0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #260 -: Март 29, 2015, 16:45:50 pm »
Здравейте :)

Марси, благодаря за споделения линк, много ме зарадва. :) Моята песен в US е била If you leave me now на Chicago.

Хубав завършек на неделния ден :)
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #261 -: Март 29, 2015, 17:46:04 pm »
Здравейте и от мен!

Ние вчера също за малко се включихме в Часът на Земята, правя го почти всяка година.

Аз ще си взема от кафенцето, защото днес хич не мога да се разсъня  :)






Бореща се за една мечта.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #262 -: Март 29, 2015, 18:21:02 pm »
Днес се залисвах цял ден и не успях да сервирам закуска. Затова :


Ракиено време е!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #263 -: Март 29, 2015, 22:45:17 pm »
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #264 -: Март 30, 2015, 00:21:38 am »
Смайлс, хахаха!

Стоека, баща ми беше технически "инвалид" и аз мога много неща сама да правя, но вече се правя на ощипана. Аз не съм инженер. Имам няколко приятелки с мъже юристи, преводачи и прочие. Единият изпитва панически страх от това да сглоби нещо. Като си купуваха количка, той каза, че ако ме му я сглобят в магазина, няма да я вземе.
Последно май сглобявах детската кухня от Икея, защото мъжът ми май беше в командировка, а ми беше голям мерак да видя дали децата ще играят с нея.

Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #265 -: Март 30, 2015, 05:48:24 am »
Добро утро  :D
Смайли, това е сииилно  :lol:
Блу, все пак е хубаво да можеш още нещо. У нас с мъжа ми се състезаваме кой ще сглоби, разглоби и т.н. необходимите неща, и на двамата ни е интересно. Пък уменията ми са от баща ми - той е инженер.

Хубава седмица!

*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #266 -: Март 30, 2015, 07:23:48 am »
Добро утро! Ооооо,Зайо,пак хубаво кафенце в джезве.... :D :D Де да можех да си го пия,гледайки изгрева,някъде около моста Галата,на Златния рог :?. Е,налага се да се задоволя с панорамата от нашия прозорец  :lol:. Днес ще е хубав ден /колко да е хубав-понеделник/, :wink: Все пак пожелавам приятна седмица. :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #267 -: Март 30, 2015, 09:03:18 am »
Добро утро. Аз съм отново на гофретена тематика. :wink:

Пожелавам на всички ни една слънчева и усмихната седмица!

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #268 -: Март 30, 2015, 09:08:16 am »
Добро утро и от мен!

Зайо, кафето е страхотно!  :) Точно за такива заспали като мен  :D



Желая ви хубава седмица!





Бореща се за една мечта.
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #269 -: Март 30, 2015, 09:18:07 am »
Добро утро,
Умирам и за кафенце и за гофретки  :P
Теди, нов гофретник ли имаш, че съм изпуснала?

И аз обичам да се правя на ощипана по повод на "мъжката" работа, защото мъжът ми се прави на ощипан по повод на "женската" работа  :wink: То е ясно, че ако е в командировка и аз бих се справила, но като е тук нека си има занимание  :lol:

Хубава седмица на всички  :P Поне според прогнозите, трябва да е такава, че иначе за Цветница го дават сняг, а за Великден дъжд ...
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #270 -: Март 30, 2015, 09:23:36 am »
Теди, нов гофретник ли имаш, че съм изпуснала?
Смайли, завещан ми е от свекърва ми. Почти не го е ползвала, тъй че може да се приеме и за нов.  :P

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #271 -: Март 30, 2015, 09:25:10 am »
Добро утро!
Гледам на Теди много добре ѝ се получават закуските. А на Зайко кафетата на джезве са просто прекрасни.
Все пак ще предложа и аз нещо за хапване, с мръвки  :lol:, все пак Рачо е мой човек


Лек ден и лека седмица ви пожелавам!
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #272 -: Март 30, 2015, 09:33:12 am »
Зайче, изхваща ни, че сме любители на джезветата  :lol:
 За сглобяване на по-големи неща аз разгръщам схемите и разпределям сглобяващите елементи, та после му казвам кое къде  :lol: нали трябва да има и шеф на обекта  :lol: малките ги е сглобил преди да разтворя  :lol: та и ние май се надпреварваме кой да е първи  :lol:

Рачо
, изгрева беше хубав помня и от вас, тъй, че не се оплаквай  :D аз имам прозорци на североизток и югоизток и да се чудя от кой ще го видя  :lol:
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #273 -: Март 30, 2015, 10:23:27 am »
Зайо, по-интересно ми да седна да си чета книжка.  :lol:

Смайлс, да не вземеш и ти да се направиш на ощипана за "женската" работа, че тогава ще види твоят хитрец. Ех, че ориенталско мислене има българският мъж като цяло (рачо прави изключение)! Като го изкара човек от средата му, има светлина в дъното на тунела, но докато си е в Бг, няма големи изгледи нещо да се промени.  :x

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #274 -: Март 30, 2015, 11:06:12 am »
Аз пък отдавна съм си влязла в „типичната“ женска роля - мрънкам. :lol: Така де, когато искам да се направи нещо, казвам 1, 2, 3 пъти и после почва голямото мрън. Това в случай, че искам нещо което мъжът ми смята за ненужно или няма да го ползва той. Иначе е много чевръст и креативен.  И аз мога доста неща, ама не щъ, като сватята съм си взела инженер :lol:. Понякога, явно понеже съм лаик, виждам простите и лесни решения. Случва се да „заплаша“ че ще го свърша сама. И той горкия като знае че съм председател на клуб „ръцете ми пречат“, се захваща. :lol:
« Последна редакция: Март 30, 2015, 11:09:12 am от Pesheck »
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #275 -: Март 30, 2015, 11:27:54 am »
При нас проблемът е и, че аз като си наумя нещо, искам да стане веднага, а мъжът ми има нужда да свикне с идеята. Опитвам се да се нагодя на неговия ритъм, за да не се тормозя много, ама той понякога има нужда от прекалено много време докато се накани да свърши нещо и обичайно почвам да издивявам  :lol:
Направо не знам вчера как успях да го накарам да отидем до Мол-а да му купим нов панталон и ризи, при условие, че не го бяхме планирали 3 дни по-рано  :lol:
Е, след като влезнахме в 2 магазина за него и в 3 магазина за Дани, за мен вече нямаше търпение да влизаме, където и да било.
*
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #276 -: Март 30, 2015, 11:31:42 am »
Добър ден! Най-накрая хубаво слънце, дано е така вече. :)

Това с мъжката и женската работа ми е любимо. Животът е такъв, че все по-често се случва жената да е с по-големия и сигурен доход и съответно повече работни ангажименти. Ролите са толкова изравнени, че е абсурдно такова разделение. Ако една жена си калкулира времето в домакинска работа, то е в пъти повече от всичката мъжка, барабар с ремонти и т.н. Но това никой не го вижда. При нужда го напомням и има ефект.

Успешна седмица!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #277 -: Март 30, 2015, 16:11:59 pm »
Навремето, като говорихме с един приятел на мъжа ми и той се пробва да ми излезе с лафа за мъжката и женската работа. Като го попитах той, когато евентуално се събере да живее с жена, в апартамент с парно, като каква точно мъжка работа ще има да върши. Ако може  конкретно да ми посочи. Мисли, мисли и призна момчето, че май няма такава. :lol:
Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #278 -: Март 30, 2015, 16:37:50 pm »
Здравейте и поздравления за тази темичка.Разтоварваща като постове и благичка като фотоси към постовете.
Сравнително нов потребител съм,но доста активен,чета,пиша и се радвам,че получавам доста информация.
Успешна,усмихната и спокойна седмица на всички beer::

P.S:Моя мъж е за хвалене иначе,ама айде да не го урочасам...



Re: Смях, раздумка и кафенце - 9
« Отговор #279 -: Март 30, 2015, 16:42:56 pm »
Далинда, добре дошла  :P Успех ти желая в бебеправенето, а и не само!  :P

Бях писала и преди, обгрижвайте си ги тез Убави мъже, заслужават го явно  :P