърма и а3 гледах да ям плодове, да пия течности. Колийфът на моменти помагаше, на моменти не. Много ми беше досадно да цедя кърма 3а капките, пак той вече гладен - нямаше режим да 3нам кога ще иска да яде, че да му дам предварително Колийф. Дано бебка по-леко и3кара коликите.
Смайлс, 3авиждам ви 3а небуденето - дано да си е винаги със спокоен сън детето  :crossfingers: Нашият хубавец още се буди понякога, върти се, хем откак ходи на градина се уморява добре в игри.
Мешко, и Божидар е колкото вас почти и пусти му памперс - не ка3ва :(


*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #81 -: Август 07, 2015, 14:57:20 pm »
Мони е без памперс от цял месец вече. И той не казва. Но пък стиска. И стига да го слагам от време на време на гърнето, нямаме инциденти. Хич не е перфектна ситуацията ама засега толкова :) Тоалетният въпрос се нарежда наред с храненето и съня в графа скучни и времеемки задължения, които го откъсват от интересните игри и забавления

Мъжът ми се завърна :) Обаче нещо горкият Теди така излезе извън ритъм, че ще трябва време да се поуспокои. Нещо не яде и не спи като хората и съответно нервничи. За пръв път му се случва. Щастливци сме ние :)



   La vita è bella
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #82 -: Август 07, 2015, 19:12:05 pm »
Момичета, да ви се похваля. Спяхме Colief и беба се върна в нормален ритъм на спане и НЕ реване. Родих се направо. Пак пръцкаме, но положението се владее и не е нищо страшно.

Ние сме в период между на мама първият рожден ден с беба (онзи ден) и сладка питка (утре). Та по тоя повод да ви разсмея малко. Ходихме до съседната ериа на пазар, щото в нашият магазин нямаше всичко, което исках за утре. Напазарувахме, натоварихме количката така че едва се буташе и тръгнахме да се прибираме пеша. Това е около час и половина път. И както си вървим лежерно аз изведнъж загрявам, че съм забравила млякото, а бебето вече 4 часа спи и не е яло. Проверих след колко време е автобуса до вкъщи (който е през час) и видях, че ще го изпуснем на близката спирка и хукнах с количката да му пресичам пътя. Значи аз търча напред с бясна скорост, майка ми тича след мен, а мъжа ми по телефона се опитва да намери най-близката до нас спирка и докладва след колко време ще е автобуса. Е, успяхме да го хванем и в момента съм готова за състезание с колички с екстри - не събудих беба и в количката имаше 3 бутилки алкохол, които са здрави.
И сега финала - вече сме вкъщи, лежим по земята целите в пот, а беба... е, тя още спи :-)

26.09.2019
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #83 -: Август 07, 2015, 19:39:30 pm »
Yanicka, :jump12:
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #84 -: Август 08, 2015, 11:33:26 am »
Момичета, да ви се похваля. Спяхме Colief и беба се върна в нормален ритъм на спане и НЕ реване. Родих се направо. Пак пръцкаме, но положението се владее и не е нищо страшно.

Ние сме в период между на мама първият рожден ден с беба (онзи ден) и сладка питка (утре). Та по тоя повод да ви разсмея малко. Ходихме до съседната ериа на пазар, щото в нашият магазин нямаше всичко, което исках за утре. Напазарувахме, натоварихме количката така че едва се буташе и тръгнахме да се прибираме пеша. Това е около час и половина път. И както си вървим лежерно аз изведнъж загрявам, че съм забравила млякото, а бебето вече 4 часа спи и не е яло. Проверих след колко време е автобуса до вкъщи (който е през час) и видях, че ще го изпуснем на близката спирка и хукнах с количката да му пресичам пътя. Значи аз търча напред с бясна скорост, майка ми тича след мен, а мъжа ми по телефона се опитва да намери най-близката до нас спирка и докладва след колко време ще е автобуса. Е, успяхме да го хванем и в момента съм готова за състезание с колички с екстри - не събудих беба и в количката имаше 3 бутилки алкохол, които са здрави.
И сега финала - вече сме вкъщи, лежим по земята целите в пот, а беба... е, тя още спи :-)
Браво на дететооо! Това да се чува!
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #85 -: Август 09, 2015, 11:57:45 am »
ние  сме с варицела. не му се размина на Яворчо. И то в някакъв доста тежък вариант с температура вече 4 дни и страшно много пъпки. Който смята, че малките я карат по-леко, много бърка. при Мия имаше 5 пъпки и никаква температура, а при Яши е направо ужас.  Снощи плака и се мята 30 минути миличкия, място не можеше да си намери от болка.  После се буди още няколко пъти.
« Последна редакция: Август 11, 2015, 15:23:05 pm от magi_st »
<br />[link=http:
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #86 -: Август 09, 2015, 16:11:23 pm »
Здравейте,
от вчера София се обръща по корем самичка. :D Проблемът е, че лигави всичко под себе си, а често и повръщааа. Трябва да стоя непрекъснато до гимнастиката й и да забърсвам под нея, а и нея.  :balk_144: Другото е, че изобщо  не иска да стои по гръб! Снощи по едно време я заварих да спи по корем.  8O
Мешко, бързо да оздравява малкият Яворчо!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #87 -: Август 09, 2015, 18:07:53 pm »
Мешко, нашият педиатър (много грозно ми звучи "педи")  каза, че оптималната възраст е 4-6 г. Мъниче е още Яворчо  -дано сте минали вече големия зор. При нас  в региона имаше някяква  шарка  - тъкмо бях в 3тя месец и бая страх брах да не ни лепне с Божидар  :( Хем съм  карала, ама коя шарка - не знам. Бързо оздравяване!


Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #88 -: Август 10, 2015, 15:10:55 pm »
Честито обръщане на София :)
Мешко, бързо да минава и да забравя миличкия :)

Наша госпожица така започна да хапе, че виждам звезди по бял ден. И се опитва да начеше венците. Бъркам, опипвам, подуто за зъб няма. Но лиги в изобилие, поне литър на ден отделя, три бодита минимум сменяма :oops:

Аз се опитвам да убедя мъжа да захраним края на август, той не иска, аз се притеснявам, че това дете не яде мляко от шише и ще стои гладна. Пробвахме я вече няколко пъти - гладува си по 5-7 часа, но мляко от шише не пие! Накрая мъжо й го изстисква в устата и толкова. Претенция, моля ви се :)
Чудя се дали да не опитам трета марка мляко, за която ми казаха, че е сладко. Енфамила и Нестлето миришат гадно, на вкус не знам как са, ама не се престрашавам да опитам.
[/url][/url]
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #89 -: Август 10, 2015, 17:08:29 pm »
Жасмин, благодаря! А какво мисли педиатърът ви за захранването на Катето? Аз също мисля да захранвам София към пети месец, ако всичко е наред. 
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #90 -: Август 10, 2015, 17:12:28 pm »
Мешко, бързо да минава, че е много неприятна варицелата. Аз я карах скоро и ми е пресен спомена... Затова все роптая, че ваксина има, но не и в България. Може и безобидна да е болестта, но са си две седмици мъчение и изолация. Защо да минават дечицата през това?

Кати, честито обръщане. Голямо вълниние ми беше на мен това първо постижение :)

Вени, сигурно си коментирала, но кърма от шише приема ли? Поне вкусът ще е познат. Или смяташ, че няма как да набавяш кърма?



   La vita è bella
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #91 -: Август 10, 2015, 17:21:41 pm »
След края на кърменето моят син прие единствено Нестлето, но беше достатъчно голям и аз нямах някакъв спешен зор, просто не ми се даваше още прясно мляко. В края на август тя ще е почти на 5.5месеца, не е рано за захранване.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #92 -: Август 10, 2015, 18:22:58 pm »
и кърма не иска. имам замразени няколко литра :(
Педиатърката каза между 4 и 6 месец да захраня и да вкарам по-бързо протеини. бързият растеж на родената като въшка Катерина я притеснява. изписа ни желязо, което аз не давам, притеснявам се от запек и стомашни проблеми.

От друга страна ме е страх да не свърже захранването с яслата и да ми бойкотира храната. но пък като я захраня преди ясла ще я следя за реакции.
мрън!

[/url][/url]
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #93 -: Август 10, 2015, 22:28:27 pm »
Ох, трудна ситуация наистина. Баткото бойкотираше захранването и без видима причина. Дълго време нямахме заместено ядене. Но поне имаш повече варианти и пробваш, докато намериш нещо, което се приема. С млеката няма как. Чувала съм за лъжички за течна храна, може с нещо такова да пробвате като алтернатива на шишето: http://www.amazon.com/Boon-Squirt-Silicone-Dispensing-Spoon/dp/B00BNUVOPG#



   La vita è bella
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #94 -: Август 11, 2015, 14:16:40 pm »
С Мишо имах същия проблем с шишето. Не го искаше и много ревеше,  но с много зор и постоянство започна по малко да пие кърма и така всеки ден увеличавах количеството, поето от шише, докато започнах да замествам цяло кърмене. Тогава много четох и имаше мами, които даваха млякото със спринцовките от Панадола. При нас проблема не беше марката АМ, а самото пиене от шише. Затова сега на Никола започнах да давам кърма от шише още в болницата.


Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #95 -: Август 11, 2015, 19:20:20 pm »
Много ме кефи таткото с люлката  :lol:

https://www.facebook.com/899lightfm/posts/886416214729178
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #96 -: Август 11, 2015, 20:28:35 pm »
Много ме кефи таткото с люлката  :lol:

https://www.facebook.com/899lightfm/posts/886416214729178
Много са сладки всичките.  :D
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #97 -: Август 13, 2015, 11:08:28 am »
Утре ни е последния ден от карантината. Вижда му се края. Не знаех, че има ваксина и аз се чудех как така не са направили някаква ваксина. Вярно, че при всяко дете е различно и може да мине и съвсем леко. При Мия мина с 5 пъпки и никаква температура, практически не я усетихме, но при Явор 4 дни температура и много пъпки, рев. Сега е добре вече, но направо подивява вкъщи. Той е страшно енергичен и изобщо не е свикнал да стои толкова време вкъщи.
Вени пробвахте ли вариант някой друг да я нахрани с шише, без ти да си там? При нас това сработи -майка ми му даде шишето и с малко настояване от нейна страна, започна да пие. От мен не искаше изобщо преди това. А и може да не харесва шишето, не млякото. Явор определено имаше предпочитания към шишетата на авент, така че пробвай с друго шише. Осен това доколкото виждам тя ще е на около 5 месеца ако я захрани, не е малка, какво ви притеснява в захранването?
<br />[link=http:
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #98 -: Август 13, 2015, 11:14:55 am »
Здравейте,
ние пак сме с обрив от два дни.  :( :( Този път е по десния хълбок и кръста. Като гледам днес малко попремина и се чудя, дали да ходим на кожния лекар.
Пускам едни линк, ако за някой са интересни клипчетата на Британския Червен Кръст за оказване на първа помощ на бебета и малки деца: http://www.redcross.org.uk/What-we-do/First-aid/Baby-and-Child-First-Aid
Хубав ден на всички!
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #99 -: Август 13, 2015, 14:49:58 pm »
Здравейте, имам един странен въпрос: колко пъти акат малчовците ви? Ние акаме след почти всяко хранене, по 5-6 на ден... дали е нормално? На прегледа ще питам и педиатърката, но има още време до тогава. .. :?