0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #320 -: Април 01, 2015, 13:14:48 pm »
ББ дал заявка до 2037 (май беше) да премиерства  :lol: та ще трябва да направим някакъв избор, то така ако продължава, след него ще е потоп мисля  :lol:

Марси, аз само ягодите успях вчера. Тук също е влажно, постоянно ръми или вали, но приготвихме разсада преди седмица и щеше да си иде ако не бях садила. Преди месец садих нарциси, но или са късни или няма да им видя цвета тази година, много лошо се държат  :lol: Дворът е голям и има още доста да се трудя де  :)

Далинда, едно време е имало ергенски данък :)

Зайче
, точно! Ама все от една торба избираме.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #321 -: Април 01, 2015, 13:22:09 pm »
ББ дал заявка до 2037 (май беше) да премиерства  :lol: та ще трябва да направим някакъв избор, то така ако продължава, след него ще е потоп мисля  :lol:

Марси, аз само ягодите успях вчера. Тук също е влажно, постоянно ръми или вали, но приготвихме разсада преди седмица и щеше да си иде ако не бях садила. Преди месец садих нарциси, но или са късни или няма да им видя цвета тази година, много лошо се държат  :lol: Дворът е голям и има още доста да се трудя де  :)

Далинда, едно време е имало ергенски данък :)

Зайче
, точно! Ама все от една торба избираме.

Знам,че е имало,ама сега кое е като едно време?Репродуктивноста ли например?



Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #322 -: Април 01, 2015, 14:06:22 pm »
Ами аз пък съм против такива "помощи".
Нали отнякъде трябва да вземат, за да могат да дадат. Червените отдавна искат да ми увеличават данъците и ако това ще е цената за тази нова добавка, не благодаря  :wink:
Освен това как точно би се стимулирала раждаемостта с 20 лв. на месец. На това само ромите биха се вързали, но очевидно те са изключени от схемата, защото се цели тази помощ да обхване хората, които "работят, внасят данъци и осигуровки и така допринасят за бюджета". Т.е. да вземат от тях и да дадат на тях. Така го разбирам аз.
За мен това е хвърляне на прах в очите на избирателите. Та дано някой се подлъже, както се лъжат и пенсионерите на гръмките обещания на червените.
Лично мнение на един редовен данъкоплатец  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #323 -: Април 01, 2015, 14:12:38 pm »
Привет момичета и Рачо :) Викам си ще пия едно кафе тука в лежерни приказки, то пак...тежки теми сте захванали. Ама да не пропусна и аз да съм на всяко гърне мерудия  :lol: - също не считам, че с такива псевдо мерки - ще се подпомогнат родителите, ще се повиши раждаемостта и пр.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #324 -: Април 01, 2015, 14:32:39 pm »
Jbrul:welcome_1:

Ето едно лежерно следобедно кафе по случай твоето появяване  :D

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #325 -: Април 01, 2015, 14:36:36 pm »
 :lol: :lol: :lol: Мерси Смайл. Ама не мисли, че като не пиша - не се появявам, дебна ви аз - тихо в засада ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #326 -: Април 01, 2015, 14:45:30 pm »
Ама не мисли, че като не пиша - не се появявам, дебна ви аз - тихо в засада ;)
Хитруша такава. :P Добре си се завърнала.

Прилагам снимка на танцовата група на моето момче. Той е високият младеж в средата между двете девойки. :D

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #327 -: Април 01, 2015, 14:55:37 pm »
Jbrul и от мен :welcome:  Добре ни дебнеш, давай и знак от време на време.  :wink: По всичко личи, че няма да има кой да ни изработи пенсиите след 25-30 г., ако стигнем до тях де, но баш с тези мерки също не виждам какво и колко ще се подобри. Бизнес средата да се пооправи и съответно заплатите, пък няма да имам нищо против да не получавам облекчения. Последните години ни обърнаха на брашнен чувал - давайте да вдигаме прагове и осигуровки, че да се попълни поредната дупка за сметка на коректните платци.

Теди, браво на танцьорите! :)
« Последна редакция: Април 01, 2015, 14:57:18 pm от Dodich »
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #328 -: Април 01, 2015, 15:08:54 pm »
Теди, страхотен е  :P На мама гордостта  :P
Какво хоро играят или е танц?
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #329 -: Април 01, 2015, 15:20:00 pm »
Сега в 15:00ч. в новините по радиото чух нещо за продължителността на майчинството,но не го чух цялото за съжаление.Споменаха и министъра на труда и соц.политика...
Дано не е поредния "стимул"да раждаме деца!
« Последна редакция: Април 01, 2015, 15:23:07 pm от ДАЛИНДА »



*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #330 -: Април 01, 2015, 15:25:39 pm »
Теди, страхотен е  :P На мама гордостта  :P
Какво хоро играят или е танц?
Благодаря, Смайли. Така е. Очите ми бяха пълни със сълзи от умиление и гордост.
Играха няколко вида хоро - Право, Чукано, Филиповско и Бачковско. Само за първото бях чувала, а уж навремето ходих на народни танци. :lol:

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #331 -: Април 01, 2015, 15:37:29 pm »
Играха няколко вида хоро - Право, Чукано, Филиповско и Бачковско. Само за първото бях чувала, а уж навремето ходих на народни танци. :lol:
А, и аз само първото и последното съм чувала  :lol:

А тези малките сладурки май играят някакъв техен стил  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #332 -: Април 01, 2015, 15:39:26 pm »
Браво на детето Теди, все така да те радва и да ти е повод за гордост!

По другия въпрос и аз като Додич (писала съм го доста в други теми) - считам, че раждаемост и читаво родителство - не се стимулират с някакви 20-30-50лв. подхвърлени под някаква форма. Всъщност - считам тези "стимули" за откровено пилеене на пари от бюджета, защото нито са реално в помощ на родителите (т.е. не променят кардинално положението), а от друга страна като обща сума - не са никак малко и буквално се хвърлят за този дето клати дърветата. Предполагам, че никоя от вас, която има поне едно дете, няма да се "стимулира" да роди още едно за 20-50, ако ще 100лв. месечна добавка под някаква форма. Ама не защото не искате второ, трето и пето по принцип, ами защото знаете колко реално струва да се гледа дете и просто "сметката не излиза".

Има достатъчно други, доста по-ефективни начини за стимулиране на раждаемостта, интересният въпрос е защо нито едно правителство не тръгва да ги прилага. Не е защото аз се сещам за тях нали, а онези умните глави горе - не се. ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #333 -: Април 01, 2015, 16:00:16 pm »
Опозицията (не говоря само за това правителство, а за всички) винаги се чувства задължена да прави предложения, които е ясно, че няма как да се случат. Целта е да се докарат пред избирателя, че виждаш ли те искат да дадат и да направят всичко за благото на народа, ама управляващите не дават.
Ама като дойдат те на власт и се повтаря същата история, само че те са в другата роля вече.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #334 -: Април 01, 2015, 16:01:48 pm »
Така е Смайли, чудно ми е как още има толкова хора, че да им се вързват. И то доста хора са за съжаление.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #335 -: Април 01, 2015, 18:59:48 pm »
Теди,много носталгично ми подейства твоята снимка  :D. Браво на юнака! :D И аз ги започнах тия танци от втори клас та чак до...студентските години :wink:. Само хубави емоции съм имал.Добре сте го насочили момчето!!
До колкото разбрах за това предложение,облекченията ще са във форма на НЕвзимане на данък ,по закона за облагане на физическите лица,на семейства с деца. Точно в това е разковничето- не се взима от тези,които имат да го плащат- работещите. Според мен не е лошо като идея,ама бюджета ще "опусталее"  :wink:. Пустият му бюджет!!! :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #336 -: Април 01, 2015, 19:29:09 pm »
Да, Ра4о, то "намаляването" на данъка под формата на облекчение или даването на помощ, като едно й също нещо го броим. Формата не е толкова важна.
И в двата случая, както си писал и ти, трябват средства. Или да се увеличат данъците и осигуровките или ако не, да се теглят нови заеми, респ. нови бюджетни дефицити.
Аз разбира се, нямам нищо против и да съкратят депутатите в парламента на половина  :lol: (особено след всичките им изцепки напоследък, които засвидетелстват тяхната некомпетентност), но не знам дали тези пари биха стигнали ...
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #337 -: Април 01, 2015, 20:20:24 pm »
Единственият + за пред някои избиратели, на този неприет закон, ще е че от него ще могат да се възползват само „правилните“ хора. Понеже на всички ни е ясно, че тези, на които са им много важни сегашните деЦки, данъци не плащат. Та и няма да се облагодетелстват от данъчните облекчения и .... ще писнат.
Ако не те, то БХК ще ги информират, как ги  дискриминират.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #338 -: Април 02, 2015, 02:44:03 am »
Във всяка нормална държава неженените плащат много по-високи данъци от женените с деца. За мен това е правилният път. Така реално се облекчава групата хора, която допринася за бюджета. Жалко, че не е прието! И когато се приеме, дано размерът не е смешно малък.
Пеше, този път не са дискриминирани нЕкои прослойки.

Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #339 -: Април 02, 2015, 06:22:42 am »
Добро утро  :D