0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #20 -: Юни 02, 2015, 14:42:57 pm »
Айде и тук да се "похавалим" къде бяхме днес...




Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #21 -: Юни 02, 2015, 14:49:19 pm »
Nedda, защо не каза по-рано, та да ви гледаме и да ви се радваме  :P

Ra4ko, а той у вас Марти пак ли в сгъваема е спял, или у вас в дървена, а в България само в сгъваема?

Ние с Дани днес бяхме на бебеносеща среща в Борисовата градина. Много беше готино. Опънахме едни одеала на тревата и децата се забавляваха.
Харесах си тодлър раничка и ще поръчвам. Иначе едни малки бебенца в слингове, по-големите в ранички, много е готино, когато се срещаш с хора, които са на твоята вълна  :lol:
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #22 -: Юни 02, 2015, 15:18:53 pm »
Абе относно добиването на "кофти навици" за спането - пак сме в "класиката", или демек - до дете си е.  :lol: У нас кошарите си останаха девствени - и дървената и сгъваемата. До септември миналата година - нямаше заспиване без мен, да не говорим другаде освен на моята спалня. И "палачинката се обърна" за ден буквално, когато миналото лято се прибрахме от село. Стаята му си беше готова, кошара не се ползва, не купих и детско легло някакво - направо спалня 160/200 получи Данаил. Е, като реши, че ще стои там и ще спи сам там - и да го накарам когато сме в града да легне при мен - не ще. Даже когато съм опитвала да го прилъжа, че е болен и да ми е по-лесно през нощта - пак отказва. И тогава - аз лягам на неговата спалня, а не той на моята.  :lol:
Сега на село - спи на някоя от спалните, или с мен, или с майка ми когато е тук. Има и кошара (от майка ми още, доста по-голяма от сегашните стандарти) - тцъ - не ще там. Та като сме тук, спи с някой от нас с дни и седмици, приберем ли се в апартамента - отива си в стаята и си спи сам на леглото и това е. Същото е положението с почивки, хотели и пр.

Та поне от моя гледна точка, въпросът със спането - къде точно, с кого, дали с някого изобщо - не е до изграждане на навик (механичен), ами до това какъв акъл им е дошъл в даден момент. Предвид моя личен опит Смайли - покупка на кошара точно, е най-безумният разход, който мога да направя. Но просто моето дете е такова и затова ми е излишен разход. Лично аз - не вярвам, че твоят Дани ще се запъне да спи на вашата спалня в бъдеще, ако спиш с него 2 седмици на спалня. Или ако опита пък след прибирането ви - като го отрежеш няколко пъти - ще миряса. Но, ако все пак не ти се поема и грам риск по темата - купувай.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #23 -: Юни 02, 2015, 16:03:56 pm »
Беата[], с фенистил-гел мажа след ухапване от комари,много е ефикасен.Намалява сърбежа и спада отойа,ако се било поддуло.
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #24 -: Юни 02, 2015, 16:11:38 pm »
Ех,Неда трябваше по-рано да кажеш та да ви гледаме :lol:
Смайли,щом детето ще се чувства така добре,купувай Вера до 5 г. спа в кошара.. :lol:
И в Кърджали и на село си имаме кошара и Алек си спи там.. :lol:
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #25 -: Юни 02, 2015, 16:34:13 pm »
На който му се гледа - http://play.novatv.bg/programi/na-kafe/621248?autostart=true

В 10.15ч, или около 48-мата минута  :wink:



Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #26 -: Юни 02, 2015, 18:41:55 pm »


В 10.15ч, или около 48-мата минута  :wink:

около 38 минута :))
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #27 -: Юни 02, 2015, 23:16:53 pm »
Nedda, защо не каза по-рано, та да ви гледаме и да ви се радваме  :P

Ra4ko, а той у вас Марти пак ли в сгъваема е спял, или у вас в дървена, а в България само в сгъваема?

Ние с Дани днес бяхме на бебеносеща среща в Борисовата градина. Много беше готино. Опънахме едни одеала на тревата и децата се забавляваха.
Харесах си тодлър раничка и ще поръчвам. Иначе едни малки бебенца в слингове, по-големите в ранички, много е готино, когато се срещаш с хора, които са на твоята вълна  :lol:
В къщи си спеше в дървена кошара, а миналото лято спеше даже вече и в легло. Но не сме имали проблем със сгъваемата кошара. Сега ще видя това лято как ще ги мъдря, че на Габи кошчето е тясно, а и място няма за две легла.


*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #28 -: Юни 03, 2015, 11:24:22 am »
Момичета, да ви попитам за профилактичния преглед на тазобедрените стави на новоредените. Има ли някакъв препоръчителен срок? Лекарят, който бях набелязала, е извън страната за 2 месеца. И се чудех да го чакам ли или да търся друг.

Неда, браво :) Ето една снимчица и от нас на тема предстоящия Ден на Репродуктивното Здраве - Мони с шапка Зачатие



   La vita è bella
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #29 -: Юни 03, 2015, 11:46:48 am »
Руми, София я водих на около месец. Мисля, че до първите три е добре да се направи. Но нека кажат и по-запознати  :wink:

Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #30 -: Юни 03, 2015, 12:09:02 pm »
Руми, на мен др Ефремов в гб ми каза 4-6 седмица.
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #31 -: Юни 03, 2015, 12:26:11 pm »
Момичета, да ви попитам за профилактичния преглед на тазобедрените стави на новоредените. Има ли някакъв препоръчителен срок?

rumyanau, нашата педиатърка препоръча на 1 месец. Точно по това време смятахме за заминаваме извън София. Когато звъннах на ортопеда го попитах "фатално ли ще е, ако направим прегледа на 2 навършени месеца?" Отговори ми така "ако при детето няма никакъв проблем, дори и да не направите преглед не е фатално. Нооо, ако има нещо - 6 седмична възраст е най-подходяща за откриване... по-натам и всеки ден закъснение може да ни струва много..."



Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #32 -: Юни 03, 2015, 13:21:13 pm »
В тази връзка аз още не съм правила такъв преглед,педиатърката дори не е споменавала за него явно трябва да и напомня и да я попитам...дано нямаме проблем :lol:
Аз пък днес го водих на плуване за бебета,много му хареса,другата седмица пак ще отидем :lol:
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #33 -: Юни 03, 2015, 13:49:48 pm »
В тази връзка аз още не съм правила такъв преглед,педиатърката дори не е споменавала за него явно трябва да и напомня и да я попитам...дано нямаме проблем :lol:
Аз пък днес го водих на плуване за бебета,много му хареса,другата седмица пак ще отидем :lol:

Алекс 77, от София ли сте? Ако да - къде водиш детето на плуване? Аз търся от 1 година плуване за бебета и открих само в Банкя, но ми е доста далеч :(
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #34 -: Юни 03, 2015, 14:34:49 pm »
Лари,в понеделник и петък са в резиденшъл парк,а в останалите дни в world class fitnes&spa...аз там бях, тъй като там си ходех на фитнес преди да забременея и съм ги виждала бебоците  :lol: фитнеса се намира на околовръстното след отклонението за Бояна :lol: напиши "Плувам с мама и тати" и ще ти излезе фейсбук страницата им и там ще видиш и графика им и контакти с тях :lol:
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #35 -: Юни 03, 2015, 14:54:02 pm »
Ооо, това с плуването звучи страхотно  :P Поздравления!

Да ви кажа за леглото, след като го обсъдихме и със свекърите, те решиха да купят една малко по-голяма кошара 140/70, за да става за по-дълго време, та съм доволна  :P Живот и здраве, ако има още внуци (и от наша и от другата страна) няма да са хвърлени пари на вятъра.  :wink:

И малко спам  :lol: Във фейсбук съм в групата "Бебе в слинг" и оттам вчера си направихме среща в Борисовата градина. Всеки носеше различни носила - слингове, мей тай, ергономични раници най-различни модели. Много хубаво се получи. Ако някой го вълнува темата с носенето, може да заповява тази събота в Борисовата градина, тъй като също ще организираме такава среща. Ето линк към събитието:
https://www.facebook.com/events/945458392184559/
Снимката е от вчерашната среща.
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #36 -: Юни 03, 2015, 16:01:59 pm »
Ако някой го вълнува темата с носенето, може да заповява тази събота в Борисовата градина, тъй като също ще организираме такава среща.

Моля, моля...
Тази събота сме в Банско  :wink: Повечето, надявам се  :lol:



Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #37 -: Юни 03, 2015, 17:18:17 pm »
Смайл,аз бих дошла да пробвам някое "носило",че принципно съм доста навита за такива приспособления :)
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #38 -: Юни 03, 2015, 18:33:06 pm »
Алекс 77, много благодаря :)
*
Re: Юнска гореща тема за най-малките
« Отговор #39 -: Юни 03, 2015, 23:11:13 pm »
Ех, тия дни пак съм тотален аут 8O
Включвам се само по последните теми - и аз наскоро научих за плуването, а отдавна исках (даже и бански сме му купили на младежа! :oops:), та Алекс може скоро да се засечем :lol:
47 Smiles, ако се вредя с програмата ще дойда - тамън да пробвам, че май си харесах вече една раничка :lol: