0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*


С пожелание за здраве за всички  :D
« Последна редакция: Март 01, 2015, 09:14:27 am от Ники »

*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #1 -: Март 01, 2015, 11:10:13 am »
Честита Баба Марта!

Един прекрасен български празник, обичам го повече дори от Коледа, защото си е само наш празник.
Бъдете живи и здрави, румени и червени, бели и засмени. С прекрасно пролетно настроение да посрещнем най-българския месец от годината.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #2 -: Март 01, 2015, 11:19:47 am »
Честита Баба Марта! Здраве и късмет! И да има още повече бебета  :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #3 -: Март 01, 2015, 13:29:47 pm »
Честита Баба Марта! Да сте бели и червени, весели, засмени.
Честит имен ден и на всички именници!


Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #4 -: Март 02, 2015, 16:50:48 pm »
 Честита Баба Марта! Да сте бели и червени, здрави и засмени!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #5 -: Март 03, 2015, 08:50:24 am »
Честит Национален Празник  2bg отивам да сложа знамето на прозореца!

и Честита Баба Марта на всички!
Стих поздрав от мен  :flower:


Мартенички

Много сме щастливи всички
днес ще има Мартенички!
Баба Марта тук ще мине
без децата да подмине!

Ще им върже и нарича,
щото много ги обича!
Да са здрави, щастливи,
да са умни, работливи!

Да са румени, засмени,
да са с дарби надарени!
Да играят и танцуват,
да палуват и рисуват!

Баба Марта е щастлива
щом децата е дарила!
Ще се върне догодина пак,
с китка цъфнал кукуряк!



Ние се прибрахме снощи за да избягаме от трафика към София днес.
Времето беше слънчево, децата поиграха на воля вън.
Правихме мартеници, много добре се почувствахме всички!
« Последна редакция: Март 03, 2015, 08:55:32 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #6 -: Март 03, 2015, 08:52:46 am »
Честит празник!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #7 -: Март 03, 2015, 16:50:44 pm »


*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #8 -: Март 04, 2015, 10:42:42 am »
Честита Баба Марта, нека всички сме здрави, бели, румени и засмени :D
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #9 -: Март 05, 2015, 13:54:45 pm »
Здравейте момичета,

моля Ви, ако някой може, да препоръча добър коремен хирург за операция на рак на дебелото черво в Пловдив. Става въпрос за баба ми, която е на 80 години.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #10 -: Март 05, 2015, 14:45:47 pm »
Eille, пиши ЛС на Мели.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #11 -: Март 06, 2015, 20:17:28 pm »
Да разведрим темата за настъпващия празник .
Днес в градината имахме празник за 8март-устроиха ни невероятен празник с много песни ,танци и страхотна емоция ! Целия колектив  бяха вложили старание и усилие и майките щастливи си поплакахме .Пожелвам на всички подобни поводи за сълзи!!!


Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #12 -: Март 06, 2015, 21:52:57 pm »
О-о-х,първия празник на мама в градината наистина беше трогателен.Интетресно,че и и в 4-та група по едно време пак ми се дорева .Беше на една песен,чувах я за първи път,някои дечица се просълзиха,а повечето бяха с много особени физиономии от вълнение,докато я пееха.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #13 -: Март 07, 2015, 13:29:47 pm »
Уж съм вече гърмян заек , даже ми е  трето тържество вече  :lol:, ама  вълнение си е.
Първата година не го броя съвсем и нямам спомен  , той току що беше тръгнал на ясла и отидохме колкото да поздравим персонала май.
Миналата година вече  успяха да ни поздравят   -беше вълнуващ празник .Е, не че тази  година при вида на многото родители ,не бяха шашнати  сладурите  .
Даже тайна пазиха- имаше подарък - изненада за майките и те  от предния ден, инструктирани казваха : Утре ще видите каква е  ! Няма да казваме!!!


*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #14 -: Март 07, 2015, 16:23:50 pm »
Nimika, hope-love, благородно ви завиждам за тържествата в детските градини.
В градината, която посещава Мишо, все се опитваме да провокираме госпожите за някое тържество, а те ни убеждават, че децата били малки  8O
Ще има тържество само през месец май за края на учебната година и всички родители сме много тъжни от тоя факт и най-вероятно ще посетим директорката, та поне за следващата година да се промени нещо.


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #15 -: Март 07, 2015, 17:17:55 pm »
О,при нас  само от нова година досега имаха три тържества-за Заговезни ,за Баба Марта и сега 8март .Празнуват всички групи,но включват и най-малките - 1 група ,дори и яслената група.Подготвят песни,танци . За родителите е много хубаво .


Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #16 -: Март 08, 2015, 00:19:28 am »
Mgstra,ако сте в 30 ОДЗ не очаквай кой знае каква промяна..Вера беше там и до края имаха само по едно тържество за края на годината ....толкоз, не им се занимава явно,за яслата даже и това нямаше, там бе отчайващо...
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #17 -: Март 08, 2015, 00:33:14 am »
Споделям подаръка , които ни поднесоха ,с всички вас , с пожелания за много обич и майчино щастие!

                                                    Честит празник ,мили майки!!!


« Последна редакция: Март 08, 2015, 00:35:05 am от nimika »


*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #18 -: Март 08, 2015, 00:56:55 am »
Нимика, много хубаво, ама биваше да сложат и по някоя друга запетая от кумова срама.

*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #19 -: Март 08, 2015, 07:56:26 am »
Mgstra,ако сте в 30 ОДЗ не очаквай кой знае каква промяна..Вера беше там и до края имаха само по едно тържество за края на годината ....толкоз, не им се занимава явно,за яслата даже и това нямаше, там бе отчайващо...

Точно там сме  :wink:
Ама не ме отчайващ,  ние си живеем с надеждата, че може да променим нещо  :P

Nimika, много мил подарък  :)

Честит празник на всички настоящи и бъдещи майки!


*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #20 -: Март 08, 2015, 08:22:14 am »
Здравейте! Да честитя и тук ,най-красивия празник /не знам защо са се получили две теми :?/. Мили момичета и мами,пожелавам ви да сте здрави и много обичани. :youwoman:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #21 -: Март 08, 2015, 10:31:56 am »
Рачо, темите са две отдавна  :D За малките една и за по-големите една  :wink:
Мерси за пожеланията!

Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #22 -: Март 08, 2015, 10:56:38 am »
Рачо благодаря за пожеланията :)
И от мен честит празник мили мами,бъдете нежни,вдъхновени,прекрасни,желани и обичани! Нека има много усмивки,споделени мигове и магия във всеки ваш ден! :balk_7:
*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #23 -: Март 08, 2015, 17:33:10 pm »
Честит Празник и  в тази тема мами! :balk_7:


*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #24 -: Март 08, 2015, 18:55:22 pm »
Честит празник, момичета! :D
Да сме живи и здрави и момчетата ни покрай нас, че без тях си е зор :lol:

*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #25 -: Март 09, 2015, 09:21:14 am »
Яснооо,въпреки "стажа" ми във форума,май,имам още какво да науча  :lol:. Не успявам да се оправя.... :?.
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #26 -: Март 12, 2015, 10:29:49 am »
Я, аз да се "похваля", по-скоро да порева. :wink: Що да е гадно, като може да е още по-гадно. :lol:
Едновременно съм с лека операция на палеца на ръката и развих нещо страшно на лицето си. Дерматоложката така и сама не е сигурна в диагнозата, дали изкарах ерезипел на лицето или много остра алергия. Кожата ми беше адски сърбяща, много червена и много подпухнала. очите ми се бяха "зашили". И всичко гарнирано с висока температура и втрисане.
е, след урбазон, антиботик, кортикостироид и т.н. лицето е почти излекувано. А пръстът е с превръзка и все още боли.
На всичко отгоре, децата и те не са цъфнали и вързали здравословно. Наложи се едната вечер да викаме Спешна помощ да бият урбазон на дъщеря ми, че беше такова кашляне ....
В заключение ще обобщя: Мамка му! :lol:

Иначе, присъединявам се и аз към Вас.
И моите деца бяха много милички и добри на 8-ми март. :) Сутринта ми рецитираха и ми пяха песнички за мама. А от градината ни бяха изработили много картички, букетчета от хартия, вазички с клонки и какви ли не изненади.  :)

П.П.  Лично аз не съм съгласна с това промиване на детски мозъчета, че видиш ли, 8-ми март бил празника на мама. това си е ден на жената. Дори аз го наричам ден на колежката, защото се празнува най-вече по фирмите и обикновено е повод за банкет. :)  :wink:

Денят на мама е Благовещение - 25-ти март! :)





Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #27 -: Март 12, 2015, 11:35:41 am »
пускам линк към тази статия за хигиената на детските зъбки, защото има важна и полезна информация в нея.

http://monitor.bg/article?id=463432
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #28 -: Март 18, 2015, 12:38:06 pm »
Наскоро се коментираше за возенето на деца със столче ,без столче  .
Ако има някой запознат  -как трябва да    се вози дете в такси и автобус - има ли законово да е регламентирано ?
Аз четох , ама нищо не видях по въпроса.
Случва ми се да се качвам в такси  с Калоян -ясно  е , че стои на седалките на автомобила, даже и колана някой път не сме  закопчавали .
 Замислих  се сериозно как е редно ? 


*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #29 -: Март 18, 2015, 16:46:46 pm »
не съм срещала аз някъде да е законово уредено. аз моите ги карам да си закопчават коланите било то в такси, било в кола на приятел без детските им столчета.
*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #30 -: Март 19, 2015, 07:51:54 am »
Нимика, за твоето дете можеш да вземеш една поставка, която само да го повдига, за да не му минава коланът през врата. Тя е малка и когато знаеш, че ще ползваш такси, можеш просто да я пъхнеш в една торба.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #31 -: Март 23, 2015, 00:26:10 am »
блу , то като идея добре -ама някой път сме в центъра и решим да  се прибираме с такси или от гости при някого  - как да предвидя  да мъкна и седалка . Надуваеми има ли  :) ?  Наистина колана ,според модела на колата , му минава точно през вратлето  или лицето. 

Преди време в тази тема коментирахме занимания:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50729.20
 ,  и имаше  сайт с описани   игрите с кестени , с водата ; дадени бяха снимки на всички тези идеи.Сега търся  в интернет и не го намирам .Търсейки Монтесори ми излиза какво ли не  , но този с описани едно по едно заниманията  , не намирам , ако някой се сеща или го намира , моля да даде линк . 


*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #32 -: Март 23, 2015, 01:03:24 am »
Надуваеми няма. В Германия в таксито или има като вградени под седалката или идва такси с всякакви столчета.  :lol:
Тогава го взимаш в теб и се закопчавате двамата с колана. Нямам по-добра идея.

*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #33 -: Март 23, 2015, 08:48:40 am »
или просто му прекарвашм колана под ръчичката :wink:
*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #34 -: Март 23, 2015, 08:55:13 am »
или просто му прекарвашм колана под ръчичката :wink:
И аз така правя  :D

*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #35 -: Март 23, 2015, 09:39:25 am »
Оффф,вчера за първи път излизахме с колата. както се казва,представихме го пред "шопинг" обществото :lol: :lol:. ден преди това гледах 20 пъти клип как се закрепва кошчето в колата. :? Ама се оказа,че нещо ,в нашата кола  коланът къс 8O. Това възможно ли е само от едната страна на седалката? Гледам,че самите колани не са разположени симетрично/точно по средата/на седалката? Има ли някакво значение?
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #36 -: Март 23, 2015, 12:00:31 pm »
Рачо, не съм срещала къс колан досега. Често сменяме колите, винаги коланите отзад са били достатъчно дълги, за да преминат през кошницата/столчето.

*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #37 -: Март 23, 2015, 16:14:43 pm »
ra40, моята "кошница" за детето е доста голяма и дори се налага да дръпна напред предната седалка, за да влезне. Задната седалка е доста сбъркана и плитка и въобще доста време се чудих аз ли не го слагам правилно или нещо му е криво...и все пак коланът стига. Вярно, че още малко и няма да успее, но стига. Сигурен ли си, че го слагаш правилно?
*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #38 -: Март 23, 2015, 17:24:31 pm »
Рачка, виж хубаво схемата на кошницата, на нашата имаше лепенка визуализираща стъпка по стъпка от къде минава колана. реално се връзва с единичен колан, ти да не се опитваш двоен да прекараш през всички джаджи?
*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #39 -: Март 23, 2015, 17:58:13 pm »
Не знам защо имам спомен, че и нашата кошница в една кола и идваше къс колана, но не помня в коя кола  :oops: няма начин да е било грешка, защото мъжът ми я намества винаги.
*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #40 -: Март 24, 2015, 07:13:42 am »
Другата седмица пак ще имаме "возене" и ще потренирам пак.Може и аз да съм я "оплескал" схемата :lol:.
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #41 -: Март 26, 2015, 09:49:45 am »
"Майчинството прави жените по-интелигентни" - така се твърди в статията, която Ви пускам от сайта родител. Странно, защо аз, а и много други се чувстваме доста оглупели след майчинството.  :wink:

http://roditel.bg/%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D1%87%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8/

Има и други интересни материали тук, например, какво се случва, когато крещим на децата си.
http://roditel.bg/%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D0%B8%D0%BC-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D1%89%D0%B8%D0%BC/

Признавам си, аз съм от тия невротични майки, които доста крещят на децата си. Имам чувството, че вече съм стигнала на етапа, за който тук се пише, че те вече не ми обръщат внимание. Разбира се, обичам си ги. Често се смеем, забавляваме се заедно, но и често викам. Всъщност, аз съм от типа хора, които бързо си менят настроенията. След като се развикам, много бързо ми минава гнева. И май горките ми деца вече са ми свикнали. Сама се шегувам със себе си, че съм една "луда мама".  :lol:
« Последна редакция: Март 26, 2015, 11:09:50 am от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #42 -: Март 30, 2015, 09:18:30 am »
Ех, с предната ми публикация се опитах малко да Ви провокирам, та и Вие да си признаете, кой крещи на децата. Брей, не посмяхте. Явно всички тук майки сте кротки, спокойни и търпеливи.  :lol:

Аха  :wink: :lol:

И нещо друго, само информативно.
В Карфур има детско бельо на прилични цени. Купих на сина ми боксерки 2бр. за 3.80лв. и за дъщеря си пак боксерки, но момичешки - 3бр. за 9.99лв. Харесаха си ги и двамата и са доволни.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #43 -: Март 30, 2015, 10:04:20 am »
Да, да, всички сме от най-кротките. Как сме се намерили такива кротки и спокойни, направо не знам.  :lol:

*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #44 -: Март 30, 2015, 13:22:11 pm »
кокиченце, нямах време бе душа, иначе за крещянето можем да си поделим първото място, ако искаш :lol: признавам си, много викам, напоследък се опитвам да се сдържам, но не ми се получава :lol:
обаче аз и много дудна, ужасна съм, такива неща говоря понякога все едно срещу мен наистина стои връстник и ще ме разбере, усещам се, но късно...
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #45 -: Март 30, 2015, 16:02:29 pm »
 :D Ааааа, добре, благодаря за утехата!  :lol:
Така вече се диша по-добре. Не съм само аз. :wink:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #46 -: Март 30, 2015, 16:51:09 pm »
Ех, с предната ми публикация се опитах малко да Ви провокирам, та и Вие да си признаете, кой крещи на децата. Брей, не посмяхте. Явно всички тук майки сте кротки, спокойни и търпеливи.  :lol:

Аха  :wink: :lol:


Аз не коментирах, защото е явно, че макар да споделяш проблем, го правиш на шега. А на мен хич не ми е до шеги по този въпрос.

Моят мъж е кресльо, ама от най-лошите. Повишава тона и пали от нищо. И понеже вече крещи и на детето, все по-често се караме кое е приемливо и кое не. Баща ми все викаше, а останалите мълчахме, спотайвахме се и чакахме да му мине, и това беше нормално. Не може вечно с усмивка и благо, и ние сме хора с насторения и емоции, но има предел и правила как се общува в едно семейство в хармония и с уважение. Детето вече му крещи насреща. Аз това няма да го търпя. Вече съм подела кампания, в която свекърите ми са ангажирани за вразумяване на сина си.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #47 -: Март 30, 2015, 17:01:30 pm »
аз също съм кресла от най-лошите. едвам ме търпят в къщи, опитвам се да се сдържам, но е много трудно....

от помощ е да осъзнаваш по-често, че крещенето носи само отпор и негативи от отсрещната страна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #48 -: Март 30, 2015, 17:22:46 pm »
....
от помощ е да осъзнаваш по-често, че крещенето носи само отпор и негативи от отсрещната страна.
Мда, така е, и го осъзнавам, но това не ми помага много :?
През последните няколко седмици, да не кажа месеци настина се опитвам да се променя в много посоки, или по-скоро да бъда себе си, защото през последните години се промених доста и то не в добра посока, просто не се понасям, а какво остава за околните :( Работя по въпроса, да видим :wink:
*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #49 -: Март 30, 2015, 17:50:15 pm »
Ооооо,УС много лоши,бе! :lol:Започвам да се притеснявам. :?

п.п.шегувам се,естествено.Бъдете добри и се обичайте :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #50 -: Април 01, 2015, 13:25:48 pm »
заключвам, доброволец да пусни нова :lol: