0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета и Рачо :)
Рачо както са ти казали момичетата не е проблем и няколко дни Алек по едно време ходеше веднъж на 5 дни сега е веднъж дневно..
Моусит според мен си спи нормално Мати и не мисля,че последния му сън е проблем искам да ти кажа,че Алек преспива 20/30 мин към 22 часа и после заспива в 23.30 общо взето като се събуди сутринта независимо дали е в 5/6 или 7 яде и след това спим до 10 или 11 ч.след това на всеки два часа будуване преспива по 30 мин като когато сме навън спи около час или два като сме у дома не спи толкова следобед само 30 мин....по натам ще го боря някак да спи повече следобед ама той сам ще си го направи като порасне още малко надявам се  :lol:
*
А ние така и не направихме тази следобедна закуска. При нас часовете за ядене са тотално объркани. Имаме закуска и обяд, но в малко изместени часове.
Той изкарва по 5-6 дни с един график, после го сменя, а аз гледам вече да има по-постоянно време за определени храни. Мен закуска не ми се измества още, защото сутрин имам най-много кърма и той най-много суче и не успява в 6ч да изяде всичко, та в 10ч пак искам да си суче засега... За сметка на това следобед явно вече ми намалява и е по-неспокоен и дъвче сякаш не му стига, затова смятам яденето в 16:30-17:00ч да го заменя с плодово пюре евентуално и каша, да е по-калорично, че нали още наваксва... Това са ми близките планове :)
Mousyt, аз сутрин също давам мляко към 7 ч. После към 10.30-11 ч. давам закуска. Към 13 часа давам пак мляко (защото не пие много вода и да има течност). И обядът ни е чак към 16 ч. после има пак две хранения с мляко до 21 ч.
Иначе всеки ден е така. Не се променя, но е малко по-особен нашия режим.
*
Днес ходихме на консултация и трети прием нс Синфлорикс.
Попитах педиатъра кога мога да слагам бисквитка Плазмон в млякото което е преди нощното спане. Питах защото много отдавна ги купих, без глутен са, но прочетох че има обезмаслено мляко и не посмях. Лекарката попита какво мляко пие, казах Хип комбиотик 2. Отговорът й ме учуди, каза че щою вече сме двойката, всеедно е опитала обезмаслено мляко   8O, и да сложа една бисквитка.
Мария определено е гладна и затова се буди в 5  сутринта. Колко мляко трябва да се пие на едно хранене и какво трянва да е общото количество за деня? В зеленчуковото пюре слагате ли мляко? Ако да, по колко. Имам чувството, че ме я храня достатъчно, тежи 8, 400, при ръст 70 см.
На ден изпива максимум 700мл мляко и 125 пюре зеленчуково. Как мислите, млякото не е ли малко?
*
Смайли, не см казала, че избягвам пшеницата. Давам булгур, което е пшеница, по принцип зърна давам. Избягвам за сега тестените от една страна поради високия гликемичен индекс, от друга заради разните там добавки, подобрители и овкусители, които се слагат. По нататък ще се опитам да е по-пълнозърнест хляба, а не хляб от брашно произведено от сърцевината на пшеницата .... поне до колкото е възможно да имам избор върху  това. Съобразявам се с това, че Нора е лакома и като нищо ще я "изтърва", въпреки, че нито аз, нито баща й с сме с наднормено тегло, но има и с какво още друго да се съобразявам. От самото начало я ограничавам, колкото и да ми е трудно  :oops:,, и пак е на горна граница, а ако добавя хляб ще го "лепне" веднага. Пък не виждам нещо да губи от недаването на хляб, нещо като с нишестето, което в хляба е в доволно количество.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Имам чувството, че ме я храня достатъчно, тежи 8, 400, при ръст 70 см.
На ден изпива максимум 700мл мляко и 125 пюре зеленчуково. Как мислите, млякото не е ли малко?

Тео тежи 8,100 кг при ръст 73 см.  :wink: Въобще и през ум не ми е минавало, че не го храня достатъчно. На обяд изяжда около 100-120гр зеленчуково пюре, след обяд толкова плод... А млякото е кърма - нямам идея колко изяжда  :wink:



*
Тео тежи 8,100 кг при ръст 73 см.  :wink: Въобще и през ум не ми е минавало, че не го храня достатъчно. На обяд изяжда около 100-120гр зеленчуково пюре, след обяд толкова плод... А млякото е кърма - нямам идея колко изяжда  :wink:

Nedda, а следобед яде само плод, така ли? А колко пъти се кърмите? (малко оспамих темата ама така тръгна с яденето :oops:О, че и мен ме мъчат въпроси като стоека дали му давам достатъчно :oops:)
8, 400, при ръст 70 см.
На ден изпива максимум 700мл мляко и 125 пюре зеленчуково. Как мислите, млякото не е ли малко?
Стоека, 8,400 на 7 месеца и то за момиче никак не е малко. По таблиците как се движите? Моят син сигурно тежеше толкова на 10 месеца. Ако е гладна, слагай бисквитка или просто увеличи дозата. за 7 месеца мисля трябва да е нещо между 170-190 мл.
<br />[link=http:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
за засищане вечер може във вечерното мляко да добавяте безмлечна оризова каша -това го е препоръчвал д-р Бърди - по една -две  мерилки към АМ  , млякото  така  става малко по-гъсто  / като АР млеката/  и трябва биберона да е  със съответния подходящ отвор.

д-р Бърди го наричаше  чисто оризово брашно , което си  е безмлечната оризова каша, която  е сред първите неща при захранване или я има в много от готовите пюрета, и може да се даде  и при незахранено дете като добавка към АМ за сгъстяването му .


*
Стоека, сега погледнах - Нора на 7м и 17 дни е била 8.400 и 71 см. Роди се и с по голямо от вашето тегло  (ако не се лъжа).  Според мен супер си се храни детето ти. Не помня колко точно мляко давах тогава. Но както писах в предния пост на моята също не й стига яденето, ако питаш нея де. Вечно мрънка като свърши - за малко, докато усети че в същност е сита. Колко е наддала между двете консултации?
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
И Дани след навършени 7 месеца е изяждал по около 650-750 мл мляко и около 180-200 гр пюре. А той винаги е бил малко над средното тегло.
Сега не може и 100 гр. пюре да изяде  :(
Стоека и аз мисля, че сте супер. Не се притеснявай.
*
Nedda, а следобед яде само плод, така ли? А колко пъти се кърмите? (малко оспамих темата ама така тръгна с яденето :oops:О, че и мен ме мъчат въпроси като стоека дали му давам достатъчно :oops:)

С този разговор сме за съседен подфорум, ама карай  :)
Плодовете ги давам сурови - пасирани. Ако е само ябълка напр. слагам 2-3 лъжички каша. Понякога, за разнообразие, давам и готови плодови пюрета.
А за кърменето - не питай  :D. Кърмя за дохранване, през другото време през 2-3 часа, през нощта през 1-2 часа, щото за "малкия принц" гърдите ми, освен източник на храна, са и незаменим биберон, средство за успокоение и метод за заспиване  :lol:



*
Добър вечер  :D! Момичета,с тая "светлинна" скорост на писане,не знам кой модератор на темата ще се хване да ви отваря нова и нова след петдесетата страница  :lol: :lol:. Ми той трябва да е по цял ден на линия,за да ви следи  :wink:/. Въпреки всичко се радвам,че се получи хубава дискусия :)До захранването още не сме стигнали/и храненето ,съответно ,ни е далече/,но дойде ли времето,ще се върна на тези страници,защото ми се струва,че са доста полезни  :).Благодаря ви много и за съветите. Много ни успокоиха,наистина  :D.Мисля,че форума на сдружението е безценен. Авалон,нашата педиатърка има частен кабинет ,но в комплекс Меден рудник,което си е доста далече от "града" :wink:. Вие в коя част на Бургас ще отсядате,да помислим нещо оптимално и за колко време? Иначе в болница "Дева Мария" винаги има дежурен педиатър?по принцип?,но те пък са съвсем извън града.дай повече инфо за престоя и ще ви "подсигурим" :wink:.

п.п. и да вземеш да се обадиш ли??? дано само 8 мартенската седмица е отминала  :lol:. Ей,няма да мине и тая година без демонстрация на характер и капризи. :lol: :lol:ама ние и така си ви обичаме :wink:.
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Рачо, ще отсядаме при мама :D.  Карето нови коопеации между училище Д. Дебелнов и МОЛа ( Славейков ) :D. То май колкото до М.Рудник, толкова и до Дева Мария, няма значение,  по-скоро ако се наложи, при нужда (пу пу дано да няма).  Мдаа, защо и да не се обадя.  Само да не започнат и камъни да падат в събота, тогава трябва да пътуваме, поне за  десетина дни.
Отвратително е това (мартенско) време, то и затова се разписахме я, няма разходки, обикаляме стаите. Днес беше "моя" ден - ей на к'ва съм  :?
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
При писане от телефона е така, въпросът ми исках да бъде
"Дали храня с достатъчно мляко Мария"
Но се е разбрало друго, но поне разбрах че явно отглеждам дебеланче, щом не е по таблиците и спрямо другите деца в нормa.
След няколко дни става на 8 месеца, като лекарите са казали че няма нужда, да смятам коригани месеци.
Та на въпроса през последните два месеца надава по 400 гр., вместо по норма 300 гр. Казаха, че е добре така.
Тя пие по 150 мл мляко на хранене. Рядко повече, правя кашата с 100мл мляко. Значи е добре така между 550 и 700мл.
Стават 700, като не изяде цялото пюре на обяд.
Вашите деца как ги теглят седнали или легнали?  Мария последните два пъти я теглиха седнала.

В Девата водя Мария при др. Търнева и съм много доволна.
« Последна редакция: Март 05, 2015, 21:47:49 pm от stoeka71 »
Стоека,по принцип след като е на 7 м. би трябвало да яде по 170 мл.на хранене,а ти казваш,че яде по 150 така погледнато е недостатъчно,но щом тя си е спокойна и наддава значи и това и е достатъчно :lol: а инак формулата е следната месеците +100 т.е.сега като стане на 8 м.вече ще трябва по 180 да изяжда на хранене...и няма никакво значение дали я мерят седнала или легнала все толкова ще си тежи :lol:
*
Стоека, ако си говорим за "дебеланчета" Коко беше 9кг на 8мес. :lol:, сега му се броят ребрата...
Какво стана с лишейчето над лакътя, изчезна ли?



*
Лишея изчезна след мазане с крем Веледа, лицето също стана гладко. Получило се е от шапоана, сухата кожа, все още на главата има трески. В деня които дадох пуешко месо, беше свършил шампоана, ползвах на Джонсън и пак взех същия. Бузите пламнаха, след няколко дни лишей и може да не е било реакция към месото, а нещо шампоана да е бил. От както се е родила, все него ползвам. Сега по препоръка на лекаря я къпя с няколко капки зехтин във водата и кожата е като кадифе.
А, намерих в Несебър, павловича мас, в Темата. Питах във аптеките, а в Темата от където й купувам всичко, не се сетих. Една мама преди мен взе, та и аз след нея.
*
Stoeka,много хубаво,че е минал лишея:)

Mousyt,точно както го описваш е и при нас повръщането.И по абсолютно същата последователност(в началото връщаше малко,после понамаля и сега повръща и след 2 часа или при оригване).
Как опазваш Мати от намокряне :?.Онзи ден тръгваме на разходка (изчакваме винаги да мине време поне 1 час от храненето) и още в колата в столчето повърна воднисто дето казваш и аз хем я видях и веднага подложих кърпа ,но се намокри отппред .После като я слагахме в количката пак така повърна  8O
Незнам как да я опазя да не е мокра.Иначе само я мисля и каква разходка........Даже мислихме да се връщаме като се намокри още пред входа,но тръгнахме.Бърша,подлагам ,но.....
« Последна редакция: Март 06, 2015, 13:10:33 pm от mih »
*
Мих, снабдила съм се с повечко (и все още не достатъчно за жалост) ей такива  лигавници и като се намокри сменям със сух и така. Стандартните лигавници на мен не ми вършат работа, защото или се стича по тях и се мокри и надолу или ако не са подплатени попиват и пак е мокър отдолу. Тези по-тънките пак пропускат понякога, ама защото са набрани и имаш шанс за реакция, а има и по-дебели с хавлиенко отдолу и така... аз имам 7 лигавника и в тежките дни не смогвам да изсуша, но поне той не е мокър и най-вече като сме навън :) А и ако поровиш в нет-а има много хубави и интересни десенчета и си е като моден аксесоар ;)