0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #60 -: Август 05, 2015, 10:12:48 am »
Яничка,доколкото си спомням ти беше в Лондон  :) моята приятелка от там ми пращаше Дентинокс капки за колики пробвай ги в България няма такива..относно млякото ние сме на Хип комбиотик и съм много доволна и при вас го има :)
А иначе капки със симетикон не се спират по схема,но Колийф не са със симетикон те са от тези дето разграждат ензимите в млякото и има логика да се спират по схема
Дано бързо ви отминат коликите :lol:
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #61 -: Август 05, 2015, 11:05:53 am »
Кати, мисля, че не е проблем ако е само по коремче, то така тежи отгоре, пък и се напъва да вдига глава :)
Да, точно в такива случаи се получава. И аз с това се успокоявам, но понякога ме хващат притесненията с тоя рефлукс. :(
« Последна редакция: Август 05, 2015, 11:07:54 am от kati_vm »
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #62 -: Август 05, 2015, 13:42:36 pm »
Яничка , от капките започнах с еспумизан, после давах инфакол, Но най-спокойно е бебето сега, поне така ми се струва с един сироп,  Neo Baby. Английски е, така че ако решиш ще го намериш, в БГ го няма, аз го взимам от Гърция.

Честно казано изприщих се вече от тия капки и спрях всичко. То не беше рев, не беше чудо. Мисля, че на мляко сме си най-добре.

м-и, ние връщаме храна в устата, но най-много до час след яденето и понякога е пресечена. Има ли причина да се притеснявам?
А относно схемата на спиране на Colief - няма я в листовката, но попаднах на нея на сайта им и даже не помня къде е забутана, защото снощи се опитвах да я намеря, но не успях.

kati_vm, и нашите проблеми са основно от газовете. Голямо пръцкане пада. Димана реве преди да пръцне и после спира, ама това се повтаря на всеки 5 минути. И аз я гледам как се гърчи и не мога да й помогна. Гадничко е.

Яничка,доколкото си спомням ти беше в Лондон  :) моята приятелка от там ми пращаше Дентинокс капки за колики пробвай ги в България няма такива..относно млякото ние сме на Хип комбиотик и съм много доволна и при вас го има :)
А иначе капки със симетикон не се спират по схема,но Колийф не са със симетикон те са от тези дето разграждат ензимите в млякото и има логика да се спират по схема
Дано бързо ви отминат коликите :lol:

Мисля малко да почина с капките, та да видим какво ще се получи.
Ние сме точно на същото мляко, но вчера писахме на Hipp и те ни отговориха, че тяхното мляко е краве. Новото, което съм харесала е козе, а пък има и други предимства пред Hipp, та твърдо реших да го сменям като ни свършат набавените количества.

А на Colief най се дразня на схемата на прием. Искат да загрееш млякото, да сложиш капките и да чакаш 30 минути. Може ли някой да ми обясни как се получава това при гладно ревящо бебе? Тя 5 минути не може да чака докато се затопли млякото, камо ли 30 минути да се разтворят капките. Направо не ми го побира главата туй чудо.

26.09.2019
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #63 -: Август 05, 2015, 14:08:24 pm »
А на Colief най се дразня на схемата на прием. Искат да загрееш млякото, да сложиш капките и да чакаш 30 минути. Може ли някой да ми обясни как се получава това при гладно ревящо бебе? Тя 5 минути не може да чака докато се затопли млякото, камо ли 30 минути да се разтворят капките. Направо не ми го побира главата туй чудо.
Аз затова Колийфът бързо го смених с Абоколикен. При него активната съставка е същата (лактаза), но не трябва да го правиш предварително и да чакаш 30 мин.
Но и него спряхме после.

Petqni, еспумизан и инфакол имат една й съща активна съставка - симетикон. Т.е., ако едните не могат и другите не е логично да помагат.

И аз съм много доволна от Лактана Био.
Иначе една приятелка, която живее в Австрия, се похвали, че като минали на някакво АМ novalac ac 1 и коликите на бебето са спряли. Но мисля, че в БГ не съм го виждала.

Рафаила, много се радвам, че си ползвате раничката  :P

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #64 -: Август 05, 2015, 15:06:01 pm »
Яничка, единични такива случки не са проблем, просто имай предвид, че може би се създава дискомфорт и може да е още един повод за рев(сигурна съм, че поне веднъж в живота ти се е връщала храна и знаеш, че е много гадно). Повдигни матрака от към главата, не само възглавничка, а целият матрак, дръж я да оригва хубаво след хранене. Чувала съм, че плюнчене на мехурчета също е признак на рефлукс, но не съм сигурна За газове помага масаж на коремчено, можеш също да опиташ. С растежа при моят син повръщанията станаха повече, може би в средата на вторият месец, ако това се случи и при вас, можеш да опиташ с АР. Рефлуксът се израства когато бебето започне да седи стабилно седнало и да се храни повече с твърда храна.

