0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #20 -: Март 08, 2015, 08:22:14 am »
Здравейте! Да честитя и тук ,най-красивия празник /не знам защо са се получили две теми :?/. Мили момичета и мами,пожелавам ви да сте здрави и много обичани. :youwoman:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #21 -: Март 08, 2015, 10:31:56 am »
Рачо, темите са две отдавна  :D За малките една и за по-големите една  :wink:
Мерси за пожеланията!

Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #22 -: Март 08, 2015, 10:56:38 am »
Рачо благодаря за пожеланията :)
И от мен честит празник мили мами,бъдете нежни,вдъхновени,прекрасни,желани и обичани! Нека има много усмивки,споделени мигове и магия във всеки ваш ден! :balk_7:
*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #23 -: Март 08, 2015, 17:33:10 pm »
Честит Празник и  в тази тема мами! :balk_7:


*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #24 -: Март 08, 2015, 18:55:22 pm »
Честит празник, момичета! :D
Да сме живи и здрави и момчетата ни покрай нас, че без тях си е зор :lol:

*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #25 -: Март 09, 2015, 09:21:14 am »
Яснооо,въпреки "стажа" ми във форума,май,имам още какво да науча  :lol:. Не успявам да се оправя.... :?.
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #26 -: Март 12, 2015, 10:29:49 am »
Я, аз да се "похваля", по-скоро да порева. :wink: Що да е гадно, като може да е още по-гадно. :lol:
Едновременно съм с лека операция на палеца на ръката и развих нещо страшно на лицето си. Дерматоложката така и сама не е сигурна в диагнозата, дали изкарах ерезипел на лицето или много остра алергия. Кожата ми беше адски сърбяща, много червена и много подпухнала. очите ми се бяха "зашили". И всичко гарнирано с висока температура и втрисане.
е, след урбазон, антиботик, кортикостироид и т.н. лицето е почти излекувано. А пръстът е с превръзка и все още боли.
На всичко отгоре, децата и те не са цъфнали и вързали здравословно. Наложи се едната вечер да викаме Спешна помощ да бият урбазон на дъщеря ми, че беше такова кашляне ....
В заключение ще обобщя: Мамка му! :lol:

Иначе, присъединявам се и аз към Вас.
И моите деца бяха много милички и добри на 8-ми март. :) Сутринта ми рецитираха и ми пяха песнички за мама. А от градината ни бяха изработили много картички, букетчета от хартия, вазички с клонки и какви ли не изненади.  :)

П.П.  Лично аз не съм съгласна с това промиване на детски мозъчета, че видиш ли, 8-ми март бил празника на мама. това си е ден на жената. Дори аз го наричам ден на колежката, защото се празнува най-вече по фирмите и обикновено е повод за банкет. :)  :wink:

Денят на мама е Благовещение - 25-ти март! :)





Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #27 -: Март 12, 2015, 11:35:41 am »
пускам линк към тази статия за хигиената на детските зъбки, защото има важна и полезна информация в нея.

http://monitor.bg/article?id=463432
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #28 -: Март 18, 2015, 12:38:06 pm »
Наскоро се коментираше за возенето на деца със столче ,без столче  .
Ако има някой запознат  -как трябва да    се вози дете в такси и автобус - има ли законово да е регламентирано ?
Аз четох , ама нищо не видях по въпроса.
Случва ми се да се качвам в такси  с Калоян -ясно  е , че стои на седалките на автомобила, даже и колана някой път не сме  закопчавали .
 Замислих  се сериозно как е редно ? 


*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #29 -: Март 18, 2015, 16:46:46 pm »
не съм срещала аз някъде да е законово уредено. аз моите ги карам да си закопчават коланите било то в такси, било в кола на приятел без детските им столчета.
*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #30 -: Март 19, 2015, 07:51:54 am »
Нимика, за твоето дете можеш да вземеш една поставка, която само да го повдига, за да не му минава коланът през врата. Тя е малка и когато знаеш, че ще ползваш такси, можеш просто да я пъхнеш в една торба.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #31 -: Март 23, 2015, 00:26:10 am »
блу , то като идея добре -ама някой път сме в центъра и решим да  се прибираме с такси или от гости при някого  - как да предвидя  да мъкна и седалка . Надуваеми има ли  :) ?  Наистина колана ,според модела на колата , му минава точно през вратлето  или лицето. 

Преди време в тази тема коментирахме занимания:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=50729.20
 ,  и имаше  сайт с описани   игрите с кестени , с водата ; дадени бяха снимки на всички тези идеи.Сега търся  в интернет и не го намирам .Търсейки Монтесори ми излиза какво ли не  , но този с описани едно по едно заниманията  , не намирам , ако някой се сеща или го намира , моля да даде линк . 


*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #32 -: Март 23, 2015, 01:03:24 am »
Надуваеми няма. В Германия в таксито или има като вградени под седалката или идва такси с всякакви столчета.  :lol:
Тогава го взимаш в теб и се закопчавате двамата с колана. Нямам по-добра идея.

*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #33 -: Март 23, 2015, 08:48:40 am »
или просто му прекарвашм колана под ръчичката :wink:
*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #34 -: Март 23, 2015, 08:55:13 am »
или просто му прекарвашм колана под ръчичката :wink:
И аз така правя  :D

*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #35 -: Март 23, 2015, 09:39:25 am »
Оффф,вчера за първи път излизахме с колата. както се казва,представихме го пред "шопинг" обществото :lol: :lol:. ден преди това гледах 20 пъти клип как се закрепва кошчето в колата. :? Ама се оказа,че нещо ,в нашата кола  коланът къс 8O. Това възможно ли е само от едната страна на седалката? Гледам,че самите колани не са разположени симетрично/точно по средата/на седалката? Има ли някакво значение?
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #36 -: Март 23, 2015, 12:00:31 pm »
Рачо, не съм срещала къс колан досега. Често сменяме колите, винаги коланите отзад са били достатъчно дълги, за да преминат през кошницата/столчето.

*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #37 -: Март 23, 2015, 16:14:43 pm »
ra40, моята "кошница" за детето е доста голяма и дори се налага да дръпна напред предната седалка, за да влезне. Задната седалка е доста сбъркана и плитка и въобще доста време се чудих аз ли не го слагам правилно или нещо му е криво...и все пак коланът стига. Вярно, че още малко и няма да успее, но стига. Сигурен ли си, че го слагаш правилно?
*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #38 -: Март 23, 2015, 17:24:31 pm »
Рачка, виж хубаво схемата на кошницата, на нашата имаше лепенка визуализираща стъпка по стъпка от къде минава колана. реално се връзва с единичен колан, ти да не се опитваш двоен да прекараш през всички джаджи?
*
Re: Честита Баба Марта /мартенска тема/
« Отговор #39 -: Март 23, 2015, 17:58:13 pm »
Не знам защо имам спомен, че и нашата кошница в една кола и идваше къс колана, но не помня в коя кола  :oops: няма начин да е било грешка, защото мъжът ми я намества винаги.