0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Априлска тема - нека да ни е пролетно в душите
« Отговор #40 -: Април 08, 2015, 11:03:06 am »
Mерси, White. Отдавна не сме русенци (колкото и да ми липсва родният град). Най-близо ми е Стара Загора и там ходих и с Божидар. Иначе в 12 г.с. имам час при д-р Сигридов в София. Дано всичко е нормално този път и да мога да пътувам за някой друг конторлен преглед до София, че предната бременност си я излежах като заторник в Старозагорското АГ. Сега дано не се налага, че сме само двамата с мъжа ми и няма кой да помага за баткото.
Алекс, и аз това четох до преди малко. Не знам за какво ги пускахме по касата само тези двете неща сега, а БХС ще е 11-13 г.с. Т.е. тогава пак ще ги пускам, ама ще си ги платя. Пак някаква недомислица :(


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Априлска тема - нека да ни е пролетно в душите
« Отговор #41 -: Април 08, 2015, 13:38:16 pm »
във връзка с разговорите ни за ръста и теглото на децата ни, кое е ОК за възрастта и кое - не, и понеже за бебетата и децата до 3-4 г. има много информация, много четем и знаем, а по-големите някак остават в сянка.... та потърсих днес таблици за по-големи дечица за България.

ето някои полезни линкове:

1. http://calories.bg/adp/Group7-10years.pdf
дадени са калорийни потребности, среден ръст и тегло на деца 7-10 г.

2. http://www.moetodete.com/content/view/131/66/

там са стойности за ръст и тегло, но до 7 години само.

3. http://detskorazvitie.bg/stages/stages4.html

детското развитие в етапа на средното детство 6-11 г.

4. калкулатор за индекс на телесната маса за деца

http://nccd.cdc.gov/dnpabmi/Calculator.aspx?CalculatorType=Metric
« Последна редакция: Април 08, 2015, 13:54:05 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Априлска тема - нека да ни е пролетно в душите
« Отговор #42 -: Април 08, 2015, 22:03:11 pm »
Джам, за BMI синът ми излезе на 50 перцентил, а дъщеря ми - на втория. Била с поднормено тегло според калкулатора и обясненията към него.
Много интересна статия! Благодаря!

Бебе, добре дошла! Желая ти лека втора бременност и щастлива финал!
« Последна редакция: Април 08, 2015, 23:43:28 pm от blue_sky »

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Априлска тема - нека да ни е пролетно в душите
« Отговор #43 -: Април 08, 2015, 22:42:04 pm »
При нас Георги излезна ,че е в идеална форма  :lol: ( 84-ти перцентил),а Никола е с наднормено тегло (93-ти перцентил) -ами не мисля баш така,нормално си изглежда детето,за разлика от брат си,които е слаб .
<br />
Re: Априлска тема - нека да ни е пролетно в душите
« Отговор #44 -: Април 09, 2015, 05:42:42 am »
много полезни линкове. Да ги сложим в първия пост в темите за здравословни рецепти за децата или да ги заковем някъде в подфорум "Нашите деца?
Ники излиза на 11 перцентил, здравословно тегло. той ми е станал един висок лонгур, но май сега всичко ми изглежда голямо в сравнение с бебето :lol:
[/url][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Априлска тема - нека да ни е пролетно в душите
« Отговор #45 -: Април 09, 2015, 08:26:12 am »
Хм - „ на BMI е 13.2 , поставяне на възраст BMI-за- на 2-та персентил за момичета на възраст от 5 години пет месеца. Това дете е с поднормено тегло . “
И според мен си е нормална.

п.п.Бебе, честита и лека бременност!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Априлска тема - нека да ни е пролетно в душите
« Отговор #46 -: Април 09, 2015, 09:26:32 am »
хубави линкове, благодаря jam.
И Калоян излезе с поднормено , но според мен си е ок !
Хубав Велик Четвъртък  ! 


*
Re: Априлска тема - нека да ни е пролетно в душите
« Отговор #47 -: Април 09, 2015, 10:59:15 am »
Пеше, значи Николета и София са в един отбор.
На мен ми е ясно, че е слаба. Но тя си върви така откакто се е родила. Важното е да не отива надолу, казва педиатърката. По схемата на СЗО е към 10-12 перцентил. А и какво да я направя? Предоставя й се достатъчно храна. Не мога да я тъпча насила.

*
Re: Априлска тема - нека да ни е пролетно в душите
« Отговор #48 -: Април 14, 2015, 10:01:25 am »
да не остана по назад и аз, моите са: Деси - 13-я, а Елена - 10-я, пише здравословно тегло :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Априлска тема - нека да ни е пролетно в душите
« Отговор #49 -: Април 15, 2015, 16:37:16 pm »
Ние сме на вълна завършване на ДГ и да ви питам -вие как го отбелязахте,къде празнувахте,какво подарихте на госпожите.Ние тепърва ще се събираме родителите да обсъдим и ми се иска да имам някакви готови предложения.
<br />
*
Re: Априлска тема - нека да ни е пролетно в душите
« Отговор #50 -: Април 15, 2015, 16:46:47 pm »
Оооо голяма драма и при нас, но този път аз не участвам :lol:

Деси като завършваше с още една майка двете организирахме всичко около събирането на пари и подаръците за госпожите и леличката. Като цяло нямаше голям отпор, но все пак да събереш от 30 родителя парите и да им обясниш за какво иде реч си беше приключение. Подарихме им екскурзия до Италия, събрахме тогава по 25 лв. на дете и остатъците които имаше в касата от 4-те години и стигнаха. Отделно купихме на децата подаръчета за завършването, които госпожите им подариха на тържеството. Тържеството беше в ДГ, не сме правили други велики организации по клубове, зали и т.н.
Госпожите се разплакаха, казаха че толкова хубав подарък не са получавали, а септември и отзиви получихме, че екскурзията е била разкошна и са си изкарали чудесно :D
Обаче, както те самите казаха - остави децата, те са прекрасни, но такъв випуск родители сигурно от 15 г. не сме имали... Та така, беше лесно, но сега при Еленка ела да видиш. Те не поздравяват сутрин като оставяме децата пък какво остава за нещо друго, няма такива идиоти.
Една майчица се е нагърбила с организацията, аз казах че съм съгласна на всичко и само да ми кажат колко пари да дам, но пръста си няма да мръдна да се занимавам. Решила са да им се купят някакви бижута на трите. Това знам.
*
Re: Априлска тема - нека да ни е пролетно в душите
« Отговор #51 -: Април 15, 2015, 16:54:57 pm »
"Инициативният комитет" от нашата детска градина решили да купим на госпожите и леличката по един цифров фотоапарат, щото никой нямал... Събираме по 30лв.
Аз мисля индивидуално по една чаша със снимка да им направя - за спомен.



*
Re: Априлска тема - нека да ни е пролетно в душите
« Отговор #52 -: Април 15, 2015, 18:50:56 pm »
Аз съм в друга страна и тук порядките са различни, но установих, че ваучер/карта за книжарница или магазин (Amazon например) е радушно приеман подарък. Така учителките могат да си изберат подарък според вкуса и интересите си. Аз ще занеса и цветя и картички с благодарствено писание, но това не е обичай тук.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Априлска тема - нека да ни е пролетно в душите
« Отговор #53 -: Април 15, 2015, 22:18:43 pm »
цигу ,подарявали сме вече ваучери за Коледа и гифт карти .Сега за завършването трябва да е нещо,което да им остане  за спомен.
 
<br />
*
Re: Априлска тема - нека да ни е пролетно в душите
« Отговор #54 -: Април 16, 2015, 04:19:57 am »
Зори, дори така да е, една учителка има нужда само от ограничен брой сувернири. А и всяка година "завършва" нова тумба дечица; колко спомена за "випуски" могат да запазят? Ако идеята е да се уважи истински една учителка, аз бих си водила детето с букет цветя и ръчно изработена картичка всяка следваща година, да ги поднесе и да я зарадва. Това е хубав жест.

В Щатите е много разпространена практиката родителите да присъстват чат-пат на заниманията в детската градина на доброволно начало. Особено покрай празници като Халоуин, Деня на благодарността, Коледа, Свети Валентин, когато има тематични празненства. Така една-две майки помагат в натоварени дни с рутинните и празничните дейности, а учителките и занимателките си поемат дъх. Такива неща оценяват тук поне. Много по-признателно са ми благодарили за такива три часа доброволна помощ отколкото за поднесен подарък.

Обаче разбирам, че това са културни порядки според страната. Аз лично много недолюбвам сувенири и дребни украси, затова не подарявам такива работи.

Помислете за картина. Ерна Ян ги рисува много хубави. https://www.facebook.com/erna.angelova/about
« Последна редакция: Април 16, 2015, 04:25:55 am от цигу »
*
Re: Априлска тема - нека да ни е пролетно в душите
« Отговор #55 -: Април 16, 2015, 07:36:29 am »
Ееееее,какви "сладки" трепети тука..... :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Априлска тема - нека да ни е пролетно в душите
« Отговор #56 -: Април 16, 2015, 08:04:05 am »
Аз съм в друга страна и тук порядките са различни, но установих, че ваучер/карта за книжарница или магазин (Amazon например) е радушно приеман подарък. Така учителките могат да си изберат подарък според вкуса и интересите си. Аз ще занеса и цветя и картички с благодарствено писание, но това не е обичай тук.
Наистина  е до порядки и бит .
При нас  подаряването на цветя  е нещо естествено  за началото , края на учената година , 8ми март ... 
Фотоапарат , екскурзия наистина звучат чудесно .

В случая момичетата говорят за завършване на  детската градина -това е веднъж на 4-5 години , преди учителките да поемат нов випуск деца  и в крайна сметка  взаимно се привързват много едни към други персонала и децата . Те живеят заедно няколко години .
Е , ясно че е  и до характери.

Ние наскоро се преместихме от един град в друг в БГ . От старата детска градина такова изпращане направиха на Калоян  , че като се сетя и  ми с е насълзяват очите  -с малки жестове , подаръчета , празненство , трогателно сбогуване.Всичко бе много  емоционално .


Re: Априлска тема - нека да ни е пролетно в душите
« Отговор #57 -: Април 16, 2015, 23:52:50 pm »
Оооо голяма драма и при нас, но този път аз не участвам :lol:

Деси като завършваше с още една майка двете организирахме всичко около събирането на пари и подаръците за госпожите и леличката. Като цяло нямаше голям отпор, но все пак да събереш от 30 родителя парите и да им обясниш за какво иде реч си беше приключение. Подарихме им екскурзия до Италия, събрахме тогава по 25 лв. на дете и остатъците които имаше в касата от 4-те години и стигнаха. Отделно купихме на децата подаръчета за завършването, които госпожите им подариха на тържеството. Тържеството беше в ДГ, не сме правили други велики организации по клубове, зали и т.н.
Госпожите се разплакаха, казаха че толкова хубав подарък не са получавали, а септември и отзиви получихме, че екскурзията е била разкошна и са си изкарали чудесно :D
Обаче, както те самите казаха - остави децата, те са прекрасни, но такъв випуск родители сигурно от 15 г. не сме имали... Та така, беше лесно, но сега при Еленка ела да видиш. Те не поздравяват сутрин като оставяме децата пък какво остава за нещо друго, няма такива идиоти.
Една майчица се е нагърбила с организацията, аз казах че съм съгласна на всичко и само да ми кажат колко пари да дам, но пръста си няма да мръдна да се занимавам. Решила са да им се купят някакви бижута на трите. Това знам.

Ееее Стефи,
Това с екскурзията до Италия,  ми изглежда "доста щедър подарък" по случай, че детето ти завършва детската градина /без да е обидно, дори пресилено/ :D, /не че на едни приятели в София, като завършваше синчето ДГ, не баха измислили да ги обличат в тоги и шапки, като за абсолвенти :D, ама ... всеки с... особенностите си, за мен е абсурдно/

Тук няма такива неща, на възпитателките това им е работата, и изобщо такива щедри подаръци, на учители, лекари, зъболекари..... не са практика.

На дъщеря ми като завърши ДГ им организираха прощално тържество /без родителска намеса/, подариха им малка хартиена фуния /т. н. символ на първолаците/ пълна с дребни нещица, връчиха им една голяма папка с всички събрани снимки и произведения на изкуството :D, на детето, събирани през годините прекарани в ДГ и това беше.


Re: Априлска тема - нека да ни е пролетно в душите
« Отговор #58 -: Април 17, 2015, 00:06:31 am »
Зори, дори така да е, една учителка има нужда само от ограничен брой сувернири. А и всяка година "завършва" нова тумба дечица; колко спомена за "випуски" могат да запазят? Ако идеята е да се уважи истински една учителка, аз бих си водила детето с букет цветя и ръчно изработена картичка всяка следваща година, да ги поднесе и да я зарадва. Това е хубав жест.

В Щатите е много разпространена практиката родителите да присъстват чат-пат на заниманията в детската градина на доброволно начало. Особено покрай празници като Халоуин, Деня на благодарността, Коледа, Свети Валентин, когато има тематични празненства. Така една-две майки помагат в натоварени дни с рутинните и празничните дейности, а учителките и занимателките си поемат дъх. Такива неща оценяват тук поне. Много по-признателно са ми благодарили за такива три часа доброволна помощ отколкото за поднесен подарък.

Обаче разбирам, че това са културни порядки според страната. Аз лично много недолюбвам сувенири и дребни украси, затова не подарявам такива работи.

Помислете за картина. Ерна Ян ги рисува много хубави. https://www.facebook.com/erna.angelova/about

Напълно подкрепям мнението на Цигу,
Явно и в САЩ няма такива традиции.

И да, Зори, какво толкова особено трябва да се подари на госпожите по случай завършването на "поредната тумба"?
И какво толкова важно се случва при завършване на ДГ, както и при звършването на средното училище, балове, събиране на цялото село, маси, ядене, пиене, тъпани....

В Германия абитурентски балове.... няма, Или поне, не като нашите,  фарс.
« Последна редакция: Април 17, 2015, 00:10:09 am от albenanedelcheva »

*
Re: Априлска тема - нека да ни е пролетно в душите
« Отговор #59 -: Април 17, 2015, 00:32:22 am »
И какво толкова важно се случва при завършване на ДГ, както и при звършването на средното училище, балове

... сватба, раждане на дете...

Ами това са етапите от живота ни, Бени. Не виждам нищо лошо да се отбележи, когато преминеш успешно един от тях.