Сега не знам защо си мисля, че Колийфа се препоръчваше ако има бели частички в акото, един вид необработено мляко е това и показва недостиг в организма. Аз съм давала повече Биогайя, по-добре действаше.
« Последна редакция: Август 05, 2015, 15:09:03 pm от м-и »
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #65 -: Август 05, 2015, 15:26:07 pm »
Яничка, petqni, радвам се, че се включвате в темичката. Дано да ви отминат бързо тревогите и само да се радвате на бебчетата. С първото и аз минах през рев, запек и постоянно разнасяне. Засега за щастие второто е много по-спокойно :)

Ние тази седмица сме само тримата цели три дни. Мъжът ми е в командировка, детегледачката е в отпуска, екшънът е пълен :) Но се справяме... Най-интересно е вечер с ядене, къпане и приспиване по две. Но пък и удовлетворението от добре свършената работа е двойно - ето ги и двамата сладко спящи снощи



   La vita è bella
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #66 -: Август 05, 2015, 15:35:24 pm »
Руми, страхотни са  :P Пу пу ...
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #67 -: Август 05, 2015, 17:00:36 pm »
Яничка, petqni, радвам се, че се включвате в темичката. Дано да ви отминат бързо тревогите и само да се радвате на бебчетата. С първото и аз минах през рев, запек и постоянно разнасяне. Засега за щастие второто е много по-спокойно :)

Ние тази седмица сме само тримата цели три дни. Мъжът ми е в командировка, детегледачката е в отпуска, екшънът е пълен :) Но се справяме... Най-интересно е вечер с ядене, къпане и приспиване по две. Но пък и удовлетворението от добре свършената работа е двойно - ето ги и двамата сладко спящи снощи
Много са сладки! Да са живи и здрави! Заплювам си малкия за зет ;-).
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #68 -: Август 05, 2015, 17:04:30 pm »
Яничка, според моя скромен опит, гадните пръцкита на София ги предизвикват определени храни, които ям от време на време. Явно при Дими, млякото което й даваш нещо не й понася на коремчето. Дано това, с което искаш да го замениш й действа по- добре.
Относно Collief-а, аз ги капех в 20 мл изцедено мляко10-15 мин. Преди хранене.  Първо давах това мляко с капките и после кърмех. Но много се изнервях с непрекъснатото миене и стерилизиране на шишето, от което давах капките. :-( Направо ми идеше да отворя шампанско като ги спряхме.
« Последна редакция: Август 05, 2015, 17:12:01 pm от kati_vm »
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #69 -: Август 05, 2015, 20:08:15 pm »
Момичета,от няколко дни търся сухари на хип  за захранвяне и мм вече купи 3 вида други,които не ме устройват като съдържание-със сол,захар,хидрогенирани мазнини и още гадости. Та си мисля да си купя био пълнозърнесто брашно и дом хлебопекарна 3 да си правя вкъщи сухари.
Според вас има ли проблем бебе на 7 месеца да яде пълнозърнести продукти?
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #70 -: Август 05, 2015, 22:58:48 pm »
Яничка, а според мен пък не е, че на бебето не му понася млякото. А просто има бебета, които имат колики и други, които нямат. Учените предполагат, но не са установили със сигурност от какво се предизвикват. Някой тук беше препоръчал да се сложи кърпа на коремчето и да се загрее със сешоар или бели шумове (виж в ю тюб). Аз не смея да давам съвети. При мен първото имаше и абсолютно нищо не помогна. Второто просто нямаше. И така.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #71 -: Август 06, 2015, 07:14:27 am »
Рафаила, казват пълнозърнесто не е добре до 3г. Аз купувах Голдис или Елит от Кауфланд, мисля, че си бяха ок или поне сол нямаха.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #72 -: Август 06, 2015, 10:05:31 am »
Рафаила,аз купувам от Фантастико сухари на Ганчев,Eti,  и тези Елит и Голдис,има и едни "детски сухари" български ама са със сол..
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #73 -: Август 06, 2015, 10:19:09 am »
Привет от Плевен.Тук пак е горещо, ама лято е да не се оплакваме все пак.

Сухари аз си правя, не съм купувала и един пакет.И аз като Блу да кажа има бебета с колики и такива без.Просто се примиряваш и продължаваш, така ти е една идея по-лесно.Макар че за мен по-голямо мъчение от бебешки рев няма.Това бебето да реве и да се дере без да знаеш защо или да не можеш да му помогнеш е ужасно.Като мъчение си е.
Ние си имаме гости, сестра ми е тук с децата и Моника се разбива от игра.Снощи не искаше да се прибере и рева за батко си :) Макар да имат 3 години разлика, малката го преследва и прави всичко като него и е голям кеф.Имаме и първи кучешки зъб, остават само 3, след двумесечна мъка, не спане и рев, най-накрая нещо изби.

Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #74 -: Август 06, 2015, 10:46:35 am »
Аз давам хляб от пълнозърнесто брашно, направен в домашната хлебопекарна. Знам, че не е хубаво да захраниш първо с него, но после мисля, че няма проблем.
Сухарчета не съм се сещала да правя и купувам готови - на Елит ръжените (те само така се водят, но вътре ръженото брашно е много малък процент).

Маги, и Дани се радва ужасно много на братовчедите си. Сега си дойде кака му, че беше във ваканция при баба си, и още не може да й се нарадва. Прави й представления от номерата, които знае  :lol:
На Дани му избиха всички резци и сега следват предкътниците.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #75 -: Август 06, 2015, 11:07:49 am »
Здравейте , ние станахме на цели 9 месеца и е лудница :) Малкият само иска да пълзи, даже и пренебрегва проходилката, постоянно си изправя дупето и се опитва да прави нещо като челна стойка  8O. Вече изговаря много повече срички и има толкова различни интонации : като се кара, като си играе или като ни търси  :lol: Иначе се чудя пак заради разни баби дали се занимаваме достатъчно с него. . .  Все питат дали знае къде е лампата, дали разпознава кучета и т.н.  :? Той много обича да си се занимава с играчки, което пък ми позволява да свърша разни работи, ама сега пусто си мисля дали е ОК , че го оставяме сам да си играе  :?
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #76 -: Август 06, 2015, 11:18:32 am »
Бонболини, да е жив и здрав малкия! Е, ти не можеш непрекъснато да си с него. Е, можеш, но трябва да си наемеш домашна прислужница.  :D  Не се притеснявай за тези неща.  :wink:

Относно смяната на млякото и коликите, Яничка, писа, че малката плаче, когато пръцка, а не просто, че плаче без причина. Jbrul преди известно време беше пуснала един много хубав пост за коликите, в смисъл че може да има три вида: заради лактозен дефицит, заради газове, или комбинация от двете, разбира се с уговорката, че наистина науката не е изяснила каква е причината и че коликите не се влияят от храната, която приема бебето. При нас, обаче в крайна сметка има значение аз какво ям, като някои храни предизвикват очевидно дразнещи газове за бебето и то направо откача.

Поздрави на всички и хубав ден!
« Последна редакция: Август 06, 2015, 11:26:20 am от kati_vm »
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #77 -: Август 06, 2015, 12:52:01 pm »
Бонболини остав детето на мира и се радвай, че се заиграва.Моника и до ден днешен не знае къде е лампата, защото не и я показвам.Кучета и котки знае от скоро, за справка на година и половина сме.Мен ми е ясно, че народа си мисли, че децата са вид вундеркинди ли и аз не знам, но те са деца.Всяко се развива с различни темпове.Ако в момента дръпва чисто физически, то сричкуване, и т.н. неща остават на заден план и се забавят.Като спре физически, започва другото да наваксват.Те правят по едно нещо, защото толкова могат до там са развити.Радвайте се на пълзящото човече и го оставете да се развива.Аз съм казвала и преди но Моника проходилка не е ползвала, ползвахме я само докато съм в тоалетната или сготвя.Аз я оставях да се изправя по мебелите и тя така проходи.От това изправяне и ходене по мебелите се научи да пада на дупе и сега това е нещо много полезно.Другото при пълзенето плюса е че се изправя от различни положения, а масово децата на нейната възраст не могат да се изправят сами като са седнали на земята.

Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #78 -: Август 06, 2015, 12:53:03 pm »
Благодаря ви,момичета. Аз имам ети и голдис,но не ми харесаха.ще търся и елит.иначе днес го захраних с ети без сол.
« Последна редакция: Август 06, 2015, 12:55:32 pm от Рафаила »
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #79 -: Август 06, 2015, 14:23:56 pm »
Рафаила има едни турски сухари без сол, не се сещам как се казваха, но са много твърди. Аз захранвах с едни Ечибеби, миришеха страхотно. Но аз никога не съм се притеснявала, че може да има малко сол или захар в тях, така че не ми е било проблем.
Руми страхотна снимка. махнахте ли памперса с Мони? при нас нещо не се получава. Въпреки, че Яворчо е много напред в развитието си в много отношения и смятах, че няма да има пробнлем да махнем памперса, не се оказа точно така. Няма проблем с гърнето, свикнал е с него, сяда си, ако му е време за някаква дейност, прави я без проблем, изхвърляме го заедно, но не си казва. Или по-скоро казва след като се напишка, че иска да сяда на гърнето. Вчера за пръв път ми каза, предварително, но беше само веднъж. Беше много смешен, когато му обух гащи за пръв път -не ги искаше. искаше си памперса и започна да хленчи, че няма памперс. Сега вече си ходи с гащи без притеснения, но продължава да ми съобщава за гърнето постфактум. Не ми е фикс идея, но се учудвам, че той преди една година казваше повече, отколкото сега.
<br />[link=http: