0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин Витро АГ Варна- 12
« Отговор #40 -: Март 03, 2015, 15:16:55 pm »
viktoriq838, честити ти две чертички. Нормално е да не ти се вярва, че е истина. Аз и досега, когато вече си виждам коремчето, седя и си казвам "Ама аз наистина ли съм бременна или това просто е сън". Така че дано това прекрасно чувство не те напуска през следващите удивителни 9 месеца, които те делят от най-прекрасната среща.

Mira75, в натоварени дни трудно вдигат телефон преди 14-15 часа. Аз за по-сигурно звънях в този часови диапазон.

shiny1, и аз пазарувах от тази аптека. Но нямах друг избор. Прибрах се от чужбина за ин витрото, а и принципно съм от София, та нямаше как да се ходи извън територията на България за лекарства. Но ако имаш възможост за чужбинско пазаруване, това е по-добрият вариант.

Аз имам един файл с калкулация на ин витрото и грубо им излезе 7000 лв., като това включва процедура, изследвания, замразяване, лекарства и 1 месец престой в хотел във Варна + храната.
Ако някой го интересува по-детайлна разбивка може да ми пише на лични.
Успех на всички!




26.09.2019
*
Re: Ин Витро АГ Варна- 12
« Отговор #41 -: Март 03, 2015, 15:48:32 pm »
Здравейте,
прилагам таблица за сравнение на цените в България, Турция и Румъния на Gonal-F 900 eд. писалка и 5 ампули Цитротид.
Българските цени са от началото на Август 2014. Може да си ги коригирате, в зависимост от актуалните в момента.  Сравнението е ориентировъчно.
« Последна редакция: Март 03, 2015, 15:56:31 pm от kati_vm »
Re: Ин Витро АГ Варна- 12
« Отговор #42 -: Март 03, 2015, 16:12:14 pm »
Златни сте, момичета!
Имам още 1 въпрос: Само тези хапчета ли се изписват или тези са за късия протокол?

Благодаря Ви от все сърце!

Пожелавам ви усмихнат следобеден ден :bighug:
*
Re: Ин Витро АГ Варна- 12
« Отговор #43 -: Март 03, 2015, 16:47:22 pm »
Мира75, по принцип д-р Александров не е привърженик на тъпченето с химия, била тя и във формата на витамини. Лекарствата са точно тези- гонал, цитротид, прегнил/хориомон. Това за къс протокол. За дълъг- включва декапептил, а за ЕЦ- евентуално фостимон. Истината е, че дългия протокол рядко се практикува вече там.
Ако искаш да си набавиш лекарствата от чужбина, е добре все пак първо док да ти е казал с кой медикамент ще те стимулира.
*
Re: Ин Витро АГ Варна- 12
« Отговор #44 -: Март 04, 2015, 06:59:31 am »
Разбира е,че преди да закупиш каквито и да е медикаменти,задължително изчакай консултацията с Док. :) Мира75,тука бургазлийки "с лопата да ги ринеш/ :D :D /понякога се срещат и бургазлии  :wink:/. Дори скоро една се похвали с  :bfp: :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Ин Витро АГ Варна- 12
« Отговор #45 -: Март 08, 2015, 10:54:07 am »
Честит празник, дами! Бъдете щастливи, обичани! Бъдете силни и продължавайте само напред и нагоре!
Re: Ин Витро АГ Варна- 12
« Отговор #46 -: Март 16, 2015, 13:45:57 pm »
Здравейте , момичета ! Записвам се в новата тема за да не ви изтърва за напред . Скоро не ми се очертава чакане там , но все пак ми е много мило като ви прочета .
Искам само да ви споделя , че аз купувах от Турция моите лекарства и ми излязоха приблизително на половина от България
Успех на всички в процедура и на тия който чакат да започнат
Re: Ин Витро АГ Варна- 12
« Отговор #47 -: Март 23, 2015, 15:45:06 pm »
Здравейте, днес отидох в АГ с надеждата че започвам процедура, но уви. Александров ми намери киста в десния яйчник и този месец ще пия ОК. Живот и здраве ако се махне април след великден почваме! Стискам палци на всички, днес видях че има доста хора отново....
*
Re: Ин Витро АГ Варна- 12
« Отговор #48 -: Март 23, 2015, 17:05:16 pm »
Здравейте, днес отидох в АГ с надеждата че започвам процедура, но уви. Александров ми намери киста в десния яйчник и този месец ще пия ОК. Живот и здраве ако се махне април след великден почваме! Стискам палци на всички, днес видях че има доста хора отново....
Успех! Дано бързо се изчисти кистата и да преминете към опита!
*
Re: Ин Витро АГ Варна- 12
« Отговор #49 -: Март 23, 2015, 18:38:46 pm »
Здравейте, днес отидох в АГ с надеждата че започвам процедура, но уви. Александров ми намери киста в десния яйчник и този месец ще пия ОК. Живот и здраве ако се махне април след великден почваме! Стискам палци на всички, днес видях че има доста хора отново....

Ще се махне гадната киста и няма да има пречки за стартиране на процедурата. И аз пиех противозачатъчни преди последния опит. Успех!
*
Re: Ин Витро АГ Варна- 12
« Отговор #50 -: Март 23, 2015, 23:24:09 pm »
Здравейте :) Искам да ви питам по какъв начин изследват яйчниковия резерв В АГ? Четох няколко статии и видях, че има няколко метода.
*
Re: Ин Витро АГ Варна- 12
« Отговор #51 -: Март 24, 2015, 10:11:25 am »
Здравейте :) Искам да ви питам по какъв начин изследват яйчниковия резерв В АГ? Четох няколко статии и видях, че има няколко метода.

Здравей! Като отидеш на консултация, ще ти дадат списък на хормоните, които да изследваш + хламидия. Честно казано, д-р Александров ще погледне резултатите, но не се впечатлява от тях, а от ехото. Поне при мен така беше, но моите хормони си бяха много добре...Нека и другите момичета да се включат
*
Re: Ин Витро АГ Варна- 12
« Отговор #52 -: Март 24, 2015, 10:22:02 am »
Здравейте :) Искам да ви питам по какъв начин изследват яйчниковия резерв В АГ? Четох няколко статии и видях, че има няколко метода.

Здравей! Като отидеш на консултация, ще ти дадат списък на хормоните, които да изследваш + хламидия. Честно казано, д-р Александров ще погледне резултатите, но не се впечатлява от тях, а от ехото. Поне при мен така беше, но моите хормони си бяха много добре...Нека и другите момичета да се включат
Здравейте,
и при мен беше така. Но все пак зависи от случая.
*
Re: Ин Витро АГ Варна- 12
« Отговор #53 -: Март 24, 2015, 10:52:32 am »
Благодаря за отговорите, момичета :) Тази процедура я минавах преди 3 години, всичко по хормоните ми беше наред, на ехото се видя поликистозата, за която така или иначе си знаех. ФСХ и ЛХ бяха в границите, но Ковачев отбеляза нетипично за поликистозата съотношение. Дума за ЯР изобщо не е ставало. Бях при Ковачев, тръбите също ми бяха проходими. В следствие на това взехме решение да пробвам 3 месеца Клостилбегит и ако не отговоря на стимулацията, да предприемем по-сериозни стъпки. За късмет, клостилбегита свърши работа и забременях естествено. Желанието ми да изследвам яйчниковия резерв се дължи на факта, че имам баба, чийто цикъл е спрял на 30 години. Отделно преди бременността цикъла ми имаше случаи по 6 месеца да нямам и предизвиквах с дуфастон. Последните 2 години преди бременността имах общо 6-7 цикъла, от които половината предизвикани. И в тази връзка ми се иска да изследвам ЯР. Ще ми се да знам на какво дередже съм, понеже искам и друго дете. Не сега, но ако се окаже, че има вероятност за намален ЯР то ще взема това предвид. Четох някои статии за методите на изследване и според тях изследване на АМХ било най-показателно и исках да се консултирам и с вас, кой метод се използва в АГ. Извинявам се за дългия пост и подробностите, но може би това ще даде по-голяма яснота, на тези, които ще се включат :)
*
Re: Ин Витро АГ Варна- 12
« Отговор #54 -: Март 24, 2015, 11:08:25 am »
AMH+ inhibin+ fsh+ антрални фоликули за определяне на ЯР. Сам по себе си никой хормон не е показателен. Преди време си бях изследвала АМХ и  8O резултатът беше плачевен. Др Александров не вярваше. Повторих- ами нищо общо с първия. Съответно правих и трето изследване, в друга лаборатория и там също нямаше проблем. Оказа се, че първия резултат е грешен или манипулиран(но това е за др тема).

Мисля, че ако споделиш в АГ-то тревогите си ще те изследват по учебник. Дано притесненията ти са напразни  :bighug:
*
Re: Ин Витро АГ Варна- 12
« Отговор #55 -: Март 24, 2015, 11:29:17 am »
AMH+ inhibin+ fsh+ антрални фоликули за определяне на ЯР. Сам по себе си никой хормон не е показателен. Преди време си бях изследвала АМХ и  8O резултатът беше плачевен. Др Александров не вярваше. Повторих- ами нищо общо с първия. Съответно правих и трето изследване, в друга лаборатория и там също нямаше проблем. Оказа се, че първия резултат е грешен или манипулиран(но това е за др тема).

Мисля, че ако споделиш в АГ-то тревогите си ще те изследват по учебник. Дано притесненията ти са напразни  :bighug:

 :bighug: Благодаря много kafffi Аз и с тях ще се консултирам определено. Исках да  се информирам за какво става въпрос поне ориентировачно. Другото ми питане е дали биха ме приели за консултация, макар да не обмислям бременност в момента?
*
Re: Ин Витро АГ Варна- 12
« Отговор #56 -: Март 24, 2015, 11:33:27 am »
Мисля, че няма да те отпратят, но най-добре е да се свържеш с Ани или Малена.
*
Re: Ин Витро АГ Варна- 12
« Отговор #57 -: Март 24, 2015, 12:40:15 pm »
AMH+ inhibin+ fsh+ антрални фоликули за определяне на ЯР. Сам по себе си никой хормон не е показателен. Преди време си бях изследвала АМХ и  8O резултатът беше плачевен. Др Александров не вярваше. Повторих- ами нищо общо с първия. Съответно правих и трето изследване, в друга лаборатория и там също нямаше проблем. Оказа се, че първия резултат е грешен или манипулиран(но това е за др тема).

Мисля, че ако споделиш в АГ-то тревогите си ще те изследват по учебник. Дано притесненията ти са напразни  :bighug:
И аз мисля, че няма да имаш проблем за консултация. Само се въоръжи с търпение, защото доста може да почакаш.  :wink:

 :bighug: Благодаря много kafffi Аз и с тях ще се консултирам определено. Исках да  се информирам за какво става въпрос поне ориентировачно. Другото ми питане е дали биха ме приели за консултация, макар да не обмислям бременност в момента?
*

    Nianaa

  • **
  • 107
  • Sometimes dreams come true!
Re: Ин Витро АГ Варна- 12
« Отговор #58 -: Март 25, 2015, 11:10:48 am »
Здравейте, днес отидох в АГ с надеждата че започвам процедура, но уви. Александров ми намери киста в десния яйчник и този месец ще пия ОК. Живот и здраве ако се махне април след великден почваме! Стискам палци на всички, днес видях че има доста хора отново....

Късмет и от мен :)
Стискам силно палци Април да се махнала кистата и да стартирате процедурата  :bighug:
Re: Ин Витро АГ Варна- 12
« Отговор #59 -: Март 30, 2015, 22:02:37 pm »
Здравейте момичета мисля в най скоро време да посетя клиниката в АГ Варна но незнам предварително ли да си запиша час или да отида на място ,какво ще ме посъветвате?