0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #440 -: Юни 24, 2015, 00:14:27 am »
Добра нощ, момичета!

Благодаря от сърце за пожеланията. На всички ви много здраве и щастие!
rtfrtf, аз през студентските си години си отглеждах заек в общежитието. Но не декоративен, а домашен (от тия, дето се приготвят в тавата :lol:). Изяде почти целия наличен инвентар. Когато обаче се опита да докопа и котката на съседката, се наложи баща ми да го "достави" на дядо за доотглеждане. Казваше се Виктор и беше дресиран като куче. И понеже сега вече имам котка, май не е добра идея да се обзаведа и със заек :lol:.
freya, Честито за взетия изпит! Дано със същата лекота се сбъдне и мечтата ви за бебешок. Хубава предстояща почивка :)

Лека и спокойна нощ!
« Последна редакция: Юни 24, 2015, 00:40:35 am от Zlateto »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #441 -: Юни 24, 2015, 06:03:59 am »
Добро утро  :D
И аз искам заек, даже много ще ми отива, но също имам коте  :lol:
Фрея, честит взет изпит! Време е за заслужена почивка.

Хубав ден!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #442 -: Юни 24, 2015, 06:57:46 am »
Добро утро.
Благодаря за кафето, Зайче! :)

Честит Еньовден! Да са живи и здрави всички именици!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #443 -: Юни 24, 2015, 09:38:55 am »
Здравейте и от мен!

Благодаря ви  :bighug:  . Дано опитът наесен е успешен и догодина сме трима.

Взимам си кафе, понеже много ми се спи.





Бореща се за една мечта.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #444 -: Юни 24, 2015, 09:49:29 am »
Добър ден и от мен. Вземам си кафенце и закуска от на Теди, не мога да й устоя просто ;) Хайде, Фрея и Теди, от тук право в Бременната тема :bighug: :bighug:


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #445 -: Юни 24, 2015, 09:55:42 am »
Благодаря сърдечно, Сини очички!
 :bighug:
Отдавна шпионирам в бременната тема, но сега просто не устоях и се записах, пък макар и още да чакам моето чудо или Надежда. :wink:

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #446 -: Юни 24, 2015, 10:35:01 am »
Добро утро! Честит празник! Някой ходи ли да бере билки по изгрев? :)

Кафето временно го отказах, но закуската е чудесна. :)
Когато бях ученичка и имахме котка (сиамска) и родителите ми намериха едно диво зайче на лозето. И го отглеждахме на терасата, но ги събирахме с котката и зайчето се гушеше в нея - търсеше мама сигурно. :)

Хубав и слънчев ден! :)


*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #447 -: Юни 24, 2015, 11:25:58 am »
Аз брах билки - липа, тетра, лайка и вратига....
И детето босо по росата и лицето мих с роса. Но тя винаги в 5.30 е събудена. Чудо е ако спи до по-късно. И на морето топнахме крачета и сега спи.
Честито на всички именници!
Да са живи и здрави.
« Последна редакция: Юни 24, 2015, 11:29:36 am от stoeka71 »
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #448 -: Юни 24, 2015, 11:36:35 am »
Добро утро, кафето и закуската са чудесни :)

Честито на всички, които празнуват днес!  :)

Фрея, браво за изпита и сега много весело и вдъхновяващо лято ти пожелавам  :)

Злате, честит ти рожденик, тортата е страхотна  :), ти ли я прави  :)
той стоматолог ли е (с това усмихнато зъбче отгоре на тортата  :lol:) - направо давай координати :D
« Последна редакция: Юни 24, 2015, 12:34:50 pm от marsi »

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #449 -: Юни 24, 2015, 12:34:53 pm »
Добър ден!
Аз днес си отспах стабилно (станах след 10ч), но явно доста ми се беше насъбрало последно време и не съм чула нито една от двете аларми на телефоните (мечтая си за будилник...). Взимам от кафето и закуската (за мен вече обяд) и сядам да ви почета, че после пак работа ме чака :)

Честит празник на именниците и всички празнуващи днес. Със здраве и благослов да си носите името!

Фрея, и ние сме от чакащите за Заповед на есен, току виж действаме заедно :wink:
Dodich, много мило това със зайчето и котката. При нас явно не се получи, защото Зайо вече беше същински Великденски заек, а котарачето беше беше сравнително малко и нещо не се спогодиха :lol:
Stoeka, благородно завидях за прекрасната сутрин, която сте имали. Аз такива спомени имам само от времето, когато Баба и Дядо са били наоколо :)
Марси, MM не е стоматолог, зъботехник е :D, но брат му е, така че, ако нещо те тревожи, ще съдействаме  :wink:. Тортата не съм я правила аз. Поръчах я от Vanilla Kitchen и съм очарована. Аз отдавна съм им потребител, но за торта не им се бях доверявала. Препоръчвам (http://vanillka.com/). Предлагат само здравословни и натурални десерти (веган и вегетариански), те си ги изработват.

Хубава да ви е срядата! :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #450 -: Юни 24, 2015, 12:43:21 pm »
Марси, MM не е стоматолог, зъботехник е :D, но брат му е, така че, ако нещо те тревожи, ще съдействаме  :wink:.

Още по-добре, че е зъботехник   :D.  Тревожи ме инатът на моя мъж  :), който категорично отказа да си носи протезата  :lol:, ама и те така я направиха, че като я сложи все едно боксова гума има в устата  :lol:.  Аз периодично подхващам темата и се опитвам да го убедя да си направи нова, но той напълно загуби доверие ... и те така  :)
« Последна редакция: Юни 24, 2015, 12:51:54 pm от marsi »

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #451 -: Юни 24, 2015, 13:00:34 pm »
Марси, ще спомена на ММ и ще ти пиша на лични. Не е добре съпругът ти да оставя нещата така; ще е хубаво, ако успееш да му повлияеш. Аз виждам подобно разочарование и безверие в много пациенти, които идват в кабинета, където работя и то заради подобни безхаберни работи от предишните им стоматолози. Те хората затова са казали, че от всяко дърво свирка не става.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #452 -: Юни 24, 2015, 13:09:55 pm »
.... Те хората затова са казали, че от всяко дърво свирка не става.

... тъй, тъй  :lol:

Злате, ще ти бъда много благодарна  :)

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #453 -: Юни 24, 2015, 17:08:52 pm »
Прекрасен и слънчев ден ви пожелавам :)
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #454 -: Юни 24, 2015, 19:07:10 pm »
Марси, благодаря ти! Дано е такова, защото имам нужда от положителни емоции.

Злате, ще е хубаво, ако съвпаднат   :) , миналата седмица раздаваха много заповеди, но тази се умълчаха, но ние нашата преди октомври не знам дали ще я получим.





Бореща се за една мечта.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #455 -: Юни 24, 2015, 19:20:08 pm »
Зайче, много добри снимки с новия апарат, браво  :D

Снимката на котето със съответната настройка за животни ли е направена (ако изобщо има такава настройка при него  :), може би е друга) или автоматично?

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #456 -: Юни 24, 2015, 21:43:18 pm »
Марси, на автоматични настройки е, само махнах светкавицата. Има настройка за животни, но принципно съм против такива зададени параметри - снимам или на пълен автомат, или на приоритет на скорост. Имам тренинг от предишния апарат  :oops: Проблемът с този е, че ми се уморява окото от взиране през визьора. Има и вариант да е през екрана, но се губи чара на истинската фотография  :lol:

Мислех си за твоята машина и лошата осветеност - дали ISO-то не е зададено на 100, тогава би размазвало при по-слаба светлина?

Прекрасен и слънчев ден ви пожелавам :)

Ново попълнение  :D
Добре дошла!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #457 -: Юни 24, 2015, 22:14:10 pm »
Минавам да нагледам дали спамите усърдно.Не съм доволна от темпото де...до петък да сте на 50-а страница и да се пуска нова тема.  :lol:
Зайче, мятай снимки и тук де, ама повечко - скръндзиш се ;)
Новите попълнения - добре са дошли, значи моЕ до петък да ми изпълните мечтата, разчитам на вас.

Мислех да ви се оплаквам, обаче няма, щото ми харесва доброто настроение тук в момента. На всички хубава вечер и ви следя изкъсо, кУ мислите, че не щото не пиша - грешите, все пак Биб Брадър и ала-бала.

П.П. Ей така се спами, не кЪт вас.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #458 -: Юни 24, 2015, 22:33:23 pm »
Свате, браво, че сте почели традицията и а така, калявай снахата със сутрешна роса  :P Ние каляваме зетя с вечерен дъжд.  :lol:

Да ви кажа тази вечер какво ни се случи.
Видяхме се с едни приятели на едно заведение Милениума (Златето може да го знае, че е в Дружба 1). И си оставихме колата междувременно на автомивка. Тръгваме си и ... автомивката затворила. .... Колата там, но нямаме ключове. А едно време тази автомивка беше денонощна. И какво да правим, взехме си такси.
Поне си изкарахме добре. Много валя, с гръмотевици даже, а Дани разбира се нацопа във всички локви, а майка му изпи една голяма ракия  :lol:

Злате, ще си запомня този сайт с веганските торти  :P

Strujkana, добре дошла  :D

Ра4о, не се ли прибра вече?
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - тема 10
« Отговор #459 -: Юни 24, 2015, 22:39:40 pm »
Зайче, ето това, че автоматично прави такава снимка е чудесно  :)
С моя апарат съм пробвала всички варианти. Нали и ние имаме котки, та с функцията за животни, със светкавица, без светкавица ..... най-добре се получава на автоматичната. Но такова качество никога не съм постигала  :).

При мен ISO не знам дали има, сега ще разгледам.
Има варианти за видове осветленение: дневна светлина, облачно, изкуствено осветлени (няколко варианта).
Като снимам статични обекти понякога пробвам различни варианти като сменям настройките, включително за различно осветление и накрая избирам от примерно десетина кадъра.
Лошото е, че когато искам да уловя момент и нямам време да експериментирам с настройки, на автоматичната не винаги ми се получава.
Чудесен апарат си избрала, желая ти още много красиви кадри  :D

strujkana, добре дошла  :)

Смайли, но пък добре сте си изкарали  :lol: