0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Нека Баба Марта донесе много здраве на дечицата и родителите им!

Честита Баба Марта! Да сме здрави,румени и засмени! Болните да оздравяват :lol:
*
Свате, добре че те следя какво пишеш, иначе си пропусках темата  :P

Честита Баба Марта!
Здрави и засмени дечица!
*
Честиат баба Марта,на всички малки и големи,Пижо и Пенди  :D :D!!!! да сте здрави и червени, румени и засмени  :D :D. Бабата нещо ни е сърдита на нас,край морето.... :( Мъгливо и мрачно,но се надявам -не за дълго.  :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Честита Баба Марта! Да сте бели и червену, весели, засмени.
Честит имен ден и на именниците!


*
Честита Баба Марта!
Здрави,весели и засмени дечица!  :)
Тази година не търпим мартеница.Изтръгна тази на блузата,махна и от ръката.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Честита Баба Марта!
Бели и червени, румени, засмени!


*
Честита Баба Марта!
Преди около час се върнахме от Мол Сердика. Открихме Пижо и Пенда, подариха ни по една мартеничка, а малкият поигра на пиратския кораб.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Здравейте, как сте всички?
Наш Дани стоя с мартеничка на ръката цели няколко часа.

Момичета и Ра40, давайте идеи за "играчки".
Ще ви кажа ние какво ползваме освен купените:
*малко шише от минерална вода, пълно на дъното със суров боб
*тенджера с капак и лъжица (от алпака)
*шивашкия метър
*четка за ресане
*дистанционното, телефона, зярядното на телефона - непрекъснато ги мия, не знам как работят още
*ключовете
*хартия - много обича да я дъвче, но гледам да му давам само ламинирани визитки например, за да не може да откъсва парченца

Искам да му измисля и още.
*
Свате, сякаш сте у нас  :P
и ние играем със шише от минерална вода но с царевични зърна на дъното.
Освен изброените ние играем с една кутия от книжни салфетки и удря с една пръчка.
А да усукала съм, всякакви конци и играе с тях. Копринени кърпи са за смучене, така и биберон не поиска.
Дала съм и две топки, от едни предизборни кампании ги раздаваха. Закачих на всички секции едни висулки и тя ги хваща и дърпа и вратичките се отварят. С традиционни играчки не играе, освен с една дрънкалка.
Има и една играчка от Германия, главичка на кравичка, а краката са от плат, с възли накрая. Изяде я от смукане. Сега поръчах на кака да донесе още една такава. Играе и с всичко що е парцалчета, малки дрешки и гумени книжки

Мария стоически си държа и двете мартенички на ръката, а бяха усукани от мен. Т. Е любимите й връвки за смукане, но тя само ги разглежда и им пееше. Едва даде вечерта да ги сваля. Ще купувам гривни скоро.... :P
« Последна редакция: Март 02, 2015, 08:21:58 am от stoeka71 »
*
Смайли, аз давам също измити кофички от кисело мляко, от Бор-Чвор най-много издържа при него, празна опаковка от яйца, детски пластмасови чаши, детска пластмасова лъжичка – да разбърква с лъжичката въображаема смес в чашата. Той различава кравата на кофичката от мляко и ми я сочи и ми казва (това, че кравата ми казва, само аз го разбирам, понеже е едно ммммммъъъъъъ, ама различно от другите мъ-та).
« Последна редакция: Март 02, 2015, 09:02:32 am от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Честита ви баба Марта :lol: Здрави да са всички!

Смайлче аз избягвам да им давам шишета от пластмаса, че могат да изтръгнат етикета и да го налапат или пък капачката, не че могат да я глътнат, но да се задавят могат, а тези бобчета вътре, ако развъртят капачката, неееееееееееее не бих рискувала аз :lol:

rtfrtfмного хубава идея :P! Подсети ме, да им давам празни чашки - пластмасови и то от твърда пластмаса, че с тези зъбки, сме като малки хиенки, късаме, дърпаме и гризем :lol: И лъжички и да гребем там, да се учим да държим тези лъжици :lol:

Абе мами, кажете ми, с какво, само не и с ориз да сготвя на малките тиквички?  Не искам с ориз, т.к им направих супи за вечеря и те, все с ориз, за вечеря :lol: с коприва, спанак :D


Момичета, ние си направихме страхотна разходка до Борисовата градина.
Метнах го в раницата и се качихме на автобуса. Там един батко на 9 години му правеше смешки и Дани се смееше с глас, съотвено и хората от автобуса след него.
В градината се разходихме. Свалих го и да походи. Търчи след кучетата и се закача с непознати. Казва "бау бау". Срещнах една приятелка с нейното момиченце. Запознаха се. Дани искаш да я пипа по лицето, но не му дадох. На връщане в автобуса пак си хареса една какичка и само и се усмихваше, само че тя беше срамежливка и не се закачаше с него.

Дес, защо не направиш тиквички с картофи, задушени с масло? Слагаш малко вода с масълце да заврят и после добавяш тиквичките и картофите, нарязани на кубчета (водата трябва да е наполовината им). Като са готови слагаш и копър.
А откъде взимаш тиквички? Аз спрях да купувам, че ми се виждат малко фалшиви.
То не, че в момента нещо е в сезон въобще :)
На мен ми свършиха и фризерните запаси. Имам само домашна тиква и чушки останали. Купувам замразените на Бондюел грах, зелен боб, броколи и разните там миксове. Картофи, моркови и пащърнак само готвя пресни.

А иначе шишето за игра го давам без етикет. Капачката сам не може да я развърта. Дори не знае, че е възможно.

Rtfrtf, и аз ще измия една кофичка кисело мляко. Досега съм му давала картонение кутии от кашите със сложено нещо вътре да дрънка. Той разбира се го вади нещото и така се забавлява.

Свате, знаеш ли, че и ние имаме подобна крава. Като по-малък му беше любима. Даже е доста зацапана, защото само я бърша, не може да се пере. Дани отскоро и той откри топките. На неговия език топка е "та".  :lol:
*
Здравейте и от нас  :)
Честита Баба Марта на всички малки и големи,да сте здрави,румени,засмени  :)
На патерици да е жив и здрав Теодор на Рачо,да си носи името със здраве :wink:.
И ние си имахме именник -тати Тошко,но точно сутринта дъщеричката му реши да го изненада неприятно и празника се провали.Нали ви казвах,че свеки е болна и ме беше страх да не лепне нещо Вики -е факт лепна,събота сутринта Темепратура и много зачервено гърло с остра отхрачваща кашлица,антибиотика не ни се размина.Та така 2  дни с  Т 38,8 вдига прз 2-3 часа,рев,не иска да яде,отпусната,заспива права,през ноща даже също имаше Т/до сега е вдигала 3 пъти температура,но през деня само,през ноща не/.Слава Богу тази нощ вече няма и от сутринта все едно е друго дете.Да обаче пък аз тази нощ имах лека темепратура и вече кашляма и аз, пълен ужас,не мога да си вдигна главата,добре че са почивни дни и мама почива та днес ще стои с нас.
Е оплаках ви се сега лягам да почивам докато малакта спи,когато съм по-добре пак ще пиша.

*
Ехо, стига вече с тия вируси.
Amanda, искрено ти съчувствам. Дано само и на майка ти да не предадете щафетата.

Аз едва сега успявам да се включа, за да се похваля, че и Никола днес стана на 3 месеца. Много бързо се нижат дните, все едно вчера беше Благовещение, когато ми беше трансфера, а мина почти цяла година.

Извинявайте, че не мога да ви почерпя подобаващо, но не мога чрез телефона   :wink:


Честито на Никола и той порасна  :lol: да расте здраво и спокойно бебче му пожелавам и аз това си мисля тия дни миналата година по това време ми бе трансфера,а сега гушкам малкото човече...
Аманда бързо да оздравявате и ти и Вики :)
Ех,Смайли все повече ще се закача Дани и ще се радва на другите дечица...
Ние пък днес в южния парк се разходихме,оставихме каката в парадайз мол на кино с приятелки,а ние в парка сякаш цяла София се бе изсипала там,а уж много са по почивки за празниците :lol:и
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Честит Национален Празник  2bg отивам да сложа знамето на прозореца!

и

Честита Баба Марта!
Едно стихотворение поздрав от мен  :flower:

Мартенички

Много сме щастливи всички
днес ще има Мартенички!
Баба Марта тук ще мине
без децата да подмине!

Ще им върже и нарича,
щото много ги обича!
Да са здрави, щастливи,
да са умни, работливи!

Да са румени, засмени,
да са с дарби надарени!
Да играят и танцуват,
да палуват и рисуват!

Баба Марта е щастлива
щом децата е дарила!
Ще се върне догодина пак,
с китка цъфнал кукуряк!



Деси относно тиквичките в Рецептурника :) преди време създадох раздел *** Кухня за деца *** ТУК. Провокирана от теб и питането ти добавих тази сутрин Супа от тиквички със сирене, която беше в раздел Супи и е подходяща за малки деца!
 Много вкусна става , гарантирам :)
« Последна редакция: Март 03, 2015, 08:56:41 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Честит Национален Празник!
Аманда, бързо да се оправяте и никакви такива повече.
mgtra, честито пораснал сладур Никола!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Честит Национален празник!
Нашата мома от една седмица отказва да пие мляко и със се видяла в чудо. Пюрета и каши си хапва добре както преди, но млякото не го иска. :( И сега от няколко дни въведох и закуска, за да мога например да и давам сухарчета с АМ или макаронки с АМ. Но през ноща ми се струва че е гладна. Преди си изпиваше на заспиване 180 мл мляко, а сега едвам успявам около 30 мл да и пробутам. Трябва да правя цялостно разместване на програмата и да слагам във всичко АМ и повече млечни. Тя става в петък на 10 м. така ч кисело мляко мога да и въведа вече. Но АМ от шишенце си беше практично за навън поне в момента. Батко и до 2,6 г. пиеше мляко преди плягане и като станеше, а тя госпожицата не иска вече.
Дано всички болни дечица и мами оздравяват и да се махат тези вируси.
mgstra, честити ви три месеца! Растат децата и не ни питат. Вчера идва една приятелка с дъщеричката си на гости. Малката е вече на 7 м. и махнали вече ваната за новородени, а тя милата плакала като се сетила че малката вече няма да е бебе и расте.
Лек и приятен празник на всички! Дано времето позволява разходките.


Mgstra, браво на пораснолото бебе Никола  :P
Аманда, дано бързо оздравявате.

Ra4ko, a ти какво АМ даваш?
Аз давам Лактана Био и от днес започнах 3-ката. Тя се води за над 10 месеца. За мой ужас установих, че е с плодове на прах - ябълка, банан и портокал. Но те придават сладък вкус. 2-ката ми беше свършила и в 5.20 ч. сутринта нямах друг избор.
Можеш да я пробваш Габи с някакво такова.

Ужасно е времето. Ходихме до центъра, за да усетим празника. Освен много вятър нищо друго не усетихме  :lol: