0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Вече е август. Време за ваканция.
Добре доши в новата тема. На родителите спокойни дни и нощи, а дечицата да са здрави и щастливи!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #1 -: Август 02, 2015, 09:10:58 am »
Дааааа наистина време за нова тема!
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #2 -: Август 02, 2015, 10:11:11 am »
Здравейте, хубав месец на всички!
Смайли, надявам се безпроблемно да завърши историята с костилката. За съжаление, съвет не мога да дам.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #3 -: Август 02, 2015, 11:14:38 am »
Rtfrtf, благодаря за новата тема  :P

Вени, мерси за инфото за картофите!
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #4 -: Август 02, 2015, 15:27:00 pm »
и моят месец дойде  :) дано да е пълен с много лятни усмивки за всички.
момичета да ви питам кога минахте на по-голям номер памперс?когато започнаха да им отесняват?когато пропускаха?
Богито от 2-3 дена започна да пишка и ака повече и се чудя, дали да не минем на следващият номер памперс.вие какво ще ме посъветвате?

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #5 -: Август 02, 2015, 16:39:49 pm »
Ако памперсите пропускат, видимо са му малки, стягат и оставят белези да кажем да или ако се мокрят прекалено бързо, въпреки, че лятото е хубаво по-често да се сменят, а и той като е наакан има ли значение размера :) важно е всичко да е вътре.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #6 -: Август 02, 2015, 17:12:16 pm »
Здравейте в новата тема от нас :)
Ние си имахме гости брат ми и снаха ми с племеницата и докато ги изпратим малчо се превъзбуди и чак в 16 ч.заспа...инак нищо ново при нас радваме се на по-хладното време в общи линии :lol:
Мама официално е студентка вече :) да видим как ще се справяме за в бъдеще с новите задължения...
Смайл,как е Дани?
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #7 -: Август 02, 2015, 17:29:28 pm »
Честито Алекс, успешно следване!
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #8 -: Август 02, 2015, 17:32:08 pm »
и моят месец дойде  :) дано да е пълен с много лятни усмивки за всички.
момичета да ви питам кога минахте на по-голям номер памперс?когато започнаха да им отесняват?когато пропускаха?
Богито от 2-3 дена започна да пишка и ака повече и се чудя, дали да не минем на следващият номер памперс.вие какво ще ме посъветвате?
Здравей Shimzou, аз следя кога почват да утесняват памперсите на София и минаваме към следващия номер.
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #9 -: Август 02, 2015, 17:45:23 pm »
Алекс, честито и от мен! Ще ти е много трудно, но със сигурност си струва! Обучението задочно или редовно е?

Дани още не е ходил по голяма нужда след като глътна костилката. Той се позапече малко от един боровинки тези дни и не е много редовен. Ще докладвам, ако има резултат.

Днес му купихме икейско столче за хранене, че другото му стана тясно на крачетата (заради напречната дъска, която имаме на нашата маса).
http://www.ikea.bg/childrens-ikea/baby/Highchairs/57731/83035/
Икейското и то не може да се бутне под масата заради въпросната дъска, но поне за крачетата мястото е по-широко.
Иначе си бях харесала ето тези модели, но реших, че при условие, че вече сме купували едно столче, не трябва да давам много пари за второ.
http://kasida.bg/hauck-dyrveno-stolche-za-hranene-alpha-white-washed-23-21207.html
http://www.ikea.bg/childrens-ikea/baby/Highchairs/27213/28344/
Това второто без таблата ми беше идеята да се ползва.

Иначе нашичкият като се разшета в Икеа и не иска да го вземаме и да ходим към изхода. Вече и в раницата не мога да го удържа. Чувства се голям и самостоятелен  :lol:
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #10 -: Август 02, 2015, 17:57:46 pm »
Благодаря момичета :)
Смайл,редовно е и за това ще е още по-трудно...съобразено с факта,че е за работещи все пак и лекциите ще са от 14 до 18 ч....ще го мисля някак не ме блазни много варианта да има баба тук нон стоп :lol: та ще видим...
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #11 -: Август 02, 2015, 18:12:05 pm »
и моят месец дойде  :) дано да е пълен с много лятни усмивки за всички.
момичета да ви питам кога минахте на по-голям номер памперс?когато започнаха да им отесняват?когато пропускаха?
Богито от 2-3 дена започна да пишка и ака повече и се чудя, дали да не минем на следващият номер памперс.вие какво ще ме посъветвате?
Здравей Shimzou, аз следя кога почват да утесняват памперсите на София и минаваме към следващия номер.
Kati ти с 3-ка ли си или минахте на 4-ка?

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #12 -: Август 02, 2015, 21:06:09 pm »
и моят месец дойде  :) дано да е пълен с много лятни усмивки за всички.
момичета да ви питам кога минахте на по-голям номер памперс?когато започнаха да им отесняват?когато пропускаха?
Богито от 2-3 дена започна да пишка и ака повече и се чудя, дали да не минем на следващият номер памперс.вие какво ще ме посъветвате?
Здравей Shimzou, аз следя кога почват да утесняват памперсите на София и минаваме към следващия номер.
Kati ти с 3-ка ли си или минахте на 4-ка?
Здравей, тъкмо това обсъждахме с ММ тази вечер. Ще вземем още един малък пакет 3-ка и минаваме на 4-ка, че взе нещо да ни утеснява тройката.  :D
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #13 -: Август 02, 2015, 21:34:32 pm »
Костилката излезе  :balk_46:
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #14 -: Август 02, 2015, 22:02:32 pm »
Ако памперсите пропускат, видимо са му малки, стягат и оставят белези да кажем да или ако се мокрят прекалено бързо, въпреки, че лятото е хубаво по-често да се сменят, а и той като е наакан има ли значение размера :) важно е всичко да е вътре.
не пропускат и видимо не изглеждат чак толкова малки,но са почнали да оставят белези и се мокрят вече бързо макар че сменям често.
Катиаз пък мисля да взема на бройка от 3-ката Памперс пък да видим дали ще направя и яз такава процедура защото сега сме с бял Памперс 2-ка български изглежда голям на дупето ,но оставя следи по-тялото.може би аз стягам много знам ли?мислих да го изхабя и да му взема 3-ка пък да видим

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #15 -: Август 03, 2015, 09:46:28 am »
Ако памперсите пропускат, видимо са му малки, стягат и оставят белези да кажем да или ако се мокрят прекалено бързо, въпреки, че лятото е хубаво по-често да се сменят, а и той като е наакан има ли значение размера :) важно е всичко да е вътре.
не пропускат и видимо не изглеждат чак толкова малки,но са почнали да оставят белези и се мокрят вече бързо макар че сменям често.
Катиаз пък мисля да взема на бройка от 3-ката Памперс пък да видим дали ще направя и яз такава процедура защото сега сме с бял Памперс 2-ка български изглежда голям на дупето ,но оставя следи по-тялото.може би аз стягам много знам ли?мислих да го изхабя и да му взема 3-ка пък да видим
Добро утро! Да, пробвай така, както си решила. Ние преминахме на тройка, когато навърши два месеца. Първите няколко дни й стояха малко големи памперсите, но после ги изпълни. Само да кажа, че слагам на София Либеро, които  като че ли, са малко по-малки  от Памперс.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #16 -: Август 03, 2015, 09:48:11 am »
Сменям номера на памперса като влезе в килограмите на горния номер. Примерно, ако следващият номер е 9-12кг, става 9 кг и минавам на него. Има и друго - на различните фирми са различни "кройките" - Молфиксът и Либерото май са по-широкички от Памперс и може по-дълго да се ползва по-малкият номер. Белия Памперс го ползвахме само в началото, че попиваше добре рядкото кърмаческо ако. После си минахме на актив бейби, или турския прима. Сега вземам каквото хвана на промоция и се надявам, като се роди бебка, да сме му махнали на баткото до тогава.
Май няма решение за отучването със спането при нас :( Тая нощ пак се въртя, рита. За половин час, след като заспа и го преместихме, си спа в леглото и после се примъкна пак. Не мога да спя да се пазя да не ме срита по корема :( Не иска да е само от страната на баща си, а да усеща и двамата. То на кой ли да се метне - и аз сама не мога да спя. 
Хубаво, че е излязла костилката - мога да си представя какво притеснение е било. Аз на маслините пък ги гълтам - това помагало при гастрити и язви - и си се стопяват. Ама сливата е друга работа явно.
От днес сме в заместващата градина - отиде без рев и дано си изкара спокойно месеца там.


*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #17 -: Август 03, 2015, 10:25:58 am »
Усмивки, браво за костилката.Помня Моника беше лапнала парче тиксо, е докато го изака направо си умрях.Сега вече гледам по-отгоре на нещата  :lol:
За столчетата, ние сме с едно дето се слага върху наш си стол и така е най-добре за сега, а и е идеално за пътуване, но от известно време тя иска да си седи сама на голям стол.Имай в предвид, че скоро и Дани ще иска така и добре че не си вложила много пари във втори стол.
Памперсите са го обяснили момичетата, за протокола ние още сме на 4-ка.Взимах 5-ца но и е голяма и се върнах на 4-ка.
На нас края на месеца ни предстои море и вече нямам търпение.Междувременно си имаме гости леля и братовчеди и е една малка лудница, но е хубаво.
Алекс, честито студентство.Много се радвам на всеки който продължава да учи и да се развива.

*
Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #18 -: Август 03, 2015, 11:37:59 am »
Хайде и аз в новата тема, пък дано тук да съм по-активна  :wink:
За памперсите съм много доволна, че някой в темата беше писал за тези на Лидъл. С Мишо съм ползвала само на Памперс, с Никола пак започнах с тях, но откакто опитах тези на Лидъл, вече не ги заменям с никои други. Но и там са различни - аз имам предвид Toujours, но само технологията drylock®, пише си го на пакетите.
http://www.lidl.bg/bg/Toujours.htm?action=showDetail&id=3722
Другите ги пробвах, но не ми допаднаха.
Смайли, браво на детето. Свършило е чудесна работа, за да не се притеснява мама.  :)
Аз също ползвах столче за хранен, което се поставя върху голям стол и може да се регулира на височина. Първо се хранеше само в столчето, а после го слагахме на масата. Сега пак ще ползвам такова - удобно, малко и лесно преносимо.


Re: Августовска ваканционна тема за най-малките
« Отговор #19 -: Август 03, 2015, 11:45:47 am »
Mgstra, аз бях/съм доволна от Тужур на Лидл. В редките случаи, в които не сме с многократните пеленки, сме с тях.
А днес взех и от мокрите им кърпички с Алое Вера и те ми харесаха. Миризмата им е много по-малко натрапчива в сравнение с другите мокри кърпички, които съм ползвала.

Бебе, аз снощи махнах решетката на кошарата, уж за да си спи в нея, макар и долепена до нашата спалня. Ляга там, но само след секунди е на спалнята и се катери по мен  :lol: